[Century Child]

Minden, ami lemezekkel kapcsolatos

» 2004.09.07. 14:36

[quote]Betuka írta:

Sajnos nekem a Century Childhoz egy nagyon depressziós korszakom kapcsolódik, de igyexem túladni ezen az érzésen, mert a CC egy nagyon jó album, elsõ NW albumom, nagyon szeretem, csak sajnos eszembe jutnak a negatív gondolatok, ha hallgatom...
Egyébként nekem elsõ kedvencem róla a Beauty of the Beast. Bírom az ilyen összetett, többrészes NW-dalokat!
::happy:: [/quote]

Érdekes, nekem is a Century Child volt az elsõ album tõlük.
De nekem csak a második kedvencem volt róla a Beauty of the Beast, az elsõ a Forever Yousr volt. Igaz, attól szomorú leszek, de a következõ dalok megvígasztalnak :D
FireHair
Újonc

» 2004.09.07. 09:24

Sajnos nekem a Century Childhoz egy nagyon depressziós korszakom kapcsolódik, de igyexem túladni ezen az érzésen, mert a CC egy nagyon jó album, elsõ NW albumom, nagyon szeretem, csak sajnos eszembe jutnak a negatív gondolatok, ha hallgatom...
Egyébként nekem elsõ kedvencem róla a Beauty of the Beast. Bírom az ilyen összetett, többrészes NW-dalokat!
::happy::
We're a second in time
We're the last in the line
Of the prey that walks the earth
Good and evil combined
Betuka
Vén róka

» 2004.09.07. 07:13

magrody,

korrigáltam a szöveget, ha ez így jó.
mazsola
Pixeltologató szakmunkás

» 2004.09.07. 00:44

[quote]magrody írta:

Az a hülye kacsintós fejecske nem az én mûvem, szerkesztéssel se látom, és nem is tudom kiirtani, pedig pont a legkevébé illõ helyre rakta be a fórum. [/quote]

Valszeg egy pontosvesszõt tettél a zárójel elé. Azért kacsintgat neked itt az örökkévalóságig, hogy figyelj, mikor géplesz el valamit. ::rotfl::
Fisico
Újonc

» 2004.09.06. 21:23

Az a hülye kacsintós fejecske nem az én mûvem, szerkesztéssel se látom, és nem is tudom kiirtani, pedig pont a legkevébé illõ helyre rakta be a fórum.
I have a tree inside of me. It's roots deep in the past, and the branches fumbling towards the future.
Lasse
Gyakorlott

» 2004.09.06. 21:20

[quote]Fereste írta:

[idez]magrody írta:
Tuti van valami rejtett dolog benne az életérõl vagy valami. [/idez]

az egész mûvészete egy rejtett dolog az életérõl vagy valami ::rotfl:: ::rotfl:: [/quote]

Oké, oké, de valszeg valami konkrét ( vélhetõen jelentõs és szomorú ) esemény kell, hogy legyen a szóvirágok között. ::happy::
I have a tree inside of me. It's roots deep in the past, and the branches fumbling towards the future.
Lasse
Gyakorlott

» 2004.09.06. 21:16

[quote]magrody írta:
Tuti van valami rejtett dolog benne az életérõl vagy valami. [/quote]

az egész mûvészete egy rejtett dolog az életérõl vagy valami ::rotfl:: ::rotfl::
Fereste
Haladó

» 2004.09.06. 21:11

Nekem a Bless The Child, az Ever Dream, a Slaying The Dreamer, Feel For You, a Phantom Of The Oprea és a Beauty Of The Beast, ami tetszik. Mondjuk egyszerûbb lett volna felsorolni, hogy mi nem annyira... ::happy:: A többi túl "újdonságszagú", kidolgozatlan. Úgy tûnik, ezen tesztelték, merjenek-e Once-szerû dologba kezdeni. Toumas valahol azt nyilatkozta, hogy minden szám egy külön koncepció, mint az autóknál.
Az Ocean Soul meg annyira személyes Toumasnak, hogy megegyeztek, hogy élõben soha nem fogják játszani. Tuti van valami rejtett dolog benne az életérõl vagy valami. A szövegek tényleg ezen a legszemélyesebbek és a legszebbek (mármint nekem). Szóval felemás.
Lasse
Gyakorlott

» 2004.09.05. 19:54

Magam részérõl nem sokat mond nekem ez az album, nagyon ritkán hallgatom. Max End of all hope, Dead to world és Ever dream, de ezek is csak nagyon ritkán. A Once bár hasonló stílus, mégis jobban fekszik nekem.
Fisico
Újonc

» 2004.09.05. 11:13

[quote][b]Arra_Sails[/b] írta:
Bár ez így (azt hiszem) csak az én hülyeségem. ::love:: [/quote]

Amint látod, nem! :) Nekem egyenesen bûntudatom van, amikor elindítok egy számot függetlenül a többitõl! ::laughing:: A Rhapsody a másik ilyen együttes nálam, hiszen Õk is egy összefüggõ történetet mesélnek el albumról albumra, számról számra. De koránt sem vagyok akkora tisztelõjük, mint a Nightwish-é... Szóval amikor Nightwish album van a lejátszóban, akkor megszûnik a "Shuffle", a ">>" gomb... ::happy:: Ja, és legfõként a "Stop" és az "Eject"... ::horns::
Kei
Újonc

» 2004.09.04. 23:44

Amikor elõször hallottam ezt az albumot, akkor megállt bennem az ütõ, mert nem egészen az volt, amire számítottam a régebbi NW albumok után. Aztán lassan megszoktam és megszerettem. Talán azért is nem lepõdtem meg a Once-on, mert már nem volt olyan éles a kanyar a CC-hez viszonyítva. Nagyon szeretem róla a Feel for you-t, a Beauty of the Beast-et és a Slaying the dreamert. De valóban egységében kell értékelni ezt az albumot. A szöveg pedig...hmmm! ::sigh::
Nyikk.
Kingfisher
Vén róka

» 2004.09.04. 00:39

Ez rám is igaz... mármint a sorban hallgatás. Egyébként amolyan félbevágottnak tûnik az egész... idõnként. Azért van amikor kivételesen egyetlen számot akarok meghallgatni, ilyenkor nem él a sorrend ::happy:: Bár ez álltalában eseményfüggõ, így kijelenthetem: az esetek 95%-ban sorrendben hallgatom végig az albumokat.
drow_elf
Újonc

» 2004.09.04. 00:34

[quote][b]Kei[/b] írta:

Különösnek tûnhet, de nekem egy egyéni "Nightwish törvényem" van: minden albumot elejétõl végéig hallgatom meg. Sosem keverek és/vagy lapozok bele számokba. Ennek a legfõbb oka az összefüggõ mondanivaló. [/quote]

Helló!

Na igen, én is így csinálom. Az összefüggõ mondanivaló miatt is, és mert tisztelem õket annyira, hogy ne "félmunkát" végezzek, mint hallgató. Bár ez így (azt hiszem) csak az én hülyeségem. ::love::
On Halloween, the parents sent their kids out looking like me.
Arra_Sails
Haladó

» 2004.09.04. 00:24

Csatlakozom az elöttem szólóhoz: minimum ezt az albumot az elejétõl a végéig kell meghallgatni!!! Ezzel az albummal ismertem (és szerettem meg) meg közös kedvencünket. Az osztálytársam egy kis Rhapsody alapozás után tukmálta rám, hátha tetszeni fog...
Amint olvasható, bevált a dolog ::happy::
Az egyes számok nem olyan fenomenálisak, mint a többi albumon, de egymáshoz kapcsolódnak (nem a számok közötti fade-re gondolok)
fred
Újonc

» 2004.09.03. 21:46

Ahogy látom, igencsak megoszlanak a vélemények. SZEMÉLYES VÉLEMÉNYEM, hogy ez a legremekebb album, ami valaha készült Tuomas kezei alatt. A szövege számomra a legtöbbet jelentõ szöveg mind közül, talán csak a Once vetekedhet vele, a zene (bár felülmúlható, és a Nightwish már meg is tette többször), hozzám rettentõen közel áll. De igaz, hogy az album úgy éri a legtöbbet, ha elejétõl a végéig hallgatja az ember. Különösnek tûnhet, de nekem egy egyéni "Nightwish törvényem" van: minden albumot elejétõl végéig hallgatom meg. Sosem keverek és/vagy lapozok bele számokba. Ennek a legfõbb oka az összefüggõ mondanivaló. Ahogy az István a királyt, a Hair-t vagy a Jézus Krisztus szupersztárt sem keveri, lapozgatja ide-oda az ember, úgy én sem teszem ezt a Nightwish albumokkal. És így mind sokkal élvezetesebb... Ez csak egy tipp. Szerintem érdemes megpróbálni. ::dancing:: Uff, én szóltam... :)
Kei
Újonc

» 2004.09.02. 20:55

Sziasztok!Nekem ez az album a kedvencem nem tudom miért, de erre atz albumra sikerült összehozzniuk olyan számokat amik mind primák szerintem. ::happy:: Mondjuk biztosd megoszlannak a vélemények, de én végülis Imádom az egész nightwisht...
beatrix
Újonc

» 2004.08.31. 19:18

nekem pont ez az album az, ami szövegileg a legtöbbet mond, különösen a Beauty of the Beast, ez nagyon nagyon közel áll hozzám. Bless the Child, End of all Hope nagyon jó számok, Oceansoul szintén, kár hogy abban nagyon hallatszik Tarja náthája. a Feel for you megintcsak szövegileg áll közel hozzám, a Phantom of the Opera-ban meg csak azt sajnálom, hogy nem olyan a vége, mint az igaziban. ami legkevésbé tetszik ezen az albumon az a Forever yours.

egyébként zeneileg tényleg nem ez a legjobb album (Oceanborn és Wishmaster mindenképp megelõzi)
Fereste
Haladó

» 2004.08.31. 19:10

Szerintem totál "köztes" album. Nekem túl semmitmondó. Amikor megkaptam, lenyûgözött az End Of All Hope meg az Ever Dream, de a többi totál hidegen hagy, mind a mai napig. Mind dallamilag, mind szövegileg.
mazsola
Pixeltologató szakmunkás

» 2004.08.30. 20:58

A Nightwish lemezeim közül átlag minden harmadik alkalommal ezt szoktam berakni a lejátszóba, a Once és az Oceanborn után (ez nem azt jelenti, hogy a Once jobb, csak még új). A számok közül talán az End of all hope-ot tudnám kiemelni, de igazából nem szeretnék különbséget tenni közöttük. Ez a lemez abból a fajtából való, ami csak egyben, elejétõl a végéig ér valamit, gondolatban egyik szám húzza maga után a másikat. Ez vagy azért van, mert jellegtelenek, vagy azért, mert fantasztikusan jók. Sajnos ezt nem tudom eldönteni, mert nagyon leköt az a tulajdonságuk, hogy egyben fantasztikus élményt nyújtanak.
szergej
Gyakorlott

» 2004.08.30. 20:41

olvastam vhol,tarja nyilatkozta hogy ebben az albumban Tuomas kitárta lelkét a világ elött.....talán azért is lett ilyen ez azalbum...de nekem nagyon tetszik,közel áll hozzám amiket Tuomas ir!!! ::happy::
tabu_
Újonc

» 2004.08.30. 15:02

Nekem az a furcsa, hogy errõl az albumról szinte semmi visszhang nincs sehol. Olyan mintha a közönség közömbös lenne. És tényleg: szinte semmi maradandó nincs az albumon szerintem. Az End Of All Hope és az Ever Dream ugyan nagyszerû, jó dallamvilág, de kifejezetten ront a helyzeten hogy Tarja náthás volt. Különösen az Ocean Soulban hallani.
mazsola
Pixeltologató szakmunkás

» 2004.08.30. 10:13

Ide jöhetnek az albummal kapcsolatos gondolataid, véleményed ::happy::
drow_elf
Újonc

Előző