Hangszervásárlás

Hangjegyek, dallamok, hangszerek

» 2005.08.27. 19:55

[quote]Dani írta:

Szerintem azt kell venni, aminek a hangzásvilága illik hozzád, illetve amilyen hangzást Te szeretnél. Pl., én soha nem fogok Tama Starclassic dobokat venni, mert hiába szól jól Jukkánál, nekem nem jön be a hangja. Ugyanez van gitároknál is. Ne vegyél csak azért, mert a kedvenc gitárosodnak az van. Lehet, hogy neki jó, de nem biztos, hogy abban a zenében amit Te játszol, ugyanaz lesz a hangzás. [/quote]

Bárcsak tudnám, hogy nekem milyen a stílusom a zenélésben... ::confused::

... meg hogy adott stílusokhoz milyen hangzás, és ezáltal milyen hangszer illik.
Üdv: Hrvatska, aki Rovácska!
Hrvatska
Vén róka

» 2005.08.27. 19:38

[quote]Hrvatska írta:

Egy érdekes kérdés...
Szerintetek érdemes úgy hangszervásárlásra adni a fejünket, hogy a nagy neveknél látott hangszert veszem meg. Vagy ha csak egyszerûen látok/hallok egy koncerten vmit és az alapján akarok én is olyat venni. [/quote]

Szerintem azt kell venni, aminek a hangzásvilága illik hozzád, illetve amilyen hangzást Te szeretnél. Pl., én soha nem fogok Tama Starclassic dobokat venni, mert hiába szól jól Jukkánál, nekem nem jön be a hangja. Ugyanez van gitároknál is. Ne vegyél csak azért, mert a kedvenc gitárosodnak az van. Lehet, hogy neki jó, de nem biztos, hogy abban a zenében amit Te játszol, ugyanaz lesz a hangzás.
"Step after step, we try controlling our fate, when we finally start living, it's become too late..."
Dani
Vén róka

» 2005.06.19. 16:44

Sziasztok, tudtok nekem mondani valami okosat? Most szeretnék megtanulni gitározni, akusztikuson, csak mivel zsm egy forint se, tanár ki van zárva.. gitárt meg vagy kapok kölcsönbe hosszútávra vagy vennem kell valami olcsóbbat.. ha veszek, akkor milyet vegyek? És nem tudtok valami módszert amivel autodidakta lehet könnyen megtanulni?
"There's nothing either good or bad. But thinking makes it so." (Shakespeare: Hamlet)
Althaia
Újonc

» 2005.05.28. 14:43

sztem:

Eldöntöd, hogy milyen árban gondolkodsz.
Utána nyakadba veszed a világot, és addig nem állsz le amíg a felelhetõ összes árban korrekt cuccot ki nem próbáltad.

A többi lépés gondolom már evidens
myUserbar.hu
myUserbar.hu
kabát
Vén róka

» 2005.05.28. 10:30

Egy érdekes kérdés...
Szerintetek érdemes úgy hangszervásárlásra adni a fejünket, hogy a nagy neveknél látott hangszert veszem meg. Vagy ha csak egyszerûen látok/hallok egy koncerten vmit és az alapján akarok én is olyat venni.
Üdv: Hrvatska, aki Rovácska!
Hrvatska
Vén róka

» 2005.04.16. 00:07

[quote]Derrewyn írta:

Ha már ennyi bele akarsz menni a részletekbe, akkor...

Nem 3, hanem 4 szintije van Tuomasnak. :)
Természetesen mindegyik Korg, de 66 billes nincs,és nemcsak Tuomasnak, egyáltalán nincs ilyen Korg. Általában 61, 76, vagy 88 bill van egy gépen, a kisebb, olcsóbb darabokon 49. Ezektõl a számoktól nagyon kevés típus tér el.

Nos a 4 szinti:

N364 - 61 billes, kizárólag ezzel készült az Oceanborn teljes egésze. Újonnan már nem kapható, használtan kb. 200 ezer. Ez van a közönséggel szemben lévõ kettõ közül felül.

Triton - ez is 61 billes és bizony 750 ezer. Ez van alul.

Karma - szintén 61 billes és 500 ezer körül már kapható. Ez van koncerteken oldalt, a vöröske. :D

Trinity ProX V3 - 88 billes, de nem kalapácsmechanikás, csak erõsen súlyozott. Ezt sem gyártják már nagyon, árra nézve nem találtam semmit, de az is olyan 6-7-800 ezer körül lehet(ett). [/quote]

::god:: ok,ok, 61, nem 66- na. Elnéztem...
PFbalazs
Újonc

» 2005.04.12. 23:38

Feltett szándékotok, hogy bõgjek, mint a zálogos tehén? ::crying:: ::eyebrow::
mazsola
Pixeltologató szakmunkás

» 2005.04.12. 23:35

[quote]PFbalazs írta:

És ha még hozzá teszem, h az 1. kettõ 900000-be, a karma meg 700000-be kerül... ::sad:: [/quote]

Ha már ennyi bele akarsz menni a részletekbe, akkor...

Nem 3, hanem 4 szintije van Tuomasnak. :)
Természetesen mindegyik Korg, de 66 billes nincs,és nemcsak Tuomasnak, egyáltalán nincs ilyen Korg. Általában 61, 76, vagy 88 bill van egy gépen, a kisebb, olcsóbb darabokon 49. Ezektõl a számoktól nagyon kevés típus tér el.

Nos a 4 szinti:

N364 - 61 billes, kizárólag ezzel készült az Oceanborn teljes egésze. Újonnan már nem kapható, használtan kb. 200 ezer. Ez van a közönséggel szemben lévõ kettõ közül felül.

Triton - ez is 61 billes és bizony 750 ezer. Ez van alul.

Karma - szintén 61 billes és 500 ezer körül már kapható. Ez van koncerteken oldalt, a vöröske. :D

Trinity ProX V3 - 88 billes, de nem kalapácsmechanikás, csak erõsen súlyozott. Ezt sem gyártják már nagyon, árra nézve nem találtam semmit, de az is olyan 6-7-800 ezer körül lehet(ett).
Derrewyn
Haladó

» 2005.04.12. 10:02

Balázs, muszáj ennyit beszélned? ::grin::

(::hug::)
mazsola
Pixeltologató szakmunkás

» 2005.04.12. 09:54

És ha még hozzá teszem, h az 1. kettõ 900000-be, a karma meg 700000-be kerül... ::sad::
PFbalazs
Újonc

» 2005.04.11. 23:48

[quote]PFbalazs írta:

És by the way: Tuomasnak is ugye 3 kül modell Korg szintije van, amibõl egy kalapácsmechanikás és 88 billentyûs, egy sima nyomásérzékelõs és 66 billentyûs, a harmadik meg egy Karma, ami "csöppet" bonyolultabb az elõzõ kettõnél...[/quote]

::crying:: ::brokenheart:: ::sigh::

Énisakarooook...

(Miért nincs ultragazdag nagybácsim?!)
mazsola
Pixeltologató szakmunkás

» 2005.04.07. 20:49

Egyébként nem minden zenesuliba kell énekelni...
PFbalazs
Újonc

» 2005.04.07. 19:30

látodlátod.... mondom én h svindlizni kell a húron ahol lehet.... natéllegneoff
myUserbar.hu
myUserbar.hu
kabát
Vén róka

» 2005.04.07. 19:26

[quote]kabát írta:

[Javaslom a gitártanárom módszerét kispénzû ámde lelkes tanulóknak. Az ujjrendet baromi frankón el lehet sajátítani egy seprûnyéllel, ha rárajzolod az érintõket. Hülyeségnek hangzik, de mûxik a dolog.
[/quote]

Hajaj, a gitártanárok és az õ ujjrendjeik... Ezzel nem leszek túl népszerû, de annyira nem érdemes õket benyalni, mert leragadsz, aztán a balkezedet nehezen mozgatod el a pozícióból... Ez most másik téma, de szólnom kellett, mert sok gityósgyereket látok, akik nem tudnak továbbfejlõdni, mert annyira görcsösen ragaszkodnak az ujjrendhez... bocs az Off-ért.
PFbalazs
Újonc

» 2005.04.07. 17:50

[quote]Angelwings írta:

Jó Lissuin abban igazad van mivan ha megunom de ugy hogy próbálkozzak ha nincsen min? [/quote]

Javaslom a gitártanárom módszerét kispénzû ámde lelkes tanulóknak. Az ujjrendet baromi frankón el lehet sajátítani egy seprûnyéllel, ha rárajzolod az érintõket. Hülyeségnek hangzik, de mûxik a dolog.
Ugyanezt meg lehet csinálni szintivel is. Fogsz egy kartontekercset, rárajzolod a billentyûket, és hajrá. Az elsõ idõkben úgyis a kézrendet oktatják... amúgy meg Derrewynnek igaza van, és nagyjából én is ezt mondtam anno. Nem egybõl egy kétmilkás szintit kell venni. 30 körül már nagyon jókat lehet kapni. Nomeg ha belepillantasz a Bolhapiac topicba akkor asszem Wishmasternek van egy eladó cuccosa.... ha más nem kipróbálni talán megérné...
myUserbar.hu
myUserbar.hu
kabát
Vén róka

» 2005.04.07. 17:22

[quote]Angelwings írta:

Jó Lissuin abban igazad van mivan ha megunom de ugy hogy próbálkozzak ha nincsen min?. [/quote]

Tündérbogár. Épp azt ecsetelgettük egész eddig, hogy zenesuliba kell járni ilyenkor. :)
"Lehet, hogy az út, amelyet kinek-kinek követnie kell,
már ott húzódik a lába előtt, csak látni nem látja."
Lissuin
Vén róka

» 2005.04.07. 12:37

[quote]Derrewyn írta:

Balázsnak teljes mértékben igaza van abban, hogy nem nehéz átszokni egyik "ugyanolyan" hangszerrõl a másikra. [/quote]

Ez igaz.
De ehhez még azt hozzátenném, hogy egy másik eszközhöz viszont picit nehéz hozzászokni. Teszem azt például egy másik vonóhoz, nekem ebben van tapasztalatom ugyebár. Még anno tönkrement a vonóm, kihullott belõle az összes lószõr. De valamivel játszanom kellett, míg azt megjavították, így hát kaptam kölcsön egy másikat. Az elsõ két hétben borzasztó volt, hogy át kellett szoknom rá. Ugyanolyan vonó volt, mint az enyém, egyszerûen mégis más volt. Más volt a fogása, másképp tapadt a húrokhoz, akárhogy gyantáztam. Mondjuk sikerült megszoknom, de akkorsem jó élmény.
Lissuin
Vén róka

» 2005.04.07. 11:36

[quote]Angelwings írta:

Nos nem nagyon értek zenéhez (még) , de szeretném megtudni hogy egy hangszert az én esetemben egy zongora/szintetizátor vásárlásnál mit kell figyelembe vennem,mik a fõszempontok amiket kell nézni? [/quote]

Én leginkább Liss véleményével értek egyet. Elõször kezdj el járni tanárhoz, ez lehet akár zeneiskola is, vagy magántanár is. Erre mindenképpen szükség van, sokkal gyorsabban lehet fejlõdni, ha valaki mutatja az utat.
Hangszert addig ne vásárolj, amíg nem feltétlenül szükséges (van otthon vagy a közelben lakó nagyinál/ismerõsnél zongora, netán kölcsön tudsz kérni egy szintit), és ha mindeképpen kell venned, akkor se adj ki rá túl sokat (pár 10e), a lényeg annyi, hogy rendes mértû billentyûk legyenek rajta.
Ezután következhet a sok-sok gyakorlás.

Ha egy év után is meg van a kezdeti lelkesedésed, akkor kezdj el csak komolyabban hangszer után nézelõdni.

Balázsnak teljes mértékben igaza van abban, hogy nem nehéz átszokni egyik "ugyanolyan" hangszerrõl a másikra. Ez egy szinti esetében pláne így van. Többnyire csak a programozás az, ami némileg eltér a különbözõ márkákban-modellekben, de egy gyakorlott szintis ezt is könnyen átlátja.
A billentyûk apró különbségeit könnyû megszokni, még a kalapácsmechanika sem okozhat túl sok gondot. Minden csupán gyakorlat kérdése.

Viszont azt most leszögezem, hogy egy billentyûsnek jó érzékkel kell rendelkeznie a mûszaki dolgokhoz és számítógéphez.

Derrewyn
Haladó

» 2005.04.07. 10:39

[quote]kabát írta:

J. Nomeg a billentyû, és itt szintetizátorról beszélek az igen sokféle lehet. És mind más. Ha bérel egyet, és utána vesz egy sajátot akkor igencsak meg fog vele szenvedni.
[/quote]

Ja, meg ha vesz egyúj szintit, egy másfélét, azt is be kell programozni... Meg megint magamból kiindulva: megsúgom h például 6 ról 7húros gitárra átszokni, ha a hatossál már tudsz bánni RENDESEN akkor kb fél nap. A szintin meg max annyi a különbség, hogy kalapácsmechanikás, vagy nem... Nem jó, ha nagyon megszoksz egy hangszert, mert akkor "leragadsz" nála és nehezen tudsz esetleg váltani. Nekem pl a régi gityómnak ilyen iszonyat vékony nyaka volt. Szinte nem is használtam mást, és amikor kipróbáltam egy les pault, aminek kb kapanyél vastagságú a nyaka, olyan elveszettnek éreztem magam. Úgyhogy próbálom magam a hangszertõl függetleníteni. Ez egyébként csak gyakorlás és technikai tudás mértéke. És by the way: Tuomasnak is ugye 3 kül modell Korg szintije van, amibõl egy kalapácsmechanikás és 88 billentyûs, egy sima nyomásérzékelõs és 66 billentyûs, a harmadik meg egy Karma, ami "csöppet" bonyolultabb az elõzõ kettõnél... Csak megszokás kérdése, hidd el.
PFbalazs
Újonc

» 2005.04.07. 10:04

[quote]PFbalazs írta:

... Én pl. kezdetben dobolni akartam, de aztán nem tetszett, aztán zongorázni, és végül kikötöttem a gitárnál... [/quote]
Hehe, nekem pont fordítva volt... meg persze ottvan a dob és a zongora közt a cselló. :) Elõször gitározni szerettem volna, csak túljelentkezés volt. Aztán egy év múlva zongorázni, de ott is túljelentkezés volt. Akkor elküldtek oda, ahol volt hely, tangoharmonikára... Meghallgattak, fel is vettek volna. Iszonyat mázlim volt, hogy összefutottam a csellótanárnõvel! :D Aztán most meg ugye ittvan nekem a dob is... ::love::
Nade ez már off, befejeztem. ::blushing::
Lissuin
Vén róka

» 2005.04.07. 10:03

Jó ok. Elismerem zeneiskola és zeneiskola között is hatalmas különbségek vannak.
Egy ismerõsöm kezdett el csellózni itt Monoron a zeneiskolában. Persze akkor Neki se volt pénze saját hangszerre (a cselló télleg gyehett drága, mint a vonósok általában, de ez a szintire nem vonatkozik) Õ is bérelte a zenesulitól. Mit ne mondja a hangszer nem volt más mint fadoboz húrokkal. Ugye a cselló, lévén nincsenek rajta egzakt fretek mint egy gitárnál igen komoly hallást igényel. Nos azzal a zenesulis cuccal inkább csak eltolta volna a hallását. Nomeg a bérleti díj kb 500 Ft tal volt kisebb mint a törlesztõrészlet. 1 hónap után vissza is vitte a csellót, és részletre vett egy sajátot. Azóta Õ is kinõtt kettõt, de simán el tudta cserélni minimális differenciával.
Viszont.
Billentyûnél ez a helyzet nem nagyon áll fenn, ugye az ember ujjai itt is fontos szerepet játszanak, de még ha bõgõzik is az ember érzékelhetõen hosszabbak lesznek az ujjai már rövid idõ alatt. Billnél pláne. Nomeg a billentyû, és itt szintetizátorról beszélek az igen sokféle lehet. És mind más. Ha bérel egyet, és utána vesz egy sajátot akkor igencsak meg fog vele szenvedni.
Persze itt is érvényes a "Kinek a pap,..." mondás.
Én anno megvettem magamnak a hangszeremet. Nem bántam meg, és nem valószínû, hogy meg fogok Tõle válni még akkor se ha veszek egy újat
myUserbar.hu
myUserbar.hu
kabát
Vén róka

» 2005.04.07. 08:31

Namostakkor egy picit ebbe beleszólnék. Elõször is, lehet metronóm nélkül is, de tényleg nagy segítség, ha van. Magamból kiindulva az ember néha picit gyorsabban akarja játsszani a dolgokat, mint kéne és még a végén kárt tesz magáben( Nekem úgy kb 2 éve majdnem sikerült is...) Meg ritmusérzéke lehet nagyon jó az embernek, de a tempót nem biztos h rögtön hibátlanul tudja követni... Ez olyan, mint a hallás, lehet abszolut hallásod, de ha nem tudod, milyen az az F hang, akkor nem tudod megmondani, h az -e amit hallassz... Értitek? ::grin::
Másik: Tényleg várj a hangszervásárlással, mert lehet h nemsokára beleszeresz egy másikba, aztán ugrott a pénzzed, amit erre félretettél... Ne mondjátok már, hogy mindenki rögtön az elsõ pillanatban tudja, mit akar! Én pl. kezdetben dobolni akartam, de aztán nem tetszett, aztán zongorázni, és végül kikötöttem a gitárnál... És szerintem annyira nem vagyok menthetetlen. Márminthogy mostmár szerintem enél is maradok.
PFbalazs
Újonc

» 2005.04.07. 07:51

Szerintem sincs semmi baj a metronómozással, tényleg haszonos, ebbe felesleges belekötni, igenis van, akinek kell már az elején, Neked nem, ügyes vagy. Viszont sokszor tényleg jobb bérelni a hangszert. Legalábbis amíg én fagottozni tanultam, a zeneiskolától hihetetlen potom pénzért - igaz, nem túl túl jó minõségû, de kezdõknek épp megfelelõ - hangszert lehetett bérelni, úgy hogy hazavihettem. Ez inkább hangszere válogatja, mi éri meg és mi nem, fagottot ugyanis csak rendelésre hoznak a legtöbb helyen, kemény milliókért, és a legrosszabb minõségû használt hangszernek alig nevezhetõ cucc volt 10000 körül 5 éve. Egy gitárral vagy egy szintivel ilyen gondok már nem nagyon vannak...

Szerintem a vitát itt fejezzétek be.
I have a tree inside of me. It's roots deep in the past, and the branches fumbling towards the future.
Lasse
Gyakorlott

» 2005.04.07. 07:47

Jajjistenem. Forgasd már ki a szavaimat, légyszi. Azért a stúdiózás csöppet más dolog. Egy kezdõnek a kezdõ ritmusokhoz szerintem nincs szüksége metronómra. Az elején úgysincsenek olyan bonyolult dolgok, hogyha üti a mérõt, (saját maga, mondjuk a saját lábával) ne tudja lejátszani. Az egy dolog, ha már kissé bonyolódnak a dolgok, hogy akkor használja. De odáig meg bõven fejlõdik a ritmusérzéke is. [u]Nem[/u] azt mondtam, hogy tökéletes ritmusérzék szükséges. De ha már van valamennyi, akkor nem kell metronóm. Egyébként meg egy csellót nem lehet ám olyan olcsón kapni, mint egy gitárt... A másik meg az, hogy az ember ha fiatalabb korban kezdi el, akkor még nõni fog. Én is nõttem rengeteget azóta, hogy játszom. Négy különbözõ méretû csellóm volt már. Csak úgy mondom. Szóval ha már az elején megvettem volna, akkor szépen megvehettem volna az utána következõ hármat is... Másrészt pedig a legolcsóbb cselló kerül kb. 60.000 Ft-ba, és ezzel még azt hiszem keveset is mondtam. Jó, ez lehet, hogy csak a csellóra vonatkozik, de akkoris megfontolandó a hangszervásárlás. És pont.
Lissuin
Vén róka

» 2005.04.07. 07:33

Mért kell egy totál kezdõnek egybõl tudnia saját magától takkra játszani? Most ezek szerint az el se kezdje a zenélést akinek nincs tökéletes ritmusérzéke? Már megbocsáss de senki se gitárral/dobbal/csellóval/zongorával születik! A ritmusérzék csak részben adottság. Ugyanúgy mint a hallás fejleszthetõ.
Zeneiskolai cuccok bérlése: Nos én úgy gondolom, és ezt tapasztalatból tudom mondani, lévén nem egy embert ismerek zenesulikban, az ottani hangszerek bérlése legtöbb esetben igen kemény pénz, és ha kiszámlod, akkor inkább megveszem részletre a SAJÁT hangszert, minthogy ugyanannyit fizessek egy hangszer bérléséért amisoha nem lesz az enyém. Ez olyan mint az albérlet kontra lakáshitel.
Metronómra visszatérve. Én nem is tudom, hogy a legnagyobb zenekaroknál is, ha stúdióznak mért lehet dupla hangerõvel (a monitorhoz képest) hallani a takkot? Vagy az ilyen emberek, mint Marco Hietala, Slash, Lars Ulrich nem is zenészek? Mert metronóm kell nekik?
myUserbar.hu
myUserbar.hu
kabát
Vén róka

ElőzőKövetkező