End Of An Era

Minden, ami lemezekkel kapcsolatos

» 2006.06.10. 10:44

Na megnéztem. Minõségi munka az biztos le a kalappal. Rögtön az elején zavart hogy az intró nem az elejétõl van hanem csak a vége van rajta. Jó mindegy. A High hopes és a Creek Mary's blood kifejezetten tetszett, talán azért mert a többi dalt már egymilliószor hallottam ezeket meg nem olyan sokszor, fõleg élõben nem. Tuomasnak sokszor ez a drámai feje nem tetszett meg az Ever Dreamnél lévõ bõgés se. A sok kifestett koncertet végig bõgõ gót kiscsajoktól meg kikészülök, lehetett volna kevesebbszer is mutatni õket, de összeségében megérte a pénzét az anyag.
Kane
Haladó

» 2006.06.09. 10:10

[quote]Lzolcsi írta:

szerintem sok helyen látszott Tuomason, hogy tudja, hogy fog végzõdni a koncert. [/quote]

Ever Dream kezdeténél nekem is ilyen érzésem volt, de ahogy Kulkuri is írta (Hammer cikket olvassátok el!) ezekszerint nem.. Pedig néha biztosan de. ::smili13::
vadalma
Gyakorlott

» 2006.06.09. 09:51

Én úgy emlékszem, hogy a színpadról lejöttek és a színpad mögött adták át neki, Tarjának volt még utána egy parti ahova hivatalos volt, ezért mondták neki, hgoy csak másnap olvassa el.
Toivo on vain ensimmäinen askel tiellä pettymysten.
Sanna
Gyakorlott

» 2006.06.09. 09:39

[quote]Lzolcsi írta:

szerintem sok helyen látszott Tuomason, hogy tudja, hogy fog végzõdni a koncert. [/idez]
Tuomas: "Tök fura volt az egész. Amíg színpadra nem léptünk, végig ezen a dolgon rágtam magam, és ahogy lejöttünk a buli után, újra csak ez volt a fejemben, de amint elkezdtünk játszani, azonnal elfelejtettem minden problémát. Ezt a zene okozta eufória hozhatta, vagy nem is tudom, de tény, hogy pompásabban nem is érezhettem volna magam a színpadon."

[idez]Bár arraa nem jöttem rá, hogy magát a levelet végülis mikor adták oda.[/quote]
Emlékeim szerint a koncert utáni partin. De biztosan nem nyilvánosan.
kulkuri
Gyakorlott

» 2006.06.08. 22:38

Mestermû. Profi munka. Kb ennyit mára... :)
Nos, idõközben a végére értem a DVD-nek. Nagyon érdekes volt végignézni, szerintem sok helyen látszott Tuomason, hogy tudja, hogy fog végzõdni a koncert. Fõleg az volt durva, mikor a kivetítõn olyan képeket mutattak, amikor épp ölelkeztek :-S
Bár arraa nem jöttem rá, hogy magát a levelet végülis mikor adták oda. Nem mondom, hogy hiányolom a DVD-rõl, de én úgy tudtam, hogy azt is ott a színpadon.
Mindenesetre a lemezt szívbõl ajánlom mindenkinek, nagyon jól meg lett csinálva, elismerés a rendezõnek. ::god::
Vendég

» 2006.06.08. 22:28

[quote]Skellig írta:

Érdekes én összehasonlítottam, nekem a 2.1-es hangzás jobban átjön dvd-n is és számgépen is...de ez fura, mert máskor az 5.1-es a jobb...???[/quote]
Én is hasonlítgatom, de nekem az 5.1 sokkal élettel telibb, csak jóval több treble kell rá, mint basszus.
kulkuri
Gyakorlott

» 2006.06.08. 22:07

[quote]kulkuri írta:

Nekem nagyon kellemes meglepetés a DVD. Õszinte leszek: nem számítottam ilyen jóra. A hang keverése minden szempontból tetszik, fõleg mióta 5.1-ben hallgatom a DVD-rõl.[/quote]
Érdekes én összehasonlítottam, nekem a 2.1-es hangzás jobban átjön dvd-n is és számgépen is...de ez fura, mert máskor az 5.1-es a jobb...???
Egyébként nagyon nagyon ::horns::

de egyvalamit hiányolok...kicsit több közönségzajt elviseltem volna pl. mint az EOI 10th Man Down számában ::grin:: úgy hangulati alapozónak... ::happy::

Tényleg az Ever Dream szám (aztszem az a 3.) szóval ott Tuomi tényleg majdnem bõg? Mert mert elég megrázó, ahogy kezébe temeti az arcát, Tarja pedig mosolyogva int a közönségnek...ééérezni, hogy a srácok már tudták...

és khm...Tarja hangja..hát csak annyit mondok, nem egyhuzamban hallgattam végig az összes számot ::worried::

Skellig
Újonc

» 2006.06.08. 19:56

Abban azért igaza van, hogy inkább itt kellene mostmár megbeszélni a DVD-vel kapcsolatos véleményeket, mivel ott alapvetõen a megjelenés hírérõl volt szó.
Egyébként mostmár nekem is megvan, bár egyelõre még egyéb forrásokból... :D
De még csak a documentary-nál tartok :)
Vendég

» 2006.06.08. 19:52

Nekem nagyon kellemes meglepetés a DVD. Õszinte leszek: nem számítottam ilyen jóra. A hang keverése minden szempontból tetszik, fõleg mióta 5.1-ben hallgatom a DVD-rõl.
A képnél zavar ugyan, hogy gyakran elcsúszik a hangtól, és nem csak a belassítások miatt, de összességében nagyon látványos és élvezetes.
Tökéletes összegzése annak, ami a Nightwish volt a Once turnén. Én is örültem volna több régi számnak és egyenletesebb aránynak az albumok között, de ezzel is nagyon elégedett vagyok.
kulkuri
Gyakorlott

» 2006.06.08. 19:03

Képzeld el, hogy hallottam... most is az megy éppen... De csak ismételni tudom magam: nem valami nagy húzás... ::brokenheart::
TteviKakko
Újonc

» 2006.06.08. 17:57

Hallottad egyáltalán?

Másrészt erre ott van a dvd topicja.
I have a tree inside of me. It's roots deep in the past, and the branches fumbling towards the future.
Lasse
Gyakorlott

» 2006.06.08. 17:47

Kinek hogy tetszik az új lemez?
Én sokkal jobbat vártam... A számlista láttán szinte sírva fakadtam a dalok arányától: Once - 8, CC - 4, WM - 2 ( ::worried:: ) OB - 1 ( ::crying:: ) AFF - 0 ( ::worried:: ) És az egész szerintem semmi újat nem hoz, még a hangzás sem jó annyira, hogy meg tudjon fogni, nagyjából annyit ér, mint a Tales from the Elvenpath vagy a High Hopes címezetû válogatáslemezek...
És a Once-ról játszott dalok... ::worried:: Az oké, hogy ezzel a lemezzel turnéztak, de... akkor már lehetett volna sokkal jobb dalokat is játszani róla, például a Romanticide-ot és a Dead Garden's-t. (A Once-os dalok közül csak ez a kettõ nem szerepel az End of an Era-n)
És azt sem tudom megemészteni, hogy az AFF-ról mért nem lehetett legalább egy szerencsétlen Beauty and the Beast-et lejátszani? ::grrr:: És nevetséges, hogy az Oceanborn-ról éppen a Sleeping Sun jutott eszükbe... ::worried::
Ez a lemez szvsz csupán azért készült, hogy a Once sikere után eladhassák, és még több pénzt zsebelhessenek be. Mert más értelme nem sok van. Fõleg így, hogy szinte csak a populárisabb dalaikat pakolták fel rá.

Most lehet, hogy sokan utálni fogtok ezért, de nekem eléggé nagy csalódást okozott az album, és muszáj volt kiadni magamból ::grin::
TteviKakko
Újonc

Előző