Kinek van saját együttese?

Hangjegyek, dallamok, hangszerek

» 2011.04.05. 12:59

Mi mostanában indulunk a zenekarral, évek után végre sikerült összehozni egy működőképes felállást.
Viszont keresünk hozzá BILLENTYŰST! :)

Bemásolom ide a hirdetésünk, ha nem gond (a mostani Hammerben is megtalálható...kétszer is :D ):

BILLENTYŰST keres maga mellé (tenor énekkel ellátott) Bp.-i zenekar. Északi feelingű prog-power zenét játszanánk, sajátos dallamokkal, monumentálitással.
Sajátos dalokat szeretnénk alkotni, de azért néhány irányt adó zenekart felsorolnánk:
Rhapsody of Fire, Nightwish, Beyond Twilight, Kamelot, Aghora, Bodom, Wintersun, Pathfinder, Amon Amarth, Northland, Crom, Blind Guardian, Avantasia...esetleg még Within Temptation;
Várjuk a jelentkezésed!

Email: keysoul.oceansoul@indamail.hu
"Ha a Dark Passion Play egy út végét mutatta, akkor mi jóságos eget fogsz csinálni az Imaginarium után?
- Azt hiszem a szaglásra és egyéb érzékekre is hatnunk kell… (by Tuomas Holopainen - Nightwish)" LOL :D
Peredhil/Thor
Újonc

» 2010.09.07. 05:27

tomcsek
Újonc

» 2010.06.25. 22:49

Sziasztok!

Induló zenekar keres nem kezdő basszusgitárost, billentyűst és dobost, 18-35 éves kor között, Nightwish stílusú zenéhez, Budapesten. Részletekért érdeklődj: 20 / 496 53 46, pappmatyas92@hotmail.com (msn), spatzen@citromail.hu (email)
Lacus_Clyne
Újonc

» 2009.08.29. 11:20

Nightwish Forever
NorbertG.
Újonc

» 2008.06.01. 10:39

http://idorabjai.extra.hu
Még február elején elkezdtünk szervezni a zenekarommal Nyíregyházára egy segélyfesztivált  egy őssejt kezelésre váró nyíregyházi kislány támogatásáért, melyen rajtunk kívül várhatóan még 14 fellépő fog részt venni, akik Magyarország legkülönbözőbb pontjairól, valamint művészeti ágaiból csatlakoztak a kezdeményezésünkhöz. Köztük világsztárok, valamint nagy nevű magyar együttesek, fellépők is.
A rendezvény Nyíregyházán lesz megtartva 2008. augusztus. 23-án délelőtt 10-órától szeretettel várunk minden kedves vendéget a Bujtosi Szabadidő Csarnokban!  Ez a rendezvény gyakorlatilag egy családi hétvége is lesz egyben. A pontos programokról hamarosan bővebben tájékoztatunk mindenkit. Támogatásotokra feltétlenül számítunk!
Aki nem tud eljönni, de szeretné támogatni azt a beteg kislányt, akiért megálmodtuk a Segélyfesztivált, annak minden egyes forint támogatást megköszönünk Anett saját honlapján feltüntetett külön az Ő részére létrehozott bankszámlaszámok egyikére küldve!
http://www.ossejtkezelesanettka.shp.hu 

Lacus_Clyne
Újonc

» 2008.05.26. 10:22

Összeszokott, gyakorlott budapesti rockzenekar énekesnőt keres. Irány: Nightwish, Evanescence, Sentenced. Mail: s-prestige@freemail.hu, tel.: 30/61-95-245.

Tessék gyakorolni!
Röhmer
Újonc

» 2008.05.20. 18:51

Dobost vagy férfi énekest keres Az Idő Rabjai zenekar!
idorabjai@extra.hu

Lacus_Clyne
Újonc

» 2008.03.22. 16:16

[quote]hollow_heart

Viszont ha a harmadik koncertetek is hétköznap lesz, hogy én ne tudjalak megnézni titeket, akkor dühös leszek... Tudom, hogy nem rajtatok múlik. : ) De azt viszont megverem, aki tényleg tehet róla. : )

[/quote]

Két pontos időpontot már tudok mondani!

1. március 28. (péntek! :D) Toxic, Pécs (Rovi ez tényleg lesz ugye?)

2. április 10. (csütörtök) ETK napok, Pécs 

(a közgázos fellépés időpontja napokon belül kiderül, majd azt is közöljük!)

Burning Symphony::love:: 

ForeverYours
Újonc

» 2008.03.22. 15:02

Mivel megígértem itt egy kis beszámoló:

A helyszín és a rendezvény: Pécsen a Babits Mihály Gimnázium tornacsarnokában került megrendezésre a Rőtama, Amatőr Rockzenei Tehetségkutató Fesztivál.7 zenekar indult, mindben legalább egy Babitsos taggal. Plakát

Volt mellettünk még más elsőkoncertes zenekar és a környéken már befutott profibb, koncertező banda is. A Burning Symphony hatodiknak lépett fel 6 óra tájban. Akkor már egészen besötétedett. Ez a kamera-képeknek nem, de a hangulatnak annál inkább kedvezett.
Kicsit megvárakoztattuk a közönséget, a hangosító technikust meg lefárasztottuk... nem egyszerű egy 10 tagú zenekart beállítani. Aztán a szintin induló mennydörgéssel elkezdtük a Nymphetaminet a Cradle of Filth zenekartól. Dani szerepét a dobosunk Kenny töltötte be Livét pedig a két énekesünk közül Dorka. A szinti mellett a két hegedűs Bogi és Evy és az egy cselló Sheila segítették a szimfónikus hangzást. Talán ebben a számban jön ki leginkább a kétgitáros felállás szépsége Viktor és általam előadott ikerszólóval. Második számunkat itt biztosan mindenki ismerheti: Come Cover Me. Szintén vonósokkal kiegészítve a szinti hangzását. Ennél a számnál csatlakozott a másik énekesünk Szandra. A szám végére Dorka is besegített. Harmadiknak az Epica zenekar Sensorium száma következett komoly gitárzúzással amit még Miki basszusgitárja is erősített. Ebben teljes volt a kórushangzás a három énekessel, persze Kenny hörgött is. A lista zárószáma a lassú vonóstémával induló Cry For The Moon volt, szintén az Epica zenekartól, amit a végére jól felpörgettünk. A közönség nagyon jól fogadott minket, mint ez utólag kiderült ezt jól tapasztaltuk. Ráadásként megkapták a közel 10 perces Haggard számot, az Awaking The Centuriest, amiben Bella zongoratudása igen kiemelkedett és komoly dolgokat énekeltünk el Nostredamus Hitlerről szóló jóslatával. A végére akusztikus gitártéma is felcsendült ebben a dalban.

Mint mondtam a közönségnek annyira tetszett az előadásunk, hogy nekünk szavazták a "Közönség szerinti legtehetségesebb díjat"! Ezért köszönet mindenkinek aki ott volt és ránk adta le a voksát, vagy csak tombolt a zenénkre.

3 év próbálgatás és már 1 év basszusgitáros színpadi szereplés után végre szólógitárral és a saját zenekarommal is a színpadon állhattam. Nekem örök élmény marad!

http://burningsymphony.uw.hu 

Üdv: Hrvatska, aki Rovácska!
Hrvatska
Vén róka

» 2008.03.20. 10:06

[quote]Hrvatska

A Nightquest mellett a másik, tényleg sajátnak mondható zenekarom is elkezdi végre a koncertezést.
Március 20án Pécsett a PTE Babits Mihály Gimnáziumban a Burning Symphony megtartaj első bemutatkozó koncertjét, majd a közeljövőben még kettő koncertünk van kilátásban.
Amint megvolt a buli majd beszámolok, hogy hogy fogadta a közönség a 10 fős szimfónikus metál zenekarunkat.

[/quote]

Sok sikert a maihoz! ::hug::

Viszont ha a harmadik koncertetek is hétköznap lesz, hogy én ne tudjalak megnézni titeket, akkor dühös leszek... Tudom, hogy nem rajtatok múlik. : ) De azt viszont megverem, aki tényleg tehet róla. : )

[i am not sen.D.ing you sublim.I.nal m.E.ssages]
hollow_heart
Gyakorlott

» 2008.03.19. 21:09

[quote]Hrvatska

A Nightquest mellett a másik, tényleg sajátnak mondható zenekarom is elkezdi végre a koncertezést...

[/quote]hű mennyi tag, de énekelnék egy ilynben :D 
Lacus_Clyne
Újonc

» 2008.03.19. 20:11

[quote]Hrvatska

A Nightquest mellett a másik, tényleg sajátnak mondható zenekarom is elkezdi végre a koncertezést.
Március 20án Pécsett a PTE Babits Mihály Gimnáziumban a Burning Symphony megtartaj első bemutatkozó koncertjét, majd a közeljövőben még kettő koncertünk van kilátásban.
Amint megvolt a buli majd beszámolok, hogy hogy fogadta a közönség a 10 fős szimfónikus metál zenekarunkat.

[/quote]Jajj egy ilyenben én is olyan szivesen játszanék basszusgitáron, csak még nem tudok basszusgitározni:D de rajta vagyok témán, már nézelődöm gitárok terén.
trezor
Újonc

» 2008.03.19. 12:57

Üdv: Hrvatska, aki Rovácska!
Hrvatska
Vén róka

» 2008.03.15. 22:04

[quote]Lacus_Clyne

Keresek:

- Fiú énekest zenekarba (rockos rekettes hang)
- És/vagy dobost ugyanoda
- És/vagy fúvóst ugyanoda
- Billentyűst egy anime zenekarba!!!
- operett alapokat
- időnyerő gépet, hogy ráérjek azt csinálni, amit szeretek *-*

[/quote]plussz gitárost, plussz mezzók, altok! Kinek volna kedve zenekarban énekelni?
Lacus_Clyne
Újonc

» 2008.03.12. 15:47

[quote]Elysia

Hírek a Nightwolfról:

Március 29-én fellépünk a Szikla klub záróbuliján. Fellép még a Mocsok macsók, Fonyó unplugged, a Zicces és a Green Peach zenekar, a buli már 7-kor kezdődik.

[/quote]

A tribute-szavazásról lecsúsztam... : (

De elképzelhető, hogy a koncertre elmegyek, úgyis rég láttalak titeket. : )

[i am not sen.D.ing you sublim.I.nal m.E.ssages]
hollow_heart
Gyakorlott

» 2008.03.08. 12:00

Keresek:

- Fiú énekest zenekarba (rockos rekettes hang)
- És/vagy dobost ugyanoda
- És/vagy fúvóst ugyanoda
- Billentyűst egy anime zenekarba!!!
- operett alapokat
- időnyerő gépet, hogy ráérjek azt csinálni, amit szeretek *-*

Lacus_Clyne
Újonc

» 2008.03.07. 17:46

Hírek a Nightwolfról:

Március 29-én fellépünk a Szikla klub záróbuliján. Fellép még a Mocsok macsók, Fonyó unplugged, a Zicces és a Green Peach zenekar, a buli már 7-kor kezdődik.

Tribute-verseny

Ha szeretnétek segíteni a Nightwolf (Nightwish tribute) zenekarnak, itt a nagy alkalom!
Regisztráljatok a mymusic.hu oldalon, majd keressetek rá a Nightwolf zenekarra, és adjátok a Kedvencekhez. Így a rajongónkká váltok, és ha elég sokan lesztek, megnyerjük a versenyt, és fellépési lehetőséghez jutunk ismert pesti klubokban. Ha ismertek olyat, aki szereti a zenekart, de még nem jelölt be minket, szóljatok annak is. Kérlek, vasárnap (márc. 9.) estig jelöljetek be minket, mert hétfőn lezárul a szavazás.

Előre is köszi a segítséget, és várunk mindenkit szeretettel a bulikon! 

Elysia
Újonc

» 2008.03.05. 22:23

Hála a jóégnek színpadi tapasztalatnak annyira nem vagyok a híjján :P
Lacus_Clyne
Újonc

» 2008.02.29. 06:21

[quote]Elysia

Pont az a jó a musicalszámokban, hogy elég egy zongorakísérő, és máris előadhatsz pár szólószámot vagy duettet, nem kell egy egész bandát magad köré gyűjtened, ami sokszor hónapokig tartó keresést jelent. 

[/quote]

Hát azt én értem, hogy könnyebb az alapot beszezerni, persze hogy. Ám a musicaléneklés, legalábbis amit szerintem felvételről hallhatsz, az jóval magasabb színvonalú előadásmódot igényel, mint amit zenekarok anyagaira el lehet énekelni. Annyi standard dal van, amihez van alap, több ezer olyan gyakorlatilag kottáról leolvasható dal, amibe beleteheted saját magad is, az énekesek jelentős része mégis úgy ragaszkodik a musicalhez, mint majom a farkához - ahol meg jó, ha talál két olyan előadóművészt, akinek csak a hangszíne hasonló, mint a sajátja. Rendkívűl jó technikát, tudatosságot, élőben megfelelő mozgáskultúrát, megjelenést, szóval jó előadásmódot igényel egy musical, és ráadásul pont azért nehezebb egy kísérettel jól előadni, mert nem fogja a zenekar elvonni a figyelmet az énekes hibáiról. Nem mondom, hogy ezek egyike sem kell, hogy zenekari énekesnek kell, hogy legyen, de előbb énekeljen jól, aztán nézzen ki jól a színpadon.

És általában a standardekhez letölthetőben ugyanúgy jár legalább egy midi file, amire meg jobban lehet énekelni, mint egy zenekarra. Szóval csak célszerűtlennek látom a musicaléneklést olyanoknak, akiknek kevés egyéb színpadi és/vagy zenekari tapasztalatuk van. 

Porcupine
Újonc

» 2008.02.29. 00:08

[quote]Elysia
Szegény Lacus_Clyne pont arra panaszkodik, hogy nincs együttese, ezért énekel addig is musicaleket. (Persze, gondolom, azért szereti is őket). Pont az a jó a musicalszámokban, hogy elég egy zongorakísérő, és máris előadhatsz pár szólószámot vagy duettet, nem kell egy egész bandát magad köré gyűjtened, ami sokszor hónapokig tartó keresést jelent. Szerintem nagy a különbség musical és musical között, már ami az énekesnek jelentett kihívást illeti, bár tény, hogy a műfaj nemcsak hangi, de előadói szinten is magas követelményeket támaszt velük szemben.
Bár most is szeretem a musicalek egy részét, régebben még jobban odavoltam értük. Sajnos manapság az a tendencia, hogy minden sztorira musicalt írnak, pár fülbemászó gyors számmal, meg jónéhány csöpögős duettel, amiket már megkülönböztetni se lehet egymástól, mert nem adnak semmilyen plusszt. Mostanában még a franciák alkotásai jönnek be nekem a legjobban, a Párizsi Notre-Dame (amit sajnos, ha jól tudom, nálunk nem mutattak be), a Rómeó és Júlia; illetve másrészről a klasszikus musicalek közül a West side story, a Fantom és a Valahol Európában. Ezeken azt érzem, hogy nem csak előhalásztak valami témát, és írtak rá pár szép dalt, hanem van mondanivalójuk is.
Amiért én a musicaleket szeretem (énekelni), az az, hogy sokszor nagyon erős érzelmi töltetet sugároznak a dalok, és katarzis hallgatni vagy előadni őket. [/quote]

Szeretem, persze hogy szeretem, a fél életem színház ^^ (a másikfele a zene, a maradék 24 órán kívüli csodafolytán megtakarított relytélyes időben alszom)

Elég beszerezni a szám alapját és máris dalolhatsz ;)

Egyébként egyet értek veled ^^

---

Lasse: "Mert szentimentális, divatos, látványos, nagy szabású, pátoszos, fékezett habzású műfaj, és könnyű azonosulni vele. Persze undorító, ami mögöttük van, de ezt nem feltéetlenül kell tudniuk. (Én spec. a hivatásos musicalénekesek nagy részétől is idegbajt kapok, full amatőr nagy részük, csak beszopták magukat.)"

Sajnos ami a színházakban megy, az tényleg undorító... és tényleg divattá vált (főleghogy valamivel fenn kell tartaniuk az életüket a színházaknak, így nincs más mint látványsowkat gyártani és nyálgyár pasikkal bevonzani az összes tinit) ... a musicalénekeseket jól megtanítják énekelni és táncolni, de játszani egyikse tud...

---

Amúgy egy együttesbe szükség volna egy énekes srácra! bökjetek ímélen!

Lacus_Clyne
Újonc

» 2008.02.28. 09:52

[quote]Porcupine
ÍÉn annyira szeretném megérteni, valamelyik énekes írja már meg, hogymiért ilyen vonzók manapság a musicalek? Miért nem énekelünk(-tek) számokat, amiket zenekarokkal el lehet játszani, miért akar a legtöbb "énekes" rögtön musicalt énekelni, amihez talán az egyik legszélesebb körű tudás szükséges? [/quote]Szegény Lacus_Clyne pont arra panaszkodik, hogy nincs együttese, ezért énekel addig is musicaleket. (Persze, gondolom, azért szereti is őket). Pont az a jó a musicalszámokban, hogy elég egy zongorakísérő, és máris előadhatsz pár szólószámot vagy duettet, nem kell egy egész bandát magad köré gyűjtened, ami sokszor hónapokig tartó keresést jelent. Szerintem nagy a különbség musical és musical között, már ami az énekesnek jelentett kihívást illeti, bár tény, hogy a műfaj nemcsak hangi, de előadói szinten is magas követelményeket támaszt velük szemben.
Bár most is szeretem a musicalek egy részét, régebben még jobban odavoltam értük. Sajnos manapság az a tendencia, hogy minden sztorira musicalt írnak, pár fülbemászó gyors számmal, meg jónéhány csöpögős duettel, amiket már megkülönböztetni se lehet egymástól, mert nem adnak semmilyen plusszt. Mostanában még a franciák alkotásai jönnek be nekem a legjobban, a Párizsi Notre-Dame (amit sajnos, ha jól tudom, nálunk nem mutattak be), a Rómeó és Júlia; illetve másrészről a klasszikus musicalek közül a West side story, a Fantom és a Valahol Európában. Ezeken azt érzem, hogy nem csak előhalásztak valami témát, és írtak rá pár szép dalt, hanem van mondanivalójuk is.
Amiért én a musicaleket szeretem (énekelni), az az, hogy sokszor nagyon erős érzelmi töltetet sugároznak a dalok, és katarzis hallgatni vagy előadni őket.
Elysia
Újonc

» 2008.02.26. 17:49

[quote]Porcupine
Én annyira szeretném megérteni, valamelyik énekes írja már meg, hogymiért ilyen vonzók manapság a musicalek? Miért nem énekelünk(-tek) számokat, amiket zenekarokkal el lehet játszani, miért akar a legtöbb "énekes" rögtön musicalt énekelni, amihez talán az egyik legszélesebb körű tudás szükséges? [/quote]

Mert szentimentális, divatos, látványos, nagy szabású, pátoszos, fékezett habzású műfaj, és könnyű azonosulni vele. Persze undorító, ami mögöttük van, de ezt nem feltéetlenül kell tudniuk. (Én spec. a hivatásos musicalénekesek nagy részétől is idegbajt kapok, full amatőr nagy részük, csak beszopták magukat.)

I have a tree inside of me. It's roots deep in the past, and the branches fumbling towards the future.
Lasse
Gyakorlott

» 2008.02.26. 06:35

[quote]Lacus_Clyne
Nekem sajna nincs együttesem, pedig szívesen énekelnék egyben ... :( sebaj, addig is elvagyok a musicalekkel ^^
[/quote]ÍÉn annyira szeretném megérteni, valamelyik énekes írja már meg, hogymiért ilyen vonzók manapság a musicalek? Miért nem énekelünk(-tek) számokat, amiket zenekarokkal el lehet játszani, miért akar a legtöbb "énekes" rögtön musicalt énekelni, amihez talán az egyik legszélesebb körű tudás szükséges?
Porcupine
Újonc

» 2008.02.18. 18:39

Ha szeretnél egy bandában énekelni, adj fel hirdetést, és figyeld a zenei portálokat, hátha pont Téged keresnek valahol :) Meg zenélgető ismerősöket is lehet zaklatni, hátha hallanak énekenőhiányban szenvedő bandáról. Onnantól már csak rajtad múlik a dolog, nomeg azon, hogy szimpatikusak vagytok-e egymásnak.::wink::

Egyénként én a Nightwish-tribute bandámat pont itt találtam a fórumon.*
Sok sikert a keresgéléshez!

*Játszunk szombaton, 23-án ismét a Szikla klubban, XIX. ker. Teleki utca 66. este 8-tól. Szeretettel várunk mindenkit!
Elysia
Újonc

» 2008.01.31. 17:32

Nekem sajna nincs együttesem, pedig szívesen énekelnék egyben ... :( sebaj, addig is elvagyok a musicalekkel ^^
Lacus_Clyne
Újonc

Következő