Musical

A világot jelentõ deszkák

» 2005.12.30. 19:37

Tudtátok, hogy Emmy Rossum (Fantom- Christine) csak 16 éves? Elõször volt valami, ami zavart kicsit a hangjában...de így, hogy csak ennyi idõs, hát le a kalappal ::god:: ha már most ilyeneket énekel.., el lehet képzelni milyen hangja lesz, mikor annyi idõs lesz mint mondjuk Tarja. ::grin::
Nekrocar
Újonc

» 2005.12.23. 12:49

[quote]Myrafelle írta:

Nekrocar: A Valahol Európában filmen lesz meg Neked? Hol lehet azt beszerezni? (mondhatod, hogy az ismerõsödtõl, ha nekem is odaadja :P)
Megvan a zenéje nekem is, és nagyon szép, szeretném megnézni színházban is, ha lehet... Lehet? ::think:: [/quote]

Mp3-mal esetleg tudok szolgálni. ::wink::

"Valahol, egy zenekar, éhes és fiatal
Újból játszani kezd..."

doki
Bor, dal, asszony éljen, éljen
Igyál öreg, dalolj s szeress!
Doki
Gyakorlott

» 2005.12.23. 12:43

[quote]Carpenter írta:

Megnéztem a fantomot! Erkély bal oldala, második sor, semmit nem lehetett látni amit meg pont lehet volna az nem érdekelt, hogy mit csinálnak a díszletekkel. A szereplõk kivállóak voltak, egytõl egyig, így név szerint nem tudom õket...:(
Szerintem még egyszer meg fogom nézni majd valami jobb helyrõl... ::happy:: [/quote]

Hehhe, én pót-pót-pótszékrõl láttam ill. nem láttam! :D ::silly::
Szeretnám megnézni újra, de vajon olcsóbb lesz valamikor? ::pray::

Nekrocar: A Valahol Európában filmen lesz meg Neked? Hol lehet azt beszerezni? (mondhatod, hogy az ismerõsödtõl, ha nekem is odaadja :P)
Megvan a zenéje nekem is, és nagyon szép, szeretném megnézni színházban is, ha lehet... Lehet? ::think::
I want to find the secret path
A bird delivered into my heart...
Myrafelle
Gyakorlott

» 2005.12.18. 23:24

Megnéztem a fantomot! Erkély bal oldala, második sor, semmit nem lehetett látni amit meg pont lehet volna az nem érdekelt, hogy mit csinálnak a díszletekkel. A szereplõk kivállóak voltak, egytõl egyig, így név szerint nem tudom õket...:(
Szerintem még egyszer meg fogom nézni majd valami jobb helyrõl... ::happy::
Carpenter
Gyakorlott

» 2005.12.18. 20:11

Hallotta már valaki a Jekyll és Hyde- ot? Az milyen?
Nekrocar
Újonc

» 2005.12.18. 20:08

Egyik csoporttársamnak megvan CD- n a filmes fantom, az Elisabeth, a Valahol Európában...és kölcsönadja nekem ::grin::
és meglesz karácsonyra a fantom DVD ::rule:: bibí..Ok. Bocs. Picit infantilis-feeling. Sziasztok!
Nekrocar
Újonc

» 2005.12.17. 14:54

Végre én is eljutok megnézni a Fantomot, holnap! Már nagyon várom.. ::grin::
Carpenter
Gyakorlott

» 2005.12.02. 22:58

Holnap megyek a Fantomra. :D Nagggyon remélem h NEM királylinda lesz... ha az, én fütyülve kirohanok a színházból. Wáhh... tudom, h nem õ lesz... de akkor is:D
"De csak az jöjjön, aki könnyen szédül, aki úgy indul el, hogy a végére ér"
Lebeke
Újonc

» 2005.11.26. 20:14

[u]Király Linda[/u]

Pár éve láttam a VIVA Comet díjjátadást és felléptek azok, akik jelölve voltak. A nõ, azzal kezdte mielõtt Király Lindát felkonferálta, hogy finoman szólt a közönségnek, mindenkinek egyenlõ esélyt kell adni..tisztességesen ::laughing:: (magyarul, ha színpadra lép Linda, nehogy esetleg kifütyüljék). Az egyik R&B- s számával lépett fel...na lássuk, milyen lesz élõben...
és akkor...
és akkor 5- 6 hapsi fantomos álarcban, a vállán behozta Király kisasszonyt, egy dagadt rapper a színpadon ilyen igézõ/öklendezõ hangon szólt, hogy: ÉNEKELJ! ÉÉÉÉNEKELJ! És énekelt is, azaz sikoltozta a Christine- Fantom duettbõl azt az áriázós részt. A hangja remegett és a TV- n keresztül is éreztem a félelmét. Kiénekelte...majd hirtelen le a XIX. századi palástot..miniszoknya, hosszúszárú csizma és belekezd a legújabb popp- számába. Hogy a Fantomnak mi köze volt ahhoz a Hello címû dalhoz ( azt hiszem ez volt a címe ) ..már nem tudom.
Ezért be kellett volna perelni.
Persze nem is élõben énekelte az egészet...kivéve az elején Az Operaház fantomjából..és hát higgyétek el, elég nagy csapás volt az.

::grin::

[i]Szerk by Doki[/i]
Nekrocar
Újonc

» 2005.11.22. 16:28

[quote]Hrvatska írta:

Én úgy tudom, hogy két Madáchos felvétel van, de egyikben sem a Király Linda énekel. [/quote]

Addig jó!
Ha lesz Királylindás, könnyû lesz felismerni, mert megkérdezi a közönséget, hogy mi is a szövege... ::devil::

doki
Doki
Gyakorlott

» 2005.11.22. 16:25

Én úgy tudom, hogy két Madáchos felvétel van, de egyikben sem a Király Linda énekel. Élõben sem vele láttuk.
Üdv: Hrvatska, aki Rovácska!
Hrvatska
Vén róka

» 2005.11.22. 11:19

Nine.

Egy Fellini feldolgozás. Húúú, de jó volt. Mondjuk maga a darab hagy kívánnivalókat maga után, de a hangulat, amit átadott, az frenetikus.

A teljesség igénye nélkül néhány név a stábból: Konter, Bozsik, Szomor, Felkai, Fésûs.
Nem rossz névsor. ::wink::

doki
Doki
Gyakorlott

» 2005.11.21. 21:52

Hát, én hallottam, a CD-t a Madáchost, az jó volt, de nem tetszett annyira.
A Film viszont nagyon. Jó igaz, Gerry-nek nincs egy képzett hangja, meg pösze:D(én mindig ezzel jövök) De alig várom, mindig, hogy énekeljen, annyira jó! amúgy szerintem mindegy, hogy Gerry miben játszott ezelõtt. A Lényeg, hogy most szerintem, nagyon jól csinálta amit csinált.Nekem Emmy Rossum is tetszett.

U.I: Ja de akkor is a két igazgató a legjobb: ::laughing:: ::wink::
kölyök
Újonc

» 2005.11.21. 19:54

Egy kis illúziórombolás. Derék Fantomunk, Gerard Butler (a filmbõl) a Tomb Raider- ben Lara Croft partnere volt (nem láttam, csak olvastam róla), és a Dracula 2000- ben õ játszotta a jófiút.

Mellesleg a Meg Giry- t alakító Miranda Richardson már ismerõs lehet [b]Az órák[/b]-ból, ahol Virginia Woolf/Nicole Kidman nõvérét Nessát játszotta. Érdemes színésznõ.

Lacus_Clyne és Nekrocar, teljesen egyetértek. Sarah Brightman az igazi. Emmy Rossum hangja tényleg kicsit fátyolos..nem tetszik.

És amitõl annak idején kínomban a falat kapartam:
régen ugye volt az újságban, hogy a Madách színházban lesz Az Operaház fantomja ::rule:: És egyszercsak közlik, hogy Király Linda lesz az egyik Christine Daaé::surprise:: ::jáááááájemoticon::
S.Erik
Újonc

» 2005.11.21. 17:48

A Fantom ruLZ. Egyébként valóban a [b]Sarah Brightman- Michael Crawford[/b] páros jön be nekem is a legjobban. Õk játszották az õsbemutatón és Webber bácsi eredetileg is Brightman- re írta Christine szerepét, aki akkor még a felesége volt. Amikor Sarah kiénekli azt a magas hangot, hát az valami tébolyító (jó értelemben) nála meggyõzõbbet még nem hallottam. Persze Crawford is, Brightman is már eléggé túl lehetnek talán az 50- en is. (Egyhülyeség.)

A [b]Mahó Andrea- Sasvári Sándor[/b] változat is megvan CD- n, Mahó jó benne, de Sasvárinál...hm..olyan kínkeserves érzésem van.

[b]Emmy Rossum- Gerald Butler[/b] (a film)- a fantom nekem bejött, de Rossum kisasszony hangja nem gyõzött meg. Egyébként a film frenetikus.
(Testvérem nagy GYU- rajongó, azt mondta, még annál is jobb volt.) ::grin::

Szóval:

Brightman- Crawford forever
Nekrocar
Újonc

» 2005.11.20. 19:43

Fantom? Pfú... fene se tudja honnan már, de beszereztem a Sarah Brightman-es zenéket... valami fenomenális hangja van... *_*

Láttam színházban, filmben... mindkettõben végigrázott a hideg... de a színház valahogy nagyobb katarzis, hisz minden "élõben" történik... ott zuhan a csillár az orrod elõtt *_* csodálatos... de nekem akkor is Sarah Brightman a Christine ::grin:: *sóhaj* ^^
Lacus_Clyne
Újonc

» 2005.11.15. 22:11

[quote]flame írta:

Ha már Operaház Fantomja akkor az új film zenéje. Fantomunkon érzõdik hogy nem képzett de én meghaltam a hangjától az alakításról nem is beszélve. [/quote]

Juj a Fantomot én is imádtam. :) Pösze volt nagyon! De nagyon jó. És Christine-t is szeretem benne.

Jaj, a musicaleket imádom! ::love:: Pl. Padlás, Operaház fantomja, Dzsungel könyve, Képzelt riport. Na minden Presser. :) Meg Hair. Nah szóval musical mániás vagyok... Kicsit!...

[i]Szerk. by Liss[/i]
kölyök
Újonc

» 2005.10.18. 21:37

Ha már Operaház Fantomja akkor az új film zenéje. Fantomunkon érzõdik hogy nem képzett de én meghaltam a hangjától az alakításról nem is beszélve. A csaj sem rossz de van vmi idegesítõ számomra a hangjában . De maga a musical számomra maga a tökély. Webber bácsi nagyon tud. Most voltam a Webber Requiem-jén fantasztikus volt. Le se tudta volna tagadni a mû a szerzõjét ....... De rég hallottam ilyen jót.

[i]Az, hogy egyszer mellé ütsz, még hagyján, de konzekvensen Webbwr-nek írni Webbert... Figyelj oda! Doki [/i]
flame
Újonc

» 2005.10.18. 19:37

[quote]dargor.lanya írta:

Persze a Nightwish feldolgozás is nagyon arcos, csak Tarjanál hiányolom, hogy a végén nem énekli ki azt a magas hangot a duettben. Ti, hogy vagytok vele? [/quote]

Tuomas írta át a végét, mert nem szerette túlságosan. De Tarja csodaszépen kiénekli élõben a végét, remélem, az új dvd-re ráteszik...
I have a tree inside of me. It's roots deep in the past, and the branches fumbling towards the future.
Lasse
Gyakorlott

» 2005.10.18. 09:23

Hû, már megint egy szuper musical koncerten voltam. ::dancing::
Eddig talán ezt mondhatom a legjobbna
Ez nem ugyan Az. Nagy musicelekbõl adtak elõ részleteket, mint Hair, Képzelt Riport, Jekyl és Hyde, Rómeó és Júlia, West Side Story, Chicago, Roxy, István a király... Legalább 2,5 órán keresztül élveztem a nagyszerû mûvészek játékát. 12 zenész, 8 táncos, 11(?) énekes. Nekem nagyon tetszett. :)
Hrvatska
Vén róka

» 2005.10.03. 17:42

[quote]Hrvatska írta:
Most már jó lenne megint megnézni vmit. [/quote]

Hát, ha más is komolyan gondolja, akkor egy szép téli éjen megejthetünk egy fórum-színházat ;)
Myrafelle
Gyakorlott

» 2005.10.03. 12:48

[quote]Myrafelle írta:

Két hónapja láttam az Operaház fantomját! ::love::

Azóta nem is voltam színházban, de ha minden igaz, lesz bérletem. :) Csak jönne már meg... [/quote]

Jéé, én is pont két hónapja láttam ::love::
Most már jó lenne megint megnézni vmit.
Hrvatska
Vén róka

» 2005.09.30. 14:27

Két hónapja láttam az Operaház fantomját! ::love::

Azóta nem is voltam színházban, de ha minden igaz, lesz bérletem. :) Csak jönne már meg...
Myrafelle
Gyakorlott

» 2005.09.28. 09:01

[quote]TLP írta:

Hát szerintem angolul erõsebb valahol a szövege és magyarul nehézkesebb egy kicsit... de mondom, ez csak szvsz [/quote]

Elképzelhetõ, hogy több fordítása is van, és nem ugyanazt hallottuk? ::think::

Szvsz semmi baj a magyar verzióval....

doki
Doki
Gyakorlott

» 2005.09.27. 16:00

[quote]Doki írta:

Nekem teljesen tetszik a magyar verzió. Mi baj van azzal? ::think::

doki [/quote]

Hát szerintem angolul erõsebb valahol a szövege és magyarul nehézkesebb egy kicsit... de mondom, ez csak szvsz
TLP
Újonc

ElőzőKövetkező