Kedvenc zenészeink

Hangjegyek, dallamok, hangszerek

» 2009.04.07. 19:15

Nightwish, Epica, Within Temptation a nagy trió nálam
Shauny

» 2009.03.23. 15:22

Lehet, hogy LaBrie néha mellélő, de attól még vele DT a DT. :) Ő adja meg a végső ízt, a habot a tortára, a pontot az i-re. És kész. :)
We're a second in time
We're the last in the line
Of the prey that walks the earth
Good and evil combined
Betuka
Vén róka

» 2009.03.23. 09:31

Engem Labrie sok esetben megtanított arra, hogy egy jó zenében magasról lesz*rjam az énekest :D

Azóta nem kapok sikítófrászt, ha Kedves Within Temptationt hallgat :D

myUserbar.hu
myUserbar.hu
kabát
Vén róka

» 2009.03.22. 21:19

[quote]Lasse
Még mindig nem irigykedek. Szó nincs arról, hogy mindenkit, akit én éppen nem tartok hűdejónak, azt szarnak minősítem, de én meg azt a gondolkodásmódot tartom gáznak, hogy az "elitnek" minden gondolkodás és válogatás nélkül nyalni kell, mert, mert... Úgy illik? Vagy mi? :D
[/quote]

Én nem hiszem, hogy itt sokan "nyalnának az elitnek", attól még, hogy nem mindeki csak azt nézi, mibe lehet belekötni, meg mit lehet fikázni, mert attól tűnik úgy, mintha nagyobb lenne a hozzáértés, attól még az nem feltétlen nyalás.

Megjegyzem, borzasztóan túl van spilázva ez az egész, és én pl. irtó magasról leszarom, hogy kinek jön be a LaBrie, én hallgatom (sokminden más mellett), akinek meg nem tetszik, az ne hallgassa, ennyi.

speak ov me not as one
speak ov me not as none
speak ov me not at all
for I am continual
2omath
Újonc

» 2009.03.22. 14:56

[quote]Saram

Ez szerintem tök gáz ahogy gondolkozol... Semmi respect azok iránt akik tényleg meghatározzák a zenét. Azért nem sok énekes mondhatja el azt, amit ő elért. Sztem profi a csákó... És a profizmus ott kezdödik, hogy nem oltjuk a szakma elitjét, csak mert irigykedünk, mégha tagadjuk is:D:)

[/quote]Még mindig nem irigykedek. Szó nincs arról, hogy mindenkit, akit én éppen nem tartok hűdejónak, azt szarnak minősítem, de én meg azt a gondolkodásmódot tartom gáznak, hogy az "elitnek" minden gondolkodás és válogatás nélkül nyalni kell, mert, mert... Úgy illik? Vagy mi? :D
I have a tree inside of me. It's roots deep in the past, and the branches fumbling towards the future.
Lasse
Gyakorlott

» 2009.03.22. 10:03

LaBrie hangja istenigazából nekem sem szívügyem, de ebben nem biztos, hogy ő a hibás. Nem szeretem pont azt a frekvenciát, amin ő énekel... de ettől függetlenül nem tudnék mást elképzelni helyette. A DT így jó ahogy van. Persze meghallgatnék egy két újabb nótát Derekkel is :)

És igen, LaBrie az Ayreonban kibeba... jó :)

myUserbar.hu
myUserbar.hu
kabát
Vén róka

» 2009.03.22. 00:03

[quote]Lasse

Mindamellett, amit leírtam, közre játszik az a tény is, hogy szubjektíve képtelen vagyok elviselni ezt a hangszínt és technikát, amivel énekel. Annyira emlékeztem, hogy a legjobb példa erre a száncsengős számban volt, találtam is egy nagyszerű példát (miután rájöttem a címére). 3:35-től tessék nézni. Vagy 12:45-től Ez a fejhangú kecskevibrato, ezzel komolyan kínozni lehet...

Innentől fogva nem érdekel, hogy ő-e a pápa, és mennyire jó a természete. És nem azért vagyok kiborulva tőle, mert nem akarom beismerni, hogy van még hova fejődni, hanem mert borzasztónak tartom, ahogy énekel, és teljesen más felé akarok menni, mint ő, így megvannak a magam kis példaképei. :)

[/quote]

Mondok egy példát: Allan Holdsworth.

Bevalottan nem ért konkrétan a zeneelmélethez, (a klasszikus módon), technikailag hát inkább mondom respectből "formabontónak", de ha geci akarok lenni, akkor "érdekes", a zenéje meg néha totál hallgathatatlan, ha nem érted, mit akar. Én pl. az életbe nem akarok úgy gitározni mint ő, mert totál más hozzáállás az egészhez az az ember. Legalábbis évekkel ezelőttig így gondolkodtam róla. De mégis, minden idők egyik legkorszakalkotóbb gitárosa, és ha túl tudsz lépni az egyéni stílusán, akkor egy csomót adhat a zenéje/játéka.

Amikor az ember full kezdő zenész, akkor hajlamos elhamarkodottan ítélkezni és fikázni másokat, akik nem férnek bele (az amúgy elég szűk) látásmódjába... Viszont szerintem emiatt nincs létjogosultsága annak, hogy valaki ilyen alapon fikázzon-össze vissza, hiszen ad1: az a mérce, ami szerint osztályoz, kiforratlan, ad2: az egész értékrend az 1-es pont miatt torz.

El kell vonatkaztatni a "szakmaiságtól" (ami, megjegyzem, nem azt a szintet jelenti, amit sokan hisznek!!!), és abszolut szubjektíven kell ítélkezni: tetszik, vagy nem.

A szőrözés is jó dolog, csak ott könnyen ki tud bukni az intelligencia, meg a hiánya. Szerintem.

A LaBrie-s témára megintcsak visszatérve: az sajnos tény, hogy az ilyen "professzionális" felvételeken sokszor rajta hagyják, amikor hamisan énekel. Én mondom, láttam 2szer élőben, és akkor minden ok volt, csak sajnos vannak felvételek, amikor mellé megy. De közel sem mindíg, legtöbbször olyanokat is kivág tisztán, hogy csak nézel.

speak ov me not as one
speak ov me not as none
speak ov me not at all
for I am continual
2omath
Újonc

» 2009.03.21. 10:06

[quote]Lasse

Mindamellett, amit leírtam, közre játszik az a tény is, hogy szubjektíve képtelen vagyok elviselni ezt a hangszínt és technikát, amivel énekel. Annyira emlékeztem, hogy a legjobb példa erre a száncsengős számban volt, találtam is egy nagyszerű példát (miután rájöttem a címére). 3:35-től tessék nézni. Vagy 12:45-től Ez a fejhangú kecskevibrato, ezzel komolyan kínozni lehet...

Innentől fogva nem érdekel, hogy ő-e a pápa, és mennyire jó a természete. És nem azért vagyok kiborulva tőle, mert nem akarom beismerni, hogy van még hova fejődni, hanem mert borzasztónak tartom, ahogy énekel, és teljesen más felé akarok menni, mint ő, így megvannak a magam kis példaképei. :)

[/quote]

Ez szerintem tök gáz ahogy gondolkozol... Semmi respect azok iránt akik tényleg meghatározzák a zenét. Azért nem sok énekes mondhatja el azt, amit ő elért. Sztem profi a csákó... És a profizmus ott kezdödik, hogy nem oltjuk a szakma elitjét, csak mert irigykedünk, mégha tagadjuk is:D:)

Saram
Újonc

» 2009.03.20. 15:05

[quote]Porcupine
Hát nem tudom, hogy mi nem értünk egyet, az egy dolog, és tudom, manapság mennyit számítanak a díjak meg az összes hasonló népszerűség által megválasztott dolgok, de azért a szakma is elismeri a fickót, ráadásul okkal. Én élőben nem láttam őket, a DVD-ken korrektül produkál, a "szóló"lemezein is relatíve jól énekel, nekem az Ayreonban is tetszett a munkássága. Kiállása van, hozza a nehezebb témákat is (szerintem kifejezetten tisztán), és még arra is van benne alázat, hogy a háttérbe vonuljon ilyen zenészek mellett. Szakmatársai szerint álom vele dolgozni mert felkészült, tanult, tudatos, gyakorol - szerintem ez minősít egy zenészt, és kifejezetten rosszat nem tudok mondani róla. Lehet szeretni-nem szeretni, kritizálni is bátran, de néhány szerencsétlen alkalmon kívül szó nélkül ki merem jelenteni, hogy a Metal szcéna egyik legprofibb énekesét kritizálod, aki nem csak a DT-ben bizonyított (betegségei, hangszálproblémái és ezer más dolog mellett is). Biztos, hogy nem a legjobb, de igazából ez kínálati piac: amilyen zenekarok vannak, abból lehet válogatni, ha nem tetszik, nem kell szeretni :)
[/quote]

I have a tree inside of me. It's roots deep in the past, and the branches fumbling towards the future.
Lasse
Gyakorlott

» 2009.03.20. 02:55

[quote]Lasse

(...)

na meg az, hogy LaBrie szoprán magasságokban visítozik, egyetlen hangot el nem találva, és kiég az agyam. Kurva nagy mázlista az arc, hogy ilyen zenészek nyomják alá a talpalávalót, nélkülük nem tudom, meddig jutott volna el.

Arról nem is beszélve, hogy aki hangszalagrepedéssel elmegy turnéra, ott minősíthetetlenül énekel, majd meg van lepve, az igen messze áll a profi hozzáállástól (pláne, ha ezt öt évvel később majdnem meg is ismétli).

[/quote]Hát nem tudom, hogy mi nem értünk egyet, az egy dolog, és tudom, manapság mennyit számítanak a díjak meg az összes hasonló népszerűség által megválasztott dolgok, de azért a szakma is elismeri a fickót, ráadásul okkal. Én élőben nem láttam őket, a DVD-ken korrektül produkál, a "szóló"lemezein is relatíve jól énekel, nekem az Ayreonban is tetszett a munkássága. Kiállása van, hozza a nehezebb témákat is (szerintem kifejezetten tisztán), és még arra is van benne alázat, hogy a háttérbe vonuljon ilyen zenészek mellett. Szakmatársai szerint álom vele dolgozni mert felkészült, tanult, tudatos, gyakorol - szerintem ez minősít egy zenészt, és kifejezetten rosszat nem tudok mondani róla. Lehet szeretni-nem szeretni, kritizálni is bátran, de néhány szerencsétlen alkalmon kívül szó nélkül ki merem jelenteni, hogy a Metal szcéna egyik legprofibb énekesét kritizálod, aki nem csak a DT-ben bizonyított (betegségei, hangszálproblémái és ezer más dolog mellett is). Biztos, hogy nem a legjobb, de igazából ez kínálati piac: amilyen zenekarok vannak, abból lehet válogatni, ha nem tetszik, nem kell szeretni :)
Porcupine
Újonc

» 2009.03.18. 12:36

[quote]Porcupine

Szerintem például jó, nekem tetszik. A DT is. Sőt, a Watch My Dying is. Ne is érezzem magam embernek, mi? :D

Rossz éneklés tekintetében meg hallgassátok meg az Ossian-t :) Endre nagy arc, de mint egy rossz tengerész, úgy énekel. Labrie legalább jól varálja azt a három kigyakorolt hangot (amúgy a hangszínét mondjuk egyiknek se szeretem kifejezetten, de azért Labrie-t a földkerekség legrosszabb (rock)énekesének titulálni szerintem túlzás. Legalább technikás, legalább felkészült, tempója van, tiszta, gyakorlott és rutinos énekes, nem utolsósorban szerintem a szövegei se rosszak. Bár ő lenne a legrosszabb...)

[/quote]

Ízlések és pofonok... a Sikth-el az a bajom, hogy megfájdul tőle a fejem. De amúgy le a kalappal előttük. WMD nekem kicsit mű, de ez is csak szvsz.

A LaBrie meg nagyon nem lő mellé minden hangot, viszont tényleg hullámzó a teljesítménye, legalábbis a DVDken, én eddig 2 szer láttam élőben, és akkor mindent hozott, még a nehéz témákat is. A zenekarnak meg legalább van egy jellegzetes dallamvilága, énekdallamok terén is, abszolut nem csak a virtuozitással villantanak ezt ők maguk is vallják... Egy idő után nem is tudnának csak azzal, van nem egy, nem két olyan zenész, aki köröket ver rájuk (mindegyik hangszeresre). Zene vagy tetszik, vagy nem, oszt annyi.

Mindíg vannak olyan divatzenekarok, amik fiatal zenész körökben hirtelen népszerűek lesznek, mert valaki kitalálja, hogy hú de nagyon technikásak, pl. Bodom, Necrophagist, Meshuggah, stbstbstb..., de a gyengébbje úgyis lemorzsolódik, aztán fennmaradnak azok, akik tényleg tudnak is valamit csinálni.

Meg itt azért a sznobizmus és a "kedvenczenekar" faktor is sokszor bejátszik, nézz youtube-on George Kollias videókat, ott a sok komment, hogy a "Dave Lombardo gyorsabb"...:D Ami egy faszság, lévén az a fószer ilyan max 220ig tud dobolni, a Kollias meg 290 körül jár stabilan, dehát...

Az is poén még, amikor valaki zenél egy bizonyos (nem túl magas) szinten, magát jónak tartja, és mindenki, aki valamiben jobb, az már rögtön szar is valami kamu indok miatt, csak hogy ne kelljen beismernie, van még hova fejlődni.

speak ov me not as one
speak ov me not as none
speak ov me not at all
for I am continual
2omath
Újonc

» 2009.03.18. 12:26

[quote]kabát

A legszarabb rockénekes meg én vagyok. pont. :D

[/quote]Hallottad már a Tibit énekelni? :D
Lasse
Gyakorlott

» 2009.03.18. 09:56

Labrie élőben tényleg néha minősíthetetlen dolgokat produkál, de azért nem gyenge énekes.

A legszarabb rockénekes meg én vagyok. pont. :D

myUserbar.hu
myUserbar.hu
kabát
Vén róka

» 2009.03.18. 01:36

Kabát szó szerint évekig próbált DT fanná tenni, szóval hallottam már tőlük jó pár dolgot. Az élő felvételekből egy maradt meg: a 10 perces, lélek nélküli, nyakatekert instrumentáis részek, amikre harminc másodperc után ráuntam (ez tuti az én szegénységi bizonyítványom), na meg az, hogy LaBrie szoprán magasságokban visítozik, egyetlen hangot el nem találva, és kiég az agyam. Kurva nagy mázlista az arc, hogy ilyen zenészek nyomják alá a talpalávalót, nélkülük nem tudom, meddig jutott volna el.

Arról nem is beszélve, hogy aki hangszalagrepedéssel elmegy turnéra, ott minősíthetetlenül énekel, majd meg van lepve, az igen messze áll a profi hozzáállástól (pláne, ha ezt öt évvel később majdnem meg is ismétli).

Just my 2 cents.

Lasse
Gyakorlott

» 2009.03.18. 00:26

Gyrerekek, itt egyedül Labrienak van neve, értitek... őt, ismerik rohadt sok millióan, ő letett valamit az asztalra, innentől kezdve ki lehet nevetni azokat, akik ilyen minősíthetetlen marhaságokat írnak: h ő a legrosszabb és stbstb. Könyörgök, ha negyed annyit birtokolnál a zenéből mint ő, akkor már örülhetnél... nevetséges ami itt megy:) szólásszabadsággal előjönnek az idióták is:D bocs a szókimondásért, de ne már érted...
Saram
Újonc

» 2009.03.18. 00:03

[quote]2omath

(...) az hallgasson Sikth-et:D Más dimenzió:D Mondjuk szar is.

[/quote]

Szerintem például jó, nekem tetszik. A DT is. Sőt, a Watch My Dying is. Ne is érezzem magam embernek, mi? :D

Rossz éneklés tekintetében meg hallgassátok meg az Ossian-t :) Endre nagy arc, de mint egy rossz tengerész, úgy énekel. Labrie legalább jól varálja azt a három kigyakorolt hangot (amúgy a hangszínét mondjuk egyiknek se szeretem kifejezetten, de azért Labrie-t a földkerekség legrosszabb (rock)énekesének titulálni szerintem túlzás. Legalább technikás, legalább felkészült, tempója van, tiszta, gyakorlott és rutinos énekes, nem utolsósorban szerintem a szövegei se rosszak. Bár ő lenne a legrosszabb...)

Porcupine
Újonc

» 2009.03.17. 13:11

[quote]Lasse
Meg vadakat terelő juhász, aztronauta, hentes-mészáros, és kardánszikrapattogtató sem. Kérlek, ne offolj, és kímélj meg minket a hasonló okosságoktól. [/quote]Nyugi már, szerintem csak benézte a kérdést:D
speak ov me not as one
speak ov me not as none
speak ov me not at all
for I am continual
2omath
Újonc

» 2009.03.17. 03:25

[quote]Angel heart
Nem vagyok énekes.
[/quote]Meg vadakat terelő juhász, aztronauta, hentes-mészáros, és kardánszikrapattogtató sem. Kérlek, ne offolj, és kímélj meg minket a hasonló okosságoktól.
Lasse
Gyakorlott

» 2009.03.16. 23:19

[quote]Angel heart
Nem vagyok énekes.
[/quote]

No comment:D A regisztrációt tippelted?:D

Többiek: az is no comment:D Aki szerint a DT zenei maszti, az hallgasson Sikth-et:D Más dimenzió:D Mondjuk szar is.

speak ov me not as one
speak ov me not as none
speak ov me not at all
for I am continual
2omath
Újonc

» 2009.03.16. 22:29

Nem vagyok énekes.
Angel heart
Újonc

» 2009.03.16. 16:38

[quote]kabát
Semmilyen zenész nincs a Dream Theateren kívül... LOL
[/quote]Ők nem zenészek (tekintve, hogy nem zenét játszanak), hanem hangszeres maszturbátorok.
Lasse
Gyakorlott

» 2009.03.16. 15:44

Semmilyen zenész nincs a Dream Theateren kívül... LOL
myUserbar.hu
myUserbar.hu
kabát
Vén róka

» 2009.03.16. 00:52

[quote]Angel heart

Énekes:Anette Olzon,Marco Hietala,Tarja Turunen

Dobos,szinti és a gitár nincs a Nightwish kívül.

[/quote]Gratulálok az ízlésedhez... mert énekes van?:D Uhh...
speak ov me not as one
speak ov me not as none
speak ov me not at all
for I am continual
2omath
Újonc

» 2009.03.15. 19:45

Énekes:Anette Olzon,Marco Hietala,Tarja Turunen

Dobos,szinti és a gitár nincs a Nightwish kívül.

Angel heart
Újonc

» 2009.02.27. 01:20

[quote]Prospero
Nekemis naagy kedvencem az a csóka. De pl. szeretém még rettentően a Disturbed énekesét (a hörgés nem megy nagyon neki, de amikor tisztán énekel az a hangszín összetéveszthetetlen), csak a nevét nem tudom a csávónak. Ezen kívül még pl. ott van Mike Baker aki a Shadow Gallery nevű bandában énekel. Általában nagyon lassú és lagymatag számokat nyomnak (legalábbis nekem úgy tűnt), de pl. The Archer of Ben Salem c. számban vagy az Ayreon egyik albumán a Day Sixteen - Loser c. nótában nagyon ott van. Erős dallamos, tiszta, faszányos, tutkóság.[/quote]

David Draiman-nek hívják a Disturbed énekesét ;) Én a tiszta és a nemtiszta hangját is nagyon szeretem :P tehát:

ének/hörgés: Mikael Aekerfeldt, Anders Fridén, James Hetfield, Dave Grohl, Layne Staley, Ozzy Osbourne, Maynard James Keenan, Zakk Wylde - most tényleg felsoroltam a kedvenc zenekaraim frontembereit?! XD

gitár: Mikael Aekerfeldt, Dave Grohl, Kirk Hammett, James Hetfield, Zakk Wylde, Jerry Cantrell

bass:  Roberto Trujillo, Martin Mendez, Póka Egon(:P), Cliff Burton

billentyű: Per Viberg, Amy Lee

dob: Martin Lopez, Martin Axenrot

Nefrédiel
Újonc

Következő