Kedvenc zenészeink

Hangjegyek, dallamok, hangszerek

» 2005.01.24. 10:31

Nos kabát igazad lehet nem éppen a legismeretetlenebb zenészeket irtam oda. ::grin::
Emppunak nagyon birom ahogy élõben közli le a témáit. Mindig "megfûszerezi" a szólókat,de nem játsza õket hamisan.Meg mondjuk rátesz az h a NW tagja amit ugyebár igen igen szeretek. De ettõl még nem kedvenc. És nagyon szimp.arc.
Stefan szintén egy nagy gitáros sztem. Baromi nagyokat szólózik,nagyon jól csinálja,tök beleillik a kopasz fejével a HFall-ba. És játszik a HFall énekes Joacim Cans szólólemezén,és biza az se semmi.
Alexit meg keresztbe-kasul ahogy van eszméletlenül birom. ::grin:: Egyrészt a COB gitártémái se piskóták,elég korrekt módon játsza õket,és a szólók is ott vannak.(pl.Sixpounder)
Másrészt a kiállása,stílusa számomra szimp.nagyon. Van akit idegesit h mikor egy koncerten a közönséggel kommunikál mindig túlzásba viszi a "fuck"-olást,de engem abszólút nem zavar.
Szóval sztem.Emppu,Stefan zsenik,Alexi meg egy állat(jó értelemben) ::grin::

Egyébként kabát ez szabad véleménynyilvánítás volt,nem kell azonnal leszólni,de ugylátszik,élvezed h engem izélgetsz,mert minden beszólásomat,amit méltatsz vagy fikázod,vagy kijelented h hülye vagyok.
Amúgy tényleg megnézném õket egy csapatban,egy "Dream Team"-ben ::grin::
faen
Újonc

» 2005.01.23. 14:23

[quote]kabát írta:
...
kit tartotok a legjobbnak és miért.
[/quote]

Wishmaster: A Dream Team topicba jó ez a lista, de itt lécci azt is mondd el, hogy miért Õk vannak akkora hatással Rád, hogy a legjobbnak nevezzed Õket.

köszi

myUserbar.hu
myUserbar.hu
kabát
Vén róka

» 2005.01.22. 18:04

Emppu,Stefan Elmgren(HFall),Alexi Laiho(COB).
faen
Újonc

» 2005.01.22. 12:31

A zenészek, akik igazán hatással voltak rám(mármint hogy akiknek a zenéi nálam élményszámba mennek): James Hetfield, Dave Mustaine, Steve Harris, Thomas Youngblood( imádom azt a latin+ petrucci+ iron maiden stílusát), Anders Björler( a dallamos death metal feltalálója), Bruce Dickinson, Luca Turilli( sokan gyalázzák, pedig szerintem zseniális a sweepingelõs stílusa) John Petrucci, Malmsteen, Kirk Hammett, Tuomas Holopainen( nagyon bejön az egyedi gondolatvilága), Joe Satriani( tõle csak a Why-t szeretem, de azt NAGYON!!!), Dimebag Darrell( õ maga a metal gitározás), Tony MacAlpine, Korsakoff( A seherezade második részétõl mindíg libabõrös leszek), John Williams, King Diamond( kicsit elvont a srác, de nagyon bejönnek a történetei), Jon Nödtveidt( Õt emberileg elítélem, mert gyilkos, de a Storm of the Light's Bane lemeze nagyon ott van)
PFbalazs
Újonc

» 2005.01.20. 01:50

Gary Moore! Óriási gitáros, és emberileg is szimpatikus! A többiek meg a kedvenc zenekaraim zenészei... Maiden, Guardian... ilyesmik...
I'll play the blues for you...
Metil
Újonc

» 2005.01.19. 21:01

Nekem mint bõgõsnek a példakép a magyar palettáról Fekete Tibor Samu.
Többek között Ákossal is zenél. Korunk magyar bõgõsei közül talán a legnagyobb tehetség. Nem ragad le egy stílusnál. Emellett egy rendkívül közvetlen emberként ismertem meg.

Külföldi basszistából sokat tartok nagyra, mindet más miatt. De az abszolút az Deacon. Nem csak Mercury miatt lett a Queen az ami...
myUserbar.hu
myUserbar.hu
kabát
Vén róka

» 2005.01.19. 20:58

Magyarok közül nekem sincs kifogásom Deék Bill Gyulával, esetleg még megemlíthetem Bródyt és Szörényit.Külföldiek közül Lhasa.Nem tudom hogy vki esetleg ismeri-e de mindenesetre rohadt jó hangja van.
Télleg szép.... ::god::
it's the final countdown
dnske
Újonc

» 2005.01.19. 20:55

Nos, ha az énekes is a zenész kategóriába sorolható -márpedig miért ne-, akkor a hazai felhozatalban Deák Bill Gyulát jelölném meg. Tõlem távol áll a stílusa, de aki hallotta énekelni, az tudja milyen odab@szos a hangja ... és képzelhetitek, hogy nem az énektanárának köszönhetõen. ::happy::

A külföldiek közül (annak ellenére, hogy nálam a Metallica a Load-ig ... esetleg Reload-ig minõsült zenekarnak) egyértelmûen James Hetfield a favoritom. Nincs szándékomban a gitártudását szembeállítani pölö Petruccival, vagy Satrianival, de összességében mint frontemeber szerintem elsõosztályú. Gondolok itt a hitelességre, a karakterességre és a szakmai tudásra.
aleister
Újonc

» 2005.01.18. 20:07

Kérlek benneteket, hogy ezen topic keretein belül adjátok közre azon véleményeteket, hogy a magyar és a nemzetközi zenei világban kit tartotok a legjobbnak és miért.

myUserbar.hu
myUserbar.hu
kabát
Vén róka

Előző