Kedvenc zenészeink

Hangjegyek, dallamok, hangszerek

» 2008.03.11. 16:30

így hirtelen:
Ének: Tony Kakko, Tarja, Sabine Edelsbacher, Cserháti Zsuzsa, Deák Bill, Pohl Misi (Lord)
Ének-billenytű: Dennis De Young (Styx)
Gitár: Emppu, Jani Liimatalainen, Elias Koskoris (Wolfcry) Brian May, Erős Attila (Lord)
Basszus: Marco, Frenki (Lord) és Sämit is szerettem nagyon
Dobos és billentyűs a Nightwish tagokon kívül hirtelen nem jut eszembe ::think::
"I am eager and wakeful, I am a stranger in a strange land.
Thy breath comes to me whispering an impossible hope."
"I forget, I ever forget, that the gates are shut everywhere in
the house where I dwell alone!"
Mutzee
Újonc

» 2008.01.16. 22:25

[quote]Bolysza

Kim Marchelo (bocs a helyesírásért, de nem vok biztos benne)

[/quote]Gyááá, ott ülsz a net előtt, mi lenne, ha mondjuk utánanéznél?... :D Egyébként légyszi ne írj több hozzászólást közvetlenül egymás után, azért harapunk. ^^ Ha elküldtél egy hsz-t, de utána rájössz, hogy akadt még mondanivalód, légyszi használd a szerkesztés gombot, köfi.
"Lehet, hogy az út, amelyet kinek-kinek követnie kell,
már ott húzódik a lába előtt, csak látni nem látja."
Lissuin
Vén róka

» 2008.01.16. 21:57

[quote]Blaze666
ÉNEK: Blaze Bayley, Bruce Dickinson, Paul Di'Anno, James Hetfield, Anette Olzon, Avril Lavigne

Gitár: Dave Murray, Rich Newport, Janick Gers, Joe Satriani, Slash

Basszer: Steve Harris, Lemmy

Dob: Nicko McBrain, Clive Burr, Lars Ulrich
[/quote]

Csak Avrilt emelném ki. Hallottál már koncertfelvételt Avriltől???? Annál még én is tisztábban énekelek! :( Amúgy a többi okés. De mióta a bratyóm megmutatott néhány számot, amit Avril élőben nyomatott, rettegek még a gondolatától is, hogy valamely rémálmomban újra felbukkan az a macskanyivákolás.

De James Hetfield, Dave Murray naon joooo, Joe Satriani és Slash pedig egyenesen varázslók. :) 

LOTR 4ever!!! :)
Bolysza
Újonc

» 2008.01.16. 21:53

Bryan Adams

Joey Tempest

Kim Marchelo (bocs a helyesírásért, de nem vok biztos benne) 

Phil Collins

Jamie Winchester (az egyetlen híres magyar zenész, aki sztem a zenekarával együtt megérdemli, hogy sokan ismerjék) 

Satöbbi. 

LOTR 4ever!!! :)
Bolysza
Újonc

» 2007.10.19. 19:39

ÉNEK: Blaze Bayley, Bruce Dickinson, Paul Di'Anno, James Hetfield, Anette Olzon,  Avril Lavigne

Gitár: Dave Murray, Rich Newport, Janick Gers, Joe Satriani, Slash

Basszer: Steve Harris, Lemmy

Dob: Nicko McBrain, Clive Burr, Lars Ulrich
Blaze666
Újonc

» 2007.03.27. 22:36

[quote]Elysia

Nekem férfiének terén Roy Khan, a Kamelot énekese az abszolút kedvenc, de Tony Kakko is remekül használja a hangját.

[/quote]Nekemis naagy kedvencem az a csóka. De pl. szeretém még rettentően a Disturbed énekesét (a hörgés nem megy nagyon neki, de amikor tisztán énekel az a hangszín összetéveszthetetlen), csak a nevét nem tudom a csávónak. Ezen kívül még pl. ott van Mike Baker aki a Shadow Gallery nevű bandában énekel. Általában nagyon lassú és lagymatag számokat nyomnak (legalábbis nekem úgy tűnt), de pl. The Archer of Ben Salem c. számban vagy az Ayreon egyik albumán a Day Sixteen - Loser c. nótában nagyon ott van. Erős dallamos, tiszta, faszányos, tutkóság.
"-...inkább fiatalon épen hamvasztani
-én nem akarok hamvadni
-de azt lehet szórni meg tejbekeverni kakaóporként"
Prospero
Újonc

» 2007.01.08. 01:03

::offtopic::

Elnézést az előző offolásért.

Gyula
Újonc

» 2007.01.01. 20:03

Nekem férfiének terén Roy Khan, a Kamelot énekese az abszolút kedvenc, de Tony Kakko is remekül használja a hangját. Itthon egy musicalszínész, Csengeri Attila hangja varázsol el teljesen.

A hölgyeknél Tarja mellett más műfaj képviselői is  kedvenceim: Sarah MacLachlan, Sarah Brightman, Alanis Morissette. Hazai pályán Kun Anita hangja tetszik, ő az Ideas énekesnője, illetve Váci Eszter és Schmidt Vera is meg tud fogni az előadásával. 

A zeneszerzők közül a filmzenészekért vagyok leginkább oda, főleg azokért, akik sok szimfonikus betétet használnak: Howard Shore, Elliot Goldenthal, James Horner.

Valaki ismeri esetleg Yo-Yo Ma nevét (Lissuin? :) )? Ő ugyanis csellista, és több filmzenealbumon is szerepelt (pl. A hazafi, Hét év Tibetben).  

Elysia
Újonc

» 2006.12.16. 17:39

[quote]Lissuin
Ahogy A Felhasználóknak is.

Nem véletlenül van Ki mit hallgat még? és Ajánlat - mit érdemes hallgatni topic. Ez nem azt a célt szolgálja, amire plö Gyula és julyetta használja.

De nyugodtan lehet kötekedni, csak legalább legyen jogos alapja. ;)[/quote]Oh, tényleg, ez esetben bocsánatot kérek az összes érintettől, és Neked meg egy nagy-nagy köszönet és ölelés, hogy felhívtad rá a figyelmem.::hug:: Ne haragudjatok rám, még új vagyok. De majd belejövök:)
I'm the cancer
TheUser
Újonc

» 2006.12.16. 16:24

[quote]TheUser
De azt is bele lehetne foglalni, hogy a moderátoroknak is szabad gondolkodni elvétve:)

[/quote]Ahogy A Felhasználóknak is.

Nem véletlenül van Ki mit hallgat még? és Ajánlat - mit érdemes hallgatni topic. Ez nem azt a célt szolgálja, amire plö Gyula és julyetta használja.

De nyugodtan lehet kötekedni, csak legalább legyen jogos alapja. ;)
"Lehet, hogy az út, amelyet kinek-kinek követnie kell,
már ott húzódik a lába előtt, csak látni nem látja."
Lissuin
Vén róka

» 2006.12.16. 14:16

[quote]szergej

Gyula. Ebben a topicban zenészekről van szó. Iron Maiden és Rhapsody nem zenészek, hanem együttesek.

Nem szokás egymás után több hozzászólást írni, pláne, ha mondjuk a második hótt-nagyon-detök nem témába vágó, mint jelen esetben. Légyszi a jövőben mellőzd az ilyen megnyilvánulásokat, vagy jelezd, hogy mire készülsz. Köszi.

[/quote]Szergej
Ajánlom figyelmedbe, hogy az Iron Maident, és a Rhapsody-t zenészek alkotják. Ha nevesítené őket, úgy már jó lenne?:D Meg akkor gyanítom, hogy a Stratovariust és a Symphorce-t, pláne a Metallicát NEM zenészek alkotják, mivel azokra nem tértél ki:D Igen a fórumon ha minden igaz, (ahogy az a Mindenható Fórumszabályzatban le is van írva), nem szokás egymás után több hozzászólást írni. De azt is bele lehetne foglalni, hogy a moderátoroknak is szabad gondolkodni elvétve:)
Üdv.
I'm the cancer
TheUser
Újonc

» 2006.12.16. 01:49

Sziasztok!

Karácsony előtt szeretnék a figyelmetekbe ajánlani egy albumot:

STING SONGS FROM THE LABYRINTH

John Dowland zsoltárjai ( 1563-1626)

Sziasztok:)

JULI
julyetta
Újonc

» 2006.12.14. 08:20

Gyula. Ebben a topicban zenészekről van szó. Iron Maiden és Rhapsody nem zenészek, hanem együttesek.

Nem szokás egymás után több hozzászólást írni, pláne, ha mondjuk a második hótt-nagyon-detök nem témába vágó, mint jelen esetben. Légyszi a jövőben mellőzd az ilyen megnyilvánulásokat, vagy jelezd, hogy mire készülsz. Köszi.

szergej
Gyakorlott

» 2006.12.14. 03:19

Amig forog a föld én várok rád, néha közelebb vagy mint gondolnád csak jönnéééél, bár csak jönnéééél jjéééé, amig forog a föld én várok rád se tél se fagy se távolság, nincs többéééé, nem lesz többééé jéééééé :)::party::

Gyula
Újonc

» 2006.12.14. 03:14

Blackmore és Candice Night, nekem is a kedvenceim, miylen meglepő :) de azért én megemlíteném itt az Iron Maident is :) vagy esetleg a Rhapsodyt a stratovariust és még a Mettalicát is :)

jajjj a Symphorce majdnem kimaradt :)

Gyula
Újonc

» 2006.12.09. 13:12

Szia Elysia.

Köszi megnéztem. Ajánlok egy fantasztikus gitárost a neve: Jesse Cook.

Nem tudom van-e Web lapja, nem néztem.

Szia Juli:)

JULI
julyetta
Újonc

» 2006.12.06. 16:09

Szia Julyetta!

Igen tudtam, szerintem nagyszerű párost alkotnak ketten a zenében. Candice Night honlapját is szoktam nézegetni, válaszol olvasói levelekre is, és havonta ír arról, mi történt vele, meg az együttessel. Ha még nem láttad, nézd meg:

http://candicenight.com/

Másoknak is ajánlom a Blackmore's Nightot! :)

Elysia
Újonc

» 2006.12.03. 20:45

Szia Elysia!

Tudtad, hogy Blackmore felesége az énekesnő , a neve Candice Blakmore. A szövegek többségét is ő írta. Van egy concert DVD-je a Blackmore's Nightnak amelyen fellép velük a  Jethro Tull-ból , Ian Anderson.

Szia Elysia:)

JULI
julyetta
Újonc

» 2006.11.30. 09:48

Őket én is nagyon szeretem. ::smile:: Eleve közel áll hozzám a reneszánsz beütésű muzsika, mert tanultam pár évig reneszánsz táncokat. Richie Blackmore nagyszerű zenész, az énekesnőnek is csodás hangja van, és angyali kisugárzása.
Elysia
Újonc

» 2006.11.30. 01:18

Sziasztok!:)

Szeretnék egy zenekart figyelmetekbe ajánlani. Az együttes a Blackmore's Night.

Nem csak Blackmore miatt /Deep Purple/ , ha nem azért mert meglepő a hasonlósáh a Nightwish és a Blackmore's Night között.

Tudom vitát indítottam, de vállalom....:)

És még egy koncert DVD-t szeretnék ajánlani, ez  Roger Waters The Wall Live in  Berlin koncertje.

Sziasztok:)

JULI
julyetta
Újonc

» 2006.09.28. 15:37

Én is ajánlok meghallgatásra zenekarokat: a Szkítia(www.szkitiarock.hu), a TransylMania(www.transylmaina.hu) és az Ismerős Arcok(www.ismerosarcok.hu) zenekarokat.

Ezen kívül itt van egy kaposvári metal csapat honlapja: www.winter.fw.hu 

progfan
Újonc

» 2006.09.28. 15:33

[quote]Eryc
Meglesz, köszi az infot:) Amúgy szeretitek a Skycladot vagy talán a Thundvagart? Jó kis folk metal bandák, előbbi angol, utóbbi norvég.[/quote]

Skyclad-et nagyon bírtam, míg Martn Walkyrier(remélem, jól írta a nevét) volt az énekes. Azóta nem tudom, mi van velük. A Folkémon albummal szerettem meg őket.

Más

Én is ajánlok meghallgatásra zenekarokat: a Szkítia, a TransylMania és az Ismerős Arcok zenekarokat.

Ezen kívül itt van egy kaposvári metal csapat honlapja.

Nem szokás egymás után több hsz-t írni. És linket is lehet készíteni. :) szergej 

progfan
Újonc

» 2006.09.27. 15:42

[quote]LLannerbach

csekkold le Jeff Loomist, meg Chrsih Brodericket

[/quote]Meglesz, köszi az infot:) Amúgy szeretitek a Skycladot vagy talán a Thundvagart? Jó kis folk metal bandák, előbbi angol, utóbbi norvég.
http://myspace.com/szdanielmusic
Eryc
Újonc

» 2006.09.27. 08:47

myUserbar.hu
myUserbar.hu
kabát
Vén róka

ElőzőKövetkező