A zene, mint minőség

Hangjegyek, dallamok, hangszerek

» 2008.01.19. 09:26

[quote]kabát
Azt nem mondta, hogy először magadnak higgy? Amúgy a srác nem beszél össze vissza. Saram te meg csak gyakoroljál :P
[/quote]Ha meggondolom a dolgot 150% ig igaza van. Ha neked hinnék, akkor benyalnám a plasztikai mütétesek okosságaid, meg  a "studioban feljátszottam elsőre" dolgokat, persze a gyakolrat ezt nem mutatja:) a Gyarkolásról meg annyit, hogy rád férne jobban sztem, mert amig egy basszusgitáros nem tud egyenletes hangsúllyal játszani egyszerű nyolcadokat, addig nem is lenne más dolgod:P Back tu dő alapok, és no egoizmus, meg mesedélután... tudod hogy van az:)
Saram
Újonc

» 2008.01.19. 02:45

Oh, én már egészen korán beleestem az egoizmusba. Imádom magam rég. ^^ Ami pedig a zenei tudásomat illeti, no offenz, de értelmezd mégegyszer, ami le van írva, onnantól, hogy "Nade komolyra fordítva...", mert az, amit komolyan is lehet venni, egy szimpla köszi szépen, semmi több, felesleges ebből bármire következtetni. ^^

Szoktak dícsérni, szinte mindenki, amikor játszok nekik, amit szeretek, meg jó hallani, de jól tudom, hogy a hibákat nem veszi észre a laikus szem... vagyis, izé, fül. Nagyon sok tanulnivalóm van, fokozatosan haladok előre, még hosszú évek jönnek, mire azt mondanám, hogy fel mernék lépni bárhol is, talán egy garázsbulitól eltekintve, ahol a részeg bagázsnak tök mindegy, hogy mi megy. xD
"Egy olyan világ, ahol a szemet szemért elv érvényesül... vicces lenne, mert senkinek se lenne szeme." Todd Gandhi

witya
Haladó

» 2008.01.19. 00:41

[quote]Saram

És egy fő gondolat: gondolkozz el, hogy kinek hiszel a forumon. Ezt Fábián Zoltán (age of nemesis) mondta nekem, és fogadjátok meg a tanácsát, megéri:)

[/quote]Azt nem mondta, hogy először magadnak higgy? Amúgy a srác nem beszél össze vissza. Saram te meg csak gyakoroljál :P
myUserbar.hu
myUserbar.hu
kabát
Vén róka

» 2008.01.18. 22:46

[quote]witya
Höhh, mivel egoista állat vagyok, ezért hajlok arra, hogy ezeket a magyarázatokat elfogadjam. Én vagyok witya, a tehetséges. :D Nade komolyra fordítva, köszi szépen. ^^[/quote]

Jaj... kérlek ne essünk az egoizmusba ilyen korán. Remélem Magnus ezt te is ovlasod:) Attól, hogy valaki fog egy hangszert, és beleéli magát 3 akkordba, attól még nem lesz zenész:), és a tehetség szót sem kell dobálni láthatlanba:) A tehetség bármiylen stílusba hozzászól a szólistaként, kisretként, mert minden a fejében van, utána a szívében, és csak aztán a kezébe. Ezt egy romazenésztől hallottam, és igaza van...  Egy tehetség nem hogy az akkord hangok nevét, rendszerét ismeri, hanem még meg is szólalnak a fejében ahogy kimondod őket, és akár 3as, 4es, 5ös, 6os hangzat... .Kiváncsi vagyok, hogy mennyire veszitek észre a hibákat a zében, vagy az észrevehetetlen részleteket, hamár a zenei minőségről van szó... Például: észreveszitek-e, ha valaki egy D dórban vagy F lídben értelmez egy kadenciát?:) a hangok ugyanazok, mégis ég és föld... Vagy ha mondjuk valaki előre húzza a tempót tudatosan, vagy visszafele? Mert az ilyen szóban leirhatatlan tudások teszik a zenészt zenésszé,  vagy a virtuózt, a virtuózzá, és ezeket nehéz hallani, és a zenei-minőségről is csak azután érdemes beszélni, ha már van egy jó nagy tudásunk:)És az emebreket a teknika vezeti meg legjobban... attól, hogy valaki iszonyat teknikás, lehet nem tud olyan dolgokat, ami annyira belülröl jön, mint például a tempóhuzások, a stilusok vegyitése... ugye kollégák?:) Ha már az igényes zene csúcsát akarjátok meghallgatni: Michael Petrucciani. Ő  fejben, szívből és bánatból építette fel a dolgokat, úgy ahogy más nem tudja:) De ő is csak egy példa, sokan vannak...

És egy fő gondolat: gondolkozz el, hogy kinek hiszel a forumon. Ezt Fábián Zoltán (age of nemesis) mondta nekem, és fogadjátok meg a tanácsát, megéri:)

Saram
Újonc

» 2008.01.18. 18:58

[quote]Bolysza
Igen, ezek a förtelmek mind-mind olyan sorsot érdemelnének, hogy egy eldugott afrikai falucskában egymást "szórakoztassák" műzenéjükkel és mesterkélt viselkedésükkel (jobb esetben). Ha valaki végre nem a felkapott zenei irányzatra, hanem a JÓ zenére koncentrálna, az emberek igényesebbé válnának. Mert a techno, rap, disco és mulatós gyilkolja az agy-és idegsejteket!!!! ::crying:: És én is gyilkolni tudnék, ha ilyen ricsajt hallok!!!!! ::grrr:: [/quote]Én ebben nem értek teljesen egyet veled. Azért mert valami rap, disco, mulatós, techno... stb attól még lehet igényes, sőt... Én azt tartom nem minőséginek amihez nem kell semmi kreativitás, semmi zeneművészi érzés és tehetség mégis megcsinálják sokan és tetszik sokaknak (sajnos)
Az afrikai falukban meg vannak nagyon jó zenék. :P
Üdv: Hrvatska, aki Rovácska!
Hrvatska
Vén róka

» 2008.01.16. 22:07

Igen, ezek a förtelmek mind-mind olyan sorsot érdemelnének, hogy egy eldugott afrikai falucskában egymást "szórakoztassák" műzenéjükkel és mesterkélt viselkedésükkel (jobb esetben). Ha valaki végre nem a felkapott zenei irányzatra, hanem a JÓ zenére koncentrálna, az emberek igényesebbé válnának. Mert a techno, rap, disco és mulatós gyilkolja az agy-és idegsejteket!!!! ::crying:: És én is gyilkolni tudnék, ha ilyen ricsajt hallok!!!!! ::grrr:: 
LOTR 4ever!!! :)
Bolysza
Újonc

» 2006.12.17. 23:31

Höhh, mivel egoista állat vagyok, ezért hajlok arra, hogy ezeket a magyarázatokat elfogadjam. Én vagyok witya, a tehetséges. :D Nade komolyra fordítva, köszi szépen. ^^
"Egy olyan világ, ahol a szemet szemért elv érvényesül... vicces lenne, mert senkinek se lenne szeme." Todd Gandhi

witya
Haladó

» 2006.12.17. 21:22

[quote]Pendolino

...És igen, ezt pont mi, a fogyasztók csináljuk, mert amíg van ilyenre igény, addilg lesz, vagy ránk erőltetik/bolondítják, stb, stb.:D 

[/quote]

Erre a jelenségre apám így nem túl finoman azt szokta mondani: "Amíg sz*r van, addig veréb is."

Én ebben az egészben azt nem vagyok képes elhinni, hogy annyi igénytelen ember van körülöttünk, hogy ez a rengeteg tehetségtelen, gyártott sztár fel tud törni, elvéve a lehetőséget a valóban oda valóktól. Kiábrándító, hogy tenni se nagyon tudunk ellene, mert a többség nem igényli a rendes zenét.

Egyébként az is érdekes, csak így az igényességgel kapcsolatban, hogy elég sokan még magukról sem tudják megítélni, hogy tudnak-e érdemlegeset nyújtani vagy nem. Gondolok itt arra, hogy mennyi borzasztó hangú jelentkező volt a Megasztárra, és mennyi botlábú a Megatáncra. És ők ezt mind halál komolyan gondolták, komolyan elhitték magukról, hogy tudnak, és van esélyük. Ilyen emberek akkor mégis hogyan tudnák észrevenni, hogy a sok sz*r, ami ömlik a felkapottabb rádiókból, sehol nincs a zenei érték terén?... És bizony, hogy sok az ilyen típus, mert valamiből megélnek a Danubiusék meg a hozzá hasonlók. Megint csak azt tudom mondani, hogy kiábrándító helyzet.

Always remember you are unique - just like anybody else
Veda
Haladó

» 2006.12.16. 20:23

Nem, kérlek, ezt úgy hívják, hogy Witya. ::grin::
hulla
Újonc

» 2006.12.15. 21:10

Witya, valószinű ezt hívják úgy, hogy tehetség. :)
JULI
julyetta
Újonc

» 2006.12.15. 13:20

Azon túl, hogy egyetértek Pendolinóval, még van egy hozzáfűzni valóm.

Sosem tanultam kottát olvasni, egészen a mai napig nem tudom megkülönböztetni, hogy melyik akkordot hogyan hívják. Mégis, amikor szerény gitáros tudásommal lejátszok egy számot, bele tudom magam élni teljes egészében, minden egyes hangot, akkordot megélek úgymond. Engem lehetséges, hogy úgy eltanácsoltak volna a zenesuliból, mint a fene, de amikor a szobatársaim pl látják az átszellemült pofámat, mikor játszok valamit, akkor lehet egy olyan érzése az embernek, hogy igen, ez a hangszer nekem lett kitalálva. ^^ Az már más kérdés persze, hogy sok-sok csiszolni való van... És meglehet az is, hogy ez tanulási módszer zsákutca, de ki tudja. ^^

witya
Haladó

» 2006.12.14. 02:15

Én 3 kategóriát különböztetek meg: konzum, főáram, underground. Amiről azon a zenecsatornán beszéltek, az szerintem erősen a konzumkategória, és azzal nem érdemes foglalkozni. Az zeneipar, szó szerint. Pontosan felmért igények szerint kialakított műbandák, amik csak arra vannak kihegyezve, hogy zenéjükkel minél nagyon szociális orgazmust érjenek el a hallgatóik, és ezáltal minél több pénzt zsebeljenek be, vagy a lemezkiadójuk, menedzserük, akárki. És igen, ezt pont mi, a fogyasztók csináljuk, mert amíg van ilyenre igény, addilg lesz, vagy ránk erőltetik/bolondítják, stb, stb.:D Tiltakozni ez ellen felesleges, a világot nehéz megváltoztatni, érjük be annyival, hogy minket nem érdekel ez a zenének nevezett szenny, és mást hallgatunk helyette.

Tú förti ól dö tájm!
Pendolino
Gyakorlott

» 2006.12.14. 00:24

Sziasztok! :)

Ma itthon dolgoztam, és az egyik magyar zenei tv. csatornát kapcsoltam, be./ belátom hiba volt/

A téma, illetve a beszélgetés röviden arról szólt, hogy a zenészeknek kell e tehetség, kell e zenei tudás, illetve szerencse.

Több hazai együttest szólitottak meg. Az általános következtetés , illetve levont tanúlság /sajnálom, hogy mindezt komolyan is gondolták, gondolják/

1. Tehetség nem kell, sőt... a tehetség határozottan elitellendő és egyáltalán nem szükséges

2, tárgyi tudás azaz zenei tudás, vagy ének tudás mellőzhető.

3. Szerencse kell, de feltételekkel.

Ami remélem nem általános vélemény- ebben csak bízni tudok- elég egy dekoratív csaj, illetve jóképú ffi, mögé némi zene, a szöveg nem lényeges, mert nem kell az embereket untatni.

A beszélgetés röviden ennyi volt, Az első felindultságomban kikapcsoltam a tv-t, a második lépésem a telefon ki látta még? / szakmai körökben/ Mint látjátok az indulatom nem múlt el.

Mit gondolok minderről?

1 tehetség: Megitélésem szerint alapvető. A tehetség az nem csak abban nyilvánúlhat meg mennyire ura a zenész hangszererének az énekes a hangjának, hanem abban is milyen hallása, van -e abszolult hallása, vagy csak hallása van? Az abszolult hallás ritka tehetség, nyilván az a zenész a több akinej jó a hallása.

2. Kell-ezenei tudás? A véleményem az kell. hiszen, tárgyi, itt elsősorban- nem akarok szakmai nyelvezetet használni- kottát mindenképp olvasnia kell tudni, csak így lehet ura, a hangszerének, hangképzésének.Engedjetek meg itt egy személyes gondolatot ,amikor én zenét tanutam, illetve kezdtem tanulni egy évig hangszert sem láttam, csak heti 6 órában kottát tanultunk olvasni illetve írni. Egy év után ha a tanár úgy látta, hogy nem volt valakinek ehhez tehetsége , egyszerúen eltanácsolták. 2.-ban kezdtünk hangszert választani, és kezdtünk el a hangszeren tanulni és egy egy zenei alapmüvet gyakorolni.

3. Szerencse: Fontos, de csupán a szerencsére, vagy szerencsétlenségre hivatkozni nem lehet.

Ha zene abban az irányba megy, hogy kell egy arc, és minden rendben, akkor a zene és itt elsősorban a "könnyűzenére" gondolok teljesen tévútra megy, és ez ellen tiltakozni kell, minden fórumót meg kell ragadni, arra, hogy igen is lázadjunk ez ellen.

Az ilyen királyság pünkösdi királyság piac orientált, egy két cd és azt sem tudjuk 3 év múlva volt-e ilyen zenekar.

Nehezen fogadom el, azt, hogy azok a zenészeket, akik tanúltak, tehetségesek, ne kapjanak fórumot, arra, hogy megmutathassák tudásukat/ itt nem a megasztárra gondolok/

A zene mint minden művészethez tartozó múfaj meglehetősen szubjektív, nekem tetszik, másnak nem, és fordítva./ de ettől még lehet jó zene/

A megdöbbentő számomra, hogy ebben a beszélgetésben elhangzott a Blackmore , NW is, hogy ők is ezt a populáris trükköt alkalmazták. Itt már szavam sem volt... Ha az érték, és értéket nem képviselő zenészeket egybe mossuk, akkor nagyon tévútra fogunk lépni.

Ha mi " fogyasztók" csinálunk sztárokat, azzal hogy elég nekünk az is ha más játsza fel a zenét a studióban és , és egy koncerten már a zenei imitáció is elég , akkor erről mi is tehetünk.

Az énekről azért nem beszélek, mert az már rég nem titok, hogy sajnos elég gyakran előfordúl, hogy nagyon jó vokalisták akik arc és nélkül adják hangjukat , tehetségtelen ének tudást mellözö énekesnek.

Nem vettétek észre mennyire kevesen mernek elő koncertet vállalni?

Nektek minderről mi a véleményetek?

Ne értsetek félre ,én a zenei ranglétrát végigjártam, soha nem éreztem, azt, hogy belőlem, profi zenész vállhatna, ezért magamat tanácsoltam el a zenei pályától :)

Értetek, esetleges tehetségek zenészekért emelek a hangot, még akkor is ha ez égbe kiáltott szó.

Ha van kedvetek szóljatok hozzá....

Sziasztok:)

JULI
julyetta
Újonc