Az új fórumról

2009-es designváltás, kapcsolódó témák

» 2009.05.21. 09:46

Képzeljétek, aludtam rá egyet, és kezd tetszeni. :D De javaslatom nekem is van: nem lehetne valahogy megoldani, hogy a fő topicokból egy kattintással el lehessen jutni az altopicba, mint az előzőnél? Ez már csak azért is lehetne hasznos, mert mondjuk Tuomasnál nem feltétlenül érdekelne, ha valaki az offtopicba ír, ha látnám, nem kattintgatnék fölöslegesen. Ez csak apróság, de leginkább ennek a hiánya tűnt fel.
"Lehet, hogy az út, amelyet kinek-kinek követnie kell,
már ott húzódik a lába előtt, csak látni nem látja."
Lissuin
Vén róka

» 2009.05.21. 07:52

Szintén -talán- konstruktív javaslat:
Mivel a mindenki tisztában van vele melyik topicban jár és ha nem lenne akkor is ott az oldal tetjén az eligazítás, ezért nem lehetne a minden hsz elején éktelenkedő, bumfordi RE:TOPIC_NEVE feliratot lesavazni onnan?
"A szavak úgy jönnek belőlem
előre szólok, hogy senki sem menekül előle..."
Darkhood
Újonc

Tartózkodási hely: near Csukásitanyák, Heves (Hungary) - by Google Maps

» 2009.05.21. 01:41

Gondoltam, nem szólok hozzá, de ha már szóba került.. Azért nem akartam hozzászólni, mert gondoltam ezzel is épp elég sok meló volt, ahhoz képest, amennyi időtök van rá, így hát nem szólom le, de sajnos Kingfisherrel kell, hogy egyet értsek. Iszonyatosan WP. A régi átláthatóbb meg "otthonosabb" volt. Tudom, hogy amikor az arra való átállás megtörtént ugyanez volt a baja mindenkinek, valamilyen szinten nekem is, ami kevésbé méltó fogadtatása a jó szándéknak nomeg sok órai meló gyümölcsének. Biztos ezt is meg fogjuk szokni, habár valsz nehezebb lesz, mint a régit, mert talán az kevésbé volt durva váltás. Node még béta szóval fognak még dolgok finomodni jól.
Ja és amúgy az off-topicban említett korral való haladásról: Csak nehogy túlzásba vigyétek! Ha legközelebb ezen cím alatt egy java póverd oldal jön szembe, valsz az lesz az utolsó látogatásom. :-D Utálom, gyűlölöm, rühellem azokat az oldalakat, ahol nem tudom én eldönteni, mit akarok helyben, új lapon vagy új ablakban megnyitni, nem tudok egy képet lementeni vagy egyáltalán nem tudok jobbklikket nyomni és különben is animált az egész, szaggat, mint a barom, 20M-es nettel is fél órát kell várni, amíg betölt, magától átméretezi az ablakot meg még zenél is. :-D

Node, pozitívum: végre működik a bejelentkezés utáni "vissza a főoldalra" gomb. Hihetetlen, mennyire hiányzott. :-D Jól látom, feltűnt pár régi emotikon? B-) :ymblushing: :-o X( L-) =p~
És, hogy konstruktív is legyek
Jelen állapotában az áttekinthetőséget látom az új motor egyik legnagyobb gyengéjének. Nem tudom mennyire lehet belenyúlni a kinézetébe, de szvsz pozitív lenne, ha, jobban elütő (sötétebb) színnel, vagy akár a régihez hasonló, komolyabb fejlécekkel lennének jelezve a főoldalon a kategóriák. Emellett nem lenne baj, ha az alkategóriák (Bolhapiac, Offtopic, stb) is kicsit határozottabban lennének elválasztva, mert így elég felsorolás jellegű. Talán lehetne, a régihez hasonlatos módon, mindegyiknek egy saját kerete (asszem úgy volt), de már akkor is jobb, ha lejjebbről nézem a monitort és sötétebbek a színek.

Most ennyi, többre perpill nem vagyok képes. Bocsi az érthetetlen mondatszerkezetekért, de épp leadás utáni zombizmus van.
Kép
Reosir
Gyakorlott

Tartózkodási hely: Tápiówilska :-) (Pomázváros - Kátyufalva - Győrsziti)

» 2009.05.20. 14:51

Sharwyn írta:
Egyébként a legégetőbb kérdésre még mindig nem kaptam választ, bug miatt nem tudok Lissuinként írni, vagy kezdjek valami rosszabbra gondolni?... :D

A probléma megoldódott, köszi szépen. :)
"Lehet, hogy az út, amelyet kinek-kinek követnie kell,
már ott húzódik a lába előtt, csak látni nem látja."
Lissuin
Vén róka

» 2009.05.20. 12:55

mazsola írta:Olyan nem lehetséges, hogy rosszul van kalibrálva a monitorotok?

Nem. :)

Sajnálom, ha nem tetszik, tényleg, de sajnos nem lehet mindenkinek a kedvére tenni. :(

Tudom, nem is ezért mondtam, ez csak egy vélemény. Biztos csak megszokás kérdése. :)

Egyébként a legégetőbb kérdésre még mindig nem kaptam választ, bug miatt nem tudok Lissuinként írni, vagy kezdjek valami rosszabbra gondolni?... :D
Sharwyn
Újonc

» 2009.05.20. 12:48

Olyan nem lehetséges, hogy rosszul van kalibrálva a monitorotok? Tök nem bántó színű, direkt nem fehér, hanem lágy színek.

Sajnálom, ha nem tetszik, tényleg, de sajnos nem lehet mindenkinek a kedvére tenni. :(
mazsola
Pixeltologató szakmunkás

» 2009.05.20. 11:14

Na, én is itt. Mármint Liss, csak Lissuinként valamiért nem tudok hozzászólást írni, miért van ez? Egyébként nem tudom, mennyire béta még a design, de nekem nagyon nem tetszik :( Bocs, tiszteletben tartom a melót vele, de engem nagyon nem győzött meg. Mindegy, majdcsak megszokom. :)

A szemkifolyatós témához pedig annyit szólnék, hogy nem tudom, hogy aki rendesen lát, milyennek látja, mert én spec 8 éves korom óta nem látok rendesen :D, de nekem szemüvegben és kontaktlencsével is borzasztóan bántja a szemem. Evvan.
Sharwyn
Újonc

» 2009.05.20. 06:57

materichard írta:Hú de jó,be tudtam jelentkezni, végre!Amúgy köszönet az új dolgokért,szép, mint állat!Nekem még egy kicsit fura,hogy minden visszafelé van,de majd csak megszokom! Kösz az újítást!

Be lehet állítani a Felhasználói vezérlőpulton, hogy időben csökkenő legyen, és akkor nem visszafelé lesz. :) Nézzetek szét, nagyon sok funkció van az új motorban felhasználó-szinten is.
mazsola
Pixeltologató szakmunkás

» 2009.05.20. 00:05

Hú de jó,be tudtam jelentkezni, végre!Amúgy köszönet az új dolgokért,szép, mint állat!Nekem még egy kicsit fura,hogy minden visszafelé van,de majd csak megszokom! Kösz az újítást!
SDG!
materichard
Újonc

» 2009.05.19. 23:54

Ygral írta:- Szemkifolyás ellen (mint a régiben) egy sötétebb színtéma, vagy ilyesmi

Áruljátok már el, hogy miért jobb sötét alapon világos szöveget olvasni?... Nekem attól folyik ki a szemem. Egész nap kódolok, fehér alapon szürke szöveget nézve, sokkal nyugisabb, mintha egy unixpanelt kéne bámulnom :D
Amúgy most nagy macera egy sötét design, egyelőre ne forszírozzuk... ;;)
mazsola
Pixeltologató szakmunkás

» 2009.05.19. 23:50

A dizájn és a fejlesztés remekséges, aminek hasznát látnám:
- Szemkifolyás ellen (mint a régiben) egy sötétebb színtéma, vagy ilyesmi
- Apróság, de kiírhatná, hogy az utolsó hozzászólást melyik altémában követték el.

De egyébként szép. :)
"All statements are true in some sense, false in some sense, meaningless in some sense, true and false in some sense, true and meaningless in some sense, false and meaningless in some sense, and true and false and meaningless in some sense."
Ygral
Újonc

» 2009.05.19. 21:24

Képtelen vagyok :-s
flame
Újonc

» 2009.05.19. 21:23

Az a kis cuki :D
aminek ^^ ilyen feje van És ugyis mindenhova ilyen írok :)
meg lila is :x
De mostmár szépen beállítottam magamnak a fórumot és teccős ám ;)
Kuoleman enkeli
Haladó

» 2009.05.19. 20:58

Kuoleman enkeli írta:A Tarja topicba meg bekerült valami Dark Passion Play... ^^
De gondolom ugyis észreveszitek :D csak mondom

Nem vettük volna észre szerintem, úgyhogy köszi. Melyik emotikont hiányolod?
mazsola
Pixeltologató szakmunkás

» 2009.05.19. 20:53

Megszokom majd ^^
De most látom :(( eltűnt a besztbesztbeszt szmájlííím :-s
A Tarja topicba meg bekerült valami Dark Passion Play... ^^
De gondolom ugyis észreveszitek :D csak mondom
és Grat nektek a sok melohoz a forummal :-*
Kuoleman enkeli
Haladó

» 2009.05.19. 18:19

_Nec írta:Par bug maradt meg, most elvileg mindenki tudja hasznalni a forumot... remeljuk

Teszt: OK.
"A szavak úgy jönnek belőlem
előre szólok, hogy senki sem menekül előle..."
Darkhood
Újonc

Tartózkodási hely: near Csukásitanyák, Heves (Hungary) - by Google Maps

» 2009.05.19. 16:56

Bár már írtam az offtopicba is. De nagyon szép lett. Grat :)
flame
Újonc

» 2009.05.19. 16:37

Par bug maradt meg, most elvileg mindenki tudja hasznalni a forumot... remeljuk
_n
_Nec
Wishmaster

» 2009.05.19. 14:29

Hali!

Valami error lehetett a régi cumók átmantésekor, mert a régi felhasználómmal bejelentkezve SEMMI nem látszik.

Üdv,
Darkhood
bajvanbaj
Újonc

» 2009.05.19. 12:53

Draga regi forumunk jobb letre szenderult... :-s
Oruljunk az ujnak viszont! \m/
Healthy food is made of steel
Zolcsi
Újonc

» 2009.05.19. 06:35

_Nec írta:Ha bug, óhaj-sóhaj van, ne kíméljetek, jöhet ide.

A fórum design még erősen béta, ez ugye nem felejtődött el? O:-)
mazsola
Pixeltologató szakmunkás

» 2009.05.18. 22:13

Új design és főleg új motor.
Aki ismeri a PhPBB -t, annak nem lesz sok meglepetés benne, mivel a régi fórummotor fejlesztése gyakorlatilag leállt, nem volt rá idő, kellett egy új, külső fejlesztésű és erős motor.

A hozzászólások és a felhasználók sikeresen át lettek mozgatva a régi rendszerből, elvileg semmi se veszett el ezek közül. Viszont az avatarokat, és a privát üziket sajna beáldoztam, avatarból mindenki töltse fel a régit ha megvan valahol, vagy itt a lehetőség egy új kitalálására. ;)

Rengeteg új apróság minden felhasználónak, több eszköz a moderátoroknak és rémisztően sok kapcsoló az adminoknak...

Ha bug, óhaj-sóhaj van, ne kíméljetek, jöhet ide.
_n
_Nec
Wishmaster

Előző