Együttzenélés

Hangjegyek, dallamok, hangszerek

» 2005.04.02. 12:52

[quote]mazsola írta:

Bocs hogy kötözködök, de ha jó zenész, akkor nem mindegy, hány éves?... ::think:: [/quote]

Most én is kötözködök. ::tongue:: Ha jó zenész akkor tényleg mind1 hogy hány éves, de akkor az nehezebben lehet több zenészi kapcsolatnél, mert nem biztos, hogy pl egy 16 éves és egy 40 éves zenész mindenben megértik egymást. Lehet hogy tudnak jól együtt dolgozni, de szerintem az együttzenélés nem csak errõl szól. Az öcsémék zenekarában õk 14 évesek, a dobos meg 18 és már õk sem találják meg mindenben a közös hangot, és ez nagyban hátráltatja a munkájukat.

Persze ez mind csak a saját véleményem. ::blushing::
Üdv: Hrvatska, aki Rovácska!
Hrvatska
Vén róka

» 2005.04.02. 11:59

[quote]kriSzta írta:

16tól 23 éves korig [/quote]

Bocs hogy kötözködök, de ha jó zenész, akkor nem mindegy, hány éves?... ::think::
mazsola
Pixeltologató szakmunkás

» 2005.04.02. 11:30

Halee!
énekes vagyok, bandát keresek, nightwish stílusra, gitárost, dobost, szintist, dehát tudjátok
::grin::
16tól 23 éves korig
kriSzta
Újonc

» 2005.03.26. 20:26

[quote]PFbalazs írta:

Milyen számokat játszottatok? ::happy:: [/quote]

Öcsém saját szerzeményeit. Volt egy EDDA-Kör feldolgozás, olyan pörgõs punkos stílusban. Egy lassú szólós szám, és egy Blink182 stílusú gyors szám. És még mielött valaki megkérdezi, hogy miért nem metált játszottam, én csak pótbasszeros voltam ebben a zenekarban most.
Hrvatska
Vén róka

» 2005.03.26. 19:01

Milyen számokat játszottatok? ::happy::
PFbalazs
Újonc

» 2005.03.21. 20:57

Megvolt életem elsõ fellépése a nyilvánosság elött. :D
Két gitár, dob, és jómagam basszusgitár.
Eljátszottunk 3 számot egy iskolai rendezvényen (Ki mit tud).
Apró bakik voltak, de sztem azokat csak mi vettük észre a közönség nem.
Majd szerdán kiderüól, hogy elértünk-e ezzel vmi eredményt. :D
Hrvatska
Vén róka

» 2005.03.20. 23:22

Nah rászántam magam, hogy végre beszáltam öcsémékhez pótbasszerosnak. Mivel az eredeti bõgõs igen ritkán ér rá, asszem besegítek nekik ilyenkor. Igaz, hogy nem épp a nekem legmegfelelõbb zenét játszanak (punk), de legalább benne vagyok egy bandában és ez most jóó! :D
Hrvatska
Vén róka

» 2005.02.23. 11:25

Mi most keztünk alkotni egy induló zenekart...természetesen Nightwish számokat akarunk játszani. ::grin:: Sajnos zenésztársaim elég alulképzettek, a gitárosunk most kezdett gitározni decemberben, basszusgitárosunk is valahogy így, és még hangszerük sincs...akkusztikuson gyakorolnak. De mind ketten nagyon jó barátaim. Én 11 év zeneelmélettel uralom a billentyût...bár most kezdtem, de valahogy nem esik nehezemre eljátszani a dolgokat.....csak azért írtam, hogy kb. nyár elején majd kezdenénk keresni énekest és dobost...úgyhogy akinek ilyesmi ambíciói vannak, az esetleg készíthetné majd magát lelkileg....szerintem dobost fogunk találni, de az énekes.....mármint énekesnõ...mert a Marco szólamokat beéneklem én, ... ::laughing:: .
DarkMorgoth
Újonc

» 2004.12.07. 17:54

Semmi gond pfb.
Hibázni, és bal lábbal felkelni mindenkinek lehet.
Részemrõl dolog elfelejtve.
Na de ne offoljunk, mert a végén magamat kell kimoderálnom
myUserbar.hu
myUserbar.hu
kabát
Vén róka

» 2004.12.07. 13:40

Húúúú srácok, ezt jól el***tem ugye?? Nagyon nagyon bocsi emiatt a mérhetetlen parasztságom miatt, úgy értettem félre a dolgokat, ahogy az annak rendje és módja. Megkövetlek benneteket!! Nagyon röstellem, tegnap úgylátszik teljesen alaptalanul elszállt az agyam. ::Pff:: Most, hogy valahogy vezekeljek új életet kezdek itt. Úgyhogy pfb törölve. Magamba szállok, aztán majd egyser még visszatérek közétek. Igazatok volt, és van, nagyon sajnálom. Sajnos túl hamar felkapom a vizet és néha( mint jelen esetben is) teljesen alaptalanul. ::worried::
pfb
Újonc

» 2004.12.07. 13:39

ehm... ::eyebrow:: ::happy::

Nos, zenekarom nekem sincs, de én is szeretnék már egyet! :)
We're a second in time
We're the last in the line
Of the prey that walks the earth
Good and evil combined
Betuka
Vén róka

» 2004.12.07. 07:44

pfb,

ne vedd már magadra ami nem is Rólad szól és ne küldj el minket a búsba lécci, oké?
mazsola
Pixeltologató szakmunkás

» 2004.12.07. 07:06

[quote]pfb írta:

Ha meg nem rólam volt szó,(amit a leírás alapján nehezen tudok elképzelni) akkor bocs... [/quote]

Hát pedig valószínûleg ez a helyzet.
Ha esetleg megmondanád, hogy Te melyik zenekarról beszélsz, akkor talán tisztázhatnánk a félreértést, mert h nem arról, amirõl én írtam azt tuti.
myUserbar.hu
myUserbar.hu
kabát
Vén róka

» 2004.12.06. 16:48

[quote]kabát írta:

Van egy gitáros srác, aki nagyon küldi a dolgokat, csak kérdés h mennyire veszi ezt a dolgot komolyan, mert úgy tûnik nekem, h semennyire.
[/quote]

Kire gondolsz?? Mondjuk tényleg érdekelne, mert én speciel ezt már megdumáltam mazsolával... Miket küldök olyan nagyon??? Ember, örülök ha néha van egy kis idõm benézni ide! egy hét múlva ppedig fõállásban fogom szopni a f@szt jan 25 ig!!! Megígértem, h utána ráérek és megyek is, de addig ez képtelenség! Ha meg azt kifogáásolod , h itt a drága idõmbõl segítek olyan "zenészeknek" akik nem tudják megkülönböztetni a B t a H tól, akkor te nagyon el vagy tévedve. Ha ez alapján úgy gondolod , hogy én ezt nem veszem komolyan, akkor nics több beszélnivalónk egymással. U.I.: Mazsi nem mondta, hogy mért nem tudtam jönni??? Már egyszer le**** érte, és megbeszéltük. Ez azért nekem nagyon furcsa... Ha meg nem rólam volt szó,(amit a leírás alapján nehezen tudok elképzelni) akkor bocs...
pfb
Újonc

» 2004.12.05. 14:29

A mi zenekarunk éppen egy igen kultúrált hullámvölgyben tanyázik.
Kénytelenek voltunk néhány kellemetlen tagcserén átesni.
Jelenleg akik biztosak, a dobosunk, a nõi énekesünk(Mazsi), és én a bõgõmmel.
Van egy gitáros srác, aki nagyon küldi a dolgokat, csak kérdés h mennyire veszi ezt a dolgot komolyan, mert úgy tûnik nekem, h semennyire.
Szervezés alatt van még egy lehetõség gitárügyben (aleister).
Jelenleg van egy billentyûsünk, de az értékét max a hangszere adja. Megállapodtunk így hárman, hogy kap még egy esélyt a kövi próbára, és ha nem zavarja le a dolgokat 9 esre akkor megtanítjuk repülni.
Jelenleg a pótlását nem tudjuk megoldani, bár igen aktív billentyûskeresésben vagyunk. A fiúénekesünktõl személyes (és psze szakmai) okokból voltunk kénytelenek megválni, az õ pótlása tûnik a legnehezebbnek, de ez nem annyira sürgõs, mint a hangszereseké. Helykitöltésnek én is ellököm (NEM énekelem, mer azt nem tudok) a szövegét, hogy tudjunk próbálni, de ez nem megoldás hosszú távon.

A legrosszabb az egészben, hogy a teljes nyári programunk veszélybe került emiatt, ugyanis a koncertek leszervezéséhez demóanyag kell, amit legkésõbb márciusban kellene rögzíteni, valamint egy sajátfelvételû anyag amely a teljes program jelentõs hányadát magában foglalja. ez szintén márciusra.
namármost a jelenlegi tempónkban ennyi idõ alatt képtelenség összedobni egy másfél órás programot. Szal nagyon úgy tûnik, hogy a Kapolcsi banzájt fújhatjuk. meg még egy rakat másikat.

[quote]Hrvatska írta:
Szívesen veszek tanácsokat hogyan érdemes egy nagyon erõltetett zenekart összehozni. Itt a "nagyon erõltetett" alatt azt értem, hogy zenészeket össze kéne még szedni.
[/quote]

Erre csak azt tudom javasolni, hogy kezdd el hirdetésekkel bombázni a különbözõ netes és nyomtatott zenei hirdetési helyeket, elébb-utóbb csak jelentkezik olyan zenész, akivel tudsz együttmûködni.
De azt el kell hogy mondjam, hogy fõleg eleinte igen sok kudarcélménnyel fog járni a dolog. E.g jelentkezni fog egy rakat pénzemvancsaktudásomnincs alak, de a türelem általában meghozza a gyümölcsét.
Nagyon fontos az, hogy az illetõ zenei ízlése 100% osan egyezzen meg a Te zenekari elképzeléseiddel, mert ha nem szereti azt a zenét, amit játszani kellene, akkor abból csak a zûr lesz. Szal ne csak a tudását nézzed az illetõnek!!!
myUserbar.hu
myUserbar.hu
kabát
Vén róka

» 2004.12.04. 21:08

Nekem annyi a tapasztalatom: hogy semmi.
Bandában még nem zenéltem (sajnos) ::crying:: De már nagyon szeretnék.
Talán jövõre (ami már nincs is olyan messze) sikerül egy garázst bérelnünk és dobos is lesz.
Eddig csupán itthon öcsémmel gitározgattunk, de az eléggé gyenge teljesítmény volt.
Szívesen veszek tanácsokat hogyan érdemes egy nagyon erõltetett zenekart összehozni. Itt a "nagyon erõltetett" alatt azt értem, hogy zenészeket össze kéne még szedni.
Kabát örülnék, ha írogatnál valamiket a te zenekarodról.
Hrvatska
Vén róka

» 2004.12.04. 17:00

Ötletek, tippek, javaslatok, elõnyök, hátrányok, problémák és megoldásaik.
Minden ami az együttzenéléssel kapcsolatos
myUserbar.hu
myUserbar.hu
kabát
Vén róka

Előző