Kedvenc zenészeink

Hangjegyek, dallamok, hangszerek

» 2005.07.16. 08:33

[quote]Metil írta:

[idez]elyssa írta:

A szerintem nagyon jók:
Ének:
-férfiak: Peavey (Rage),
Gitár:
Victor Smolsky (Rage, õstehetség, gyerekkora óta játszik, sõt, túrnézik)
Dob:
Mike Terrana (Rage, hihetetlen egy fazon, iszonyatosan dobol, és még Frank Sinatrát is jól másolja) [/idez]

Nálam ezért abszolút piros pont jár! Rage rulez! [/quote]

Rage forever!!! ::horns::
Voltál a novemberi koncertjükön? Eszméletlen volt! Az egyik legjobb koncertélményem. Kár, hogy kevesen ismerik itthon. ::sad::
elyssa
Újonc

» 2005.07.15. 22:41

[quote]elyssa írta:

Matthew Barlow (ex-Iced Earth)[/quote]

Jaj, az õ hangját úgy imádom! ::happy::
Akkora érzést belevisz az éneklésbe!
Fõleg a lassú/lassabb számokba!
Pl.: a Watching Over Me-ben.. ahh.. ::love::
Away
Újonc

» 2005.07.15. 16:56

[quote]elyssa írta:

A szerintem nagyon jók:
Ének:
-férfiak: Peavey (Rage),
Gitár:
Victor Smolsky (Rage, õstehetség, gyerekkora óta játszik, sõt, túrnézik)
Dob:
Mike Terrana (Rage, hihetetlen egy fazon, iszonyatosan dobol, és még Frank Sinatrát is jól másolja) [/quote]

Nálam ezért abszolút piros pont jár! Rage rulez!
I'll play the blues for you...
Metil
Újonc

» 2005.07.14. 11:08

A szerintem nagyon jók:
Ének:
-nõk: Tarja, Sharon den Andel (Within Temptation), Liv Kristin
-férfiak: Peavey (Rage), Khan, Matthew Barlow (ex-Iced Earth), Hansi Kürsch (Blind Guardian), Bruce Dickinson (IM), James LaBrie (bár élõben nem mindíg teljesít százasra), Timo Kotipelto (Stratovarious, bár a zenéjük nekem túl sablonos, a pasinak jó hangja van)
Gitár:
Victor Smolsky (Rage, õstehetség, gyerekkora óta játszik, sõt, túrnézik), Alexi (a másik õstehetség), Satriani és Petrucci (nincs hozzáfûznivalóm)
Basszus:
Victor Wooten (a legnagyobb slap-Isten), John Myung
Dob:
Mike Terrana (Rage, hihetetlen egy fazon, iszonyatosan dobol, és még Frank Sinatrát is jól másolja) ::grin:: , a jó öreg Billy Cobham, Mike Portnoy
Billentyû
Az az igazság, hogy még sohasem figyeltem meg ezt a szólamot egyik zenében sem, tudom, elég ciki, de nem igazán szólóznak a metálban, vagy csak én nem ismerek olyat. Természetesen Tuomas nagyon jó, csak nincs összehasonlítási alapom.
elyssa
Újonc

» 2005.07.13. 16:49

ifj. Katona Tamás
Meg kell említenem ezt a fiatal tehetséget, mert már most nagyon sokra vitte, pedigalig van túl a 20-on. Sikerült kétszer is látnom õt rövid idõn belül. Elöször az Alhana táborban a Double Magic Tom produkciójában, majd itt Pakson a Gastroblues Fesztiválon Ripoff Raskolnikov & Julian Sass Jam Sessionben. És hát amit láttam attól néha elállt a szavam. Ami azt bizonyítja, hogy nem csak én csodálkoztam rá az az ahogy a színpadon a híres nagy blues-gitárosok/elõadók néztek rá, és tolták elõre, hogy mutassa meg még mit tud (Ripoff Raskolnikov, Julian Sass, Felaki Miklós)
ifj. Katona Tamás ::god::
Üdv: Hrvatska, aki Rovácska!
Hrvatska
Vén róka

» 2005.06.18. 19:04

Ének: Tarja, Timo Kotipelto, Tony Kakko, Marco, Tobias Sammet.
Gitár: Timo Tolkki, Alexi Laiho, Henjo Richter, Michael Romeo, John Petrucci, Jens Ludwig, Dirk Sauer, Jani Liimatainen.
Basszus: Marco, Marko Paasikoski, Jari Kainulainen.
Szinti: Tuomas, Jens Johansson.
Dob: Jukka, Jaska Raatikainen, Jörg Michael, Mike Portnoy.

::eyelash::
Away
Újonc

» 2005.05.24. 13:29

[quote]Zlocin írta:

Mindenkivel közlöm: ezennel felhagyok a Metal zene játszásával és hallgatásával, a Dimmu Borgirt teljes egészében elfelejtem, a pólóikat felégetem, a CD-iket ripityára töröm. A tokokra is rátaposok.
[/quote]

Na EZ az amit nem hiszek el... ::grin::
De ha már ide tévedtem...
Ének: -férfi:Marco Hietala,Tim "Ripper" Owens,Zakk Wylde,Dani Filth,Tony Kakko,Wilska,Shagrath,Kiss Zoli
-nõ:Tarja,Liv Kristine,Diana Krall
Gitár:Zakk,Slash,Petrucci,Carl August Tidemann
Bass :Myung,Tony Levin,Marco,Dave Pybus,ZLOCIN(hehe...)
Dob :Mike Portnoy,Nagy Laci,Richard Christy,Peter Erskine,Jukka,Jörg Michael,Hellhammer,Matt Sorum
Billentyû:Tuo,Diana Krall,Mustis,Andy Winter...

Ésatöbbiésatöbbi...nem lenne hely kifejteni,õk azok akik igazán érzéssel tudnak játszani...
"Step after step, we try controlling our fate, when we finally start living, it's become too late..."
Dani
Vén róka

» 2005.05.22. 01:13

Mindenkivel közlöm: ezennel felhagyok a Metal zene játszásával és hallgatásával, a Dimmu Borgirt teljes egészében elfelejtem, a pólóikat felégetem, a CD-iket ripityára töröm. A tokokra is rátaposok.
Új isten (inkább ISTEN) került a trónra.
Hallotta már valaki a Neverhood Soundtrack-jét? Hát emberek: 9-es szám! (Operator Plays a Little Pingpong). Zseniális. Minden zenésztársadalom által elfogadott eddigi határt újrahúz. Nem tudok mit mondani, Terry Scott Taylor lett a kedvencem.

Ha esetleg nem érted a csodálatomat, akkor inkább hallgasd meg a 2-at (Olley Oxen Free - már a számcím is csodás, mit nekem Black Metal ezek után!!!)
Zlocin
Újonc

» 2005.05.09. 16:35

[quote]Lissuin írta:

OFF

Magyarul imádod a Nightwisht, a Sonata Arcticát, Stratovariust és Altaria-t úgy, ahogy van. :D

ON [/quote]

/off/

Nannááá! ::grin::

/on/
Altaria
Újonc

» 2005.05.09. 16:32

OFF

Magyarul imádod a Nightwisht, a Sonata Arcticát, Stratovariust és Altaria-t úgy, ahogy van. :D

ON
"Lehet, hogy az út, amelyet kinek-kinek követnie kell,
már ott húzódik a lába előtt, csak látni nem látja."
Lissuin
Vén róka

» 2005.05.09. 16:25

Sziasztok!

A kedvenc zenészeim a következõek:

Kedvenc gitárosaim: Emppu (Nightwish ::grin:: ),
Jani Liimatainen (Sonata, Altaria),
Timo Tolkki (Stratovarius),

Kedvenc basszeraim: Marco (Nightwish),
Marko Paasikoski (Sonata),

Kedvenc szintiseim: Jens Johannson (Stratovarius),
Henrik Klingenberg (Sonata),
Tuomas (Nightwish),

Kedvenc énekeseim: Tarja (Nightwish),
Timo Kotipelto (Stratovarius),
Tony Kakko (Sonata),
Taage Laiho (Altaria),

Kedvenc dobosaim: Jukka (Niightwish),
Tony Smedjebacka (Altaria),
Tommy Portimo (Sonata),

Ennyi. ::happy::
Altaria
Újonc

» 2005.05.09. 14:22

A topic címe Kedvenc [u]zenészeink[/u]!!
Nem kedvenc zenekaraink! Arra ott van a "KI mit hallgat még" topic

köszöntem
myUserbar.hu
myUserbar.hu
kabát
Vén róka

» 2005.05.08. 18:19

Szasztok!!

Hmm... nehéz kérdés... ::think::

De sztem nekem ien nics... Mégis, ha valaki mekkérdezné:
Magyarcok: EDDA; Depresszió
Külfüldrõl: a Nightwish-t sztem nem kell említenem... de a másik nagy kedvencemet igen: LinkinPark ::horns:: ::peace::

Amúgy elég sokféle zenét hallgatok...
NightSzaBBy
Újonc

» 2005.04.02. 11:53

[quote]kriSzta írta:

... még gyakorolnia kell:) [/idez]
[idez]... Operát nehéz énekelni, én csak tudom. ...[/quote]
Honnan tudod így megítélni ezeket a dolgokat? Netán gitározol és operát énekelsz? Bocsi, nem kötözködésbõl írom, csak érdekel.
"Lehet, hogy az út, amelyet kinek-kinek követnie kell,
már ott húzódik a lába előtt, csak látni nem látja."
Lissuin
Vén róka

» 2005.04.02. 11:48

Malmsteen papa gityózik a legjobban, minden rá épül, Emmpu is jó gityós, de alap. még gyakorolnia kell:)
Tarja hangja kíváló, sok énekes van, de nem mindenkinek van tehetsége, csak mutogatja magát, na Tarja nem ilyen. Operát nehéz énekelni, én csak tudom. Halee ::horns::
kriSzta
Újonc

» 2005.03.02. 00:00

Bizonybizony elszálltak. Sajnos. De az új lemezük nem rossz...
Amúgy meg a Dark Tranquillityre gondoltam... nekik van punish my heavenjük! Tessék meghallgatni, ha eddig nem történt volna meg! Hatalmas szám!
Az images and words tényleg hatalmas! A pull me underbe mindíg beleborzongok, pedig már milliószor hallottam! A Metropolis pedig talán a legmonumentálisabb metal/prog.metal szám amit valaha is elkövettek!
PFbalazs
Újonc

» 2005.03.01. 23:06

[quote]PFbalazs írta:

Ez most OFF-nak tûnhet, de mégsem az: DT: Punish my heaven. Na ezután mondja valaki, hogy nem zsenik. Meg mégegy: az új lemezükrõl a New Build! Blastbeattel kezdõdik, de nem azzal az idegesítõ, "csak a cineket hallani" fajtával, hanem tényleg gyomronvág!! Ezt most tekintsétek úgy, mint a DT-s hozzászólásomból hiányzó indokokat!! [/quote]

Õszintén megvallva én inkább a régebbi DT-t szeretem. Az Images and words számomra az etalon, mert egyrészt progresszív másrészrõl viszont megmaradt hallgathatónak az egyszerû emberek számára is. A Scenes From ... még bejön, de azután mintha teljesen elszálltak volna a srácok. Persze szigorúan szvsz.
aleister
Újonc

» 2005.02.28. 11:55

Csak három betû: SDG. Õ a Mindenható!
Balint
Újonc

» 2005.01.27. 10:16

Ez most OFF-nak tûnhet, de mégsem az: DT: Punish my heaven. Na ezután mondja valaki, hogy nem zsenik. Meg mégegy: az új lemezükrõl a New Build! Blastbeattel kezdõdik, de nem azzal az idegesítõ, "csak a cineket hallani" fajtával, hanem tényleg gyomronvág!! Ezt most tekintsétek úgy, mint a DT-s hozzászólásomból hiányzó indokokat!!
PFbalazs
Újonc

» 2005.01.27. 07:58

[quote]aleister írta:
...
abba is hagyom mielött szétoffolom a topicot. [/quote]

jól is teszed
myUserbar.hu
myUserbar.hu
kabát
Vén róka

» 2005.01.27. 00:49

Pedig azért Flames-szék nagyot alkottak. Paller Anders Visa, Only for the weak, Pinball map ... áááá ... abba is hagyom mielött szétoffolom a topicot.
aleister
Újonc

» 2005.01.26. 18:02

[quote]aleister írta:

PFbalazs:

::grin::
Eléggé egyezik az izlésünk. Mármint ez a Maiden, Megadeth, Metallica, Dream vonal nagyon közel állt a szívemhez. [/quote]

Nagyon örülök!!
Mondjuk most látom, hogy egy nagyon fontos elemet kihagytam, amit most mindenképpen megemlítenék, lévén ma hallottam új lemezüket, és ez a Dark Tranquillity. Én szemály szerint sokkal jobban szeretem õket, mint a hasonszõrû In Flamest,
PFbalazs
Újonc

» 2005.01.26. 14:53

[quote]Wishmaster írta:

Egyébként kabát ez szabad véleménynyilvánítás volt,nem kell azonnal leszólni,de ugylátszik,élvezed h engem izélgetsz,mert minden beszólásomat,amit méltatsz vagy fikázod,vagy kijelented h hülye vagyok.
[/quote]

[OFF]
Neked paranoiát hozott a Jézuska, új sál helyett?
[ON]

doki

szerk. Most jobb? ::grin::
Bor, dal, asszony éljen, éljen
Igyál öreg, dalolj s szeress!
Doki
Gyakorlott

» 2005.01.26. 14:43

PFbalazs:

::grin::
Eléggé egyezik az izlésünk. Mármint ez a Maiden, Megadeth, Metallica, Dream vonal nagyon közel állt a szívemhez.
aleister
Újonc

» 2005.01.24. 13:02

Én is csak a Dream Teamem tagjaira tudok hivatkozni:
1.: Tarja-nem hiszem, hogy sokat kell magyaráznom! Hatalmas tehetségû, igen egyéni orgánummal bíró, hihetetlenül technikás, és nem utolsósorban gyönyörû! (ami egy lánynál ugye nem hátrány)
2.: Trey-gitárjátéka földöntúli, szólói nagyon elvontak és egyéniek, de technikássága nem megy a feeling rovására
3.: Chuck-mindaz igaz, mint Treyre. Õk ketten (sajnos Chuck részérõl már csak voltak) a tágabb értelemben vett extrém metal legzseniálisabb egyéniségei szerintem.
4.: Steve-bevallom õszintén, mielõtt DiGiorgiot elõször hallottam volna, nem gondoltam, hogy a basszgitár is villantós hangszer lehet, de miután megismertem, egybõl fordult a világ...Miatta kezdtem el igazás komolyan bõgõzni ::grin::
5.: Pete-technika és keménység olyan egységét képviseli, amely hihetetlenül ritka. Stílusa ezer közül is felismerhetõ!
6.: Jordan-egész egyszerûen egy istenáldotta tehetség (7 évesen már elit zenesuliba járt!). Talán szentségtörés, de Tuomas elég sokat tanulhatna tõle (mondjuk Jordan egy jó hússzal több).

Röviden és tömören...
Balint
Újonc

ElőzőKövetkező