[Dark Passion Play]

Minden, ami lemezekkel kapcsolatos

» 2013.04.04. 16:32

gunther92 írta:Az létezik, hogy a gyűjtői kiadásban szereplő Orchestral album igazából csak instrumentális? :D mert én tisztán hallom benne pl az elektromos gitárt is :D létezik ekkora baki? :D

Létezik sajnos, DPP-ből nem is létezik nagyzenekari verzió (csak néhány számból, Escapist meg Meadows asszem). Az elnevezést nézték el, ami elég gyakran előfordul a Nuclear Blastnél..
moesko
Admin

» 2013.04.03. 09:27

Az létezik, hogy a gyűjtői kiadásban szereplő Orchestral album igazából csak instrumentális? :D mert én tisztán hallom benne pl az elektromos gitárt is :D létezik ekkora baki? :D
gunther92
Újonc

» 2012.09.26. 15:22

Hihetetlen módon,ma öt éve jelent meg ez a zseniális album.Az egyik legnagyobb kedvencem (az összes közül),amit sikerült 5 éve összehozni. :ymhug:
És ennek örömére szóljon ez a zseniális dal (kár,hogy nem került rá az albumra,pedig nekem a kedvenc Nightwish-dalom):http://www.youtube.com/watch?v=iyQuleDTnV8
Bocs,ha esetleg nem működne jól a link,amit most ide beraktam. :ymblushing:
TheEscapist
Újonc

» 2012.05.31. 18:15

A Poet and the Pendulum szerintem is zseniális, minden idők egyik legjobb Nightwish dalának tartom, talán Tuomas legzeneibb szerzeménye, mind szerkezetileg, tartalmilag, zeneileg. Nekem a Dark Passion Play és a Mother and Father részek tetszenek legjobban, de talán az utóbbi tetszik a legjobban. Talán tévedek, de nekem úgy tűnik mintha a dal végén a történet lezáratlan maradna, mintha Tuomas nyitott kérdést hagyott volna a dalban, fentartva a feszültséget és az érdeklődést még így, a dal befejeztével is. Mondom, lehet hogy tévedek, de viszont ha tényleg így van akkor Tuomas még nagyobbat nő a szememben mert ez a lezáratlan történet dolog nekem nagyon tetszik, és a dalt is másféle szemszögből nézném. Nagy kedvencek még az Amaranth és a 7 Days to the Wolves. :)
Herczeg88
Újonc

» 2010.12.08. 20:18

Metil írta:Lehet, hogy most mindenki hülyének néz, hogy most írok erről a albumról de most fogok... Anno, mikor megjelent, egyik nagy Nightwish-es barátom hozta kölcsönbe, hogy jó, csak más. Akkor dobtam egy hátast a Poet And The Pendulumtól, hoy ez mennyire zseniális, meg hogy Tarjával milyen jó lenne, a többi szám meg valahogy nem kattant be, pedig hallgattam. Na ez volt vagy 3 éve, azóta a zenei ízlésem is kissé átalakult (blues, 60-70es évek prog), meg már nem hallgattam annyi Nightwisht... Most a héten viszont megint meg akartam hallgatni a Poet And The Pendulumot, és ráraktam mp3-asra az egész lemezt, és pár hallgatás után igencsak beütött. Jó a hangja Anette-nek, bár teljesen más, a számok is jók, bár néhol kissé érdekes hatásokat érzek rajta, a hangzás atom, és főleg a lemez vége (Sahara meg az utána végig) igencsak fasza. Az egész olyan, mint anno a Maidentől az X Factor lemez: más énekes teljesen más stílussal, de igen ütős zene (és azt is 10 perc feletti eposzal kezdték...) - amúgy én Blaze-t nagyon bírtam, mégha a Dickinson-os számokat nem is énekelte annyira pöpecen - és itt hadd engedtessék meg egy kritikai észrevétel: néztem régebbi Nightwish számokat élőben Anette-el a youtube-on, és sztem lenne elég hangja rendesen kiénekelni őket, de -gondolom, hogy egyéni legyen vagy mi -állandóan mindenféle hajlítással széttöri az eredeti dallamokat. Értem én, de ez így fura...
Na mindegy, olvasom közben, hogy jövőre lesz új Nightwish lemez, hát kíváncsian várom, remélem, az is fasza lesz.

Nem tejről diskurálunk, nem romlik meg, az Angels Fall Firstről sem késő írni, ha most jut eszedbe valami: )

Örülök, hogy még ennyi idő után is van olyan, aki rájön, hogy nem olyan szörnyű ez az egész, remélem lesznek még páran az új album után is így: )
moesko
Admin

» 2010.12.07. 23:10

Lehet, hogy most mindenki hülyének néz, hogy most írok erről a albumról de most fogok... Anno, mikor megjelent, egyik nagy Nightwish-es barátom hozta kölcsönbe, hogy jó, csak más. Akkor dobtam egy hátast a Poet And The Pendulumtól, hoy ez mennyire zseniális, meg hogy Tarjával milyen jó lenne, a többi szám meg valahogy nem kattant be, pedig hallgattam. Na ez volt vagy 3 éve, azóta a zenei ízlésem is kissé átalakult (blues, 60-70es évek prog), meg már nem hallgattam annyi Nightwisht... Most a héten viszont megint meg akartam hallgatni a Poet And The Pendulumot, és ráraktam mp3-asra az egész lemezt, és pár hallgatás után igencsak beütött. Jó a hangja Anette-nek, bár teljesen más, a számok is jók, bár néhol kissé érdekes hatásokat érzek rajta, a hangzás atom, és főleg a lemez vége (Sahara meg az utána végig) igencsak fasza. Az egész olyan, mint anno a Maidentől az X Factor lemez: más énekes teljesen más stílussal, de igen ütős zene (és azt is 10 perc feletti eposzal kezdték...) - amúgy én Blaze-t nagyon bírtam, mégha a Dickinson-os számokat nem is énekelte annyira pöpecen - és itt hadd engedtessék meg egy kritikai észrevétel: néztem régebbi Nightwish számokat élőben Anette-el a youtube-on, és sztem lenne elég hangja rendesen kiénekelni őket, de -gondolom, hogy egyéni legyen vagy mi -állandóan mindenféle hajlítással széttöri az eredeti dallamokat. Értem én, de ez így fura...
Na mindegy, olvasom közben, hogy jövőre lesz új Nightwish lemez, hát kíváncsian várom, remélem, az is fasza lesz.
I'll play the blues for you...
Metil
Újonc

» 2009.06.08. 15:15

Akinek még nem lenne világos, (én most vettem a fáradságot, hogy utánanézzek) az album megjelenése előtt "kiszivárogtatott" titokzatos új szám nem NW, hnem a Delain - A Day for Ghosts. Íme a bizonyíték
Kép
Reosir
Gyakorlott

Tartózkodási hely: Tápiówilska :-) (Pomázváros - Kátyufalva - Győrsziti)

» 2008.11.29. 23:10

[quote]Betuka
Ma reggel a villamoson egy srác füléből ismerős ritmusok hallatszódtak ki. Sikerült rájönnöm, hogy a Last of the wilds-ot hallgatta, no de énekkel együtt. Ami a fura volt, hogy nem a finn szöveget hallottam benne... lehet, hogy csak süket vagyok :D, de olyan, mintha Anette-t hallottam volna, angol szöveggel. Remélem nem maradtam le valamiről...[/quote]Megjelent szöveggel is , azt hiszem a legutóljára kijött kislemezen van rajta . De nem Anette énekli mert finnül van ,hanem az Indica-s énekes a Jonsu énekli. Eramaan Viimeinen a címe.
Orsii
Újonc

» 2008.11.26. 11:19

[quote]Sárkányocska

sziasztok!

meg vki a debreceni koncentre? pestről? ::eyelash::

nem tudtam hova írjam be :P

[/quote]

Hát ippeg nem jó helyre írtad :P

Van koncert topic, tessék odafáradni.

We're a second in time
We're the last in the line
Of the prey that walks the earth
Good and evil combined
Betuka
Vén róka

» 2008.11.25. 22:59

sziasztok!

meg vki a debreceni koncentre? pestről? ::eyelash::

nem tudtam hova írjam be :P

"We loved with love that was more than love." - Edgar Allan Poe
Sárkányocska
Újonc

» 2008.10.29. 17:16

[quote]Betuka
Ma reggel a villamoson egy srác füléből ismerős ritmusok hallatszódtak ki. Sikerült rájönnöm, hogy a Last of the wilds-ot hallgatta, no de énekkel együtt. Ami a fura volt, hogy nem a finn szöveget hallottam benne... lehet, hogy csak süket vagyok :D, de olyan, mintha Anette-t hallottam volna, angol szöveggel. Remélem nem maradtam le valamiről...[/quote]Nem maradtál le semmiről, a füled rossz: ) Vagy valami partizánakció eredményét hallgatta a srác..XDD
moesko
Admin

» 2008.10.29. 11:59

Ma reggel a villamoson egy srác füléből ismerős ritmusok hallatszódtak ki. Sikerült rájönnöm, hogy a Last of the wilds-ot hallgatta, no de énekkel együtt. Ami a fura volt, hogy nem a finn szöveget hallottam benne... lehet, hogy csak süket vagyok :D, de olyan, mintha Anette-t hallottam volna, angol szöveggel. Remélem nem maradtam le valamiről...
We're a second in time
We're the last in the line
Of the prey that walks the earth
Good and evil combined
Betuka
Vén róka

» 2008.09.26. 18:37

Tudom, ilyenek is csak az én elmebeteg agyamban fordulnak meg, de..

HEPpy birthday Dark Passion Play!::party::

moesko
Admin

» 2008.08.06. 14:27

Üdv!

Tegnap testvéremmel egyik nagy Békés megyei plázában jártunk, egy kis kikapcsolódás gyanánt. Bementem a Media Marktba(ez nem reklám). Néztem a dvdket, filmeket iylesmiket. De ami legjobban érdekelt az a zenei cd-k és dvd-k. Mindenféle kiadások. Harmadjára mentem el a Hard cimszó alatti cd-k nél és meglátom a Nightwish Dark Passion Play albumát és a  Dark Passion Play-Tour Edition CD+DVD kiadást is. igaz a Tour Edition drágább volt persze több anyaggal én azt vettem meg. Gondolkodtam miért nem a standard albumot vettem meg? De én nagyon örülök ennek az albumnak nagyon tetszik szeretem. Gyűjteményem egyik legszebb darabja. Az első eredeti Nightwish albumom. Gyönyörű kiadás :-)

dobsa
Újonc

» 2008.05.20. 16:29

[quote]mazsola

Strega ajánlja:

speciális The Islander oldal  

[/quote]köszönöm :)
Strega
Újonc

» 2008.05.20. 10:20

Strega ajánlja:

speciális The Islander oldal  

mazsola
Pixeltologató szakmunkás

» 2008.05.15. 12:09

Nemtudom körbemosolyogtuk e már a tényt, hogy a DPP dupla es tripla kiadásain is szerepel külön egy "Last Of The Wilds (Instrumental Version)" tétel is.

Lásd pl itt.  

_n
_Nec
Wishmaster

» 2008.03.11. 00:50

[quote]mazsola
Az online Nightwish shop ból mindenképp meg lehet majd rendelni a megadott időpontban. Csak készülj fel rá, hogy drágább lesz. Idővel feltehetően a Headbangerben is fellelhető lesz szerintem. [/quote]köszi szépen:)
Adrus
Újonc

» 2008.03.10. 22:05

[quote]Adrus
Hali! Remélem jó helyreírtom:D Bár ritkán sikerül a megfelelő topikba kommentelnem:D Na szval én még sose vetemedtem arra hogy kislemezt vegyek de az Islander-t meg akarom venni! Nem Budapesti vagyok! Szerintetek meg lehet majd rendelni???Majd írjatok! Köszike[/quote]Az online Nightwish shop ból mindenképp meg lehet majd rendelni a megadott időpontban. Csak készülj fel rá, hogy drágább lesz. Idővel feltehetően a Headbangerben is fellelhető lesz szerintem.
mazsola
Pixeltologató szakmunkás

» 2008.03.10. 20:06

Hali! Remélem jó helyreírtom:D Bár ritkán sikerül a megfelelő topikba kommentelnem:D Na szval én még sose vetemedtem arra hogy kislemezt vegyek de az Islander-t meg akarom venni! Nem Budapesti vagyok! Szerintetek meg lehet majd rendelni???Majd írjatok! Köszike
Adrus
Újonc

» 2008.03.08. 21:18

Nightwish were very successful in tonight's "Emma gaala", held in Helsinki, Finland. The jury awarded Nightwish Emma awards in the following categories: "Album of the year", "Metal album of the year", "Band of the year" and "Best selling album 2007".

::applause::

moesko
Admin

» 2008.02.22. 20:43

[quote]moesko
Négyszeres (!) platina Finnországban8)[/quote]

Gratulálunk Nekik, megérdmelték a sikert!:-)

Azért jó tudni, hogy az emberek tényleg kiváló minőséget is megvesznek, még ma is. Kíváncsi vagyok hányan vennék meg, ha nem létezne Internet..

Zútika
Újonc

» 2008.02.22. 17:45

Négyszeres (!) platina Finnországban8)
moesko
Admin

» 2008.01.28. 15:06

[quote]moesko
Igen, ez igaz: )[/quote]köszi szépen!
Zútika
Újonc

» 2008.01.26. 13:35

[quote]Pendolino
Kérdés:a hozzászólásban található linkek konkrétan merre irányítanak át?
[/quote]Wikipediás oldalakra kellene elvileg. De hogy minek?...
[i am not sen.D.ing you sublim.I.nal m.E.ssages]
hollow_heart
Gyakorlott

Következő