End Of An Era

Minden, ami lemezekkel kapcsolatos

» 2006.08.09. 23:16

Mindent összevetve nekem semmi különlegeset nem nyújtott a lemez, annak idején a From Wishes to Eternity sokkal nagyobbat ütött. Meg akkor Tarja még énekelt is... A mostani énekstílusa picit nem tetszik... ::sad:: Ráadásul a dalok többsége Once-os, ami nem lenne baj, ha mondjuk a Dead Garden's-t vagy a Romanticide-ot játszották volna. Viszont az ilyenek, hogy Wishmaster, meg Kinslayer meg End of all Hope feleslegesek, mert a FWTE vagy az EOI sokkal jobban átadja őket. Egyedül az Ever Dream az, amibe valami újat tudtak csempészni, nekem nagyon testzik az a kis zongora az elején. Az asszem kicsit más mint az albumon... vagy csak én emlékszek rosszul?  ::blushing::

Edgirl
Újonc

» 2006.08.02. 10:38

Az én End of an Erám celofánosborításán is volt egy ilyen kis matrica. Egy kicsit meglepett, de nem különösebben törődtem vele (annál inkább a DVD-vel, ami nagyon jó lett::horns::)
Nara
Haladó

» 2006.08.01. 23:44

Ma voltam a Media Marktban és oylat láttam ami számomra elég furcsa volt. End Of an Era Audió lemez rajta a koncert maga és még a Nemo Kislemez tartalma, Rajta pedig egy matrica amin ez a felirat volt látható, hogy:
The Legendary Last ConcertFeat. Tarja Turunen.
 Volt még ott egy példány az új Sleeping Sun kislemezből, meg  még a Az End Of an era DVD, amin detto ugyanez a matrica volt..
Meg volt Oncés pack is mellé az EOAE atrtalma.. Matrica ezen is volt..
Carpenter
Gyakorlott

» 2006.07.17. 00:05

Szvsz a Dvd legjobb mozzanata az,amikor az Ever Dream !(hát igen,nem tudok szabadulni magamtól...::blushing::)végén Tuomas és Tarja arcát összevágták...Az csúcs!Mondjuk kicsit túldramatizált,dehát akárhogy is van....szeressük...:)::love:: A rajongó kiscsajok meg...::ohmygod::bár lehet,hogyha ott lettem volna én is ilyen állapotba kerülök...::aww::
Silveren
Újonc

» 2006.07.16. 13:49

[quote]Sanna
Kávé? Vagy szimplán egy piromániás ismerős a közelben? :D
[/quote]

Háát én ugyan szoktam kávézgatni, de csak a kölcsönkapott laptop fölött ::grin::

Bocsi az offért ::happy::

Carnival
Újonc

» 2006.07.15. 21:31

Kávé? Vagy szimplán egy piromániás ismerős a közelben? :D
Toivo on vain ensimmäinen askel tiellä pettymysten.
Sanna
Gyakorlott

» 2006.07.14. 17:33

Az én EOAE DVD-men az oldalánál kis barna foltok jelentek meg. Mintha megégett volna vagy mi ::sad:: nincs semmi baja, de ezt nem tudja valaki miért van?

Más: Engem főleg az zavar a koncerttel, hogy teljesen átjön, hol játszották fel utólag a dalokat a srácok. A Bless The Child egy sorscsapás. Marco gyönyörű stúdiós basszusjátékával :(

(És írta valaki: az agyonszolizott Tarja, plázacicás cipőkben (nekem sem jön be). De azért jó, csak kicsit több életszerű közönségüvöltést tehettek volna bele ::smile:) Az egész egy kicsit olyan csinált...nem tudom.

Azért ha tudtok adjatok tanácsot (mik azok a foltok??!) ..please::eyelash:: hüpp

Carnival
Újonc

» 2006.07.14. 00:50

Most fejeztem be. Csodálatos.
Bár Tarjának tényleg van néhány "érdekes dolga", ezek -legalábbis számomra- eltörpülnek, nagyon jól megcsinálták az egészet, elismerésem.

(Volt ott három allergiás leányzó, akiket csomószor mutattak. Ti is láttátok?:D
Amúgy maximálisan tiszteletben tartom mások érzelmeit, de azért ez kicsit tényleg túlzás. Legalábbis, hogy ennyiszer bevágták őket.)

"mert kint nem tetszik semmi sem, s mert győzni nem lehet a tömegen..."
Shamandalie
Újonc

» 2006.07.10. 23:18

Kedves Shadowcat!

Mindenben egyet értek veled, annyi kiegészítéssel, hogy pl. nem énekli ki a hangokat, ahol máskor ki szokta, és ez hiányzik. A dallistán is vitatkoznék, nekem kifejezetten hiányzik a Deep Silent Complete, vagy a Sacrament Of Wilderness, a Dead Boy's Poem, vagy a kedvencem, a Swanheart.

A sok gót kiscsaj szerintem is túl sok.

Az öltözékkel kapcsolatban pedig csak annyit, hogy ahány album, annyi promo, amihez a ruha is hozzá tartozik. Pl. a NEMO-ban elengedhetetlen a piros kabát, csak úgy, mint a Sleeping Sun-ban a fehér ruha (a klipben is ez van rajta) mert ehhez kapcsolódik. Szerintem ez így király.

monique
Újonc

» 2006.07.03. 23:25

Sziasztok!

Tegnap végre én is megnézhettem. Tetszik is, meg nem is. Tetszik, mert jó a fénytechnika, a számlista, a pirotechnika, és maga a hely, ahol voltak. Nem tetszik, mert Tarja iszonyat sokat téveszt, alig van a szinpadon, és egy-két rajongó sem tetszik. Minek kell szinte minden egyes szám előtt bőgni? Az oké, hogy mondjuk a kedvenc számánál elérzékenyül, de hogy majdnem az egészet végigsírja? Az azért már túlzás. És mégvalami: Tarja miért cserél 4-szer ruhát? Jó, persze, szépek, de nem divatbemutatón van, hanem koncerten. Nah, csak ennyi.

Shadowcat

Shadowcat
Újonc

» 2006.06.26. 11:40

[quote][/quote]Igen! Captain Jack is back! :D

AngelBoy
Újonc

» 2006.06.26. 09:26

Whoah. Az egyes számú üt. :D
Az utolsó meg mi mán, Karib-tenger kalózai?
We're a second in time
We're the last in the line
Of the prey that walks the earth
Good and evil combined
Betuka
Vén róka

» 2006.06.26. 07:12

Pár fotó Tuomasról és Marcoról az End of an Era kapcsán:

1

2

3

4

5

mazsola
Pixeltologató szakmunkás

» 2006.06.21. 14:05

[quote]TteviKakko írta:

Kinek hogy tetszik az új lemez?
Én sokkal jobbat vártam... A számlista láttán szinte sírva fakadtam a dalok arányától
Most lehet, hogy sokan utálni fogtok ezért, de nekem eléggé nagy csalódást okozott az album[/quote]
Igen, itt mindenki dicséri az albumot, de én is nagyon hiányoltam pl a Romanticide címût és..., fõleg mert ilyeneket még egyáltalán nem hallottam koncerten. Fõleg azokat játszották, amiket mindig le szoktak nyomni. Fölösleges volt szerintem a [i]The Kinslayer[/i], mert nem tudták überelni a FROM WISHES koncerfelvételét, és a [i]Bless The Child[/i]..na én ezzel azt nem értem, miért nem rakták azt régen az EOI-re, a dokumentumfilm elején van belõle részlet (az EOI-n) és fantasztikusan szól, viszont ezen a mostani DVD-n rajta van és itt ritka gyenge ::sad::
Más:
Tarja régen becsületesen kiénekelte a hangmagasságokat, most már: pl a Bless The Childban, az Ever Dream végén a Marcós résznél, Ghost Love Score végén mindig az alsó szólamokat énekli. A hangszíne egyébként néhol kifejezetten nem tetszik. Van terjedelem, mesterségbeli tudás...de egyszerûen a hangszín néha túl éles...a Phantom végén is remekel, de ez a fantom Tarjás (ami nem baj, sõt) de már köze nincs az eredeti..lényegéhez, az biztos.
A Sleeping Sun ellen viszont nincs kifogásom. Az szerintem már egyfajta védjegyük is..nemhiába dolgozták fel kétszer.

Én azt vettem észre, hogy azokban a dalokban, amiket már ezeréve nyomnak: [i]The Kinslayer, Sleeping Sun, Wishmaster, Bless The Child[/i] már nincsen lélek, Tarja már nem tudja, hogyan hangsúlyozzon stb (pedig igyekszik is) viszont az újabbakat [i]pl. Ghost Love Score, Creek Mary's Blood...[/i] gyönyörûség csak hallgatni is.

Az agyonszolizott Tarja nekem kicsit nem jön be, ok. hogy jól néz ki, de azokban a hegyesorrú cipõkben kicsit plázacicás, viszont eztellensúlyozzák a gyönyörû fûzõs ruhák ::happy::

egyébként már ronggyá néztem ::horns::
„Ha leszól egy csillag,
ha elhív; – én elmegyek.”
Valkea_Purje
Újonc

» 2006.06.20. 15:32

Tegnap este megnéztük (a koncert részét)... Annyira, annyira...annyira... *hüpp*

Myra ::love:: Nightwish
I want to find the secret path
A bird delivered into my heart...
Myrafelle
Gyakorlott

» 2006.06.14. 22:47

Pff, zseniális... és a behind the scenes... izé... hû még a hatása alatt vagyok...
mazsola
Pixeltologató szakmunkás

» 2006.06.14. 20:00

Elmondhatatlanul gyönyörû. Egyszerûen csak gratuláció! Kiitos Nightwish! ::god:: ::love:: ::horns::
"Ellenállhatsz végzetednek,
ámde olykor ökle sulykol:
útadból ha félre nem megy,
ej! hát térj ki te az útból!" Goethe
Angelwings
Haladó

» 2006.06.14. 19:48

[quote]viktor írta:

Tisztára olyan az asztalod, mint nálam a koleszban. És a telefon is. Csak itt szürkék a billentyûk és nincs itt az End of an era. [/quote]

Köszönjük, hogy ezt megosztottad velünk... :D

::offtopic::
"Lehet, hogy az út, amelyet kinek-kinek követnie kell,
már ott húzódik a lába előtt, csak látni nem látja."
Lissuin
Vén róka

» 2006.06.14. 19:01

[quote]_Nec írta:

meghozta a postás, kellemesen fest :)
[/quote]

Tisztára olyan az asztalod, mint nálam a koleszban. És a telefon is. Csak itt szürkék a billentyûk és nincs itt az End of an era.
viktor
Újonc

» 2006.06.12. 17:07

_n
_Nec
Wishmaster

» 2006.06.11. 09:50

[quote]Dani írta:
Van ezen a fórumon normális férfiember??
[/quote]
Egyedül érzed magad?

egyébként meg ::stop::
ON
szergej
Gyakorlott

» 2006.06.11. 07:49

OFF
Attól még hogy nem tetszik nekem, meg úgy látszik másnak se a szénnel összemázolt, összepiercingezett, sírós nyávogó csuklószorítós szegecselt kiscsaj tetszik, akinek a Nightwishon és a Himen kívül nincs más fogalma a metal zenérõl attól még normális férfiemberek vagyunk.
Bocsi az offért.
ON
Kane
Haladó

» 2006.06.11. 00:41

OFF
Van ezen a fórumon normális férfiember??
ON
"Step after step, we try controlling our fate, when we finally start living, it's become too late..."
Dani
Vén róka

» 2006.06.10. 17:15

[quote]Dani írta:
[b]Ami tetszett:[/b]
- Két Sólyom János magánszáma.[/idez]
Az jó volt, de a Creek Mary's Blood végén nem sült bele a szövegbe? Nekem úgy tûnt :(
[idez]Dani írta:
- A közönség soraiban lévõ gyönyörû gót lánykák. Kane, hülye vagy. :D[/quote]
Jaj, inkább azok voltak hülyék ::worried:: szerintem...de legalábbis kár volt, hogy minden érzelmesebb számot ilyen imátkozó elaléló kislányokkal reprezentáltak és ha egy laikus megnézi, jah hát nyafogó kis tinik zenéje a Nightwish ::sad:: pedig ez nem igaz mert éppúgy headbangeltek ott a negyvenes szivarok is ::grin:: ...
Skellig
Újonc

» 2006.06.10. 15:15

Nna, csak sikerült megvennem. Utsó darab volt. Hehe.
És azt kell hogy mondjam, teljesen a hatása alatt vagyok. Néhol eléri a Dream Theater Budokan koncertes színvonalát (ami nálam köztudottan AZ etalon koncert DVD).

[b]Ami nem tetszett:[/b]
- Tarja sokat csúszik, és a kiejtése néhol szörnyû.
- Az olyan zseniális kamerabeállítások, mint a Tuomas billentyûje oldalán lévõ fix kamera, vagy a Jukka mögötti-feletti fix kamera kevés használata.
- Az intro nincs meg az elejétõl.
- Jukka, Tuomas szemfestéke.
- Nem látom Emppu nyakában a pengetõt, amit gyártottam neki...
- Túl gyorsan vált néha a kamera.

[b]Ami tetszett:[/b]
- Kép és hangminõség.
- A zseniális kamerabeállítások... :D
- A kivetítõn lévõ 'filmek' (pl. a Siren alatt).
- Sleeping Sun...
- Jukka nagyon sokat imprózik, és nagyon jókat (ötletlopás indul... :D )
- Jack Sparrow bábu Tuomas billentyûjének elején. :D
- Phantom Of The Opera. A vége valami eszméletlen durván jól szól. Le a kalappal Tarja elõtt. ::god::
- Marco folyamatos hülyülése.
- Marco hangja... :D
- Marco spontán bekiabálásai. (f*ck yeah)
- Õk is megcsinálták a Maiden befejezést... :D
- Tarja 'tánca' a mikrofonállvánnyal a Siren alatt... :P
- Két Sólyom János magánszáma.
- Dark Chest Of Wonders. Így kell kezdeni egy koncertet.
- A közönség tapsa a Kinslayer alatt.
- A helyszínen lévõ rajongók száma... elképesztõ mennyien voltak.
- A közönség soraiban lévõ gyönyörû gót lánykák. Kane, hülye vagy. :D
- A kisebb bakik (de már Mike Portnoy is megmondta a Phoenix-i koncertjükre utalva, amikor is 'kicsit' szétcsúszott dobügyileg: " Yep, even we f*ck up!! The challenge is somehow getting everybody back in when it happens... " :D ).
- Úgy összességében az egész.

A Slaying The Dreamer nótába a srácok egyszerûen minden dühüket beletették, mert ilyen keményen még soha nem szólt...

Megérte várni, és bõven megért 7500 HUF-t. És az extrákat még nem is néztem meg.... :D

"Step after step, we try controlling our fate, when we finally start living, it's become too late..."
Dani
Vén róka

ElőzőKövetkező