[Endless Forms Most Beautiful]

Minden, ami lemezekkel kapcsolatos

» 2015.03.26. 13:23

A nightwish.com szép új külsőt kapott az új album megjelenésének örömére! :)
Kérdés: Valaki nem tudja, hogy a fórum oldala megszűnt vagy még nincs, vagy nem is lesz? 8-|
jz79
Újonc

» 2015.03.20. 23:17

Nem tudom miért maradt ki a bookletből a 'Sagan' dalszövege (feltételezem az enyémben sincs benne, noha még ki se bontottam a celofánból, nehogy lemez megjelenés előbb bűnbe essek és meghallgassam :D ) , már csak azért is beleírhatták volna, mert elméletileg csak az 'Élan' single tartalmazza ezt a dalt, on-line se lehet megvenni, csak fizikai hordozón jelent meg, csak ezen a singlén. Pont ezért tényleg beleírhatták volna, hogy legyen neki nyoma.
Szerintem a 2 lemezes digi-pack vagy a 3 lemezes earbook lesz a rajongók körében a kedvenc formátum. Úgy tudom a 2 és a 3 lemezes változatban is 48 oldalas booklet lesz, tehát biztos sok szép igényes képpel találkozhatunk. Legalábbis mintha azt olvastam volna valahol, hogy a 2 lemezesnél is 48 oldalas a booklet. Az earbook meg 28-28 cm-es, akkor ezek szerint abba már egy egész képeskönyvet mellékelnek. :) Találtam most egy ilyet:
http://www.nuclearblast.de/static/artic ... 0x1000.jpg
Ez a ToxicAngel nevű srác úgy tűnik vonzódik ezekhez a sötét kékes színekhez, ez a kép akár a DPP vagy I-rum borítójába is beillene. No persze nézni kell milyen dalhoz készült az illusztráció. Ezt a dalt egy lánynak írták, akit évek alatt az állandó szomorúság önvádlóvá és életgyűlölővé tett, mindentől elzárkózik és semmi nem érdekli. A mesélő azért szeretné, ha visszatalálna régi énéhez, ugyanolyan angyal lenne megint mint amilyen a hangja és mert a viselkedésével őt is bántja. Úgy tűnik nem csak ez az egy mese szól erről a történetről.
jz79
Újonc

» 2015.03.18. 10:29

Nekem az annyira érthetetlen, hogy az Élan kislemez nem tartalmazza a Sagan szövegét, csak az Élan-ét.
Valakinek valami ötlete, hogy ez miért is van így?
gunther92
Újonc

» 2015.03.17. 14:00

Mindenképp megveszem a nagylemezt is, az Élan is meglett múlt héten,én is a Media Marktban vettem Szegeden. Úgy vagyok vele, hogy a kétlemezes verziót fogom megszerezni, mert azoknak szebb a kialakítása, valamivel több még az is, mint egy sima cd-tok.
gunther92
Újonc

» 2015.03.16. 15:42

A Nuclear Blast promóciójának keretében ingyen letölthető a 'Shudder Before The Beautiful' mp3 változata:
http://media.nuclearblast.de/download/g ... ree%20song

Tudom Magyarországon "nem divat" venni audio CD-t, inkább letorrentezi vagy leyoutubezza az átlag zenebarát, ami ugye ingyen van. Lesz egyébként olyan aki mégis megveszi eredetiben az albumot? A Headbanger-nél láttam a sima album 3300 Ft-ért rendelhető, ami szerintem elég korrekt ár. Persze akinek instrumentális/orkesztrális változat is kell annak mélyebbre kell nyúlnia a zsebébe. Meg biztos lehet szupermarketekbe is kapni, én az 'Élan' digi-változatára itt a kecskeméti MediaMarktban bukkantam.
Milyen jó lenne, ha Magyarországról is kapnának egy arany lemezt az albumeladások után, azt hiszem (de javítsatok ki ha tévedek) külföldi előadók esetén 500 db után jár aranylemez, ami nem is tűnik soknak. Ugyanakkor mivel tényleg kevesen költenek eredeti CD-re, lehet h nem is olyan kevés ez a szám.
jz79
Újonc

» 2015.03.15. 06:12

Én sajnos még egyik számot se hallottam az új albumról, majd akkor fogom ha a postás bácsi kihozza nekem a CD-t. De addig már csak 2 hetet kell aludni. :D
Ismerve magamat, biztos tetszeni fog a lemez, mindig ez van ha új album jelenik meg: napokra bezárkózok a szobámba és nem lehet lerobbantani a zene mellől, hát igen... :ymblushing:
Most épp a NW Facebook oldalának lájkolási statisztikáján "szörnyülködök" - mióta kitették ezt az nyitó számot ízelítőként, megfigyeltétek hogy lezuhant az oldal "kedvelése"? Olyan 4,5 millió like volt az oldalon, tegnap este mielőtt lefeküdtem, nem is tudom olyan este 10 körül kb. 4.447.600 körül volt ez a szám, ma reggel fél 5-kor 4.422.936...
Ez azért elég gáz, én feltételezem a dislikeolók zömében nagy keresztény amerikaiak, akik elborzadtak azon a tényen, hogy Dawkinst is hallani a lemezen, és mivel ez hatalmas csapásként érte piciny lelkivilágukat, így veszik fel a harcot a Nightwish "sátáni erői" ellen.
Én még arra is gondolok, hogy valahol valami agymosásos oldal arra szólította fel a hívőket, h sürgősen dislikeolják ezt a zenekart, különben megharagszik rájuk az istenük és szénné égeti őket a pokolban. Ez most mondjuk elég rosszul jött a zenekarnak albummegjelenés előtt.
Azt kell hogy mondjam, az ilyen "rajongókért" nem is kár, a Nightwish mindig is az elit zenéje volt, maradjon is meg annak. Szegény Tuomas-ban nincs semmi rosszindulat, arra meg végképp nem számított hogy a vendége ilyen ellenszenvet vált ki másokból. A vallásos emberekre igen csak jellemző az extrémség, most nem csak a vallási terroristákra gondolok, de ezek a típusok azok akik mindenáron meg akarnak téríteni, semmi tolerancia nincs bennük vagy hogy meghallgassanak más véleményt. Azt hiszem mindenki aki látott már amerikai filmeket, láthatott példákat az ilyen típusú emberkékre.
Ja még ideidézek az angol Metal Hammer Nightwish cikkének lábjegyzetéből:
"Egy 2007-es felmérés szerint az amerikaiak 43%-a tagadja az evolúciót és úgy hiszik 'Isten teremtette az embert a jelenlegi formájára'."

Tanulság 1: Ne próbálj meg a költészetről beszélni annak aki olvasni se tud.
Tanulság 2: Csak semmi leak albummegjelenés előtt. (Gondolom a kiadó nyomására kellett kitenniük ezt a dalt.)
Tanulság 3: Jobb lenne ha lefújnák az amerikai turnét, ott úgy is csak átlag 1-2 ezer ember előtt szoktak fellépni kis helyeken, inkább jöjjenek 2x Európába, mert itt van a fő rajongói bázisuk és itt mindenhol nagy csarnokokban/arénákban játszanak - ők is jobban járnának meg mi is.

Meg egyébként is már féltem őket - pont az ilyen vallásos hisztérikáktól, nehogy egy ilyen komolyan rájuk támadjon, Amerikában elég sok az idióta...
jz79
Újonc

» 2015.03.14. 12:54

Ezt a dalt [Shudder before the beautiful] is meg kellett hallgatnom többször, mire ^megimádtam^.
Először csak úgy szólt- szólt, oké... Nekem a ONCE albumhoz passzol, azt idézi hangzásban, kicsit Dark chest of wonders-es. Viszont gyönyörű ez a zene is. Ha tényleg ilyen zenék lesznek az albumon szuper lesz. Féltem kicsit attól, hogy túlzottan ismeretterjesztős lesz a lemez, értem ezt úgy, hogy sok evolúciós bla bla lesz benne, de meg tudja tartani Tuomas a szöveg szépségét is, nem csúfítja el nagyon valóságközelivé.
gunther92
Újonc

» 2015.03.13. 12:31

"Szeretnénk mindenkinek bemutatni megjelenő albumunk nyitódalát, a "Shudder Before The Beautiful"-t, hogy lehetősége legyen meghallgatni az album megjelenése előtt a Helsingin Sanomat újság közreműködésével. A leghitelesebb finn médiát összehívva, egy dal ami az egyetemes csodáról szól, mennyekben köttetett egyezségéről, annak páratlan mivoltában.
A 'Shudder Before The Beautiful' mondandóját olyan pillanatok ihlették mint bámulni a Tejutat egy hideg téli éjszakán, fényképet nézegetni a mi Föld bolygónkról, a Voyager-1-es űrszonda által készített "halvány kék pontról" amely apró oázisként lebeg a mérhetetlen nagy világűrben, vagy mikor zenét hallgatsz és az egy kis időre elragad minden szomorúságtól és időtől.
És megosztani ezen pillanatokat azokkal akiket szeretsz."
Tuomas - Nightwish

http://www.hs.fi/mainos/advertoriaali/nightwish/
jz79
Újonc

» 2015.03.12. 21:53

Muzsikus lelkületű Nightwish fanok figyelem, a Nightwish az 'Élan' dalukra versenyt hirdetett, nevezni lehet a dal bármilyen stílusú feldolgozásával + hozzá készített videóval. Részletek az alábbi oldalon:
http://media.nuclearblast.de/bands/Spla ... ntest.html
Csak 18+ felülieknek. :)
jz79
Újonc

» 2015.03.10. 21:39

Elkészült a második singlének szánt dal masterizálása, a címét még nem tudni, csak annyit hogy májusban jelenik meg - feltételezhetően klip is lesz hozzá.
jz79
Újonc

» 2015.03.09. 20:41

jz79
Újonc

» 2015.03.04. 00:01

http://www.lordsofmetal.nl/en/interviews/view/id/5362

Majdnem minden rock újságírónak megvan a maga "mit vársz a legjobban 2015-ben?" listája: az új Nightwish album Floor Jansen énekesnővel. Számomra a Nightwish olyan mint egy ex-barátnő. Szerettem a zenekart de elveszett az érzés és szakítottunk. Floorral a live DVD-n ismét visszaszereztek és a szerelem újjászületett. Mitől is olyan dögös az új album? Úgy kéne hangzania mint egy új After Forever albumnak? Vagy mert "nyomd tövig a metalt" típusú? Tele izgalommal és rengeteg kérdéssel érkeztem Amszterdamba február 20-án. Nem csak hogy lehetőségem volt meghallgatni az új és még inkább bámulatos albumot, hanem le is ülhettem beszélgetni Tuomasszal és Floorral. A Nightwish újjászületett és (ismét) érdemes meghallgatni és rajongónak lenni! Egész Európát átfogó és másfél heten keresztül interjúkat adó és majdnem 90 (!) interjú után találkoztam Tuomasszal és Floorral akik látszólag jó hangulatban voltak és lelkesedéssel várták a mélyre ható beszélgetést ami másfél órán át tartott.
William Pezy interjúja.

Mi volt a legrémesebb kérdés amit az utóbbi napokban tettek fel?
Floor: Csak ez: "Az albumra térve, tudnál mondani róla valamit?" Nem rossz kérdés, de nem konkrét. A kérdések szintje magas szokott lenni, ezért a legtöbb interjú jó hangulatban telik.
Tuomas: Az elmúlt másfél héten 89 interjúm volt és őszintén mind rendben volt, nem bánom ha a zenéről vagy az új albumról kérdeznek. És nem jut eszembe rossz kérdés, csak egynél volt hogy azt gondoltam: 'miért kell azt megkérdezni hogy mi a zenekar története és diszkográfiája?' Megtalálhatod a weboldalon. De ha csak ez a kérdés, hát legyen.

Az utóbbi napok interjúk után interjúkkal teltek, mellette sok utazással és várakozással. Hogyan birkóztok meg az ilyesmivel?
Floor: Egyáltalán nem volt nehéz, szeretek a zenéről beszélni és talán az egóm miatt is, szeretek magamról is beszélni (hangosan nevet). De komolyan, természetesen sok energiába kerül, mert szeretnél a központba kerülni, minden újságíró megfelelő figyelmet kíván. De szeretem csinálni és annyira büszke vagyok amit az albumon készítettünk és újdonság számomra beszélni az első albumról ahol én vagyok a Nightwish énekese. Ugyanis az embereknek lehetősége volt belehallgatni az albumba az interjú előtt hogy kialakuljon véleményük róla és esélyük legyen a dolgok mibenlétéről beszélgetni. Az interjúk végett jó látni ezeket a városokat ahova megyünk, különböző embereket és kultúrákat megismerni. Lenyűgöző.
Tuomas: Van egy csomó könyvem a bőröndömben, keresztrejtvényt fejtek, nagyokat sétálok vagy megnézem a nevezetességeket. Úgy hogy megtalálom a módját annak hogy lekössem magam. És meglepő módon, még turnén is van annyi szabad időnk hogy valami hasznossal töltsük el.

El tudnád mondani a tapasztalatodat az Imaginaerum turné végét követően és a között a pillanat között hogy a Nightwish teljes tagjává váltál? Életed egy viharos szakaszából léptél ki és meg kellett tanulnod a dalszöveget 48 óra alatt, felültél a hullámvasútra és akkor hirtelen... a turné véget ért és megint odahaza találtad magad.
Floor: Igazándiból 2 nappal az utolsó Nightwish show után megjelent a második ReVamp lemez, úgy hogy el kezdtem az album bemutatót és kezdődtek a ReVamp koncertek. Egyik cirkuszból a másikba. Mindazonáltal én és Troy már tudtuk hogy Nightwish tagokká váltunk. Mielőtt megkérdezték hogy lennék-e a jövőbeli énekesük, úgy döntöttem annyira fogom élvezni a turnét amennyire csak lehetséges és hatalmas élményként tekintek rá. És persze rájössz hogy vannak pillanatok, mikor ráeszmélsz hogy milyen csodálatos, és milyen remek időt töltöttünk együtt, holott a turné vége még hátra volt. De akkor leadtuk az első fesztivált Tamperében Finnországban és a show után iszogattunk a hotelben a többiekkel együtt. A zenekar megkérdezte hogy Troynak és nekem lenne-e egy szabad perce, majd hirtelen a semmiből: "Srácok, szeretnénk ha a zenekar teljes tagjává válnátok." Nagyon megható volt és nagyon világos, hogy senkinek se beszélhettem róla. Annyira de annyira boldog voltam, a világ tetején éreztem magam. És igen, a hivatalos bejelentés csak hónapok múlva érkezett.

Mi változott mióta Floor a zenekarban van?
Tuomas: A dolgok jelenleg olyan jók mint akkor amikor a legjobb időket éltük az előző énekesekkel. Csodálatos látni egy olyan énekest aki annyira motivált, annyira elkötelezett a zenekar iránt hogy még Finnországba is kiköltözött és a nyelvet tanulja. Nagyon élvezi a zenét, az előadását a közelgő turné kapcsán. Nagyon megható és szívmelegítő érzés az őszinteséget és élvezetet a zene iránt látni valakiben ha a zenéről van szó. Úgy hogy tényleg jó, de nem veszünk bármit természetesnek. Igazán meg kell azért keményen dolgoznunk, hogy ez a hangulat olyan maradjon amilyen most. Troy is sokat hozott a zenekarba. Troy rendkívül karizmatikus, mikor belép egy szobába megtölti fénnyel és jó hangulattal. Nagyszerű zenész és énekes, és művészileg sokat ad a zenébe. Úgy hogy jelenleg nincs okom panaszra.

Mi változott a dal írás folyamatban?
Tuomas: Őszintén megmondva szinte semmi. Sosem éreztem magam korlátozva abban amit csinálok. Csak írom a zenét és nem gondolok arra hogy vajon képes-e valaki eljátszani. Tudom hogy a megfelelő emberek vannak a zenekarban akik képesek bármit eljátszani amit írunk. Szerencsés dalszerző vagyok ezért. Például Floor. Sokoldalú énekes és bármire képes. De ez nem jelenti azt hogy mindent ki kell használnunk amire csak képes. A próbák alatt úgy találtuk hogy az operás ének nem ad hozzá a zenéhez, nem illett a képbe. Jobb volt az ellenkezője, lágy énekkel. Bevált és jobb érzéssel töltött el. És ezt lesz a legnagyobb sokk hallani. Az emberek a magas, hangos és erőteljes énekre számítanak, de ezzel aligha találkozol majd. Természetesen rizikós volt ezekkel a tehetséges emberekkel igazán megmutatni hogy mire is képes mindenki. De nem mindegyik dalba szükséges szóló rész még akkor se ha te vagy a legjobb gitáros. A dal az ami számít.
Floor: Tuomas írja a legtöbb zenét. Minden tagnak megvan a lehetősége hogy megossza ötleteit, a lehetséges riffeket vagy dalrészeket. Majd a zenekar összejön, pl. Marco összeül Tuomasszal majd beszélget és meghallgatja az ötleteit. A jó ötletek alkotják az albumot. Tuomas csodálatos dalszerző és nagyszerű szöveget ír, így nyilvánvaló az ő keze alatt jön létre az új lemez. Sose éreztem szükségét hogy a saját dalszövegemet hozzam be. Imádom a verseket amit Tuomas ír. Nagyon pozitív érzés hogy mindenkinek megadja a szabadságot hogy a saját részén dolgozzon. Így lehetőségem volt kipróbálni különböző éneklési stílusokat a dalokban. Részletesen megtárgyaltuk hogyan énekeljek egy-egy szótagot, nagyon kielégítő részt venni az alkotói fázisban ily módon. A turné során is ezt csináltuk. Lehetőségem nyílt az ének témákat a hangomra igazítani, szükségem is volt rá. Az előző énekesek nagyszerűek voltak, de én nem karaoke énekes vagyok. Mivel hosszú időt töltöttünk próbával, kivettük a részünket a dolgokból.
Tuomas: A Nightwishben a dalokat főleg Marco és én írjuk amivel Floor teljesen elégedett volt az elejétől. Sose volt elvárása, szüksége vagy egója hogy változtasson ezen és hogy az ő ötleteit hozza be a versek témába. Mellesleg rendesen kivette a részét a kivitelezésben. Elképesztő munkát végzett. Őszintén sose nézem azt hogy valaki képes-e eljátszani azokat a részeket amikor zenét szerzek. A lehető legjobb dalt akarom megírni és a dal valaminek az inspirációjából születik. Lehet ez egy könyv, beleszeretni valamibe vagy akármibe. Csak meg kell találnom a történetet amit el akarok mondani és megtalálni a tökéletes utat hogy megszülessen a dal. A dal megkapja a formáját, majd a fejemben elnyeri a végleges formáját. Majd el kezdjük gyakorolni és létrehozni. Majd felvesszük, megkeverjük és meghallgatjuk a dal lelkét. Nem gondoltam Floorral és Troyjal semmi olyasmire hogy: "na akkor csináljunk egy kemény albumot". Minden a dalokról szól, tisztelettel lenni irántuk. Épp egy hónapja hallgattam az album végleges mixét és ugyanazzal az érzéssel töltött el. Ez sokkal inkább egy zenekar album mint az előző. Még mindig a jellegzetes Nightwish védjeggyel és egy sokkal szervesebb vibrálással, ami jellemzi ezt az albumot. A múlt albumai után ez egy nagyon természetes folytatás.

Egy Carl Sagan idézet is hallható az albumon, miért?
Tuomas: Nagy rajongó vagyok. A "Cosmos" című sorozata a 80-as évek elejéről fantasztikus, de a mostani frissített változat is nagyszerű. Az ő könyvei, illetve Richard Dawkins, Charles Darwin és Brian Cox könyvei nagyban inspirálták az albumot. Nagyon meglepett az interneten arra a hírre érkező reakciók, amik Richard Dawkins albumon részvételével kapcsolatban érkeztek. Főleg a gyűlölködő üzenetek. Biztos vagyok benne hogy azok akik ilyen posztokat küldtek fogalmuk sincs hogy mi van. Például nem hiszem hogy olvasták volna Dawkins könyveit vagy bármit tudnának ezekről az emberekről. Úgy tűnik szándékosan félre akarják magyarázni, mert közösségi és vitatott személy.

Ez elvisz minket az album témájához, mint pl. az evolúcióhoz...
Tuomas: Igen, néhány dal arról szól, főleg az utolsó a 'The Greatest Show On Earth'. A dal története a Föld bolygó történetét mutatja be. A 4,6 milliárd évvel ezelőttől a mostani jövőig. Hosszú zongoratémával indít ami az élettelen bolygót jelképezi, a kialakulását, majd az első baktérium létrejöttét. Onnan kezdődik az evolúció, majd jönnek az emberszabásúak, majd az ember és végül a mostani jövő amit pontosan nem ismerünk. Mindez 24 percben elmesélve. Gyerekként biológus akartam lenni, természetesen az Indiana Jones típusú biológus, aki körbejárja az egész világot, mindenféle kalandba keveredik és kincset talál. Mindig is élt egy kis tudós és kaland kedvelő személy bennem. Tagja voltam a madárfigyelő klubnak és a csillagász klubnak és mindenféle természetklubnak az iskolában és középiskolában, a tűz sose aludt ki belőlem. És a bandában minden tagban benne van ez az érdeklődés, ezért is éreztem hogy tökéletes lenne egy ilyen albummal előállni, mert mindannyian erős kapcsolatban állunk vele.

Mi a véleményed az album témájáról?
Floor: Majdnem szöges ellentéte az előző lemeznek, ami inkább egy álomvilágról szólt. Ez az album sokkal inkább tudományos megközelítésű. Az evolúcióról szól, a Földről és az emberiségről. Egy nagyon gyors és türelmetlen világban élünk. Tuomas sok könyvet olvas és imádja Richard Dawkins, Carl Sagan és mások könyveit. Meg van róla győződve, ha időnként el akarsz menekülni ebből a világból, jó dolog beléjük olvasni. Nekem segített felépülnöm a kiégésemből. Merj belepillantani, hogy milyen hihetetlen ahogy egy méhkaptár dolgozik vagy egy hangyafészek vagy a természet általánosságban. Csodálatos és nyugalommal tölt el. Semmibe se törődj bele és legyen időd élni. Emlékszel arra amikor fiatalabbak voltunk várakoztunk és pénzt spóroltunk kedvenc zenénk megjelenésére? Ma már csak felbukkan a Spotifyon. Jó dolgok ezek, de nem minden az. Támogatom a vinyl lemezek eladás növelésének mozgalmát. Megpróbálunk rávezetni, hogy kihasználd az időd, hogy élvezd az életet.

A két nem finn tag mennyire befolyásolta és változtatta meg a hangzást az előző albumokhoz képest?
Floor: Nem hiszem, hogy bármi köze lenne a kultúrához. Mind egyéniségek vagyunk. Azt hiszem az Imaginaerumban a nagyzenekari hangzás dominált. Ennek az új albumnak inkább "banda" hangzása van, mivel sok időt töltöttünk a próbateremben minden részletet úgy kidolgozva ahogy azt elképzeltük. Azon túl, a Nightwish még sose készített 24 perces dalt!

Új zenekar tagjaként, új célokat, kívánságokat és álmokat ébreszthet.
Floor: Hogy őszinte legyek, nem így tekintek rá. Elég nehéz tempót tartani mindennel ami megváltozott az életemben. Szerencsére még mindig ugyanazok a szüleim, ugyanaz a lánytestvérem van. Noha már férjhez ment én nagynéni lettem, de remek! Még mindig ugyanazok a barátaim megvannak Hollandiában. Ettől úgy érzem hogy jó és megbízható alapon állok. Másrészt életem utóbbi 2 és fél évét tekintve: éppen csak felépülni egy kiégésből és visszanyerni az irányítást, kigondolni mit kezdjek az életemmel, arra kértek hogy töltsem ki a hiányt a Nightwishben. Az egész világon felléptem, nagyszerű fesztiválokon, Finnországba költöztem, megjelentettem a 2. ReVamp albumot, felvettük az új Nightwish albumot stb. Csak élvezni akarom amit csinálok és semmit se biztosra venni.

Floor éneke új dimenziót nyit meg a dalok előtt, személy szerint szeretném hallani ahogy előadja a 'Dead Boy's Poem'-et. Van esély hogy lesz egy 'Best Of' album az előadásában?
Tuomas: Nos... Sajnos ilyesmi soha nem fog megtörténni. Úgy vélem békében kellene hagyni azokat a dalokat, mert amikor készítettük úgy gondoltuk pont úgy csináltuk amilyennek annak lennie kell. Még mindig különleges aurájuk van, persze ha felvennénk őket újra az más lenne. Ugyanakkor elvesztenének valami varázslatot, valami ártatlanságot ami a dalokba került amikor megszülettek. Rendkívül rossz érzés lenne számomra. Tarja és Anette remek munkát végzett minden dalban. Hagyjuk őket úgy ahogy vannak, a másféle előadásmódot meg hagyjuk meg az élő fellépésekre.

Floor, Hollandiát hátra hagyva Finnországban telepedtél le. Mi a különbség a kultúrák között?
Floor: Részletekben tükröződik a különbség. Ha jön a fagy vagy el kezd esni a hó Hollandiában, vörös riadót rendelnek el. Az átlag finn nem csodálkozik azon ha a vonat nem közlekedik a túl sok hó miatt. Hozzászoktak és nem bosszantja őket. Másként étkeznek, jobban kedvelik az egészséges ételeket és amit a legjobban imádok a szauna kultúrájuk. Nem mindig olyan nyíltak mint a hollandok, mindamellett ugyanolyan közvetlenek és nagyon sötét szarkasztikus a humoruk. És amikor részegek, akkor aztán tényleg azok (hangosan nevet). De összességében, nagyon otthonosan érzem magam Finnországban.

Milyenek voltak a mesterkurzusok?
Floor: Jók voltak! Még mindig imádok ének oktatónak és tanárnak lenni. Többet már nem érek rá arra hogy rendes tanárként dolgozzak, úgy hogy a mesterkurzusok maradtak mint remek lehetőség. A mesterkurzusok két részre vannak osztva: azokra az emberekre akik csak el kezdtek énekelni és a tapasztalt énekesekre. Azt akarom hogy tisztában legyenek azzal melyik csoportba tartoznak. Általában működik a dolog. Onnantól már csak egy célom van: a mesterkurzus után érezd hogy tanultál valamit ami tovább inspirál a fejlődésben. Én is így kezdtem. Hollandiában tartottam meg őket illetve Finnországban és van még néhány tervben. Londonban szintén. Idáig minden mesterkurzus betelt 2 nap alatt. Azon kívül hogy szórakoztató, nehéz munka is mert teljesen magam csinálom, én intézem a felszerelést, a pénzügyi részt kezelem, ellenőrzöm hogy minden résztvevő beküldjön egy dalt. Bölcs dolog lenne találni valakit aki besegítene a szervezési munkába.

Mikor a 'Once' megjelent és beszélgettünk, úgy gondoltad a pokol már eljött és itt van a Földön. Az album témáját tekintve, hogy tekintesz az emberiségre pillanatnyilag?
Tuomas: Nagy reményekkel, optimistán. Nem minden ismerősöm, de én igen. A kulcs ahhoz hogy megmentsük ezt a világot az oktatásból, a tudásból jön. A tudást terjeszteni kell és megérteni a tudományt. Sokkal optimistább vagyok, mert tanítom magamat és szélesítem a látókörömet. Főleg Carl Sagan és Richard Dawkins könyvei ébresztettek rá hogy van remény. Az csak az emberi természet része, hogy nagyon gyakran pesszimistán akarunk gondolkodni. Soha az emberiség történetében nem volt olyan kevés háború mint most jelenleg. Ez egy tény amiről gyakran megfeledkezünk. Igen, sok probléma fenn áll, mint a népességnövekedés vagy a klímaváltozás. De még mindig hiszem hogy egy nap megértjük és felébredünk. Nézd az IS esetét vagy más vallások félre magyarázását. A tudomány megadja a választ. Tényleg úgy vélem az oktatásban rejlik a kulcs, elhozni az emberek számára a lehetőséget hogy megértésék a dolgokat, ahelyett hogy bármilyen előírást vakon követnének. Semmit se ismernek jobban, mert senki se mondott nekik véleményt. Így ez a kulcs mindenhez. Talán egy ilyen album gondolatokat fog ébreszteni néhány emberben. A művészet is nagyban hozzájárul az ötletek terjedésében. Nem vagyok tudós vagy politikus. Nem ismerek minden választ, de ez az album a mi kis erőfeszítésünk arra, hogy megpróbáljunk a figyelmet ezekre a dolgokra terelni.
jz79
Újonc

» 2015.02.27. 09:51

Ezt muszáj ide belinkelnem, hátha valakit érdekel a legeslegelső Nightwish CD a 'The Carpenter', ami 1997-ben jelent meg, még az AFF előtt, elég ritkán látni hogy kapható valahol, de ilyenkor a gyűjtők ráharapnak.
Nekem szerencsére van 1 belőle. igaz még 15 éve vettem olyan 1100 Ft-ért. Most ilyen árveréseken 70-80000 Ft-ra is feltornázzák néha az árát. Kíváncsi leszek ez mennyiért megy majd el.
http://www.ebay.com/itm/like/1716899130 ... RTM1763577
jz79
Újonc

» 2015.02.27. 06:12

http://www.newburycomics.com/rel/v2_hom ... deptnr=486
részlet:

A zenei utazás a tempós 'Shudder Before The Beautiful'-lal nyit, amely a világ hatalmasságát szimbolizálja. A híres evolucionista biológus és szerző Richard Dawkins is feltűnik narrátor szerepben az elején. "Korábban nem ismerte a Nightwisht", mondja Tuomas, "de miután meghallgatott néhány számot, igazán megszerette a zenénket és örömmel fogadta a meghívásunkat". A 'Weak Fantasy' következik, mely a legkeményebb dalnak ígérkezik Holopainen szerint a 'Yours Is An Empty Hope' mellett. Marco Hietala basszer is több ötlettel előrukkolt ebbe a számban. A csodálatos és megható 'Élan' az első kislemez. "A dal fő témája nem kevesebb mint maga az élet értelme, ami mindannyiunk számára más. Fontos, hogy néha átadd magad a szabad esésnek és ne félj a kevésbé járt úttól", elmélkedik a dalszerző. Az 'Our Decades In The Sun' a hallgatót lágyabb vizekre evezi, melyet a folkos középkori 'My Walden' követ. Ez a szám az ember nyitottságáról lehetőségeiről szól és arra inspirál hogy a körülötted levő világot észrevedd. A rendkívüli címadó dalt az 'Endless Forms Most Beautiful'-t az élet eredete inspirálta. "Itt az élet evolúciója a Földön tükröződik", mondja Tuomas. A következő dal az 'Edema Ruh' és Tuomast Patrick Rothfuss fantasy szerző képzeletbeli világa inspirálta, ahol zenészek és színészek utaznak faluról falura, műsort adva elő. Az 'Alpenglow' egy szerelmes dal, amiben különböző variációk jelennek meg arra, hogy mely utakra léphet valaki halott állapot után <ezt valószínű nem szó szerinti halál, hanem ilyen kiégettségi/depressziós állapotra érti>. A látványos finálé előtt egy instrumentális darab, a 'The Eyes Of Sharbat Gula' következik, nagyzenekar és kórusok ragyogó tökéletes szimbiózisában, filmzene hangulatot teremtve, misztikus melankolikus atmoszférával átszőve. A koronát a monumentális 24 perces alkotás a 'The Greatest Show On Earth' viseli, mely 5 fejezetből áll és a teljes evolúciót mutatja be - a Föld kialakulásától a távoli ismeretlen jövőig. "Számomra ez minden idők legjobb Nightwish dala" - mondja Tuomas.
jz79
Újonc

» 2015.02.19. 21:44

Sajnos ebbe a hónapban nincs időm fordítani interjúkat, még az új dalokat se hallottam, sajnos meghallgatni sincs lehetőségem rá, úgy hogy valószínű marad számomra a március vége vagy április eleje, attól függetlenül a dalszöveget én is elolvastam, számomra nagyon személyes. :x Nagyon tetszik és biztos zeneileg is szereti fogom... Ez a Tuomas! Úgy meg...<húznám azt a kis csutakot az állán.> :-$ Egyre jobban várom a nyarat h repülhessek a koncertre.
Egy imént készített gyors fordítást beteszek az Élanról. Csodás szöveg, imádom!

Élan

Ne aludj tovább, engedd a tavaszt beszélni
az ember előtti idők nyelvén
Halgass meg egy nárciszt hogy elmondja a történetét
Engedd be a vendéget, menj ki, légy az első ki üdvözli a hajnalt

A menny mezei a szüretre várnak
A szirtek melyről még senki nem ugrott alá, a még érintetlen hideg vizek
A máshol a még nem látottat teremti meg
Végre elérkezett a te számod, szabad esés várja a bátrat

Jöjj
Ízleld meg a bort
Versenyezz a vakokkal
ők azok akik elvezetnek téged a fényből
Írni a semmiről az idők végéig
Jöjj
Lovagold meg a felhőket
Versenyezz a sötéttel
mely a meg nem tett esésből táplálkozik
Találkozz velem hol a szirt beleér a tengerbe

A rejtvényre a válasz ott van a szemed előtt
Holt levelekben és tovatűnő egekben
a visszatérő hattyúkban és a kitartó bátortalan emberben
írásokban a kert könyvében, egy szerető pillantásának percében

Homokvárat építeni közel a parthoz
Kártyavárat egy kopott asztalról
Egy otthont barátságból, egyensúlyban és csendben
Szöveget írni a dalnak, melyet csak te értesz meg

Erősen megülni minden hullócsillagot
Kelj életre, tárd ki az elméd, nevess az idejétmúlt dolgokon
Jöjj és igyál, hadd szivárogjon át az elme gátja
Száguldj a nagy Élannal, ropj táncot a temetésen

Jöjj!

Ezt a hozzászólásomat is már annyiszor szerkesztettem... Most már abbahagyom, de tényleg, jó lesz így.
Ma reggel esett le a "rejtvényre a válasz", azaz a rejtélyre a válasz, illetve a válasz ott van a sorokban, inkább úgy írom, hogy mi volt a "rejtvény" pontosan, azaz mi a kérdés?
A kérdés az, hogy mi az élet értelme. De ezt Tuomas is mondta interjúkban, hogy erről szól a dal. Remélem csak én voltam ilyen figyelmetlen aki nem látta a fától az erdőt. 2 hét után megvilágosodtam, de jobb később mint soha. :)
Nekem úgy tűnik hogy az 'Élan' meg a 'Sagan' is ugyanarról szól, vagyis az él igazán, aki bele mer vágni a dolgokba, ellenben azzal akit a félelme megbéklyóz.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára jz79 2015.02.27. 10:14-kor.
jz79
Újonc

» 2015.02.18. 19:06

Palex,
a te fordításoddal szerettem meg a dalt, előtte nekem laposnak tűnt. De most kezdi elnyerni a leghallgatottabb Nw dal helyezést nálam .d
gunther92
Újonc

» 2015.02.15. 18:51

jz79 írta:Az új kislemez az 'Élan', mely február 13-án jelenik meg a Nuclear Blastnál, magába foglalja ezt a elgondolást. A francia szó, mely annyit tesz "lendület", az 'Élan'-on található lesz a címadó dal a 'Sagan' nevű bónusszal együtt, mely utóbbi nem kerül fel az albumra. Mindkét dal szövege kivételesen van megírva és olyan költői mint amivel korábban is találkozhattunk.

Nem is kell a francia szótárhoz nyúlnunk. Magyarul is használjuk ezt a szót: elán.
Ha valaki nagy elánnal csinál valamit , az azt jelenti, hogy nagy lendülettel. :)
palex
Újonc

» 2015.02.15. 18:48

Az új album előhirnöke az Élan című négy dalból álló kislemez. Az albumon nem lesz hallható a Sagan című dal. Ennek a dalnak a dalszövegfordítás videóját nézhetitek meg a linkre kattintva. (saját:-)) )
Carl Sagan és Tuomas világa:-))

http://dalszoveg-forditas-lyricsvideo.hu/index.php/dalszovegforditas-videoim/nightwish/nightwish-sagan
palex
Újonc

» 2015.02.06. 12:17

Csak kikerült idő előtt az Élan.....
gunther92
Újonc

» 2015.01.27. 21:36

http://rockrevoltmagazine.com/single-re ... wish-elan/
A világ egyik leghírhedtebb szimfonikus rockbandája visszatért, néhány új tehetséggel az oldalán. A bájos Floor Jansennel (After Forever - ReVamp), aki a hivatalos fő énekes lett és akivel az élen új zenei korszak elé néz a zenekar. Ahogy az évek szálltak, a Nightwish váltogatta zenei tehetségeit, a zene végigjárta azon változások útját ami az új hangokkal együtt jár. Mindazonáltal a megszokott epikus, filmszerű Nightwish-minőség hangzás továbbra is beleivódik minden dalba amit szereznek és amire a rajongók egyből rá ismernek.
Az új kislemez az 'Élan', mely február 13-án jelenik meg a Nuclear Blastnál, magába foglalja ezt a elgondolást. A francia szó, mely annyit tesz "lendület", az 'Élan'-on található lesz a címadó dal a 'Sagan' nevű bónusszal együtt, mely utóbbi nem kerül fel az albumra. Mindkét dal szövege kivételesen van megírva és olyan költői mint amivel korábban is találkozhattunk.
Az 'Élan' kelta dallama az új frontlady hangjával együtt siklik tova és különféle változásokkal kíséri végig a dalon. A zenekar eredeti énekesnőjének rajongóit és és a következő rajongóit nagy valószínűséggel lenyűgözi majd Jansen hangja, mely közös gyökeret vert a kettő között. Ismert lágysággal kezdődik a dal, ami rokon a banda első albumaival, mint a 'Century Child'-dal, de a 'Dark Passion Play' irányába végződik. A dal részét a jól ismert (és szépen kivitelezett) Nightwish szabadság eszméje alkotja. A dal másik változata is megtalálható a kislemezen, ami egész más megközelítéssel mutatja be a dalt, az ének élvezi az elsőbbséget és jelentősen eltér a dallamtól. Mindkét változat hatásos.
Másrészről a 'Sagan' az előzőtől kicsit gyorsabb dal. A kórus és a szöveg egyaránt az 'Imaginaerum'-ra emlékezteti a rajongókat. Nagyon álomszerű, kalandorok dala, nagyon eltérő dallammal, egy olyan dal amit újra és újra lejátszasz gondolataidban. A dal talán Carl Sagan után kapta a nevét, melyre néhány lehetséges utalás vonatkozik a dalszövegben.
Ez a kislemez bármelyik Nightwish rajongó kíváncsiságát felkelti az új album kapcsán és a szimfonikus zene szerelmesei is egész biztosan ismét beleesnek ebbe a zenekarba.
jz79
Újonc

» 2015.01.23. 13:43

Inferno beszámolója az új albumról (nagyjából fordítva)

"Shudder Before The Beautiful
- Jó kis húzós albumindító
- gyors dal dupla basszus dobbal
- dallamos kórus, de nem "szuper fülbemászó", a beszámoló szerint több hallgatás után egyre jobb lesz

Weak Fantasy
- hangsúlyos ritmussal kezdődik és pergőtűzzel folytatódik
- már itt nyilvánvaló hogy Floor idáig a legjobb Nightwish énekesnő
- a kórus kanyargósnak és gonosznak hangzik jó értelemben
- a közepén Marco énekel, hangja fenyegető majd lágyan Floor veszi át a dalt és fejezi be
- olyan a vége mint egy nagy filmzene

Élan
- remek választás singlenek
- lágy atmoszférával nyit és elektromos gitárokkal folytatódik
- légies kórus
- a középrészen találod az album egyik legslágeresebb instrumentális dallamát

Yours Is An Hope
- erős nagyzenekarral indít, Hollywoodi film hangulattal
- gyors dobbal és riffel folytatódik
- ismét hallható Marco az áthidaló részben, a drámai előre haladó középrész érdekes és tovább is tarthatott volna

Our Decades In The Sun
- ballada
- Floor igazán lágyan énekel és a dal nagyon megindító
- ismét feltűnik, hogy a legegyszerűbb szöveg remek zenével a legmélyebb érzelmeket válthatja ki belőled

My Walden
- egy újabb "popdal"
- a magasröptű kórusismétlődés nagyon hatásos
- a közepén a tempó változik és ír folkos hangulatban folytatódik

Endless Forms Most Beautiful
- erős riffel kezdődik, egy érdekes csavarással találkozunk, amikor a riffet felváltja az ének
- talán a legfülbemászóbb kórusrész itt van az albumon, igazi pozitív Eurovíziós-hangulatban

Edema Ruh
- harangjátékkal indul
- a vége felé Floor megmutatja az erőteljesebb oldalát

Alpenglow
- az indító riff kifejezetten jó
- az áthidaló részben Floor vadabbul énekel
- a gitárszóló közben arra gondolsz: "Vajon volt másik gitárszóló is az albumon?"
- a végén Floor még erősebben énekel és a zene ragyog mint a Rocky filmekben

The Eyes Of Sharbat Gula
- instrumentális dal némi kórus énekkel
- a beszámoló szerint Tuomasnak esélyt kéne adni hogy filmzenét is szerezhessen

The Greatest Show On Earth
- olyan sok részen halad át hogy nehéz szavakkal kifejezni
- sok az álbefejezés, közben meg folytatódik a dal tovább
- a dal olyan összetett hogy tovább is hallgatnád"

Több beszámolót nem fordítok ide, 3 hét múlva úgy is itt lesz a kislemez.
És 137 nap múlva koncert. :ymdaydream:
jz79
Újonc

» 2015.01.22. 13:32

Ez pedig úgy tűnik az LP-nek lesz a megjelenése:
http://kepfeltoltes.hu/view/150122/1091 ... es.hu_.jpg
jz79
Újonc

» 2015.01.22. 12:56

Imperiumi beszámolója (durva fordítás):

Shudder Before the Beatiful:
Nyugodtan indít Richard Dawkins szavaival, majd robbanásszerű energiával kezdődik a lemez a 'Stargazers' vagy a 'Dark Chest Of Wonders' stílusában. A riff hasonló mint a 'Storytime', de tempósabb ütemű dal. A dal közepén egy inkább szokatlan szólóval találkozunk, ahol Emppu és Tuomas megy előre és hátra és a hallgatók véleménye szerint az egyik leginkább benyomást keltő szóló rész a Nightwish katalógusban. A kórus rész is jó, jó kezdés lehet a játéklistába.

Weak Fantasy:
Az egyik legkeményebb dal az albumon. A vers nyugodt, akusztikus, a kórus nagyon kemény és agresszív. Nincsenek sláger dallamok, törő-zúzó dal.

Élan:
Troy itt elemében van. Biztonságos választás első singleként, de nem ad átfogó képet a lemezről. Elég könnyed dal, várhatóan sokat játsszák majd a rádióban.

Yours Is an Empty Hope:
Az 'Élan' könnyedsége után ismét a sötét oldalon vagyunk. A nagyzenekar zordan szegélyezi a dalt és a kórus bombasztikus és komor. Egy újabb nagyon kemény dal és Floor az agresszív énekét mutatja be. Nyugodt és megkapó dal.

My Walden:
Henry David Thoreau könyve után elnevezve, az egyszerű és független életstílusról szól. Könnyedebb dal az 'Élan' stílusában, vidám kórus, Troy sípjával, akusztikus résszel közepetájt. Egy újabb lehetséges single jelölt.

Endless Forms Most Beautiful:
Fülbemászó kórus, az egyik lehetséges slágerdal. A C-rész lassabb és a végkórus egy kicsit magasabban szól (ezt a dalt ennek a lemez 'She Is My Sin'/'Ever Dream'-jének jósolom).

Edema Ruh:
Az 'Élan' és a 'My Walden' stílusában folytatódik. A kórus a fénypont és Marco Troy sípjai alatt énekel. Rádióbarát.

Alpenglow:
Ez a dal inkább felejtős. A szokásos felépítés, a gitár rész a legjobb benne.

The Eyes of Sharbat Gula:
Instrumentális dal, mely az utolsó dal felvezetője. Különös, melankolikus és sivár dal, amelyben akusztikus gitár, zongora és fuvola dallama mutatja be Gula megragadó tekintetét azon a világhírű képen.

Greatest Show on Earth:
Természetesen az evolúcióról szól. Ez a leghatalmasabb, legigényesebb és legnagyobb dal amit a Nightwish valaha készített. Nagyon hosszú zongorarésszel indít és a dal közben különböző témák váltakoznak olyan sűrűn, hogy igazán nehéz bármit is kiemelni belőle első hallásra. Különféle érzelmek jobban váltakoznak mint amivel a lemez többi részén találkozhattunk. Floor énekel, Marco énekel, Troy mindenféle hangszeren játszik, ütősök, élőlények hangjai, igazán minden előfordul itt amit csak tenni tudsz a zenével. Mindezek ellenére a dal egységes és nem zavaros. Dawkins mint narrátor néha felolvas pár részt, de nem a 'Song Of Myself' stílusában, csak rövid mondatokat. A dal mikor véget ér, rövidebbnek tűnik mint amilyen valójában.

Összegzés:
- sokkal sodródóbb stílusú
- Floor sokoldalúságát jobban ki lehetett volna használni
- még pozitívabb hangulat, a pár sötétebb dal ellenére is
- a dalok többsége egyszerűbb felépítésű a korábbi lemezeikhez képest és nagyobb szerephez jut Troy, ami frissességet ad a daloknak
- nem tudok sokat mondani a dalszövegről, de a témája inkább a pozitív életfilozófiával kapcsolatos
- jobban zenekar központú és (a legtöbb rész) minimalista a korábbi lemezekhez képest
jz79
Újonc

» 2015.01.21. 22:49

Kaaoszine beszámolója a lemezről.

Shudder Before The Beautiful
"Nem olyan hosszú az intro mint vártam, egyből neki kezd a dal. Gyors tempós dal Jansen nyugodt elnyújtott énekével, mellyel többször is találkozhatunk a későbbiekben az albumon. Azonnal elmondhatod, hogy a hangja majdnem tökéletesen illik a képbe, mert rögtön hallhatsz néhány megszokott dolgot. Egyébként már az első dalnál Floor megmutatja személyes képességeit és valami teljesen újat tesz le az asztalra. A dal a vidámtól a sötétig váltakozik, ahol a vidámabb rész leginkább Floor magasabb énekéből és dallamából jön. A szóló rész Children Of Bodom-szerű szinti és gitár dialógusáról se feledkezzünk meg. Ez a dal megerősíti azt amit Jansen kisasszony mondott az előhallgatás előtt: Sok minden van a lemezen. Jó alap az elkövetkező dolgoknak, de a kérdés ott van a levegőben - miről is szól ez a dal igazándiból?"

Weak Fantasy
"Szimfonikus és színpadias jellegzetességek jelenlétével, a 'Weak Fantasy'-t leginkább a könyvem soundtrack részébe sorolnám. Az 'Imaginaerum' azonos témája folytatása és ez az amit a leginkább vársz az új lemeztől. Ismét valami ismerős, de a zenekar kissé félénk és valamit visszatart. Jansen egyből meggyőzi a hallgatót és megszokod a hangját mire a dal végére ér. Hietala urat itt hallani először ebben a dalban."

Élan
"Az első single és a terjedelme ellenére nagyon tömör dal ami hamar magával ragad. Olyan mintha vinné a fél műsort a dallamával és ütemével. A dolgok teljesen rendben vannak, egy kis frissítés a formulába senkinek nem fáj."

Yours Is An Empty Hope
"Az elején van némi atmoszferikus (pad-)hangzás amilyeneket fantasy filmekben hallhatsz illetve a zenekar pár másik dalában. Most olyan szimfonikus metalról beszélünk ami a legjobb formáját hozza. Ez az amit a zenekar képvisel és hallhatod hogy igazán elemükben vannak. Idáig a legmagasabb/gyorsabb/hangosabb szám anélkül hogy megtörné ezt a légkört. A kórusokba beleborzongsz és arra kényszeríti a hallgatót hogy még egy robbanásra készüljön, olyanra mint arra a hatalmasra amivel a dal indult. A középső rész a hallgatót a 'Dark Chest Of Wonders're emlékezteti, mivel sok ilyen robbanás van és úgy tűnik nem ér véget.

Our Decades in the Sun
"Ideje lassítani és egy víziót elképzelni egy apró karaoke bárról. Tuomas zongorája finoman társul Floor énekével amely ismét egy teljesen új dimenzión vonul át. Később Emppu is bekapcsolódik valahonnan a gitárral és Floornak fel kell emelnie a hangját hogy még a közönség hátul ülő tagjai is hallhassák. A dal a kezdés melankóliájából vidámabb hangulatba megy át és ez teszi a maga módján széppé. Ez a dal teljesen a szelídebb hallgatóknak való.

My Walden
"A hatodik dal furán indít. Mintha egy eltévedt popénekes fiú rossz stúdióban kötött volna ki. Sok népies pop-rock részt hallhatunk és míg az előző dal a zenekar régebbi anyagához hasonlít, ez sokkal modernebb. Elemek széles spektruma, a gyorsabb tempó nem csak heavy pop zenére emlékeztet, hanem az Eluveitie könnyedebb dalaira is. Ez a dal olyan sok fényt és simaságot kínál hogy ezen a ponton a listám tetejére került."

Endless Forms Most Beautiful
"Rövid jellemzéssel ez az új alap Nightwish. A címadó dal kritériumának eleget tesz, de ugyanakkor helykitöltő dal is. Nem különleges vagy rendkívül szép, de jó választás a turnén a játéklistába. A vége kissé ismétlődő, de mint ahogy a dal is szól, az egyszerű a szép ("simple is beautiful")."

Edema Ruh
"Ez az album legfiatalosabb dala. Szimfonikus és népi részek váltanak rock metalba, mint amilyet a Strum und Drang (egy finn zenekar) szokott játszani, ha leszámítjuk a sípokat. Némi megfogó énekkel Marco és Floor részéről, Marco éneke a háttérben sokkal jobban jelen van."

Alpenglow
"A másik helykitöltő szám. Az utazás tovább folytatódik és a dal a soundtrack részlegben köt ki megint. Kai talán bemutathatott volna némi érdekes dobtémát itt, mert ennél a résznél már kezded várni a következő két dalt és az album nagy befejezőjét."

Eyes of Sharbat Gula
"Lágy intro az utolsó dal előtt. Lágy énekkórus, ez alkalommal úgy tűnik fiatalabb generáció előadásában. Egyébiránt teljesen instrumentális dal, mely előkészíti a légkört az utolsó hadjáratnak."

The Greatest Show on Earth
"Egy ilyen név mely az album utolsó dalát illeti, nagy elvárást teremt. A nyugodt légkör tovább folytatódik, de a világon minden hatalmas műsor így indul. A dal körülbelül 24 perces, így a lét örömétől szenvedünk. Némi várakozás után, a gépezet beindulása megkönnyebbülés érzésével tölt el, de a légkör még mindig ott van. Az izgatottság jelen van, míg egyre több dolog történik. A hallgató az énekre vár és hirtelen ott van teljes erővel és a dobok is hirtelen megjelennek a háttérben. Kétségtelenül a legérdekesebb dal, valahányszor a csúcspont elérkezik, a dolgok egyből tovább lépnek. Semmi nem elég és apró és bizonytalan részletek áramlanak be. A mesemondó Richard Dawkins hangja a vég kezdetéről beszél és utána hatalmás robbanást hallani. Alapjában nem sok változott az első dalhoz képest, de most minden vissza szorította a határokat és nincs semmi ami visszatartson. Azt kell mondjam még semmi ehhez foghatót nem hallottam."

Összegzés
Sok minden az amire számítottam. A lemez olyan érzéssel tölti el a hallgatót hogy nem akar véget érni és még több is lehetett volna. Az album légköre dicséretre méltóan végig megmaradt különböző fogásokkal. Mikor Dawkins beszél és még mindig hallod a víz hangját, mindenről megfeledkezel amit csak hallottál és teljes elégedettséggel tölt el. Úgy mondanám ez az album talán egyszerűbb mint általában, de változatos is egyben. A két bukást leszámítva a zenekar majdnem tökéletes munkát végzett. Több mint nagy örömmel veszem meg ezt a lemezt és várom hogy lássam a bandát élőben.

9,5 / 10
jz79
Újonc

» 2015.01.21. 21:02

A hétvégén mintegy 100 személy előtt bemutatták az új album anyagát, az egyik jelenlevő véleménye a lemezről.

- Az Imaginaerum keményebb és dinamikusabb változata
- nagyszerű produkció, jó hangfalakkal ajánlott a hallgatása
- A 'Yours Is An Empty Hope' brutális kemény dal
- A 'My Walden' nagyon népies sípokkal fűszerezett
- A 'The Greatest Show On Earth' hosszú és epikus, Tuomas az album fénypontjának tartja. Dawkins háromszor hallható benne, kétszer zene közben és a beszélt rész nem olyan hosszú, mint a 'Song Of Myself' versi része.
- Az 'Élan' egy könnyed közép tempós dal, kicsit lassabb a 'Last Of The Wilds'-nál, Floor játékos énekével.
- A 'The Eyes Of Sharbat Gula' instrumentális dal kórussal és kántálással
- Az 'Our Decades In The Sun' lassan kibontakozó atmoszferikus hangzású ballada
- A 'Shudder Before The Beautiful' egy rövid szövegrész után berobbanó albumnyitó, hasonló mint a 'Dark Chest Of Wonders'
- Floor hangterjedelme nincs kihasználva, leginkább "normálisan" énekel, de amikor kell erősebb pillanatokkal is találkozhatunk. "Kísértetbe ejtően szép" operás rész van az utolsó dalban.

* Az albumot 78 percesnek mondják. A dalok nagyjából egyformán hosszúak, a szünet kicsit rövidebb (The Eyes Of Sharbat Gula). Úgy hogy kb. 5-6 percesek.

- Milyen az 'Alpenglow'?
- A zenekar és nagyzenekar egyaránt hallható benne. Leginkább közép tempós, áthidalás kissé baljós és gonosz hangzású. Benne egy párbaj rész Emppu és Troy között, oda-vissza adva a dallamot gitár és fuvola között. Nagyzenekari rész a vége felé.

Jobban koncentrálnak a gitárra. A nagyzenekar természetesen jelen van mint korábban, de Emppu és Marco maga alá gyűri.

A 'Your Is An Empty Hope' jellemzése: "Az egyik dal amire készülj fel 'Yours Is An Empty Hope'. Hatalmas, vad és brutális. Kórus, Floor, Marco, kemény-kemény gitárok és kemény húzós kórus. Olyan érzés volt mint ha a szobányi újságírónak szétrúgták volna a seggét zenével. Jó értelemben persze, de egy kissé elakadt a lélegzetünk utána."

Az 'Edema Ruh' jellemzése: "Az 'Edema Ruh' egy nagyon eltérő dal, ami oda-vissza hintázik nyugalmas részek között, brutális gitárokkal és óriási nagyzenekarral. Első hallásra ez lett a kedvencem és az "egyből klasszikus"-t írtam a papíromra. Azt hiszem szintén ebben a dalban volt némi szintetizátor hangzású ritmus. Hacsak nem Kait szűrték le, máskülönben nagyszerűen hangzott és jól hatott. Troy is énekel benne." Lehet hogy ez lesz a második single.

Az utolsó dalban sok természet és állat hang hallható, mint bálnaének és ragadozóüvöltés. Teljes válasz: "Igen, sok ilyen hangzás van, mint bálna éneklés, állatüvöltés, szél, víz stb. A vége felé már kissé sok volt az ízlésemnek, de a közbülső részek jól működnek. Ezek a hangzásbetétek a dal cselekményéhez jól kapcsolódnak, kisebb témákkal bevezetve amibe a zenekar és a nagyzenekar bekapcsolódik. A srác egyre jobb dalírásban."

Az 'Endless Forms Most Beautiful' jellemzése': "Leginkább erőteljes dal, valahogy valami nagyobbra és filmszerűbbre számítottam. Nagyon-nagyon erős gitárokkal, Floor néhány részben operásabb. A kórus kicsit könnyedebb és nagyon fogós, a kórus és gitárok megfelelő egyensúlyával. Azt írtam le párszor hogy "mega vastag gitárok", így valószínűleg az hatott rám leginkább, haha."
jz79
Újonc

ElőzőKövetkező