Vonósok

Hangjegyek, dallamok, hangszerek

» 2005.07.19. 15:37

Nem szól túl szépen. Nem lehet a dallamot rendesen kivenni belõle, úgyhogy csak alsószólamnak jó, mint az APban. De ennél sokkal zavaróbb, hogy bár nagyon kicsit, de késik a hang ezért összezavar miközben játszom.
Ugyanez volt a baj mikor MSNen megpróbáltunk csellózni együtt, csak azon még nagyobb a késés. :( Sajnos csek élõben lehet. :) Vagyis nem sajnos, élõben együtt játszani nagyon jó, csak nem mindig tudunk találkozni
Liss: jó, majd utánanézek.
"All statements are true in some sense, false in some sense, meaningless in some sense, true and false in some sense, true and meaningless in some sense, false and meaningless in some sense, and true and false and meaningless in some sense."
Ygral
Újonc

» 2005.07.19. 15:25

[quote]Ygral írta:
....
A másik móka meg, hogy találtam egy programot amivel élõben be lehet torzítani a hangot, csak mikrofon kell hozzá. Mondom hû ez ilyent is tud? Na akkor bele a mikrofont a csellóba!... :) [/quote]

Végre valaki ilyet is mer csinálni. Na és hogy szól?
Üdv: Hrvatska, aki Rovácska!
Hrvatska
Vén róka

» 2005.07.19. 15:23

Szóval túlvagy az abc-n. Helyes, helyes. Akkor tényleg ajánlanám Gárdiánt, mert abban jó dolgok vannak. Gagyi darabokat College-kottákban kell keresni, de vannak bennük iszonyat szépek (és nehezek) is.
"Lehet, hogy az út, amelyet kinek-kinek követnie kell,
már ott húzódik a lába előtt, csak látni nem látja."
Lissuin
Vén róka

» 2005.07.19. 15:19

Vagymárhogy az iskola a 2es, nem? Az ABCn már túlvagyok. :)
Persze jobbszeretem ha rendes hangja van. A torzítást csak poénból csináltam, mert jól hangzik, de igazából nem lehet kivenni amit játszol úgyhogy nincs sok értelme. Meg mellesleg szerintem a szomszédok is idegbajt kaptak tõle rendesen. :)
"All statements are true in some sense, false in some sense, meaningless in some sense, true and false in some sense, true and meaningless in some sense, false and meaningless in some sense, and true and false and meaningless in some sense."
Ygral
Újonc

» 2005.07.19. 14:48

[quote]Ygral írta:

Pejtsik Gordonkaiskolából tanulok, a 2esbõl most épp. [/idez]
A kettesbõl? ::hipnotized:: A Pejtsik Gordonka abc megvolt már? Gárdián?

[idez] A másik móka meg, hogy találtam egy programot amivel élõben be lehet torzítani a hangot, csak mikrofon kell hozzá. Mondom hû ez ilyent is tud? Na akkor bele a mikrofont a csellóba!... :) [/quote]

Juujjj, nem lenne jobb, ha természetes hangon szólna?
Lissuin
Vén róka

» 2005.07.19. 14:43

Tudom, de mint mondtad odébb van. Próbálkoztam már csakúgy, de inkább mégsem csinálom, mert rosszul jegyzem meg aztán alig lehet majd kinevelni belõlem.
Pejtsik Gordonkaiskolából tanulok, a 2esbõl most épp. Meg mondom, játszogatok mindenfélét amit találok. Most pl egy rakat számot sikerült találni.
Viszont tényleg nem értem miért nem lehet midiben felrakni. Az ember nem fog Guitarpro filekat keresni ha csellóra kell neki zene. Úgyhogy felteszem majd õket a netre végre, hogy vége legyen a sok szenvedésnek...
A másik móka meg, hogy találtam egy programot amivel élõben be lehet torzítani a hangot, csak mikrofon kell hozzá. Mondom hû ez ilyent is tud? Na akkor bele a mikrofont a csellóba!... :)
Ygral
Újonc

» 2005.07.19. 14:15

[quote]Ygral írta:

Másrészt meg a magasan lévõ szólamokat leszedem két oktávval és úgy le lehet õket játszani, de azt csak szórakozásból csinálom, meg legalább ügyesedek rajta. [/quote]

Amint eljutsz odáig, hogy fekvésváltás, már nem kell lejjebb venni a dallamokat. :) Mondjuk az még kicsit odébb lesz... Egyébként milyen könyv(ek)bõl tanulsz?
Lissuin
Vén róka

» 2005.07.19. 13:32

Hm, én nem találtam meg. De mindegy, mondom találtam egy programot ami átcsinálja õket szóval végre nincs gond. Ellenben ha ez ilyen egyszerû, miért nem rakta fel valaki a midiket a netre?...
Ygral
Újonc

» 2005.07.19. 12:53

[quote]Ygral írta:

...
A guitarpros filekkal meg csaz az zavar, hogy nehéz õket rendesen kikottázni. Ezért fáj a fogam midire, merrt azt szép egyszerûen beteszem a Cakewalkba és ottvan minden szólam egymás alatt. És ne értem, hogyha már valakinek volt energiája megcsinálni õket ebbe akkor miért nem midizték még be õket... nincs olyan program ami gp4bõl midit csinál? [/quote]

Dehogynem a Guitar-Pro-val meglehet ezt csinálni. Exportálod a GP4-et mid-be.
Hrvatska
Vén róka

» 2005.07.19. 11:20

Persze, zenesuliba járok.
Lejátszható számok alatt az olyanokat értem, amiket a jelen tudásommal tûrhetõen le tudok játszani. Tanulunk például Apocalyptica számokat, abban van ugye négy szólam, és azt játszom amit a legkönnyebb. Bár náluk még a könnyû szólamok sem olyan könnyûek. :) Másrészt meg a magasan lévõ szólamokat leszedem két oktávval és úgy le lehet õket játszani, de azt csak szórakozásból csinálom, meg legalább ügyesedek rajta.
Így "szakmailag" persze az Ap a példaképem, szeretnék egyszr úgy játszani mint õk. Persze õk huszonegynéhány éve zenélnek, úgyhogy ez igencsak odébb van... szóval sokat kell gyakorolni a szünetben. :)
A guitarpros filekkal meg csaz az zavar, hogy nehéz õket rendesen kikottázni. Ezért fáj a fogam midire, merrt azt szép egyszerûen beteszem a Cakewalkba és ottvan minden szólam egymás alatt. És ne értem, hogyha már valakinek volt energiája megcsinálni õket ebbe akkor miért nem midizték még be õket... nincs olyan program ami gp4bõl midit csinál?
Szerk: már nemkell. Megvan. Végre vannak rendes midijeim! Ahh...
Ygral
Újonc

» 2005.07.19. 01:29

Melyik dalokat érted a lejátszható számokon?
Imho Neked Kuolema-val nem éri meg még most próbálkozni. Én egy idõre el is tettem, mert valahogy nem tett jót, hogy nem tudtam eljátszani. Hiába, a sikertelenség néha lelomboz. ::sigh::
Lissuin
Vén róka

» 2005.07.19. 01:25

Ygral, jársz tanárhoz, zenesuliba?
Hrvatska
Vén róka

» 2005.07.19. 01:20

Jó persze, tudom hogy kicsit nagy falat lenne végignyomni (már csak azért is mert ugye 10 perc és meg kell tanulni végig, de jólenne ha ez lenne a legnagyobb gond vele), kicsit sokat akarok így elsõre, de legalább van valami ami hajt, hogy majd egyszer ilyeneket tudok. Addig is maradok a lejátszható számoknál. :)
A Kuolema-val énis mókáztam. Az eleje megy. A többi kevésbé. ::laughing::
Ygral
Újonc

» 2005.07.19. 01:09

Ygral, nem is az énekre gondoltam speciel, hanem úgy en block az egészre. Sokat kell még tanulnod és fejlõdnöd ahhoz, hogy úgy eljátssz valamit, ahogyan az van. Az egy dolog, hogy a hangokkal nincs baj és mindent lekottázol/lejátszol simán, gyanítom, hogy inkább a hangminõséggel lesz a bibi. Én is így voltam Kuolema-val. Azt gondoltam, hogy jajjdejó, sikerült lekottáznom, már csak el kell játszanom. Hát nagyot tévedtem. A szólórész ugyebár igazán rövidke, én mégsem tudom igazán szépen eljátszani. Jegyzem, immáron több, mint négy éve csellózom, és nem mondanám bénának magamat. (Szerénység rulZ. :D)
Lissuin
Vén róka

» 2005.07.19. 00:57

Ha kottát keresel akkor irány a MySongBook Itt van bõven Nightwish, és néhány Apocalyptica kotta is. ;)
Hrvatska
Vén róka

» 2005.07.19. 00:53

Neaggódj, nem az éneket akarom eljátszani belõle, hanem az alján a gitárt (jelenleg a Nemoval szórakozok, de az nem olyan nehéz, legalábbis a midi nem amibõl játszom :)), de azért is akarok egy kottát végre hogy megnézzem mennyire lejátszható. De amúgy kottánál sokkaljobban tudnék örülni egy midinek mert azt úgyis ki tudom kottázni programmal (Cakewalk), és be tudom tenni miközben játszom.

(Mellesleg gondolom mondanom sem kell, hogy csellótanulmányaim megkezdésében az Apocalyptica játszotta a fõszerepet. :))
Ygral
Újonc

» 2005.07.19. 00:39

Huhúú, nem szeretnélek elkeseríteni, de imho ez az egy év nagyon kevés ahhoz, hogy eljátssz egy Ghost Love Score-t... ::worried::

Hmm, ez a 'lelkesedés az megvan' valahonnan ismerõs... :) Ezt becsülöm egyébként, nem sokan vágnak bele a csellóba, pedig nagyon szép hangszer. ::love:: Én viszont most összeszégyellem magam jól, mert amióta eljött a nyári szünet és nincs zenesuli, picit keveset gyakoroltam. ::blushing::
Lissuin
Vén róka

» 2005.07.19. 00:34

Hát kicsit talán késõn kezdtem bele, tavaly szeptemberben. :) De a lelkesedés az megvan, most itt az egész nyár, úgyhogy van idõm bõven gyakorolni, zenélésen meg gépezésen kívül mást nem nagyon csinálok. :)
A Ghost Love Scoret meg azért mondtam mert megvan ugye az instrumental és arra rá lehet játszani a többit, egy dobost tudunk szerezni, rosszesetben az éneket is odajátsszuk. Az egyik kedvenc számom és borzasztóan szeretném egyszer eljátszani rendesen. :)
Ygral
Újonc

» 2005.07.18. 23:55

[quote]Ygral írta:

Elmondanád melyikek? [/quote]

Hát... késõn kérdezed... azóta volt egy kis tisztogatás a kottáim tájékán, és már egyik sincs meg. ::worried::
Egy kérdés: mióta csellózol? ::eyelash::
Lissuin
Vén róka

» 2005.07.18. 21:51

[quote]Ygral írta:

Edit: hopp ez a quote nemsikerült tökéletesre :) [/quote]

Mert nem quote, hanem "idez". De ha nem az Új üzenet-re böksz, hanem az Idézetre, akkor megy magától. ::wink::
mazsola
Pixeltologató szakmunkás

» 2005.07.18. 21:34

[quote]Apocalyptica kottám van dögivel[/quote]

Elmondanád melyikek? Nekem is van nagyon sok, de sose árt ugye a még több. Mi is csellózunk hárman haverok. :)
De a Nightwish kottákat is örömmel fogadnám. Igencsak örülnék egy Ghost Love Score-nak.

Edit: hopp ez a quote nemsikerült tökéletesre :)
Ygral
Újonc

» 2005.04.11. 21:34

[quote]Hrvatska írta:

Liss majd kölcsönadod egyszer a vonódat? ;) [/quote]

Ilyen célra nem. :D
Lissuin
Vén róka

» 2005.04.11. 21:32

Kicsit gitáros, kicsit vonós téma...
Próbált már valaki gitárt vonóval megszólaltatni? (mint Jimmy Page ::god::)
Liss majd kölcsönadod egyszer a vonódat? ;)
Hrvatska
Vén róka

» 2005.04.11. 20:06

[quote]Angelwings írta:

Liss te miért kezdtél el csellózni? [/quote]

Nemrég írtam le Hangszervásárlás topicban. ;)
Lissuin
Vén róka

» 2005.04.08. 15:04

[quote]Hrvatska írta:

... hogyha én úgy játszogatok, hogy nem nézem a fogólapot és meghallom, ha mellényúltam akkor az jónak számít? [/quote]
Mindenképp. :)
Lissuin
Vén róka

ElőzőKövetkező