Kedvenc zenészeink

Hangjegyek, dallamok, hangszerek

» 2006.09.27. 08:34

[quote]kabát
Áá, csak semmi Dream Theater... Ma láttam Billy Sheehantől egy kis szólócskát basszusgitáron. Hát aszittem hogy ott helyben (nagyon erősen cenzúrázva).... [/quote]Billy egy állat:) Amit meg néha Vai-val művelnek, az elmebeteg, de így "megérdemlik egymást":D Eryc: Ha bejön Petrucci meg Alexi, csekkold le Jeff Loomist, meg Chrsih Brodericket::wink:: Hasonló kategóriák, mérföldekről felismerhető stílussal, és kikezdhetetlen tudással, mind ritmus, mind szóló terén:)
"Many are we
Who gather at the smell of blood
Many are we
Who gather at the sight of war"
LLannerbach
Újonc

» 2006.09.26. 21:39

Áá, csak semmi Dream Theater...

Ma láttam Billy Sheehantől egy kis szólócskát basszusgitáron. Hát aszittem hogy ott helyben (nagyon erősen cenzúrázva)....
myUserbar.hu
myUserbar.hu
kabát
Vén róka

» 2006.09.26. 20:07

Gondolom leírom én is:
Ének: Bruce Dickinson, James LaBrie, Tony Kakko, Hansi Kürsch, Timo Kotipelto
Gitár: Jani Liimatainen, Alexi, John Petrucci
Basszus: Victor Wooten, John Myung
Billentyű: Jens Johansson, Janne Warman, Jordan Rudess, Herbie Hancock
Dob: Jörg Michael, Mike Portnoy

Akit zeneszerzőként legjobban szeretek az Tuomas, Bach és Timo Tolkki

http://myspace.com/szdanielmusic
Eryc
Újonc

» 2006.06.19. 11:20

[quote]LLannerbach írta:
...[/quote]

OFF

OLD SCHOOL Black metal. Ami igazándiból zeneileg death metal. :D

ON
"Step after step, we try controlling our fate, when we finally start living, it's become too late..."
Dani
Vén róka

» 2006.06.19. 10:30

[quote]Dani írta:

Joey Jordison jó. Precíz, technikás, nagyon gyors, de fantáziátlan. Nézzétek meg egy dobszólóját.[/url] Uncsi.

Amúgy ha kedvenc dobosomról van szó, akkor Jan Axel "Hellhammer" von Blomberg. A Mayhem állat deathmetaljától kezdve a Winds gyönyörû muzsikáján át a beteg industrial Kovenantig mindenhol otthon van... és kvesen tudják, de egy rakat északi popzenekar albumát is õ játszotta fel... Na õt nevezem igazi all-round zenésznek. :) [/quote]
Igen, de valahol a precizitást, hibátlan technikát el lehet érni pisztán rengeteg gyakorlással, de ebbõl a Joey ból nekem hiányzik a szikra:) Ami Blombiban nagyon is megvan...Szóval érdemes meghallgatni a Stormblastot a Dimmutól a régi dobossal, meg Hellhammerrel...hát...asszem érezni a különbséget, Axel ZENÉT csinál dobbal, a másik meg csak gyors:) Ugyaníg kurva jók szerintem Erlandssonék is, de azt már Dani ecsetelte párszor, pl. õ is tök jó ritmusokat pakol össze, nem csak k*bszottul gyors. Hallgassátok meg az Arch Enemytõl az I'm Leged/Out for blood-ot... az is picit ilyen "hogyan tudok 600millióképpen svéd death metalt dobolni", de szerintem nagyon ott van.

Szerk: Ja és Dani, a Mayhem BLACK metal ::wink::
"Many are we
Many are we
LLannerbach
Újonc

» 2006.06.19. 10:03

Joey Jordison jó. Precíz, technikás, nagyon gyors, de fantáziátlan. Nézzétek meg egy dobszólóját. Uncsi.
"Step after step, we try controlling our fate, when we finally start living, it's become too late..."
Dani
Vén róka

» 2006.03.20. 17:45

[quote]Lissuin írta:

Balázs, egyet felejtettél el, hogy ez a topic nem arról szól, hogy ki a legjobb, legtechnikásabb zenész, hanem hogy ki a kedvenc. A kettõ nem feltétlenül jelent egyet. ;)
[/quote]
Janka, egyet felejtettél el: egy szóval nem méltattam senkinek a technikáját, csak nekem azon arcok, akiket kiemeltem, nem jönnek be annyira, és ez így fszán beletartozik a topicba SZVSZ, persze:D
Tudom, hogy nem jelent egyet, de pl. akkor is kukacoskodnék, ha valaki beírja Lakodalmas Lajost kedvenc operaénekesének, mert tény, hogy zeneiskolát végzett, meg azis, hogy trombita szakon, de ÉN nem értem, mért lenne a legjobb:D
Témába vágva: Joey Jordison tényleg egy technikailag hatalmas figura, de szerintem nem annyira nagy szám, na:D Érteeeed...
De béke van, meg no offense, csak tisztáztam. ::hug::
"Many are we
Many are we
LLannerbach
Újonc

» 2006.03.20. 16:00

Cöcö! ::box:: ::grin::

Helow...persze ez igaz, de nálam Rudess egyenlõre technikailag a legnagyobb, emberileg meg még nem nagyon "tanulmányoztam". ::grin::
Drizzt
Újonc

» 2006.03.20. 15:27

[quote]LLannerbach írta:

... [/quote]

Balázs, egyet felejtettél el, hogy ez a topic nem arról szól, hogy ki a legjobb, legtechnikásabb zenész, hanem hogy ki a kedvenc. A kettõ nem feltétlenül jelent egyet. ;)

Jahm, Drizzt, többször nem javítom át a hozzászólásaidat, légyszíves ne kiabálj (=írj folyamatos nagybetûvel) folyton!
"Lehet, hogy az út, amelyet kinek-kinek követnie kell,
már ott húzódik a lába előtt, csak látni nem látja."
Lissuin
Vén róka

» 2006.03.20. 11:59

hella Drizzt!

Jordan Rudessnél azért lehet találni jobb emberkét. Csak keresni kell. Amúgy õ emberileg olyan mibnt midnen más zseni. Õrült:)

SZerintem a Slipknotot senki nem értékeli túl. A Maguk mûfajában tényleg hatalmasak.
heloween
Újonc

» 2006.03.19. 23:30

[quote]LLannerbach írta:

Gitárosokat még értem...báár nemtom hamár Alhana, akkor mért a Balázs gyerek, szerintem a másik arc szvsz jobb...(bocsi, Névrokon:D),
meg James Root... úristen, szóval azért a Slipknot nem annyira nagyszám...
Joey Jordison?!?! az meg ok, elismerem ügyes dobos, de vannak nála 100szor jobbak...Picit túl van értékelve az a Slipknot. Szerintem... [/quote]

Figyu...én nézem a technikát, nézem az embert.
Amit ott látsz az mind a kettõnek az összessége.

Pl. jobb billentyûst Jordan Rudess-nél nem igazán találsz...mégsem tettem be, mert emberileg annyira még nem nagyon nézegettem, csak technikailag.

És B. Balázsnak az Alhanában szerintem nagyon benne van a dolga a játékban ahoz képest, hogy menyni idõs és mennyi ideje játszik.

Amúgy még hozzá tenném ha már magyarok nál tartunk

A kedvenc gitárosaimhoz Vörös Attilát a Scary Guyz -ból.

A SlipKnoT-ot én szeretem, nem a kedvenc együttesem de nagyon szeretem, viszont az a két arc számomra nagyon király, és nem kell leszólni, csak mert én így gondolom.
Ez mind az én véleményem és kész.
Drizzt
Újonc

» 2006.03.19. 22:38

[quote]Drizzt írta:

Kedvenc Gitáros: Kai Michael Hansen (GAMMA RAY), Luca Turilli (RHAPSODY), John Petrucci (DREAM THEATER), James Root (SLIPKNOT), Alexi Laiho (CHILDREN OF BODOM), Bessenyei Balázs (ALHANA),
Kedvenc Dobos: Joey Jordison (SLIPKNOT), Inferno (BEHEMOTH) [/quote]
Gitárosokat még értem...báár nemtom hamár Alhana, akkor mért a Balázs gyerek, szerintem a másik arc szvsz jobb...(bocsi, Névrokon:D),
meg James Root... úristen, szóval azért a Slipknot nem annyira nagyszám...
Joey Jordison?!?! az meg ok, elismerem ügyes dobos, de vannak nála 100szor jobbak...Picit túl van értékelve az a Slipknot. Szerintem...
"Many are we
Many are we
LLannerbach
Újonc

» 2006.03.19. 19:08

A jelenlegi álláspontom:

Kedvenc Énekes: Tobias Sammet (EDGUY), Fabio Lione (RHAPSODY), Michael Kiske (EX-HELLOWEEN), Shrott Péter (TÛZMADÁR),

Kedvenc Énekesnõ: Tarja Turunen (NIGHTWISH), Zsizsu (nem csak az éneke tetszik =) ) (ALHANA),

Kedvenc Billentyûs: Tuomas Lauri Johannes Holopainen (NIGHTWISH), Janne Warman (CHILDREN OF BODOM), Alex Staropoli (RHAPSODY), Hidvégi Tamás (ALHANA),

Kedvenc Gitáros: Kai Michael Hansen (GAMMA RAY), Luca Turilli (RHAPSODY), John Petrucci (DREAM THEATER), James Root (SLIPKNOT), Alexi Laiho (CHILDREN OF BODOM), Bessenyei Balázs (ALHANA),

Kedvenc Basszer: Marco Hietala (NIGHTWISH), John Myung (DREAM THEATER), Fiedly (KORN), Orion (BEHEMOTH),

Kedvenc Dobos: Joey Jordison (SLIPKNOT), Inferno (BEHEMOTH)
Drizzt
Újonc

» 2005.11.02. 14:27

Kai Michael Hansen (Gamma Ray)::horns::
"Anya, anya, finomat főztél... elmehetek szombaton koncertre?"
Livi
Haladó

» 2005.10.29. 10:28

Elõször is:

Arjen Lucassen ::god:: Nem csak zeneírásban, szövegírásban tökéletes, hanem hatalmas nagy zenész! Tegnap este egy gyönyörû gitárszólót töltöttem le tõle, ahh. ::love::

Másodszor meg:

Joost van den Broek. Hihetetlen, mit mûvel, legyen az Ayreon vagy éppen Star One szám. (Pl. az Isolationban (Ayreon - The Human Equation: CD1: 2. szám) ::hipnotized::.)
Évi
Újonc

» 2005.10.13. 20:55

[quote]Dani írta:

Daniel Erlandsson, az Arch Enemy dobosa. Kedvenc zenészem mert: úgy híják mint engem... :D (nem, engem nem Erlandssonnak hívnak, mielõtt valaki belekötne... :D )
Amúgy: a világ egyik legprecízebb és leggyorsabb dobosa. amivel kiemelkedik a tucatdeath dobosok közül az az, hogy nemcsak sebességben van ott a topon, hanem technikában is. Érdemes megfigyelni a legtöbb AE nótát, iszonyat húzósan szól a dob benne, köszönetõen a tökéletes hangolásnak, és Dani iszonyat játékának. Valami hihetetlen érzéssel tudja, hova kell ride bellt tenni, telerakja a számokat nyitásokkal, és ez dob hatalmasat a zenén. Pláne amikor valami elképesztõ módon tizenhatodos kétlábgép közben csinál nyitásokat... és a hangzáson ez nem változtat... már csak miatta is érdemes AE -t hallgatni. Ja, és nem mellékesen a Cradle Of Filth dobosának (Adrian Erlandssonnak) a testvére. Õ sem kezdõ.... :D [/quote]
Amúgy Arch Enemy-t nem csak Erlandsson miatt érdemes hallgatni, az egész úgy jó, ahogy van. Mike Amott meg sztem az egyik legjobb modern gitáros.(Az öccse sem rossz, de a bátyó az igazi szvsz).
"Many are we
Many are we
LLannerbach
Újonc

» 2005.10.10. 22:02

IFF! ...UFF! ...EFF! ...OFF! ...navégre...

Kösz, Hosenmeister Kraut, tudtam hogy reád számíthatok... :)

NU! ...NU! ...ööö ...NI! ...nem, ON! ... de nehéz szavak ezek...
Dani
Vén róka

» 2005.10.10. 20:43

Dani, Te nem Erlandsson vagy! ::smug::
vadalma
Gyakorlott

» 2005.10.10. 20:28

Daniel Erlandsson, az Arch Enemy dobosa. Kedvenc zenészem mert: úgy híják mint engem... :D (nem, engem nem Erlandssonnak hívnak, mielõtt valaki belekötne... :D )
Amúgy: a világ egyik legprecízebb és leggyorsabb dobosa. amivel kiemelkedik a tucatdeath dobosok közül az az, hogy nemcsak sebességben van ott a topon, hanem technikában is. Érdemes megfigyelni a legtöbb AE nótát, iszonyat húzósan szól a dob benne, köszönetõen a tökéletes hangolásnak, és Dani iszonyat játékának. Valami hihetetlen érzéssel tudja, hova kell ride bellt tenni, telerakja a számokat nyitásokkal, és ez dob hatalmasat a zenén. Pláne amikor valami elképesztõ módon tizenhatodos kétlábgép közben csinál nyitásokat... és a hangzáson ez nem változtat... már csak miatta is érdemes AE -t hallgatni. Ja, és nem mellékesen a Cradle Of Filth dobosának (Adrian Erlandssonnak) a testvére. Õ sem kezdõ.... :D
Dani
Vén róka

» 2005.09.29. 22:35

Jeff Loomis, basszus, ahh... akkora isten az az ember... Hallgassátok meg a Psalm of Lydiában a szólóit... de ami engem mindíg agyonüt, az a This Godless Endeavor majdnem ut. riffje... pff... az, ami 5:50 nél kezdõdik...
"Many are we
Many are we
LLannerbach
Újonc

» 2005.08.14. 21:15

[quote]elyssa írta:

A szerintem nagyon jók:
...
Victor Wooten (a legnagyobb slap-Isten)
[/quote]
::offtopic::

En meg ezt a sracot latom most egyre tobbet, foleg a basszusgitar-oktatoanyagai miatt, tenyleg lenyugozo, de igazan elarulhatna valaki, hogy miben jatszik, mert pusztan a technikazasat lattam csak, zenekar nelkul az olyan, mint masfel ora dobszolo. Bar tudom ertekelni, mert legalabb mutat ujat (ami persze nem nehez :-D)
Amit viszont olvastam az oldalan: 7 (!!!) eves kora ota jatszik, es most huszon-valamennyi. Viszont dobbenetes korlatokat donget, amit csinal ugyanis, az Jazz technikak szempontjabol egyaltalan nem elfogadott es alapszintu. (Tisztara mint Geddy Lee (Rush). Hur kozepen es nem a nyak alapnal pattint, nem is penget rendesen, de mondjuk ilyen sebessegben kit erdekel...?) Nagyon kivancsi volnek, egy jazz tanszakon tanito oreg roka mit mondana ra... (A gitarja viszont gusztustalan.)
Zlocin
Újonc

» 2005.07.18. 12:40

[quote]elyssa írta:
Látom Te is nagy Rage-fan vagy! Végre egy "hasonízlésû" fórumozó.
Én mindegyik albumukat (az elsõ kettõ kivételével, amik nincsenek meg) nagyon szeretem, de nekem is a Lingua Mortis a kedvencem, az volt az elsõ, amivel megismerkedtem. (Amúgy is, a komolyzene nagyon közel áll hozzám.) Szerintem is eszméletlen lenne egy újabb szimfonikus Rage album, hát még egy ilyen koncert! ::grin:: Bele sem merek gondolni! Smolskinak van egy szimfónikus szólóalbuma (Peavey vendégszereplésével), The Heretic a címe, nekem az is nagyon tetszik, bár kicsit más jellegû, mint az LM.
De az újabb albumok sem kutyák. ::grin:: A Unity az egyik legjobb metál szám, amit valaha is hallottam.
Nightwishék is jóban vannak velük, legalább is a Wishmaster bookletjében köszönetet mondanak Peaveynek és a Rage-nek. ::wink:: [/quote]

Hát igen, tényleg nagy Rage-fan vagyok, bár a Black in Mind elõtti lemezekrõl csak a klasszikusokat ismerem a koncertlemez miatt (s többit sajnos sehol sem találtam meg). Egy közös Rage-NW szimfonikus koncert az nagyon tuti lenne! Én is örülök, hogy egy "hasonízlésû" fórumozó vagy. Már fél éve havonta beajánlom a Lingua Mortist a Mit hallgassunk? topicba, és soha semmilyen válasz rá...
I'll play the blues for you...
Metil
Újonc

» 2005.07.17. 21:37

Sajnos arról lemaradtam... Ahogy látom eléggé rá vagy kattanva az új (bár annyira már nem) lemezekre és felállásra. Nekem a Lingua Mortis-era volt a kedvencem (LM, XIII, Ghosts) - ilyen jó szimfonikus metal kevés van! Az újak is zseniálisak, én azonban személy szerint igen örülnék, ha egy újabb szimfonikus gyöngyszemmel állnának elõ (jó, ott a Dies Irae, de az nekem kevés, egy egész lemezt akarok!) Mr Smolskival biztos nagyon tuti lenne...

Egyébként túl hamar lecsaptam Rage-rajongásodra, a többiek, akiket írtál is nagyon jók!
Bruce Dickinson ::horns::
Hansi Kürsch ::horns::
Matthew Barlow ::horns:: [/idez]

Látom Te is nagy Rage-fan vagy! Végre egy "hasonízlésû" fórumozó.
Én mindegyik albumukat (az elsõ kettõ kivételével, amik nincsenek meg) nagyon szeretem, de nekem is a Lingua Mortis a kedvencem, az volt az elsõ, amivel megismerkedtem. (Amúgy is, a komolyzene nagyon közel áll hozzám.) Szerintem is eszméletlen lenne egy újabb szimfonikus Rage album, hát még egy ilyen koncert! ::grin:: Bele sem merek gondolni! Smolskinak van egy szimfónikus szólóalbuma (Peavey vendégszereplésével), The Heretic a címe, nekem az is nagyon tetszik, bár kicsit más jellegû, mint az LM.
De az újabb albumok sem kutyák. ::grin:: A Unity az egyik legjobb metál szám, amit valaha is hallottam.
Nightwishék is jóban vannak velük, legalább is a Wishmaster bookletjében köszönetet mondanak Peaveynek és a Rage-nek. ::wink::
elyssa
Újonc

» 2005.07.17. 13:31

[quote]elyssa írta:
Rage forever!!! ::horns::
Voltál a novemberi koncertjükön? Eszméletlen volt! Az egyik legjobb koncertélményem. Kár, hogy kevesen ismerik itthon. ::sad:: [/quote]

Sajnos arról lemaradtam... Ahogy látom eléggé rá vagy kattanva az új (bár annyira már nem) lemezekre és felállásra. Nekem a Lingua Mortis-era volt a kedvencem (LM, XIII, Ghosts) - ilyen jó szimfonikus metal kevés van! Az újak is zseniálisak, én azonban személy szerint igen örülnék, ha egy újabb szimfonikus gyöngyszemmel állnának elõ (jó, ott a Dies Irae, de az nekem kevés, egy egész lemezt akarok!) Mr Smolskival biztos nagyon tuti lenne...

Egyébként túl hamar lecsaptam Rage-rajongásodra, a többiek, akiket írtál is nagyon jók!
Bruce Dickinson ::horns::
Hansi Kürsch ::horns::
Matthew Barlow ::horns::
I'll play the blues for you...
Metil
Újonc

» 2005.07.16. 08:35

[quote]Away írta:

[idez]elyssa írta:

Matthew Barlow (ex-Iced Earth)[/idez]

Jaj, az õ hangját úgy imádom! ::happy::
Akkora érzést belevisz az éneklésbe!