[Endless Forms Most Beautiful]

Minden, ami lemezekkel kapcsolatos

» 2014.10.08. 19:19

Marco kommentje:
"Hello mindenki! A munkánk az új albumon komoly sebességgel halad és kényelmesen könnyed ugyanakkor. Nagyszerű lesz elmenni hozzátok és eljátszani ezeket a darabokat élőben. És ezzel a bejelentéssel nyilvánvalóan egész hamar sor fog kerülni erre. Itt vannak a dátumok az észak-amerikai koncertekre. Gyertek el, felébresszük a poklot és szétrúgunk néhány segget!"

Mika Jussila:
"Most hogy hallottam az összes remekművet a következő Nightwish albumról, csak annyit mondhatok nektek: kemény lesz. Az Imaginaerum után szkeptikusan azt gondoltam, már nincs más irány ahova lehet menni, de nagyot tévedtem!!! Az új album le fogja fújni a fejeteket!" "Amikor azt mondom nehéz lesz az album, nem jelenti azt hogy minden szám kemény lesz, hanem összességében az érzés."
jz79
Újonc

» 2014.10.08. 19:08

Bár még nem ismert a lemez és a dalok címe, annyi már kiderült hogy 12 szám lesz rajta és a korai Nightwish dalokat (Oceanborn, Wishmaster) idézi majd, illetve az album dalai egy témát ölelnek fel. Pip Williams twitteres bejegyzései alapján beteszek egy fordítást az új Nightwish albumon történő munkájáról - tudjátok ő az aki a Once, DPP és Imaginaerum albumokra írta a zenekari részt. A beszámolói alapján némileg körvonalazódik mire is számíthatunk. A daloknak ami sorszámot adott, nem azonos a lemezen megjelenő dalok sorszámával, hanem a sorrendre utal ahogy írta rájuk a zenekari részt.

1-es szám
"Remek rock szám amibe beleborzongsz. ;-)"

2-es szám
"Brutálisan kemény!"
"Néhány igazán érdekes kórusos rész lesz ebben a második számban. Tuomas szerzői géniusza egyre erősebb lesz."
"Lenyűgüző és epikus, Mahler-szerű kórus!"

3-as szám
"Ez sötét és misztikus lesz, egy igazán megragadó filmszerű fő dallammal!"
"A 3-as Nightwish szám erősen ellentéte az első kettőnek. Nagyon lassú és sötét, elbűvölően megkapó fő dallammal!"
"Egzotikus ütősök választéka jellemzi, plusz lehetőség megmutatni a csodás basszusfagottot!"
"Troy is rányomja a bélyegét erre a számra, mint mindenhez amihez hozzáér, de ez a dalt pont rászabták!"
"Nos, Tuomas úgy jellemezte a szerzeményemet a 3-as dalhoz "Lenyűgöző és szép." A rajongók imádni fogják ezt a számot, ami igazi album altatónak lesz szánva!"

4-es szám
""Ez egy vezető, tipikusan pergős Nightwish affér, tökéletes Floor kiváló rockos képességéhez, őrült kórussal!"
"Hozzáteszem, várjátok meg hogy mit művelünk majd a Metro Voices kórussal ebben a mániákus darabban!"
"Némi nagy erőfeszítéseket igénylő rész lesz a vonósok és a kórus számára, de meg fognak vele birkózni, mint mindig!"

5-ös szám
"Holnap készítem az 5-ös számot, ami igazándiból majd az album utolsó dala lesz, 5 részben!"
"... Tuomas elégedett a Sibelius darabommal! Lehetőséget adott írni némi érzelmes fafúvós részt!"
"... Fagott obligátot is hallhatunk benne, a csodás Julie Andrews által!"

6-os szám
"... vissza a megszokott Nightwish rock területhez. Még több bőséges népi ütős és rengeteg őrült gitár riff!"

7-es szám
"Némi őrült rész az introban - hajló csörgők, kontra fagott, fura vonósok..."
"... nagyon diszharmonikus rézfúvós és kísérteties fafúvós! A dal maga? - NAGYSZERŰ a kórus és a demo alapján, Floor pedig elbűvölő lesz!!"

8-as szám
"Gyönyörű, érzéki dal!"
"Megjeleníti Floor gyengédebb oldalát és bemutatja Tuomas zsenialitását, hogy milyen fantasztikus melódiákkal és riffekkel áll elő!"
"Ebben kevesebb szerep jut a nagyzenekarnak, némi vonós rész, hárfa és leheletnyi ütős - és lágy gyermek kórus!"

9-es szám
"A 9-es harsány darab lesz, a legnagyobb nagyzenekar jelenléttel..."
"A 9-es adja majd valószínűleg az album címét is és úgy gondolom hogy igazán erős páratlan jelölt. Igazán elégedett vagyok a kürt résszel."
"Minél tovább hallgatom, annál inkább meggyőződök, nagyon régóta ez Tuomas legerősebb választása a Nightwish dalok közül. Erőteljes és emlékezetes!"

10-es szám
"A 10-es dal egyike a okos időzítésű váltogatásoknak. Tulajdonképpen 4/4-es, de van egy kis csavar benne ami eltalálja a hallgatót. Ijesztő pizzicato!

11-es szám
"Tuomas megkért rá: "Készítsd el vele a végső show zárót - legyen szép, melankólikus, akár bibliai." Akkor egész jól haladok felé. :-)"
"Tuomas elégedett a 11-es számmal, az album záróval - nagyon elégedett, nagyon büszke vagyok erre! Epikus darab!"
"Tényleg elégedett vagyok mindegyikkel, de a 11-es jobban kedvenc. Hatalmas lesz!"

12-es szám
"Tegnap befejeztem a szóló részt a Hardanger hegedűhöz a 12-es dalhoz. Majd Dermot Crehan játssza el (aki a Gyűrűk Urában is játszott!)."

13-as szám
"Egy erős jelölt, Floor remek énekével!"

(Valószínűleg az 5-ös és a 11-es szám egy és ugyanaz.)
Tehát úgy néz ki az új album címe az egyik dal címe is egyben. Két lassabb szám lesz az albumon. A záró dal állítólag majdnem 30 perces lesz és 5 részből áll majd. Valamint - és ezt csak pletyka szintjén írom: Még tavaly ősszel olvastam, hogy ez a hosszú dal finnül lesz és (magyarra fordítva) "Az erdő pusztulása" lesz a címe, de ez egyelőre csak pletyka, nincs megerősítve sehol. (Bár rémlik mintha egy Tuomas interjúban olvastam volna...)
Egyelőre úgy néz ki, a turné 2015. április 9-én kezdődik É-Amerikában (+ előtte szokott lenni vhol egy titkos koncert). Ami azt jelenti, illendő lenne megjelentetni az albumot még a turné előtt, talán márciusban? Ami elképzelhető, hisz a Nightwish a saját részét már rögzítette, most veszik fel a nagyzenekari részt Londonban és igen csak jól haladnak vele, maholnap befejezik, 1 hónapon belül szerintem teljesen kész lesz az album a masteringgel meg mindennel együtt. És szokás szerint, az első kislemez/videoklip általában 2 hónappal már megjelenik az album előtt, tehát ha mondjuk márciusban jelenne meg az új album, akkor már lehet h januárban kijön az első single.
Egy mai fotó:
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/ ... 762b6112e8
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára jz79 2015.04.09. 21:12-kor.
jz79
Újonc

Előző