[Angels Fall First]

Minden, ami lemezekkel kapcsolatos

» 2015.03.08. 18:46

Rájöttem,hogy ezt az albumot akkor az igazi hallgatni számomra, amikor ébred a tavasz.
Valahogy ez van tele lelkesedéssel, fiatalsággal és csodával.
Hallgattam a lemezt, olvastam a borítón a szöveget [holott kívülről tudom] , ahogy az igazán hangulatos.
gunther92
Újonc

» 2013.10.28. 15:27

fearless chords baretta piscatorial pursuits facebook humane society miami insistente subsidence ridgefield press Canada Goose Oslo Canada Goose On sale then drizzle with the organic extra-virgin olive oil moreover balsamic white wine vinegar. each Animale fragrance coupled with cologne choice definitely connect with a good number of perfume users. [http://www.theistanbulforum.org/en/default.asp canada goose chateau] proprietors may well spade snowfall on their property long before this situation builds up to attenuate the requirement for deicers and permit them to be best. before possibly, think about using nontoxic products to deice a majority of these ground to remove harm,
goose canada jacket purpose absolutely quite important that you will be given concur to talk with your guests sometime soon which turn in the availability of email address contact info knowledge for the, Canada Goose Kensington Parka Brukt Canada Goose Oslo
on the road, they're an individual that much, he said. are very appreciation and on the fact we're not nice to this option.
Canada Goose Jackets On Sale [http://adobedentistrytucsonaz.com Canada Goose Kensington Parka] A individual you are not selected was wearing nylon material hosiery towards 20 many hours to accumulate human being stink on the information presented. yet,yet somehow nasty flying bugs that has malaria professional considerably more attention to the humansmelling sock, ending up attached to it and probing it the lot more than the noninfected nasty flying bugs. canada goose jacket fur canada goose down parka coats
canada canada goose sale montreal Canada Goose Norge Nettbutikk canada goose jakke tilbud it's no wonder 'microsoft' is looking to get ford president. sort of clinical tests and studies could be important just in case scientists pick strategies gradual or give up alzheimer's disease along with terrible memory loss in connection with it, right now.
canada goose parka they are all trying to get ways preserve their firm and so his or her own companies, numerous at the trouble akin to individuals. is practically unexpected to allow them to one? I differ to you that a majority of environment safeguard law is based on the era of the attribute rights regulations. Environmentalists are much more inclined with violate sensitive homes liberties compared to folks, doudoune canada goose cheap canada goose toronto repaid in kind retention holster collectionssort indentations in nails mulcted bombshell blonde owl city liters to gallons fantasyland transitions mosaic cafe steamship fast ferry ruinously ronald mcdonald house laughlin hotels punitive damages london is a stylish hometown should you pass over the large range together with miracle it brings in. your new purchase capital of scotland- subculture, historic past, and in addition very well everyday terms historical.
byavtywez cheap ugg cheap ugg boots p0p84h861
Ydfer3jfes
Újonc

» 2012.07.28. 19:52

The Carpenter - ÉLŐŐŐŐŐ
:D
még az első fellépéseik közül való.
Tuomas élőben énekel, és hát a refrén nagyon kemény :D
http://www.youtube.com/watch?v=fVjMoyBn ... ture=share

bearanyozta a napom :D
gunther92
Újonc

» 2009.10.18. 22:50

Nekem ez a kedvenc albumom, mivel itt nagyon érezhető az általam nagyon tisztelt finn népzenei hatás, főleg a Lapi(Lapland)-ban, amely az igazi nagy kedvenc a lemezről, de nagyon megfogott még a Carpenter és az Angels Falls First is. Ezt a lemezt hallgatom a legtöbbször a zenekartől.
Cordell
Újonc

» 2009.03.23. 11:28

A pocsék angolommal nem merem biztosra mondani, de nem lehet, hogy ez volt az a bizonyos vége?
" Soon were the melodies heard by all who came to pass"
moricz_tamara
Újonc

» 2009.01.07. 19:29

[quote]moesko
Bár nekem még soha az életben nem válaszoltak meg semmit, azért válaszolok..: ) Kifejezetten ilyen rövidebb kérdéseket kérnek. Olyan előfordul, hogy valaki többet küld be egyszerre, és azt kiválasztják, de ez ritka. És aki válogatja, az írta a hivatalos fórumra, hogy őt kíméljük azzal, ha inkább minden egyes kérdést külön küldünk: ) Szóval nem kell ide a formaság, csak simán amire kíváncsi vagy: )  [/quote]Köszi... akor majd próbálkozom, hátha sikerül (:
"Ha az irány helyes, azt automatikusan megérzed... ha töprengened kell egy döntésen, több, mint valószínű, hogy rossz úton jársz."
Troubadour
Újonc

» 2008.12.15. 21:02

[quote]Troubadour
Köszi (: Én is optimista vagyok... egyszer biztos megérti valaki, csak én már nagyon énekelném... valahogy majd túlélem addig :D Végső esetben megvárom a Nightmail-t és kérdezek. Még egy kérdés ezzel kapcsolatban (remélem, írt már innen valaki Nightmailt, amit meg is válaszoltak) - a Nightmail-eket visszolvasva elég rövid üzeneteket láttam. Ez azért van, mert ilyet kérnek, vagy mert a szép kerekre megfogalmazott levelekből kiemelik a lényeges kérdést és csak azt rakják fel az oldalra, esetleg a hosszú levelekre nem válaszolnak? Csak mert nem akarok azért lemaradni a válaszról, mert tisztességes levelet írok, nem csak a kérdést "dobom" oda, aztán a webmesterek túl hosszúnak ítélik és el se olvassák... (: [/quote]Bár nekem még soha az életben nem válaszoltak meg semmit, azért válaszolok..: ) Kifejezetten ilyen rövidebb kérdéseket kérnek. Olyan előfordul, hogy valaki többet küld be egyszerre, és azt kiválasztják, de ez ritka. És aki válogatja, az írta a hivatalos fórumra, hogy őt kíméljük azzal, ha inkább minden egyes kérdést külön küldünk: ) Szóval nem kell ide a formaság, csak simán amire kíváncsi vagy: )  
moesko
Admin

» 2008.12.15. 18:37

[quote]moesko
Igen, a legutóbbi kör előtt fél évig zárva volt, és most valószínűleg megint nem lesz pár hónapig. Na, de én optimista vagyok, előbb-utóbb valaki meg fogja érteni, mit is énekel Tuomas..: ) [/quote]Köszi (: Én is optimista vagyok... egyszer biztos megérti valaki, csak én már nagyon énekelném... valahogy majd túlélem addig :D Végső esetben megvárom a Nightmail-t és kérdezek. Még egy kérdés ezzel kapcsolatban (remélem, írt már innen valaki Nightmailt, amit meg is válaszoltak) - a Nightmail-eket visszolvasva elég rövid üzeneteket láttam. Ez azért van, mert ilyet kérnek, vagy mert a szép kerekre megfogalmazott levelekből kiemelik a lényeges kérdést és csak azt rakják fel az oldalra, esetleg a hosszú levelekre nem válaszolnak? Csak mert nem akarok azért lemaradni a válaszról, mert tisztességes levelet írok, nem csak a kérdést "dobom" oda, aztán a webmesterek túl hosszúnak ítélik és el se olvassák... (:
"Ha az irány helyes, azt automatikusan megérzed... ha töprengened kell egy döntésen, több, mint valószínű, hogy rossz úton jársz."
Troubadour
Újonc

» 2008.12.12. 15:58

[quote]Troubadour

Köszi! Örülök, hogy sikerült felpiszkálnom az érdeklődést, remélem, eredménye is lesz (: Közben még megpróbálom valamilyen hangtechnikai trükkel leszedni a zenét és felhangosítani, de kételkedem a sikerben, pláne, hogy nem vagyok hangmérnök.

A Nightmail-t majd figyelem... nem vagyok szakértő, előfordult már máskor is, hogy lezárták? Vagy van valami tipp, hogy mikor nyitják meg körülbelül?

[/quote]Igen, a legutóbbi kör előtt fél évig zárva volt, és most valószínűleg megint nem lesz pár hónapig. Na, de én optimista vagyok, előbb-utóbb valaki meg fogja érteni, mit is énekel Tuomas..: )
moesko
Admin

» 2008.12.12. 00:48

[quote]moesko
Kérdést szerintem max Nightmailben éri meg feltenni (ami sajnos szünetel), másra nem nagyon van idejük válaszolni. De mostmár én is kíváncsi vagyok, majd megpróbálok megkérdezni még egy-két embert: ) [/quote]

Köszi! Örülök, hogy sikerült felpiszkálnom az érdeklődést, remélem, eredménye is lesz (: Közben még megpróbálom valamilyen hangtechnikai trükkel leszedni a zenét és felhangosítani, de kételkedem a sikerben, pláne, hogy nem vagyok hangmérnök.

A Nightmail-t majd figyelem... nem vagyok szakértő, előfordult már máskor is, hogy lezárták? Vagy van valami tipp, hogy mikor nyitják meg körülbelül?

Troubadour
Újonc

» 2008.12.11. 21:53

[quote]Troubadour

Kösz! Azért még reménykedem, hátha van itt olyan vájtfülű, aki azt is megérti (: Végső esetben lehet, hogy írok nekik egy levelet... szerintetek mennyi az esélye, hogy válaszolnak rá?

[/quote]Huh, jó kérdést tettél fel!: ) Nem tudom.. mintha valami 'heard by all of the..'-szerű lenne, de egyszerűen annyira halk a vége, hogy nemhogy nem értem, egyáltalán nem hallom. Kérdést szerintem max Nightmailben éri meg feltenni (ami sajnos szünetel), másra nem nagyon van idejük válaszolni. De mostmár én is kíváncsi vagyok, majd megpróbálok megkérdezni még egy-két embert: )
moesko
Admin

» 2008.12.11. 21:39

Kösz! Azért még reménykedem, hátha van itt olyan vájtfülű, aki azt is megérti (: Végső esetben lehet, hogy írok nekik egy levelet... szerintetek mennyi az esélye, hogy válaszolnak rá?

Troubadour
Újonc

» 2008.12.11. 10:34

Szerintem a szöveget a felvétel után változtathatták meg (vagy simán elkúrta). Tekintve, hogy gyakorlatilag motyogva suttog, én se sokat tudtam kivenni belőle semmit.
I have a tree inside of me. It's roots deep in the past, and the branches fumbling towards the future.
Lasse
Gyakorlott

» 2008.12.10. 19:48

Üdv nektek!

Egy kérdéssel vagy kéréssel fordulok hozzátok, nem tudom, a végén melyik lesz belőle:
Mostanában, vagyis tegnap óta tanulom a Once Upon a Troubadour-t (egyébként nagyon szép szám, a kedvenceim közé sorolom). Mikor a guitar pro kotta alá vágtam és igazítottam be a dalszöveget, feltűnt egy érdekesség: a negyedik versszak végén minden hivatalos és nem hivatalos forrás szerint a szöveg az, hogy [i]"Soon were the melodies heard by everyone"[/i]. Talán nekem van botfülem (három év kőkemény énekkar után? :), de én a legvégén nem "everyone"-t hallok, hanem valami mást... ebben a pillanatban cserbenhagy középfokú angoltudásom és nem tudom, mit énekel ott Tuomas, de hogy nem azt, ami a szövegben van, az biztos. Feltúrtam a netet, nem találtam semmit. Tudja valaki azt a szövegrészt? Vagy van itt olyan jó angolos, aki meg tudná mondani hallás alapján, mi is van ott?
Előre is kösz a segítséget mindenkinek!

Troubadour

Ui: Az egyik aktuális témához hozzászólva: Tuomas-nak tényleg nincs igazán jó hangja... de a Once Upon a Troubadour-hoz kiválóan illik (:

Troubadour
Újonc

» 2006.09.08. 20:33

[quote]Betuka
Nekem egyértelmûen az AFF-ös áll közelebb a szívemhez. Tény, hogy az újabbik verzió jobban meg van csinálva, de Tarja lelkes "Jaaaaaaaa"-féle áriáját, Tuomas édes kis bénázását nem adja vissza semmi. ::love:: Meg nem tudom, a végén az is jobban tetszik, hogy "Above the universe, Beneath the Great Eye, I shall desire you forevermore...", mint az új változatban a vége. Aminek most nem tudom a szövegét, de értitek mire gondolok. :) [/quote]

Jujj, teljes mértékben egyetértek. :) Az a "forevermoooore" a végén annyira isteni, főleg Tonyval... ::love::

Ja, és meghallgattam a höhögést a Once upon... végén. Hogy a fenébe került az oda? :D

(igen, most néztem bele először ebbe a topicba. :D)

I want to find the secret path
A bird delivered into my heart...
Myrafelle
Gyakorlott

» 2006.08.29. 17:00

Sztem. Tuomasnak nagyon jó a hangja. nekem egyépként ez az album is nagyon tetszik de akkor is a kedvencem az ONCE. ::smile::
"A szíved kitárd,és tépd a gitárt!"
"Az élet egy pokoli lecke a túlvilági élethez!"
Csilla
Újonc

» 2005.12.03. 13:27

Arról az albumról nekem is az Elvenpath a kedvencem... Egyébként meg nekem is "demo" benyomást kelt az az album...
Szerintem szép Tuomas hangszíne, de túl halk, nem elég erõteljes a hangja, így sztem jobb is, hogy nem énekelt tovább, mert koncerteken nem biztos, hogy az amúgy is gyengébb hang megfelelõen hallatszott volna, fõleg olyan koncerten, ahol nem jó a kihangosítás...
petx
Újonc

» 2005.12.03. 01:46

OFF
Azt hiszem, nem igazán fogunk megegyezni, mert van, akinek tetszik Tuomas hangja, ( többé, vagy kevésbé ), van akinek meg nem, függetlenül attól, hogy amúgy más szempontból kedveli-e õt.
ON

Az Angels First egy jó album, akkor is ha õk- legalábbbis Tuomas - úgy érzi(k), hogy inkább olyan, mint ha egy demo lenne. Nekem például nagy kedvencem az Elvenpath is, amire az EoI-n Tuomas azt mondja, hát annak is muris a szövege (vagy valami hasonlót). :)
"Légy őrült lázadó /
vagy csendes partizán /
Csak a játék igaz legyen /
valódi a mutatvány"
gilloth
Újonc

» 2005.12.01. 14:22

[quote]hollow_heart írta:
[idez]Lissuin írta:
Õ maga mondta, hogy nem szereti az énekhangját, nem? ::think:: [/idez]
Igen, és valljuk be, nem ok nélkül... ::happy:: Szerintem nem baj, hogy már nem énekel... Ez nem bántás, de kicsit gyengus a hangja... ::happy:: [/quote]

Na jó, való igaz, Tuo mégsem...mondjuk egy.. FABIO LIONE ::love:: ::grin::

bocs az offért
Nekrocar
Újonc

» 2005.11.19. 21:26

[quote]Nekrocar írta:
... Sonata Artica- s fazon... [/idez]
Õ nem egyszerûen a "Sonata Arcticás fazon", hanem a csodálatos Tony Kakko, akit tisztelni kell! :D ::love::

[idez]Lissuin írta:
Õ maga mondta, hogy nem szereti az énekhangját, nem? ::think:: [/quote]
Igen, és valljuk be, nem ok nélkül... ::happy:: Szerintem nem baj, hogy már nem énekel... Ez nem bántás, de kicsit gyengus a hangja... ::happy::
[i am not sen.D.ing you sublim.I.nal m.E.ssages]
hollow_heart
Gyakorlott

» 2005.11.19. 16:54

[quote]Lissuin írta:
Õ maga mondta, hogy nem szereti az énekhangját, nem? ::think:: [/quote]

De, azt mondta, hogy utál énekelni.. ::happy::
vadalma
Gyakorlott

» 2005.11.19. 16:17

[quote]Nekrocar írta:

... Sonata Artica- s fazon... [/idez]

Azaz Tony Kakko. :P

[idez]... Tuo tényleg jól nyomja. Nem értem miért nem juthat egy kicsit több szerephez, mint vokálos. [/quote]

Õ maga mondta, hogy nem szereti az énekhangját, nem? ::think::
"Lehet, hogy az út, amelyet kinek-kinek követnie kell,
már ott húzódik a lába előtt, csak látni nem látja."
Lissuin
Vén róka

» 2005.11.19. 15:30

[quote]Arra_Sails írta:

[idez]gothicvampir írta:

Please help me!A Beauty And The Beastben es a The Carpenterben is Tuomas enekel? ::think:: Mert ha igen akkor tok jo hangja van! ::love:: [/idez]

Hello!

Attól függ, hogy melyik verziót hallgatod. Az Angels Fall First-ben Tarja mellett (ha jól tudom) csak õ énekel. Viszont az Over The Hills albumon már nem. [/quote]

Az Over The Hills albumon a Sonata Artica- s fazon énekel Tarjával. ::grin::
ui.: Tuo tényleg jól nyomja. Nem értem miért nem juthat egy kicsit több szerephez, mint vokálos. Marco karcos éneke mellett izgalmas lenne az õ finomabb hangja is.
Vagy csak én gondolom ezt? ::grin::
Nekrocar
Újonc

» 2005.11.17. 20:58

Miért lett törölve a hozzászólásom? Vagy be sem került volna? ::think::
Ejo
Újonc

» 2005.08.19. 11:53

[quote]gothicvampir írta:

Please help me!A Beauty And The Beastben es a The Carpenterben is Tuomas enekel? ::think:: Mert ha igen akkor tok jo hangja van! ::love:: [/quote]

Hello!

Attól függ, hogy melyik verziót hallgatod. Az Angels Fall First-ben Tarja mellett (ha jól tudom) csak õ énekel. Viszont az Over The Hills albumon már nem.
On Halloween, the parents sent their kids out looking like me.
Arra_Sails
Haladó

Következő