Vonósok

Hangjegyek, dallamok, hangszerek

» 2008.01.02. 11:52

Üdv: Hrvatska, aki Rovácska!
Hrvatska
Vén róka

» 2006.11.28. 17:26

Jaj de mélyről kellett előbányásznom ezt a topicot.

Emlékeim szerint fórumosokkal beszéltünk arról, hogy milyen fából vannak a csellók és se én, se Jankuc nem tudta megmondani. (Javítsatok ki, ha tévedek...)

A lényeg, hogy utánakérdezősködtem. A cselló (és ezek az adatok általában a vonóshangszerekre igazak) teste juharfából van, kivéve a fedőlapot, ami fenyőből (lucfenyőből, ha jól tudom). A fogólap pedig általában ébenfából. :) 

„Akkor a legelviselhetetlenebb valaki hiánya mikor melletted ül és tudod, hogy sosem lehet a tiéd.” /Gabriel García Márquez/
kisbergics
Gyakorlott

» 2006.06.19. 00:07

„Akkor a legelviselhetetlenebb valaki hiánya mikor melletted ül és tudod, hogy sosem lehet a tiéd.” /Gabriel García Márquez/
kisbergics
Gyakorlott

» 2006.06.17. 20:44

[quote]Lissuin írta:
...
(Elõre is köszi mindenkinek, aki veszi a fáradságot és utánanéz. :) ) [/quote]

Hétfõn igyekszem utánnanézni...:)
kisbergics
Gyakorlott

» 2006.06.16. 18:17

A következõ kérésem / kérdésem leginkább Balázsnak szól, de beírom ide, hátha tud valaki más is segíteni. Szóóóval. Itt Szekszárdon nincs zenemûtár, ahol be lehetne szerezni a darabjaimat, Pécsett viszont van. Össz-vissz két mû kéne nekem, ezek pedig Fouré: Siciliano és Járdányi: Melódia. Naaagyon hálás lennék annak, aki meg tudná szerezni nekem! ::eyelash::

(Elõre is köszi mindenkinek, aki veszi a fáradságot és utánanéz. :) )
"Lehet, hogy az út, amelyet kinek-kinek követnie kell,
már ott húzódik a lába előtt, csak látni nem látja."
Lissuin
Vén róka

» 2006.06.13. 17:17

Liss: Az a Zigazság, hogy Zene topicokba nem nagyon nézek bele, merthát ahhoz nékem nem sok közöm van. :( De ezentúl fogok!
Rovácska: Mintha Te hívnál bármikor is Myrácskának... ::worried::

És akkor on:
Nekem jópár helyen (szinte végig) akadozik a videó, és emiatt néhol furcsa a zene is, bár néha mintha ezen kívül is szétcsúszna az összhang, de amúgy ügyik vagytok! ::hug::
Az a vörös rózsa meg, ami a végén látzsik, nagyon odavág. ::love:: (énisakarok!)
I want to find the secret path
A bird delivered into my heart...
Myrafelle
Gyakorlott

» 2006.06.12. 20:53

Nekem is mûködik rendesen.
Amúgy mindkét számot nagyon szeretem. :)
"All statements are true in some sense, false in some sense, meaningless in some sense, true and false in some sense, true and meaningless in some sense, false and meaningless in some sense, and true and false and meaningless in some sense."
Ygral
Újonc

» 2006.06.11. 13:02

[quote]Lissuin írta:
Amúgy nekem ugyan lejött a videó, de csak az elsõ 9 másodpercet tudtam megnézni, akárhányszor töltöttem le. ::crying:: [/quote]

Hogyhogy? Egyik barátnõmnek simán lejött az egész...Ezt nem értem... ::confused::
kisbergics
Gyakorlott

» 2006.06.10. 18:44

[quote]kisbergics írta:

Örülök, hogy tetszett! A csellón a húrok: A, D, G, C [/quote]

C, G, D, A. Fordítva. :) A legmélyebbtõl kezdjük. ;)

Amúgy nekem ugyan lejött a videó, de csak az elsõ 9 másodpercet tudtam megnézni, akárhányszor töltöttem le. ::crying::
Lissuin
Vén róka

» 2006.06.08. 20:17

Most ért föl! Akit érdekel, itt a link! Aztán nem továbbadni!
[i am not sen.D.ing you sublim.I.nal m.E.ssages]
hollow_heart
Gyakorlott

» 2006.06.08. 17:41

Örülök, hogy tetszett! A csellón a húrok: A, D, G, C
kisbergics
Gyakorlott

» 2006.06.08. 14:25

Na, Balázs! Letöltöttem (pár perc alatt megvolt), meghallgattam.
Ahhoz képest, amilyennek beharangoztad, nagyon kellemesen csalódtam én is.:) A csellóhoz nem értek, csak a hangzás és látvány szempontjából tudok írni. Így az egyetlen negatívum a hamis hangok voltak, de nem volt belõlük olyan sok. Elég szépen szóltatok, és az a Bittersweet... hát, azért külön köszi!:)
Mindent összevetve szerintem elégedett és büszke lehetsz magatokra.:) Szóval gratuálok!
(Rovácskának meg köszi a felvételt.:))

Jah, és sikerült, amirõl beszéltünk, még egy évig tudok hegedülni - olyan feltételek mellett, ahogy te is csellózol. Nem volt könnyû, de meggyõztem a tanáromat...:D

+ Eszembe jutott egy kérdés: A csellón hogy vannak a húrok? Mármint mik az alaphangok? (Jobban nemtom megfogalmazni, bocsi.)
"mert kint nem tetszik semmi sem, s mert győzni nem lehet a tömegen..."
Shamandalie
Újonc

» 2006.06.08. 11:05

No, leszedtem és meghallgattam, bár nem vagyok vonós, csak érdekelt a dolog és azt kell, hogy mondjam, pozitív csalódás volt. Elõször is: teljesen jó sebességgel jön le a videó, szóval ez ne tántorítson senkit vissza, még akkor se, ha lassabb netje van, szerintem megéri leszedni. Magát az elõadást nézve pedig: amit játszottatok az nagyon szép, látszik, hogy szeretitek amit csináltok, kár, hogy az örjöngõ tömeg annyira hangoskodik, hogy néhol fülelni kell a csellóhangokért. ::happy::
A második szám nekem jobban tetszett egyébként, az elsõvel is csak annyi bajom volt, hogy az a magas hang nem mindig sikerült...
De azt még begyakorolja a srác és akkor jöhetnétek Bp-re Apocalyptica estet tartani ::happy::
_P4R!_
Újonc

» 2006.06.07. 21:10

Most ért föl! Akit érdekel, itt a link! Aztán nem továbbadni!
kisbergics
Gyakorlott

» 2006.06.07. 17:18

Najó...Föl lesz töltve...
Még két óra, amíg fölér...
kisbergics
Gyakorlott

» 2006.06.06. 18:50

Rovácska köszönöm a DVD-t. Hát még nem vagyok 100%ig biztos benne, hogy nem fogom föltölteni ezt a videót, de elég valószínû. Bocsi. A felvétel nagyon jó! Túlságosan is látszik rajta, hogy mennyire szarok vagyunk. Legalábbis én elsõ két végighallgatásra ezt szûrtem le belõle. Persze lehet, hogy én elfogult vagyok, mert hallottam próbán, hogy mire vagyunk képesek, és mert vagy 100000x meghallgattam már az eredetiket, és afelvétel egyiket se tükrözi vissza. A lényeg, hogy szerintem ez nem az a szint, ami internetre fölkerülhet. Hát bocsi.
kisbergics
Gyakorlott

» 2006.06.02. 17:22

[quote]Hrvatska írta:
(Bergics! Myra csak nekem Myrácska!!! ::waiting::) [/quote]
Az úgy volt...::blushing:::)
Elkezdtem tanulni a Fade to Black harmadik szólamát! A második kedvenc számom! Nem hittem volna, hogy bármit tudok vele kezdeni, de Istennek hála pozitívan csalódtam. Jó persze nem mindenhol tudom zenével együtt gyakorolni, mert még túl gyors, de egész jól haladok vele...Most tartok kis szünetet, mert kicsit elfáradtam, de aztán megyek vissza zúzni!:D Hatalmas élmény! ::horns::
kisbergics
Gyakorlott

» 2006.06.02. 14:27

Atyaég, még csak tegnap délelött volt a "koncert" itt meg már mekkora a "tömeg".
Szerintem jók voltatok. ::applause:: A videóval majd megpróbálok sietni, de nem ígérek semmit. ::worried:: De amúgy a minõsége szerintem elég jó lett.
(Bergics! Myra csak nekem Myrácska!!! ::waiting::)
Üdv: Hrvatska, aki Rovácska!
Hrvatska
Vén róka

» 2006.06.01. 19:37

[quote]kisbergics írta:

... szóval van ám hangulata, amikor bemész azok közé a falak közé, ahova járt Babits... [/quote]

Van ám hangulata, amikor azokon az utcákon mászkálsz, ahol anno Babits... :P :D

Myra, én beírtam mindig a koncerteket, de nem voltál... :(
Lissuin
Vén róka

» 2006.06.01. 19:34

Jankuc: Még szép, hogy biztos! ::hug:: :D
Myrácska: Az a háttérben csak az újonnan épült tornacsarnok...De mutathatok képeket a suliról is, szerintem gyönyörû. És ugyebár az egyik szárny 318 éves, szóval van ám hangulata, amikor bemész azok közé a falak közé, ahova járt Babits, Garay, Jedlik Ányos, Frei Tamás (:D)....(had ne soroljam föl azt a több száz hírességet)
kisbergics
Gyakorlott

» 2006.06.01. 19:21

I want to find the secret path
A bird delivered into my heart...
Myrafelle
Gyakorlott

» 2006.06.01. 17:48

[quote]kisbergics írta:

Legközelebb együtt játszunk! ::wink:: ::grin:: [/quote]

Ja, biztos... :D
Lissuin
Vén róka

» 2006.06.01. 17:44

[quote]Lissuin írta:
Nincs mit, szivesen. ::hug:: Legközelebb azért megnéznélek élõben, ahogy játszol. :D ::eyelash:: [/quote]
Legközelebb együtt játszunk! ::wink:: ::grin::
kisbergics
Gyakorlott

» 2006.06.01. 17:43

[quote]kisbergics írta:

Jéé...tényleg...most hogy mondod...na majd odafigyelek...köszi!:)::hug:: [/quote]

Nincs mit, szivesen. ::hug:: Legközelebb azért megnéznélek élõben, ahogy játszol. :D ::eyelash::
Lissuin
Vén róka

» 2006.06.01. 17:42

[quote]Lissuin írta:
...[/quote]
Jéé...tényleg...most hogy mondod...na majd odafigyelek...köszi!:)::hug::
kisbergics
Gyakorlott

Következő