Színmû

A világot jelentõ deszkák

» 2006.05.21. 18:40

Szép volt jó, volt, de legközelebb asszem majd csak a gyerekeimmel megyek ilyenre. ::silly::
A tréfát félretéve nekem tetszett az elõadás, olyan aranyos volt. :) Hiányzott már a színház, úgyhogy most ez is megtette.
Üdv: Hrvatska, aki Rovácska!
Hrvatska
Vén róka

» 2006.05.21. 18:02

Nohát, akkor röpke hónapokig tartó "szervezés" után sikerült is megnézni a Pinokkiót. :D
A darabtól nem vagyok elájulva (agyamba férkõzött ama gondolat, hogy ez azért lehet, mett kinõttem belõle, de elhessegettem õkelmét, mondván nincs igaza...), viszont az a rengeteg kisgyerek annyira édes volt. :) Nehéz elképzelni, hogy én is ilyen kis pöttöm voltam, aki kórusban kiabálta többszáz társával együtt, hogy "Jobbja menj! Ejje!" meg a többit.
Jáááj, kellett ez most azért. :)
::rotfl::
I want to find the secret path
A bird delivered into my heart...
Myrafelle
Gyakorlott

» 2006.04.06. 17:28

[quote]Myrafelle írta:

kicsitOFF
[idez]kölyök írta:
Myra majd megyünk ugye Pinokkióra? ::wink:: [/idez]

Öhö. :D Kéktündér! ::horns::
Idõben reagálás rulz! :D

ON [/quote]

juhéééé:) ::grin:: Idõben reagáltál: ::wink::
kölyök
Újonc

» 2006.04.03. 21:54

kicsitOFF
[quote]kölyök írta:
Myra majd megyünk ugye Pinokkióra? ::wink:: [/quote]

Öhö. :D Kéktündér! ::horns::
Idõben reagálás rulz! :D

ON
Myrafelle
Gyakorlott

» 2006.01.25. 20:46

Áááá de régen voltam színháázban!! ::crying:: (magánügy) ::eyebrow::
Myra majd megyünk ugye pinokkióra? ::wink::
kölyök
Újonc

» 2006.01.25. 16:39

[quote]Doki írta:

Gyulán megkezdõdött a Várszínház 42. évadja, benne Shakespeare-fesztivállal .........................................................................................................
A benti, a két darab jellegébõl fakadóan kicsit sötétebbre sikeredett de a Rómeó és Júlia inkább volt vígjáték, mit bármi más.

doki
[/quote]

Errõl jut eszembe, hogy én hétfõn láttam különös rendezésben eme lerágott csontnak vélt drámát...szal az érdekes az volt, hogy csak négyen játszották az egész darabot..és így egy személyre több karakter megformázása jutott..nagyon érdekes volt. Egy egy jelenet inkább tûnt ebben az elõadásban is komikusnak, mint tragikusnak....és a vége, azaz a második felvonás az még nagyobb meglepetéssel szolgált...hiszen egy úgynevezett beavató színházat láthattunk..amikor lerántották a leplet a trükkökrõl..meg egyéb apró technikai fogásokat is bemutattak, volt, hogy egy egy részletet 4-5 féle stílusban is eljátszottak...szal nagyon tetszett... ::grin::
koboldy
Újonc

» 2005.11.14. 21:22

[quote]Lacus_Clyne írta:
"Cijja kölyök! Lám... csak nem találtam egy Padlás-fanatikust?"[/quote]
IGEN!! ::happy:: ::hug:: De kérdezd Myrafelle-t õ jobban tudja az vagyok-e:) És Persze Kölyök a kedvencem:) Mondjuk a Kölyök nevet, még a papámtól kaptam egy hasonló nevû Chaplin filmbõl:) de mindegy:)
kölyök
Újonc

» 2005.11.14. 19:17

Akit érdekel egy nagy durr belûröl, és nagyjából Szentendre-közeli, látogasson el 15-én vagy 22-én egy Hagy(j)ma-meghallgatásra Tótfaluba a katolikus templom melletti iskolába délután 5-re! Sürgõsen kell ember még karácsony elõtt! - Info ::star::
Lacus_Clyne
Újonc

» 2005.11.12. 15:07

[quote]Myrafelle írta:

Én (meg kölyök is, csak nem írta) tegnap a Vidám Kísértet címû vígjátékot láttam. (Igazából nem tudom, ez ide tartozik-e) Nekem kicsit nyers volt, és szerintem nem is volt olyan vicces, mint amilyenre akarták... de jólesett már színházban lenni. :)
És utána hazafele gyalogoltunk majd' 1 órát, és végig énekeltünk. :D ::love:: [/quote]

Egyetértek! Szerintem se volt túl jó. ::eyebrow:: A végefelé, már fárasztó lett... Na de az éneklés nagyon jó volt:)::love::
kölyök
Újonc

» 2005.11.11. 21:39

Én (meg kölyök is, csak nem írta) tegnap a Vidám Kísértet címû vígjátékot láttam. (Igazából nem tudom, ez ide tartozik-e) Nekem kicsit nyers volt, és szerintem nem is volt olyan vicces, mint amilyenre akarták... de jólesett már színházban lenni. :)
És utána hazafele gyalogoltunk majd' 1 órát, és végig énekeltünk. :D ::love::
Myrafelle
Gyakorlott

» 2005.11.10. 14:51

Júj kedvenc téma!!!!:)
Én is ajánlok, akkor. Nézzétek meg a Vígszínházban a Három testõrt. Nagyon- nagyon jó!! Ilyen Gyalog Galoppos kicsit, de annyira nem fárasztó, sõt!:) ::love:: A szerposztás is jó. Na:)

Nóri
kölyök
Újonc

» 2005.10.29. 18:17

Mindenképp nézzétek meg a Kukásgurut! Be kell halni tõle... nagyon ott van. Szekszárdon adják a közeljövõben, de, hogy pontosan mikor...? Sorry ::happy:: ::wink::
Blanka5
Újonc

» 2005.10.18. 18:44

Én utoljára Örkény: Tótékat láttam a Radnótiban és fantasztikus volt mindenkinek csak ajánlani tudom. És Csányi Sándor(kontroll) játsza sz õrnagyot ez sem rossz ajánló levél.
flame
Újonc

» 2005.07.11. 13:07

Gyulán megkezdõdött a Várszínház 42. évadja, benne Shakespeare-fesztivállal jól. Szinte minden Dárdarázóról szól. Színmûvek, konferenciák, filmvetítések. Mindjárt elsõ este el is mentünk.
Nem konkrét Vilmos darab volt, hanem 'egyveleg'.
A darab címe : Shakespeare koszorú.

Úgy nézett ki, hogy a vár elõtt volt egy kis bevezetõ, aztán a közönséget két részre osztották, az egyik fele ment a várba, a másik meg a vár melletti szabadtérire, és megnézte a darab egy-egy részét. Utána a két bagázs helyet cserélt, és a színészek eljtszották még egyszer ugyanazt. A végén pedig a Tószínpadnál egyesült a nép is, és a társulat is.

A várban egy Hamlet - Macbeth egyveleg volt, a kinti részen pedig egy Rómeó és Júlia fõvonalon futó, de Othellóval és Szentivánéji álommal megspékel vidámság. Persze mindkét helyen akadtak utalások egyéb darabokra is. Találkoztunk néhány szonttel, szonettrészlettel is.

Amúgy egész vidám volt. A színészek átjárkáltak innen oda, onnan ide. Volt olyan színész aki a két helyen két különközõ szepet játszott, és volt aki ugyanzon a helyen, egyik jelenetben Macbeth volt, aztán amíg Hamlet magába roskadt egy sarokban, addig - az Egérfogós jelenet alatt - õ játszotta Hamletet.

A kinti részen a Rómeó és Júlia két címszerepét egy kb. 8 éves fiúcska és egy kislány játszotta. Tündérien. :)
A végén, a siratós jelenet helyett a fiatalok úgy gondolták, hogy ragyát méreg meg tõr, õk inkább lelépnek Veronából, és tesznek a sok hülyére, boldogan élik az életüket. :)
Érdekes volt, na.

A benti, a két darab jellegébõl fakadóan kicsit sötétebbre sikeredett de a Rómeó és Júlia inkább volt vígjáték, mit bármi más.

doki
Bor, dal, asszony éljen, éljen
Igyál öreg, dalolj s szeress!
Doki
Gyakorlott

» 2005.07.02. 15:42

[quote]Vadalma88 írta:

Uhhhh ide ennyire nem ír senki?

Nos hát én állítom ,h mostanában a legjobb színtársulat a Katona József Színházban található...:)

Legjobb darabok ott:
Talizmán,Portugál, Ivanov....Jegy szerzés kb olyan szinten van mint a Nightwish jegyszerzés... ::confused::

Tapasztalat osztásra számítok! ::grin:: [/quote]

Egyetlen pesti barátném nagy szinházas...Üzeni, hogy teljesen egyetért! ::grin:: (abban, hogy jó a Katona társulata)
bloody
Újonc

» 2005.06.07. 16:19

Elhiszem ,de itt is nagyon jó minden :)

Ha egyszer erre jársz és lesz idõd egy darabra mindenképp ülj be !

Itt is van Csehov ! bezooony ,nagyon jó!
vadalma
Gyakorlott

» 2005.05.31. 14:34

Hmmmm...
Legjobb társulat?
Azért a Beregszászi Illyés Gyula Magyar Nemzeti Színház társulata sem piskóta.

Úgy ahogy vannak, rendezõstõl, mindenestõl.

Játszanak Csehovtól, Boccacció-n keresztül, Csokonai-ig. Színpadra vitték a Vadászatot is. Akinek a környékén játszanak, menjen el, érdemes.

doki
Bor, dal, asszony éljen, éljen
Igyál öreg, dalolj s szeress!
Doki
Gyakorlott

» 2005.05.17. 20:41

Uhhhh ide ennyire nem ír senki?

Nos hát én állítom ,h mostanában a legjobb színtársulat a Katona József Színházban található...:)

Legjobb darabok ott:
Talizmán,Portugál, Ivanov....Jegy szerzés kb olyan szinten van mint a Nightwish jegyszerzés... ::confused::

Tapasztalat osztásra számítok! ::grin::
vadalma
Gyakorlott

» 2005.05.06. 09:11

Fellép vmikor vhol mostanában a L'art pour l'art társulat? Engem spec. a Best Uff érdekelt volna, de lehet, hogy arról már lekéstem ::sad::
DreadAngel
Haladó

» 2005.04.28. 16:21

Akkor Macska a forró bádogtetõn.
Carpenter
Gyakorlott