[Imaginaerum]

Minden, ami lemezekkel kapcsolatos

» 2011.10.28. 10:48

A dal nagyon Escapistes, az átvezetés pedig nagyon pontosan Master Passion Greed.

Vajon ez utóbbi szándékos? Van benne valami koncepció? Nem annyira idegen Tuomastól, szövegekben eddig is csinált ilyet (Dead Boy stb)... viszont ha direkt volt, akkor itt még több érdekesség is következhet...
"All statements are true in some sense, false in some sense, meaningless in some sense, true and false in some sense, true and meaningless in some sense, false and meaningless in some sense, and true and false and meaningless in some sense."
Ygral
Újonc

» 2011.10.27. 15:55

A többi fake, a teljes Storytime meg egyértelmű rickroll.
Robot zombies with lazers?! Lazers don't exist!
Hanon
Újonc

» 2011.10.27. 15:46

Wow, így máris sokkal jobban hangzik: )

Egyébként állítólag van fent még két sample, de én nem merem megnyitni és nem akarom meghallgatni, a DPP-ről is hallottam részleteket legalább a számok feléből előzetesen, és ezt most el akarom kerülni. A Storytime-ot úgyis meghallgatnám, amikor kijön a maxi, ezért meg sem próbálok ennek ellenállni, de a többit één neeem.
moesko
Admin

» 2011.10.27. 15:39

Hanon írta:GYORSAN

Már tegnapra le lesz szedve. :))
De lementettem, chill.

Videó hossz 1:11 höhh. :)

Zseniális, hogy bepostoltad B-)
...azért én is is mentettem el egy biztonsági másolatot :D
"Próbáld elérni a csillagokat, ha nem is megy, legalább a sz*rból kivetted a kezed..."
matyy
Újonc

» 2011.10.27. 15:24

GYORSAN
mondtam

Már tegnapra le lesz szedve. :))
De lementettem, chill.

Videó hossz 1:11 höhh. :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Hanon 2011.10.27. 20:24-kor.
Hanon
Újonc

» 2011.10.27. 11:16

Először nekem is az volt a gondolatom, hogy erre kellett ennyit várni?
Aztán most sokadjára hallgatva, már alig várom az egészet:D
A Nightwish-es hangzást ebben is megtalálom, hangszerilag, a klip viszont kicsit kiábrándít. Azt hittem, h nem lesz ennyire összefonódva a zene meg a film. Nekem sok, hogy a klipben is a filmet akarják visszaadni, meg nekem már ez túl kosztümös:S
gunther92
Újonc

» 2011.10.27. 09:06

materichard írta:Egyébként meg, youtubeon találtam hosszab verziót, versszakkal.5 perc múlva már le volt tiltva...

mar majdnem elkezdtem lazadni, hogy nem linkelted, de elolvastam a mondatot :)
mazsola
Pixeltologató szakmunkás

» 2011.10.26. 17:56

moesko írta:Szerintem eléggé Escapist egyébként, kicsit Poet and the Pendulum, talán picit még Dark Chest of Wonders is (ez lehet inkább a szövegről jutott valahogy eszembe).

jah,nekem is az escapist jutott először eszembe.
Nem tudom, annyira nem aggódom...Mikor kijött az Amaranth, el kezdtem temetni őket.aztán nem akármilyen lett a DPP, ez a refrén még tetszik is:P Egyébként meg, youtubeon találtam hosszab verziót, versszakkal.5 perc múlva már le volt tiltva...
SDG!
materichard
Újonc

» 2011.10.26. 17:03

moesko írta:Szerintem pl. az Amaranth refrénje egymás után háromszor lejátszva sem reprezentálná a DPP-t, ha ugyanakkora különbség lesz ezen részlet meg a teljes album közt, akkor nem aggódok... (...) mégis meghallgattam már vagy tizensokszor és nem megy ki a fejemből: D

en is meghallgattam tizensokszor, es siman elfelejtettem :D

amugy igen, erre irtam hogy remelem meg tudnak lepni, mert anno az Eva sem tunt nagy eresztesnek, aztan volt ott meg egy Master passion greed, meg egy 7 days to the wolves, ami utan nem nagyon elegedetlenkedtem. :)
mazsola
Pixeltologató szakmunkás

» 2011.10.26. 16:40

Nem, komolyan, az az átvezetés az valami akkora standard Nightwishság, nem tudom szavakba önteni.

Jaj ez most annyira felcsigázott. Egy héttel előtte már szokás leakeknek feltűnni, gyerünk már, legyen valami mert ezt így nem bírom. DD':
Hanon
Újonc

» 2011.10.26. 16:27

Szerintem pl. az Amaranth refrénje egymás után háromszor lejátszva sem reprezentálná a DPP-t, ha ugyanakkora különbség lesz ezen részlet meg a teljes album közt, akkor nem aggódok... Ha ez a legjava... Akkor még szokni kell: DD Szerintem eléggé Escapist egyébként, kicsit Poet and the Pendulum, talán picit még Dark Chest of Wonders is (ez lehet inkább a szövegről jutott valahogy eszembe).

Igazából nem törtem ki örömkönnyekben, hogy milyen csodálatos és nem nyűgöződtem le elsőre, mégis meghallgattam már vagy tizensokszor és nem megy ki a fejemből: D
moesko
Admin

» 2011.10.26. 16:24

mazsola írta:
moesko írta:Na tessék, most már van miről beszélgetni: )))

hat... ha ilyen lesz az egesz, akkor az instrumentalis cd-re fogok koncentralni. ez alapjan eleg halovany, szoval remelem hogy kellemesen meg fognak lepni.

Szerintem hallgasd meg még 1x aztán jó lesz ez így is ;)
"Próbáld elérni a csillagokat, ha nem is megy, legalább a sz*rból kivetted a kezed..."
matyy
Újonc

» 2011.10.26. 16:18

hat... ha ilyen lesz az egesz, akkor az instrumentalis cd-re fogok koncentralni. ez alapjan eleg halovany, szoval remelem hogy kellemesen meg fognak lepni.
mazsola
Pixeltologató szakmunkás

» 2011.10.26. 16:16

Én még barátkozom, kétségkívül fülbemászó, tipikus kislemezdal. Koncerten biztos jó lesz rá ugrálni, de azért ez a félperc nagyon újat még nem mutatott. Bár Anette valahogy nekem másmilyennek hangzik mint eddig: )

:) Hát igen, végre van, és egyetértek veled, szerintem is kicsit más Anette hangja, sőt mitöbb, mikor először hallottam, kifejezetten megijedtem, de a második meghallgatásnál már teljesen más véleménnyel voltam róla... :) Már nagyon várom!! ;)
matyy
Újonc

» 2011.10.26. 16:13

Noshát. Ez itt a refrén, nemdebár. Elég langyi. Ellenben mikor elkezdődik a verse már kicsit jobban hangzik.
Azt is mindjárt kitalálom, hogy mitől van nagyon durva dejavum. Valami a Onceról azt hiszem.
Mindjárt eszembe jut, komolyan.

Amúgy ez pont annyi, hogy lehessen rajta cuppogni, csak íz nincs hozzá. Aaaaaaargh.

//update: ja nem, simán csak DPP számok valamelyike a refrén és verse közti átvezetőnél.
Hanon
Újonc

» 2011.10.26. 15:26

Na tessék, most már van miről beszélgetni: )))

Én még barátkozom, kétségkívül fülbemászó, tipikus kislemezdal. Koncerten biztos jó lesz rá ugrálni, de azért ez a félperc nagyon újat még nem mutatott. Bár Anette valahogy nekem másmilyennek hangzik mint eddig: )
moesko
Admin

» 2011.10.14. 08:52

SDG!
materichard
Újonc

» 2011.10.11. 17:55

Néhány promókép: )
moesko
Admin

» 2011.10.06. 20:40

matyy írta:
Hát először is van ilyen póló. (már, ha erre gondltál :) )

Nem, nem. Ez se csúnya, de én arra a konkrétan telenyomottra gondolok. This.

matyy írta:Másrészt meg nemrég még csak iPhone-ra volt, aztán ahogy ígérték, hamar jött a Symbian-ra is, úgyhogy szerintem nemsokára már lesz Androidra is. :)

De az iOS és Symbian között jóval kevesebb idő telt el. :D
Hanon
Újonc

» 2011.10.06. 16:45

A Concerto már értékesít: )
moesko
Admin

» 2011.10.06. 12:22

Nekem is ugyanezt adta ki. Csodálkoztam is h áttették péntekre? :O de aztán leesett h az ausztriai koncertet mutatja... Meg kicsit sokalltam is a 44 eurós árat... két éve 6900 Ft volt, most meg duplája?
gunther92
Újonc

» 2011.10.05. 21:10

Hanon írta:Höhö, épp pár hete akartam ide pofázni (az album és single covereken, release dateken meg album reviewkon felbuzdulva plusz a Sonata is akkortájt ergette meg a live dvd adatait szóval minden volt amitől felmegy a pulzusom), hogy hogyhogy ennyi hír hallatán nem indul be a fórum, de ahogy látom megy ez azért már. :D

Egyetlen bánatom most épp az, hogy annak az istencsászárkirály Imaginaerum pólónak ami a digipakkal jönne (az a fullon telenyomtatott) nincs női szabású verziója. Pedig bizonyám, hogy az összes új merch közül az a legmenőbb. Hát persze. Anyád. :( :))

Jameg mekkorát nevettem mikor láttam, hogy iOS app mellett SYMBIAN appként létezik ez a Mobile Backstage. Aztán leesett, hogy még mindig Finnországban vagyunk. :ymblushing:
De tényleg, mikor lesz Androidra? Ígérték.

Hát először is van ilyen póló. (már, ha erre gondltál :) )

Másrészt meg nemrég még csak iPhone-ra volt, aztán ahogy ígérték, hamar jött a Symbian-ra is, úgyhogy szerintem nemsokára már lesz Androidra is. :)

A harmadik meg, hogy ezt ti is láttátok? http://www.nightwish.com/en/live - bár nem ez a lényeg, hanem, ha rákattintasz a Magyarországi eseményre, majd az eventim.hu-ra - majd itt... nem találod sehol :) - akkor aztán kereső, akkor meg csak a sógoroknál lévő koncertet hozza ki - ekkora szemétséget :D (legalábbis amikor én láttam még így volt, vagy nem jó helyen kerestem? :P )
matyy
Újonc

» 2011.10.05. 14:25

Höhö, épp pár hete akartam ide pofázni (az album és single covereken, release dateken meg album reviewkon felbuzdulva plusz a Sonata is akkortájt ergette meg a live dvd adatait szóval minden volt amitől felmegy a pulzusom), hogy hogyhogy ennyi hír hallatán nem indul be a fórum, de ahogy látom megy ez azért már. :D

Egyetlen bánatom most épp az, hogy annak az istencsászárkirály Imaginaerum pólónak ami a digipakkal jönne (az a fullon telenyomtatott) nincs női szabású verziója. Pedig bizonyám, hogy az összes új merch közül az a legmenőbb. Hát persze. Anyád. :( :))

Jameg mekkorát nevettem mikor láttam, hogy iOS app mellett SYMBIAN appként létezik ez a Mobile Backstage. Aztán leesett, hogy még mindig Finnországban vagyunk. :ymblushing:
De tényleg, mikor lesz Androidra? Ígérték.
Hanon
Újonc

» 2011.10.02. 00:15

Nem mondom, hogy lehetetlen, hogy kiszivárogjon az album, de tanultak a DPP hibájából és most nagyon vigyáznak rá. Olyan arcok sem kapnak saját példányt, mint pl. a finn hivatalos fórum adminja, aki mellesleg Jukka sógora meg a banda jóbarátja a kezdetek óta. Ha még ő is csak Emppunál látogatóban hallgathatta meg, akkor tényleg csak egy szűk kör rendelkezik az anyaggal, ők meg gondolom nem akarják tökönszúrni magukat. És talán nem is annyira nagy még a banda, hogy stúdiókba törjenek be miattuk: ))) Szóval nincs nagyon értelme a kiszivárgásokat vadászni, persze, van rá esély, hogy felbukkan valami eredeti, de ha valamikor, akkor most amúgy is érdemes lesz egyben hallgatni az albumot, főleg, hogy ez most egy témára is épül. Ha kicsit nagyobb akaraterővel rendelkeznék, még a Storytime-ot sem hallgatnám meg a teljes albumig..: D
moesko
Admin

» 2011.10.01. 23:26

matyy írta:
materichard írta:http://www.youtube.com/watch?v=CUEOk7O-TMg&feature=related

Azon gondolkodom(nem sokáig), hogy az ilyeneket higyjem-e el?!nagyon nem akaródzik...

Ne hidd: http://www.youtube.com/watch?v=kI2ww6zp9vk

ebből is látszik h útálom a vámpíros marhaságokat :P
SDG!
materichard
Újonc

ElőzőKövetkező