Hangszervásárlás

Hangjegyek, dallamok, hangszerek

» 2011.06.21. 17:57

Sziasztok!
Sürgősen eladó egy másfél éves alig használt Soundsation SG elektromos gitár és egy Roland cube 15 wattos erősitő!/+heveder, 1 ibanez pengető,kábel és tok/
így együttesen az ára 50000 ft de alkuképesek vagyunk bizonyos fokig. Illetve cserében is benne vagyok basszus gitár fejében amink az ára min: 40-50 ft
elérhetőség:telefonon:06304529324
illetve mail:matyi1022@freemail.hu
Képet tudok küldeni!!!
nightgirl21
Újonc

» 2008.10.12. 19:11

Üdv mindenkinek!

Lenne eladásra egy Harley Benton HB80R típusú basszerhez is jó 65 wattos kombóm 30.000-ér (új ára: 38.900-) és egy Bogey AC60R 60 wattos akusztikus 45.000-ér (új ára: 56.900-)és egy Boss BD2 Blues driver pedál 12000 ér.A cucc Komárom megyében található(Bajon,Tata mellett)Egyiknek sincs semmi baja.

Remélem jó topicba írtam,és nem nagyon off.

Ha valakit érdekel valamelyik akkor a baybluess@hotmail.com-on elérhet.

Bandy
Újonc

» 2008.10.08. 15:58

Körülnézek amjd!Amúgy kösz a segítséget!

SDG!
materichard
Újonc

» 2008.09.30. 20:34

Az X5D egy nagyon jó kis hangszer:) Viszont mostanra már kijött egypár újabb modell is, amit érdemes megnézni. A Roland Juno D Limited Edition pár helyen még beszerezhető, ha érdekel midnenképp nézzed meg.Ezenfelül már lehet nagyon olcsón szerezni Korg Triton modelleket. Bár nem tudom, hogy te menni pénzt szánnál rá!
http://myspace.com/szdanielmusic
Eryc
Újonc

» 2008.09.29. 22:41

Nem vagyok billentyűs, de eddig sok kollega dícsérte a Korg X5Dt. Olcsó és nagyon jó hangszínei vannak. A manuálja kicsi, így nem árt ha van hozzá egy teljes manuálod vezérlőnek. Sokan használják úgy :)
myUserbar.hu
myUserbar.hu
kabát
Vén róka

» 2008.09.29. 17:06

Venni szeretnék egy új szintetizátort sok jó hangszínnel, viszonylag olcsón. nem tudnátok tippeket adni?
SDG!
materichard
Újonc

» 2007.12.10. 14:39

[quote]2omath

...

[/quote]

Igen, az volt az egyik ember, akinél ilyesmit láttam. Olvasgattam egy kicsit, s volt egy sejtésem, hogy nem abból az 50ezres kategóriából rendelte meg a gitárját. :D És nem is 100asból. A mocskos állatja... én is szeretnék majd egy nap custom gitárt rendelni. :D Höhh, gyűlölet magvai. Ezt gondolom a mély hangjára érted? :D Mármint nem Szabó Sándornak, hanem a gitárnak. :D

A másik pedig a lentebb említett gitáristen, Andy Mckee. ^^ Feltehetőleg ő sem az occsó kategóriából választott hangszert. ^^

De ez elgondolkodtató, hogyha nem lehet találni rendes áron akusztikus változatban, akkor erről a tervemről le kell mondani. Mármint az akusztikus baritonról, s át elektronyosra. Hmm... nyáron meló vár majd. ^^

Köszi, hogy utána néztél ennek. ^^

"Egy olyan világ, ahol a szemet szemért elv érvényesül... vicces lenne, mert senkinek se lenne szeme." Todd Gandhi

witya
Haladó

» 2007.12.10. 13:12

[quote]witya

Hallottam meg láttam már ilyen gitárt, s gyönyörű, mély, meleg dallamokat lehet vele csiholni. ^^

[/quote]Azért ezt konkretizálhatnád, mert amit mondtál, azt elég sok módon le lehet érni! Pl. mélyrehangolással... Amúgy utánanéztem az akusztikus baritonak, és asszem itthon Szabó Sándor hinti ilyesmivel a gyűlölet magvait:D... nem tudom...azok asszem ilyen egyedi gitárok, azok meg úgy néznek ki, hogy 3-4-500.000+ anyagköltség... szóval olcsóbban kijössz, ha veszel egy elektromos baritont, valami kiserősítővel... szerintem a legolcsóbb, minőségi megoldás, az az Epiphone Les Paul bariton, kb 130 körül van, meg veszel hozzá használtan egy kis gyakorló kombót... vagy, ami mégjobb, nézz fel hangmester-fórumra, ott hirdet egy bosmaster nicken futó arc egy Squier Subsonicot, tuningolva, 80 ropiért! Az is bariton gitár, bár az előbb említett Epi szebben szól...
speak ov me not as one
speak ov me not as none
speak ov me not at all
for I am continual
2omath
Újonc

» 2007.12.10. 01:02

[quote]2omath
...
[/quote]

Hát, olyan értelme lenne, hogy én főleg  (csak :D ) magamnak játszok, így otthonra egy akusztikus változat kellene. Hallottam meg láttam már ilyen gitárt, s gyönyörű, mély, meleg dallamokat lehet vele csiholni. ^^

Köszönöm az infót mindenesetre. ^^

"Egy olyan világ, ahol a szemet szemért elv érvényesül... vicces lenne, mert senkinek se lenne szeme." Todd Gandhi

witya
Haladó

» 2007.12.09. 21:14

Zoli, ne essé már nekem, mert megfejellek ::grin:: Dont give Upban :D És tényleg nézz meg McKee videót, mert az az ember nem egyszerű :)

Petrucci meg nem az Isten, Myung már elfoglalta ahelyet :)

myUserbar.hu
myUserbar.hu
kabát
Vén róka

» 2007.12.09. 17:10

Hát igen, csak az a baj, hogy a forumukon mindenki nagyon okos, csak nem tudja sokszor miröl beszél, és  adhatsz nekik esélyt a megértésére, csakhát, ők akkor is kiállnak az "igazukért":)

Saram
Újonc

» 2007.12.09. 15:25

[quote]Saram
Figyú, ez a hangszer a többszáz éves. Klasszikus zenére használják, Jazzre és sok midnenre még. Ha megfigyeled egy klasszikus zene az midnig többszólamú, és ha ezt eljátszák egy akkusztikus gitáron akkord ne mond nekem, hogy akkord gitár... [/quote]Namost... ha több szólamban játsszol, mondjuk 3 szólamban egyszerre, akkor az már lehet akkord is:D Szóval emiatt akár akkordgitár is lehetbe:D Na jó, csak szívatlak, de amúgy egyetértek, mindig vannak ilyen félművelt "szobazenészek", akik azt hiszik, ők Frank Gambale csak azért, mert láttak egy Bodom DVD-t. Sajnos jellemző, hogy nagyon nagyon sokan vannak, de meg kell tanulni ezt is kezelni. Egyrészről nyilván, ha valamiről gőze nincs, akkor ne ossza az észt, mert az finoman szólva is felháborító, másrészről meg azért nem kell letámadni, mert valamit nem tud, inkább az esélyt kellene megadni, hogy kiművelődjön, ha már érdekli a téma:) Sokan vannnak, akik azt hiszik, miután elkezdenek gitározni, és hallanak DT-t, hogy Petrucci az isten, aztán művelődnek, rájönnek, hogy vannak másban ezerszer jobb gitárosok, akkor ők lesznek az isten, aztán amikor felnőnek, akkor rájönnek, hogy Petrucci tényleg isten, csak nem feltétlenül azért, amiért kezdetben annak tartották:D És akkor most Petruccit bármelyik másik minőségi zenészhősre be lehetne helyettesíteni:)

Amikor kilépsz a "kezdszobazenész" körből, akkor jössz rá, hogy a szakmában sokkal fontosabb a releváns játék, mint a releváns vélemény:D Már ha értitek, mire célzok.
speak ov me not as one
speak ov me not as none
speak ov me not at all
for I am continual
2omath
Újonc

» 2007.12.09. 11:18

Figyú, ez a hangszer a többszáz éves. Klasszikus zenére használják, Jazzre és sok midnenre még. Ha megfigyeled egy klasszikus zene az midnig többszólamú, és ha ezt eljátszák egy akkusztikus gitáron akkord ne mond nekem, hogy akkord gitár... A jazzről meg annyit, hogy ha ismernéd a régi zenéket, akkor tudnád, hogy hülyeségeket beszélsz. Nézz utána, hogy milyen szólókat játszanak rajta, a legkönnyebb vele hanközpárhuzamokat játszani. Ez a hangszaer alkalmas a Walking bass-akkord füzésre, alkalmas egy dallam-menetet követni, úgy hogy minddig alárakja az aktuális harmóniát. Az meg nem érdekel, hogy egy Andy McKee mit csinál vele. Inkább hallgas normális zenét, hallgasd meg pl Django Reinhardt, hogy használja. Vagy bármelyik jazzest. A mai értelemben használt jazzgitár is inkább akkusztikus mint elektromos, csak a kihangositás megkönnyítésére van benne pickup. Attól,hogy pár zenei analfabéta akkord-gitárnak használja az az ő bajuk... Is csak, hogy érezd, hogy nem akkordhangszer elsöként, ha egy jazz zenekarban van zongora és gitár is, akkora  gitár nem kisér! Pedeig ő az a"akkodhangszer"....
Saram
Újonc

» 2007.12.08. 14:56

Hallgass Flamencot, vagy nézz meg pár Andy McKee videót. Akkordgitár....
myUserbar.hu
myUserbar.hu
kabát
Vén róka

» 2007.12.08. 14:16

[quote]HateCrew
Ha valamelyiken tudsz játszani, akkor a másikon is. Az akusztikus gitár fõleg akkord gitár, az elektromos meg nem..[/quote]Háát, ez butaság, az akkusztikusgitár abszolút nem akkord gitár... aki nem ismeri ezt a hangszert, és nem hallgat olyan zenét ahol normálisan használják, akkor persze azt mondja h akkord gitár. Amúgy mikor meghallgatsz egy BonJovi-t pl. Ott nem azért használják az akkusztikust, mert akkusztikus, hanem hangszínnek használják.. ezt ne keverjétek már össze légyszives...
Saram
Újonc

» 2007.12.08. 01:52

[quote]witya
Még nem mostanában, (mert inkább előbb a sulira koncentrálnék, mint a munkára) de tervezem már egy jó ideje egy gitár vásárlását. Mostanában találkoztam először (videón) bariton gitárral, de még nem tudok sokat ezekről a hangszerekről... csak azt, hogy gyönyörű hangjuk van, iszonyatosan megtetszett, s fejembe vettem, hogy egy ilyet szeretnék. ^^ Mégpedig akusztikus változatban. Tudtok valamit, hogy merre, s mennyitől lehet kapni ilyet(pontosabban, hogy mennyit érdemes beletenni, hogy jó gitárt kapjak)? [/quote]A bariton az alapvetően a gitár és basszusgitár menzúra közötti "gitár", kb mindegyikre azt mondják, ami hosszab, mint 25.5 inch, de rövidebb, mint 34. Rengeteg féle van, a Squier/ESP/LTD általában 27" eseket gyárt, az ibaneznek asszem 28" ese van, a Music man gyárt 29-30" es gitárt is... ezek eléggé heroinárban vannak, de ott a Schecter, neki a 6 és 7húrosai 26,5" esek, ami ilyen kis trükkös cucc, mert benne van a bariton karakter, de igazából fogásra nem tűnik fel, hogy hosszabbb a menzúra...és az olcsóbb is... használtan egy ilyen bariton 80 ezernél kezdődik, felfele meg a hatáár a csillagos ég. 

Az ilyen gitárnak akkor van értelme, ha H-nál lejjebb akarsz hangolni, mert sokkal több benne a basszus, feszesebbek a húrok, gyorsabban indul a hang, nincs a pókháló feeling... Én szerintem nem akkora durranás, mert pl. az In Flames is állatul szól, és 23.3/4 es menzúrás Gibbonokkal hangolnak A# ra, de sorolhatnám a göteborgi baromságotak egytől egyik, majd' mindegyik rövid menzúrás les pault használ... attól függ, milyen zenéhez kell... Erre ellenpéldának ott a Meshuggah, ők ugye 8 húros gitárokkal F re hangolnak, és a menzúrájuk az valami 30"-es. Vagyis már a baritonnak a legteteje:D És én pl. még annál gonoszabb gitárhangot még nem hallottam, mint amit ők préselnek ki az ibanezeikből.

Viszont sajnos bariton menzúrás akusztikus gitárral én még nem találkoztam... de nem hiszem, hogy sok értelme lenne egy ilyen konstrukciónak...
speak ov me not as one
speak ov me not as none
speak ov me not at all
for I am continual
2omath
Újonc

» 2007.12.07. 22:53

Még nem mostanában, (mert inkább előbb a sulira koncentrálnék, mint a munkára) de tervezem már egy jó ideje egy gitár vásárlását. Mostanában találkoztam először (videón) bariton gitárral, de még nem tudok sokat ezekről a hangszerekről... csak azt, hogy gyönyörű hangjuk van, iszonyatosan megtetszett, s fejembe vettem, hogy egy ilyet szeretnék. ^^ Mégpedig akusztikus változatban. Tudtok valamit, hogy merre, s mennyitől lehet kapni ilyet(pontosabban, hogy mennyit érdemes beletenni, hogy jó gitárt kapjak)?

witya
Haladó

» 2007.11.07. 01:00

Nézd meg itt

Nagy eséllyel olcsóbban megkapod, mint itthon. (Szállítással együtt) 

myUserbar.hu
myUserbar.hu
kabát
Vén róka

» 2007.11.05. 19:14

Eddig én egy Roland EXR-3-as kíséretautomatikás ahngszer ahsználtam, de most szeretném lecserélni, mert nagy hibája csak annyi, hogy nem tud User Programokat fileba kimenteni, kiírni, és mindössze csak 10 hangszínt tud megjegyezni, ellenben én egy dalnál felhasználok 6-ot 7-et. A kérdésem az lenne, hogy tudnátok-e ajánlani egy megfelelő hangszert max. 175000- Ft értékben, ami el tud menteni hangszíneket, ellenben tud Split és Dual funkciót, és azért rendelkezik egy közepes méretű hangbankkal. Egyelőre számomra ideálisnak a tesója, egy Roland E2 tűnik, de gondoltam megkérdezem, hátha tudtok ajánlani jobbat.
DarkMorgoth
Újonc

» 2005.09.17. 19:33

Ha valamelyiken tudsz játszani, akkor a másikon is. Az akusztikus gitár fõleg akkord gitár, az elektromos meg nem..
"Our honor is the loyalty."
HateCrew
Haladó

» 2005.09.17. 19:25

E hónap közepén kezdek majd járni zenesuliba!Ott akusztikus gitáron fogok tanulni, de mindig is feltett szándékom volt elektromoson kezdeni!!!Ez azért nem menne, mert kolis vagyok, "és a suli értékrendje ugye nemnagyon összeegyeztethetõ azzal, hogy holmi elektromos kütyün pusztítsam az agysejteimet...mint azt már számtalanszor hallottam prefektám picike szájából ::angry:: .Szóval marad az akusztikus!De elektromos gitárt vennék magamnak.Mennyire nehéz áttérni akusztikusról elektromosra, mennyire igényelnek különbözõ technikát???
it's the final countdown
dnske
Újonc

» 2005.08.28. 16:45

[quote]Reaper írta:
de szerintem vásárlás elõtt 67x ( :D) meg kell gondolni, hogy megveszed-e. [/quote]

Akkor lehet ezért nem jó a dobcuccom... én csak 66x gondoltam meg... ::sad::

Amúgy meg télleg jól járj utána, nehogy sok pénzért befürödj vele...
"Step after step, we try controlling our fate, when we finally start living, it's become too late..."
Dani
Vén róka

» 2005.08.27. 21:02

[quote]Hrvatska írta:

Egy érdekes kérdés...
Szerintetek érdemes úgy hangszervásárlásra adni a fejünket, hogy a nagy neveknél látott hangszert veszem meg. Vagy ha csak egyszerûen látok/hallok egy koncerten vmit és az alapján akarok én is olyat venni. [/quote]

Hát a nagy neveknél hallott/látott gitárt az életbe nem tudod megfizetni. Látatlanba szerintem ne vegyél hangszert. Típus alapján inernetes rendelés és hasonlók. Mindenképpen próbáld ki elõtte. Egyrészt a hangja miatt. Az még nem jelent sokat, hogy a koncerten jól szólt, mert mint tudjuk ez rengeteg tényeztõl függ. Másrészt, hogy illik-e a kezedbe. Nem látványra értem, hanem kényelemre. Pl. 10 perc skálázás után nem kapsz-e inhüvely gyulladást a túlvastag/vékony nyak miatt, vagy nem szakad-e le a a nyakad a súly miatt. Amikor az 5 húros basszert vettem, akkor a térdemig jártam a lábam a budapesti boltokban, majd amikor megtaláltam a számomra kedvezõt, többször is visszamentem. Lehet, hogy én vagyok túl körülményes, de szerintem vásárlás elõtt 67x ( :D) meg kell gondolni, hogy megveszed-e. Persze vannak szerencsés esetek is, de én nem kockáztaték... Szerintem...
Van, hogy örülsz, mert minden összejön s van, hogy kiborulsz, mert minden összejön.
Reaper
Haladó

» 2005.08.27. 20:43

[quote]Hrvatska írta:

Bárcsak tudnám, hogy nekem milyen a stílusom a zenélésben... ::confused::

... meg hogy adott stílusokhoz milyen hangzás, és ezáltal milyen hangszer illik. [/quote]

Dani arra gondolt, hogy milyen stílust akarsz játszani, elõször érdemes eldönteni, hogy MIT akarsz játszani. Metalt, rockot, bluest, jazzt, klasszikust, Death-et, Black-et stb. Ezt nyilván tudod. A késõbbi "stílusod" magától kialakul úgyis... De az elõbbihez magadtól is tudhatod, milyen hangszert akarsz.
Zlocin
Újonc

» 2005.08.27. 20:41

[quote]Althaia írta:
Sziasztok, tudtok nekem mondani valami okosat? Most szeretnék megtanulni gitározni, akusztikuson, csak mivel zsm egy forint se, tanár ki van zárva.. gitárt meg vagy kapok kölcsönbe hosszútávra vagy vennem kell valami olcsóbbat.. ha veszek, akkor milyet vegyek?
[/idez]
Okosat neked most én mondok (a többiek már valszeg tudják, hogy ez mit jelent). Kölcsön gitáron ne játssz, vegyél egyet. Amilyen jólesik, 0 Ft-ból jót úgysem vehetsz. Én az akusztikust ajánlom kezdésnek.
[idez]
És nem tudtok valami módszert amivel autodidakta lehet könnyen megtanulni? [/quote]
Ilyen nincs. Autodidakta módon nem tudsz jól megtanulni, mert rossz beidegzõdéseid lesznek. Rossz luxust választottál: tanár nélkül minimálisan élvezhetõ szintre sem lehet eljutni 20 év gyakorlás alatt, a zenéléshez pénz nélkül nem érdemes kezdeni, habár én sem vagyok még minimálisan sem gazdag (de azért a gitárjaimat sikerült magamtól megvenni, egyik sem volt túl drága, de legalább jók). Fogadd meg: menj el tanárhoz legalább 30 alkalommal. És keményen gyakorolj, legalább az elején. Addig kell, hogy eljuss, amikor már magadtól is tudod, mire kell figyelned, nekem ez egy fél év heti 2x2 óra tanulás volt + heti 20-25 óra gyakorlás.

Zlocin
Újonc

Következő