Hangszervásárlás

Hangjegyek, dallamok, hangszerek

» 2005.04.07. 07:26

Na stop. Ha zenesuliba jár az ember, akkor azért az ott kapott hangszert [u]hazaviheti[/u], legalábbis jobb helyeken. Jó, most nem egy zongorára vagy egy dobfelszerelésre gondolok. (Dobfelszerelést is max. fél, vagy egy év után ajánlatos venni, nekem így mondták.) De minden mást "kikölcsönözhet" a suliból, nem véletlenül van hangszerhasználati díj. Vagy szerinted akkor hogyan gyakorolja a feladatokat, amit kapott? Akkor néznénk ki jól, ha a hangszert nem vihetné haza. Én nem tudom, hogy az ország zenesulijaiban mi a helyzet, de nem hinném, hogy ha Szekszárdon ez így megy, akkor máshol nem. Vagy ha mégis, hát erõsen van mit fejlõdnie a zeneoktatási intézményeknek...
Metronóm... hát nemtom, szerintem ha nincs annyi ritmusérzékkel megáldva az ember, hogy már az elején metronóm kell neki, akkor ne kezdjen zenélésbe. Legalábbis ne képesítés nélkül. Lehet, hogy most ez nagyképûen hangzik, de nekem sosem volt rá szükségem.

Hm. Nagyon off volt? ::blushing::
"Lehet, hogy az út, amelyet kinek-kinek követnie kell,
már ott húzódik a lába előtt, csak látni nem látja."
Lissuin
Vén róka

» 2005.04.07. 06:32

Saját hangszer elengedhetetlen a gyakorláshoz. Jól is néznénk ki, ha heti 1 órát tudsz csak gyakorolni a zenesuliban. Nomeg vannak olyan hangszerek is, amikkel jobb ha messzirõl elkerülöd a zenesulit és magántanárt keresel.
Én tippként hangszervételhez csak annyit mondok, hogy olcsó, kezdõk számára kitalált dolgot vegyél, ne akarj egybõl több100eFt os cuccot, mert nincs rá szükséged még. Majd ha már lesz akkor lesz is pénzed megvenni a jót.
Viszont egy metronómra mindenképp célszerû kiadni azt a kb 5 ezret amit kérnek. Marha nagy segítség. Persze az elején idegesít meg zavar, de idõvel a 2. legjobb barátod lesz (ugye elsõ a hangszer)
myUserbar.hu
myUserbar.hu
kabát
Vén róka

» 2005.04.06. 19:33

[quote]Lissuin írta:

Úgy, hogy mondjuk elvonszolja magát egy zenesuliba. Nagy bajban lennénk, ha csak úgy lehetne megtanulni játszani egy hangszeren, hogy megveszed. Aztán meg ha meggondolod magad, vagy nem tetszik, mit csinálsz? Ott porosodik majd a drágán megvett hangszer valahol? ::eyebrow:: [/quote]

ha meggondolja magát akkor úgy kell neki ::devil::
Üdv: Hrvatska, aki Rovácska!
Hrvatska
Vén róka

» 2005.04.06. 19:30

[quote]Hrvatska írta:

...és hangszer nélkül hogyan tanul meg játszani ::tongue:: [/quote]

Úgy, hogy mondjuk elvonszolja magát egy zenesuliba. Nagy bajban lennénk, ha csak úgy lehetne megtanulni játszani egy hangszeren, hogy megveszed. Aztán meg ha meggondolod magad, vagy nem tetszik, mit csinálsz? Ott porosodik majd a drágán megvett hangszer valahol? ::eyebrow::
Lissuin
Vén róka

» 2005.04.06. 19:28

[quote]Lissuin írta:
Öhm, hát nem tom, én elõbb megtanulnék játszani, mielõtt hangszert veszek... [/quote]

...és hangszer nélkül hogyan tanul meg játszani ::tongue::
Hrvatska
Vén róka

» 2005.04.06. 17:21

[quote]Angelwings írta:

Nos nem nagyon értek zenéhez (még) , de szeretném megtudni hogy egy hangszert az én esetemben egy zongora/szintetizátor vásárlásnál mit kell figyelembe vennem,mik a fõszempontok amiket kell nézni? [/quote]

Öhm, hát nem tom, én elõbb megtanulnék játszani, mielõtt hangszert veszek...
Lissuin
Vén róka

» 2005.02.26. 23:15

Hat 20-ert engem is erdekelne valami cucc, de azok mar szerintem tenyleg nagyon rosszak. Raadasul 35 folott mar kicserelhetem a pickupjaimat EMG-re is - akkor meg minek. Inkabb az :-)
Ha sikerul valamit talalnod, azert ird mar meg, kivancsi vagyok. Egyebkent hasznaltban is erdemes lenne utananezni, szvsz eleg sok a netes hirdetes is. Legalabbis amikor en basszuscuccot akartam venni, akkor rengeteget talaltam es gitar biztos tobb van.
Zlocin
Újonc

» 2005.02.25. 07:39

37 jujj soook.
Figy... nekem nem szempont jelen helyzetben a bõvíthetõség, se a pickupok hangszíne.
Nem akarok elmenni szólógityósnak, bõgõs vagyok, de attól még otthonra hobbiszinten nem árt ha megtanulgatok egysmást. Na erre aztán egy fadarabhúrokkal típusú gitár is jó.
myUserbar.hu
myUserbar.hu
kabát
Vén róka

» 2005.02.25. 01:40

Gondoltam, hogy nem akarsz nagyon gazat, csak en a leggyengebb amde hasznalhato darabot 37e korul lattam, ami tenyleg gitar is. Marmint annyira az, hogy ha boviteni akarod, akkor lehet. Nekem egyebkent ezert volt jo vasar a Samick - az alap elektronika nem egy Wacken koncertre van kitalalva, dehat messze is van az meg. Viszont barmikor bovithetem a szabvany elemekkel is, nem kett kifurni - kivesni - szetdirib-darabolni a gitart hozza. Legalabb uj testet nem kell venni tobbet, es raadasul a nyaka sem csavaros.

Ismeros a helyzeted egyebkent - keves a negy hur egy ido utan. Nekem perfekt megoldas volt egy erdekes helyzetre: voltak otleteim, amiket basszgitaron egyszeruen lehetetlen megcsinalni (legalabbis az en negyhurosomon). Kolcsonkertem jonehany hetre a zenesz haver gitarjat. Neki volt meg egy, igy nem hianyzott, en ez alatt megtanultam (alap szinten) pengetovel jatszani egy szologitaron es felvettem az alapotleteket. Egyikonk sem fizetett, es amit szerettem volna, azt megkaptam. Basszgitartanarom alberletben lakott egy gitarossal - na ott sem volt hangszerhiany.
A masik nagyon olcso gitar alternativa az akusztikus gitar. Mas otletem nem nagyon van - sajnos nalunk nagyon dragak a hangszerek :-(
Zlocin
Újonc

» 2005.02.24. 07:36

figy... lehet... azért megnézem ám h mit veszek...
De elsõsorban egy új bõgõre/vagy a régi tuningolására gyûjtök, szal nincs rá nagy keret
myUserbar.hu
myUserbar.hu
kabát
Vén róka

» 2005.02.24. 02:58

Jó poénnak: haverom egy eve vett 20 rongy korul egy stratocaster-koppintas gitart, egy haversractol. Ugy egy het utan feltunt mar mindenkinek, hogy a folso E hur a 12. bundtol a nyak alatt van jo masfel mm-rel... ennyit a hozzaertokrol. Azert szerintem csak finoman azt a 20 e-t... nem lesz az nagyon keves...?
Zlocin
Újonc

» 2005.02.23. 07:47

Rovácskával beszéltem ezügyben. Jó kis hegeda az, de én max 20 at szeretnék rászánni.
Tök mindegy, hogy hogy szól, csak gitár legyen
myUserbar.hu
myUserbar.hu
kabát
Vén róka

» 2005.02.22. 22:03

Szterintem nézz körül a hangszerbolt.lap.hu-n és az apró hírdetések környékén. Jobbat nem tudok én se.

de tippnek tudom ajánlani, pl Hrvatskat... ::kocc:: ::grin::
Van, hogy örülsz, mert minden összejön s van, hogy kiborulsz, mert minden összejön.
Reaper
Haladó

» 2005.02.22. 21:27

[quote]kabát írta:

jujjj..... eznagggyonfááááááj

Ezt nem mondod komolyan....

Kollegák!
Hol lehet olcson venni villanygityót?
Tökmindegy h hogyan szól, meg ilyenek, csak otthonra kellene [/quote]

PL nálam :D
Hrvatska
Vén róka

» 2005.02.22. 20:58

jujjj..... eznagggyonfááááááj

Ezt nem mondod komolyan....

Kollegák!
Hol lehet olcson venni villanygityót?
Tökmindegy h hogyan szól, meg ilyenek, csak otthonra kellene
myUserbar.hu
myUserbar.hu
kabát
Vén róka

» 2005.02.22. 12:48

[quote]Balint írta:
Fõztem már én is (egy haverom javaslatára mosóporos vízben), de a húr összeszedte a mosóport és very disgusting meg loathing volt ::grin::
ON [/quote]

Ennyire hülye nem lehetsz.... ::rotfl::
Van, hogy örülsz, mert minden összejön s van, hogy kiborulsz, mert minden összejön.
Reaper
Haladó

» 2005.02.21. 17:03

OFF
Én krómozott/csiszolt húrokat javasolnék, amelyek ugyan drágábbak, de tartósabbak az átlag nikkelezett csodáknál. Fõztem már én is (egy haverom javaslatára mosóporos vízben), de a húr összeszedte a mosóport és very disgusting meg loathing volt ::grin::
ON
Balint
Újonc

» 2005.02.15. 18:02

Kihurozod, beleteszed egy liter vizbe, amit utana forralasig melegitesz. Nekem a kukta erre remek volt. Azert hasznos, mert a basszgitar hurok rozsdasodnak, es -ahogy mar nyilvan te is tudod- baromi dragak, egy hurkeszlet majd' 10x-ese egy gitaros hibrid hurkeszletnek. Igy aztan megvedjuk - nekem alig 9 honap alatt szakadt E-hurom, az is azert, mert luzerul hasznaltam.
Igy aztan: minden gyakorlas vagy jatek utan le kell rola torolni a nedvesseget (akar alkohollal attorolni), amit a kez visz ra, majd max kethavonta kifozni, hogy a hurtekervenyek kozul is kijojjon a zsir es a nedvesseg. Nem tudom, fogtal-e mar basszgitart, de az kell, hogy csilingeljen picit, az erositesben is remekul szol akkor. A hasznalattol elkpoik es a szennyezodestol is eltompul a hangja. En hetvegen kifoztem a hurjaimat es azota ugy szolnak, mint az ACDC - Hell's Bells :-D
Zlocin
Újonc

» 2005.02.15. 17:54

[quote]Zlocin írta:

Ki kell fozni kethavonta [/quote]

Hogy fõzöl ki egy húrt? ::surprise::
mazsola
Pixeltologató szakmunkás

» 2005.02.15. 07:30

Ó volt már példa arra is. egyszer kifõztem. elõtte bírta az Addario 6 hetet. utána már csak 2-3 at. másodszor is kifõztem.
Utána egy durvább nyolcadtriolázásnál.... pennnng E húr szakadt.... a helyi kollegák el se hitték volna ha nem mutogatom Nekik a szakadt húrt
myUserbar.hu
myUserbar.hu
kabát
Vén róka

» 2005.02.14. 23:20

[quote]kabát írta:
hamar tompul, és a G húr vág. [/quote]

Ki kell fozni kethavonta. Legalabbis nekem hasznalt. Meg surun alkoholozni, hogy maradjon a csilingelese. De a Warwick Red nekem is mukodik, olyan nagyon, hogy most is az feszul. (Megyek is jatszani egy kcisit, alig birom turtoztetni magam :-D )
Zlocin
Újonc

» 2005.02.14. 18:51

Én személy szerint a Warwick Red basshúrokat tudom ajánlani. Nagyon szépen szólnak és nyúzhatóak is. Én 5 ös készletet használok, a C húrnak herélten is nagyon pengõ mély hangja van. A közép és a magas hangok is szépen, fémesen csengenek. Az E húrt nemtom azt elajándékoztam.
d'Addariom volt már, de az nem nyerte el a tetszésemet. Hamar tompul, és a G húr vág.
myUserbar.hu
myUserbar.hu
kabát
Vén róka

» 2005.02.14. 18:01

Akkor arrol, hogy mit ne: nikkelezett basszus hurkeszletet soha. Rozsdasodik, ellaposodik a hangja. Nagyon olcsok mostanaban es az Eldoradoban is azt akartak adni, Stainless Steel-bol meg csak Warwick volt, ami egy kicsit szinten gaz, de legalabb biztos jol szol, csak allitolag rosszul nyulik. Basszusgitarra is szerintem ajanlhato a rozsdamentes acel d'Addario, egy negyhurosra 105-85-65-45-os szeriaban (kell a vastagsag, ha lehangolod a felszerelest).

Engem erdekelne, hogy nincs-e valamelyikotoknek nemi tapasztalata a bassz elektronikakkal, EMG pickupokkal vagy hasonlokkal? Kivancsi vagyok...
Zlocin
Újonc

» 2004.12.14. 13:27

Az Ernie Ball húrok nagyon jók!!! Imádom õket, embertelenül szólnak, és a slinky sorozat szinte simogatja az ujjaidat játék közben!!! Ahhh... Mondjuk Floyd Rose-os gityóhoz picit puhák, de én még ott is azokat használom. Zseniálisak!! Csak picit hamar rozsdássodnak. A Dean Markley Blue Steel húrokat ismeritek?? Na azok aztán MINDENNEK odavernek!!
PFbalazs
Újonc

» 2004.12.14. 12:29

Múltkor vettem 9es hibrid Ernie húrokat a gitáromra. A magasak ugyanolyan szépek és könnyen játszhatók, de a mélyek egyszerûen letépik a fejed. Nagyon brutális!
I'll play the blues for you...
Metil
Újonc

ElőzőKövetkező