Gitárosok

Hangjegyek, dallamok, hangszerek

» 2005.01.12. 22:03

Neked nagyon bejönnének... Még én is bírtam, amikor kipróbáltam egyet, pedig nem az esetem. Szebben szól, mint a Les Paul Custom!!! Persze nam olyan durva... Mármint a hangja, inkább olyan éneklõsen szép, nincs benne az a nyers erõ. A kinézetük meg egyszerûen zseniális. Persze, ha nem az eseted az ilyen, akkor nem éri meg( Én pl. nem cserélném le érte a mostani gitáromat...)
PFbalazs
Újonc

» 2005.01.12. 21:53

[quote]PFbalazs írta:

Tök jó, hogy ilyen kialakult nézeteid vannak, ezt becsülöm. Mondjuk azzal a full Mahagóni hanggal nem teljesen értek egyet, mert pl. a Slayer is elég metalosan szól, pedig éger gitárjaik vannak... Én pl azt a hangot szeretem, ami nem kövér, meg ilyesmi, hanem az a High gain sound éger testtel, jávor tetõvel, amikor a hang szinte beleharap az agyadba, és iszonyat feszes. Nagy álmom egyszer egy USA Jackson Warriort magaménak tudni, de ez sajnos nagyon-nagyon messze van, mivel az ilyen kis drágáknak ilyen 2500USd az ára... ::crying:: Pedig azoknak a hangját pont mintha nekem találták volna ki... Ohhh.. Na, majd egyszer!!! [/quote]

Igen, jó az a fajta hangzás is, és talán egy csöppet metalosabb is. De, mint említettem, inkább az old school hangzás teccik. Szép telt tiszták, a bridgen karcosabb, a neck pickupon pedig meleg, telt hang. Overdrive-al szintúgy hasonlók, jó kövér, erõs hang, felül lágyabb, alul karcosabb. Pl Gary Moore soundja nagyon bejön, keményebbekbõl Iron Maiden (lemezen nem az igazi, de élõben odab*sz), Megadeth (a Youthanasia lemezen lévõ gitárhangzást még most is etalonnak tartom), vagy a Helloween Dark Ride-ján hallható zseniális sound. A Dickinson szólólemezeken lévõ lehangolt, mocskos, koszos gitársound is nagyon teccik. Az ilyen über-brutál metal hangzás nem az estem, a virgabajnokok közül meg egyedül Malmsteen teccik.
Télleg, PRS gitárokról mi a véleményetek? Szép gitárok, és állítólag a hangjuk is nagyon szép. Persze méregdrágák, de álmodozni szabad...
I'll play the blues for you...
Metil
Újonc

» 2005.01.12. 19:47

Eddig elég változatosan alakulnak a dolgok ::grin:: . Egyébként anno én is a Metalzone (Boss MT2) és a Marshall Jackhammer között vaciláltam. Aztám meggyõzõtt a kettõ közötti kb 6000 forint különbség.
aleister
Újonc

» 2005.01.12. 15:24

Effektileg én még nem használok semmit. Vagyis öcsémmel vettünk egy Digitech RP-50-et, de szinte csak õ használja. Nekem annyira nem tetszett a hangzása, meg nem is tudom annyira kihasználni a lehetõségeit. (nincs is rá szükségem)
Viszont már gondolkodtam erõsen egy Boss MT-2-n.

Rocktron Zombie: 1
Marshall Jackhammer: 1
Korg AX1500G: 1
Digitech RP-50: 1
Üdv: Hrvatska, aki Rovácska!
Hrvatska
Vén róka

» 2005.01.12. 13:12

Korg AX1500G: 1

Metil? Rovácska?
aleister
Újonc

» 2005.01.12. 11:39

Aleister: Na hát igen, erre meg kell tanulni vigyázni...
Metil: Tök jó, hogy ilyen kialakult nézeteid vannak, ezt becsülöm. Mondjuk azzal a full Mahagóni hanggal nem teljesen értek egyet, mert pl. a Slayer is elég metalosan szól, pedig éger gitárjaik vannak... Én pl azt a hangot szeretem, ami nem kövér, meg ilyesmi, hanem az a High gain sound éger testtel, jávor tetõvel, amikor a hang szinte beleharap az agyadba, és iszonyat feszes. Nagy álmom egyszer egy USA Jackson Warriort magaménak tudni, de ez sajnos nagyon-nagyon messze van, mivel az ilyen kis drágáknak ilyen 2500USd az ára... ::crying:: Pedig azoknak a hangját pont mintha nekem találták volna ki... Ohhh.. Na, majd egyszer!!!
PFbalazs
Újonc

» 2005.01.12. 10:06

[quote]PFbalazs írta:

Metil, azt ugye tudod, hogy az Epiphone Les Paulokat Pozdorjából csínálják??? És azok nagyon sérülékeyek!!! Inkább akkor már vegyél ESP/LTD eclipse-t az árban hasonló, de a minõsége nagyságrendekkel jobb!! Meg amúgy aktív EMG-81 -ekkel van szerelve amik meg már eléggé megszólalnak... [/quote]

Én nem a Special meg midnenféle pozdorja gitárra gondoltam, hanem az Epiphone Les Paul Standard Plusra. 2 frankó humbucker (asszem Gibson, vagy annak a licence alapján), mahagóni test és nyak (ragasztva!), rózsafa fogólap, Cherry Sunburst színben. Majdnem olyan, mint a Gibson Les Paul Standard. Játszottam már ilyenen, tudom milyen, nagyon szép gitár. Tiszta csatornán gyönyörû hang, neck pickup od-vel gyönyörû, bridge-en meg akkorát lehet jó od-vel zúzni mint az atom. Persze 200 000 HUF, jó, külföldön olcsóbb, de azért elég drága. Szóval nem az 50-80 ezer forintos Special pozdorja modell. A mostani gitárom is tömör fa, és a jó hangzáshoz az kell. Meg is szólal korrektül. Aktív pickupokért nem vagyok különösebben oda, egy jó passzív pickup is nagyon szépen meg tud szólalni. Amint látod, kicsit old school ízlésem van, de hidd el, egy ilyen gitár is kegyetlenül meg tud dörreni megfelelõ erõsítõvel. Pláne, ha rárakod egy nagyobb (150-200 Wattos) Marshallra...
Ha már aktív pickupos gitár, akkor mondjuk ott a Zakk Wylde signature Les Paul. Na az nagyon állat. Fõleg Zakk signature hybrid húrokkal, amit akár egy kvarttal is le tudsz tolni. Az úgy brutális. Mondjuk szerintem jó metal (meg egyébként is) hangzáshoz mahagóni test és nyak kell. Valószínûleg kicsit egyhangú, amit most irkálok, de ez azért van, mert fix elképzelésem van arról, hogy nekem milyen sound kell. Ezt a mostani cuccommal kb 70 %-osan meg tudom valósítani, de ahhoz, hogy komolyabban gitározgassak (koncert meg minden), ahhoz kell egy jobb gitár meg egy nagyobb erõlködõ, de az még nagyon a jövõ zenéje. Vagy valami használt Marshall Valvestate fejet + ládát, vagy MG fej+ládát kéne venni, úgy 100-150 Watt körül. Csak hát nincs rá keret... Mondjuk most még úgysem kell, zenekarom talán öszeverõdik március-áprilisra, aztán 1-2 évig tuti csak próbálni fogunk, csak utána merészkedünk nyilvánosság elé. Hát ez még eléggé a jövõ zenéje, de rajta vagyok a témán.
Na legyetek jók, gitározzatok sokat!
Metil
Újonc

» 2005.01.12. 07:36

Én 6 húrosban nem vagyok annyira járatos, de ha már gitáreffekt, akkor én a KORG AX1500G re tenném a voksom. Egyik gityóshavernak van, és.... életveszélyes

Kevésbé okos társa az AX10G már 50e ért fellelhetõ.
Amúgy én bõgõhöz is ezt a típust használom, csak nem G hanem B
myUserbar.hu
myUserbar.hu
kabát
Vén róka

» 2005.01.12. 03:03

Zajmentesek? Én a zaj alatt nem a gitár konstrukciójából adódó zajra, hanem a gitáros "hibájából" keletkezõ neszekre gondoltam. Tudom is én ... pölö amikor nyújtásnál eléred a szomszéd húrt és az is berezeg, vagy az ujjpakolás hangjai.
A Line 6 oldaláról emlékeim szerint tölthetõek le hangminták a Spider2-höz.

Az eddigi állás:
::grin::
aleister
Újonc

» 2005.01.11. 23:56

Az aktív EMG-k zajmentesek! A marshall jackhammer nagyon jó, bár mondjuk én a Rocktron Zombie- ra szavazok! Attól tényleg úgy szólsz, mint egy veszett pitbull. Nekem most igazából egy Line-6 Sider II kombóra fáj a fogam, egyszer kipróbáltam egyet, és... háát.. Abban 12 féle torzítás van, és pl az Insane úgy szól, hogy amikor megpendítettem a gitárt a fogsorom belehasított az agyamba és a szegycsontom porlasztotta a csigolyáimat... Huhh.. Nagyon beteg!! Ilyen 2*90W os, digi modellezõs sztereo drágaaszág! Az Espk nagyon jól szólnak, csak iszonyat drágák, ami meg olcsóbb, az nem olyan jó konstrukció, mint egy ua árkategóriás ibz. Pl japán ibz 250-400000 ig, Jap ESP meg 350000- 1200000Huf... Mondjuk azok olyanok is...
PFbalazs
Újonc

» 2005.01.11. 23:31

Ja ... jók az aktív pickupok, csak azok aztán minden jelet bikábban küldenek, a zajt is. ::grin::
Az ESP-król viszont én is csak jót tudok mondani. Igaz mindössze egyszer volt szerencsém kipróbálni kettõt, de kellemes élmény volt. Lehet, hogy csak azért mert hallhatóan másképp szól, mint az Ibanez, és egyszerûen az újdonság varázsával hatott rám.

Egyébként egyetértek Metilel. Egy jó kombóban a beépített erõsító mellé teszem le a voksom. Amikor még kezdõ koromban elõször hallottam egy Fender Frontmant 212R-t, elhatároztam hogy a multieffekteknek végképp búcsút intek, és ez még csak nem is csöves. A Behringeren viszont jó, hogy lábkapcsolóval lehet effekteket is ki/be kapcsolni. A clean csatornán van egy stage reverb, a torzítottan meg attól függõen, hogy mit játszom wah, speaker cabinet vagy expander.

Az viszont tuti, hogy veszek egy Marshall Jackhammert! Nagyon pofás kis pedál és állítólag kenterbe veri a Boss MetalZone-t, pedig a teremben ezt használom, és meg vagyok elégedve vele. Ti mit használtok (ha használtok)?
aleister
Újonc

» 2005.01.11. 18:04

Metil, azt ugye tudod, hogy az Epiphone Les Paulokat Pozdorjából csínálják??? És azok nagyon sérülékeyek!!! Inkább akkor már vegyél ESP/LTD eclipse-t az árban hasonló, de a minõsége nagyságrendekkel jobb!! Meg amúgy aktív EMG-81 -ekkel van szerelve amik meg már eléggé megszólalnak...
PFbalazs
Újonc

» 2005.01.11. 15:48

Na én is írok ide már valamit... Dob mellé tényleg kevés a 10-15 Watt. Nekem egy 30 Wattos kis Marshall kombóm van, az már úgy korrektül megszólal. Próbálni meg gyakorolni tökéletes. Ma jött meg végre a vezértlõpedálom, úgyhogy nagyon süti. A következõ terv egy másfél év múlva egy Epiphone Les Paul Standard megvétele, de ahhoz szinte nulláról kell elkezdjem a gyûjtést. Majd csak adnak valami ösztöndíjat... :) A mostani gitáromat meg nem valószínû, hogy eladom, mert nagyon hozzám nõtt. Egy Bestler Les Paul Kópia, elég noname márka, de nagyon kényelmes és nagyon atomul szól! A neck pickup-soundja egyszerûen gyönyörû! A bridge is frankón szól, pláne, hogy hibrid húrok vannak rajt, nagyokat lehet vele zúzni. 2 passzív humbucker van rajta, de akkora jelet ad le, hogy a fejem is leszakad. Overdrive-al egy kicsit hangos is, de ez csak megadja a varázsát. Képeket már korábban tettem be meg minden.
Én egyébként Marshall/Les Paul párti vagyok, az Ibanezeért meg mindenféle Strat-kópiákért nem tudok szívbõl lelkesedni, és a tremoló sem az én esetem. Viszont az a Behringer jól hangzik, ennyiért simán megéri, és szép hangjuk is van, mondjuk én alapból az erõsítõ beépített torzítóját szeretem használni, egy jó erõsítõben az jobb, mint bármilyen effect pad.
Majd még írok meg minden.
Metil
Újonc

» 2005.01.11. 00:56

aleister
Újonc

» 2005.01.10. 20:54

Én most egyenlõre ott tartok, hogy itthonra tényleg elég a 10 w, de sokan mondják hogy garázsba dob mellé már nem jó. Emiatt kezdtem el gondolkodni nagyobb hangerõn, viszont fellépéstõl még nagyon messze vagyuk. :(
Az is megfodult a fejemben, hogy házilag csináltatni vmi nagy hangszórót és csak meghajtani valami effekttel, vagy rákötni a kombóra. Hm? Egyenlõre csak az lenne a lényeg, hogy a dob ne nyomja el a gitár hangját.
Hrvatska
Vén róka

» 2005.01.10. 20:35

Hát a 15 watt tényleg kevés. És figyu, egyre hangosabb kombót venni nem éri meg szerintem, mert gyakorláshoz túl hangos, próbaterembe, meg fellépni meg nem szól elég jól. Szerintem várj még ezzel, inkább gyõjtögess, amíg tudsz venni egy tényleg jót. Meg ugye ibanez gr...- od van azzal meg még egy 350wos Marshall Mode four sem szól úgy ahogy kellene. Szerintem egy jó gitár fontosabb, mint egy nagy erõlködõ, mert a hang ott kezdõdik. Ez nagyon fontos. A lényeg az, hogy tanulj meg rendesen gitározni, aztán vegyél egy igazi HANGSZERT, amire számíthatsz, aztán azt majd kihangosítod... De sztem csak a pénzedet pazarolnád most egy nagyobb kombóra!!!
PFbalazs
Újonc

» 2005.01.10. 15:55

Helló! Mit szólnál ehhez: Behringer GX112, 60 Watt, Virtube csõ szimuláció, 12-es Jensen hangszóró, lábkapcsolóval, programozható sztereo effekt, 68 000 Ft a Mezzofortéban. Nem csúcsminõségû, de már egy elég komoly cucc.
Balint
Újonc

» 2005.01.10. 15:42

Tökre, jó, hogy mostanába így pörög a topic. :)
Mi lenne, ha a kombókról & fej+ládákról is kicsit dumálnánk.
Én most tervezem rászánni magam, valami komolyabb kombó vételére.
Eddig Laney HCM10, meg Johnson Stndard JAMP-15W volt.

Hogy ez a kettõt összehasonlítsam, nekem jobban tetszett a Johnson torzítása.

Egy garázsba már tényleg kevés a dob mellett ezeknek a 10-15 wattja? ::think::
Ti milyet tudnátok ajánlani, ami még mindig kezdõ szintû, de nagyobb hangerõvel rendelkezõ kombó. Jah és azért bõven 100 alatt gondolkodok.
Hrvatska
Vén róka

» 2005.01.06. 18:52

Régebben alig, most meg mint az állat. Csinálhatok vele bármit, nem hangolódik el. Modjuk ezt is elég sokat kell gyakorolni, különben nagyon hülyén hangzik, de ha megtanulod rendesen kezelni, akkor nagyon állat. Meg mondjuk elég jó hallás kell hozzá, hisz olyan, mintha egy fretlessen nyomnád... De tényleg, több, mint egy oktávot tudok mélyíteni és egy kvartot fölhúzni... ez már elég szép távlatokat nyit meg. Amúgy megnéztem a te gitárodat az ibanez oldalon, annak tök jó a nyaka, én az ilyen "super wizard" meg ilyesmi nyakakat nem szeretem. A tremolod stabil? mert ha igen akkor azzal is remek dolgokat lehet csínálni!(Lásd Yngwie Malmsteen, õ sem floydozik, mégis nyúzza a tremjét rendesen.)
PFbalazs
Újonc

» 2005.01.06. 16:49

Sejtettem, hogy japán modell, mert mintha a hangmester fórumon lett volna szó róla. Gondolom ez is 24 bundos.
Nekem a gsa nyak pont megfelel ... na jó, ha az E6-on akarok valamit a 12. bund felett játszani, kissé meg kell döntenem, de erre pici az esély (max -ha olyan- lefogom a A-n).
Te szoktad használni a tremolo kart?
aleister
Újonc

» 2005.01.06. 11:00

Az RG770 2002-es japán modell, amerikai hárs test,habos jávor tetõ, Lo-pro Edge trem, IBZ-QM pickupok, JPM- nyak. Én nem csípem az újabb ibanezek papírvékony nyakát, mert ha állvva használom nem tudom rendesen átfogni(nincs rajta elég görbület..) Rg270- em volt, szimpla satus FR-rel, ami Nagyon instabil, "élesben ezért teljesen használhatatlan, egy idõ után "leültettem", így vmivel jobb volt, csak hát akkor meg nem lehetett használni... Ez egy kifutott (vajon miért? ::grin:: ) 2001-es koreai gitár, és nagyon nem érte meg az árát!!
PFbalazs
Újonc

» 2005.01.06. 04:51

Ereinion:
Én Bécs mellett szereztem be a gitáromat és a kombót, így nagyjából az itteni ár 70-75%-ból kijöttem, az meg nem volt olyan vészes.

PFbalazs:
Hát errõl az RG770rõl nem sokat hallottam. Ez új vagy kifutó model, mert a hivatalos Ibanez oldalon sincs rajta? Ja, és RG vagy GRG270-ed volt, mert asszem a GRG floyd rose-os - de ebben nem vagyok biztos.
Gyakorlásra végülis az a 15 watt erõsítés szerintem bõven elég. Nekem otthon a 2*50 watt tök kihasználatlanul leledzik ... általában a master 2-sen van, a torzíott csatornán a level meg 7-8, de fater néha így is benéz. ::grin::
aleister
Újonc

» 2005.01.04. 23:41

Alapból volt egy rg 270-esem egy iszonyat gagyi floyddal, ami elhangolódott, ha csúnyán néztem rá, most meg sikerült elég jutányos áron szert tennem egy japán rg770-re, iszonyat stabil tremmel, ibz quantum pickupokkal meg ilyen john petrucci-féle nem lakkozott, hanem pácolt nyakkal, ami iszonyat kényelmes. sajnos ez a kis eksön az akusztikus gityómba, a nagyobb erõsítõmbe, meg a régi gitáromba került, úgyhogy most 15 wattos ibz gyakorlóerõsítõm van, meg szólókiemelésnek wah-pedál... Ja és Aleister: eszedbe ne jusson pickupot cserélni!! Nem csak amiatt zajos, ha zajos, hanem pl. az alkatrészek sem a legstabilabbak... A pickupcsere meg nem éri meg mert egy jobb pl. 30000ft...
PFbalazs
Újonc

» 2005.01.04. 23:18

jha... de jó egyeseknek akiknek van pénzük Ibanezre...
Tia
Újonc

» 2005.01.04. 19:37

Jajahh! Én is Ibi fan vagyok, és bizza én is jobban örülnék egy floyd rose-nak .. csakhát, a kombóval együtt így jöttem ki az euróimból. A vicc az, hogy a Behringer még ráért volna, és akkor vehettem volna inkább valami korrektebb szériájú gittyót. Mondjuk fura, mert a Vorsonokat alapban floyd rose-zal szerelik valahogy mégsem cserélném el az én picimet.
Sajna szólóknál tényleg ki lehet hallani, hogy a gyári pickupok nem a legpengébbek. Ilyenkor egyébként egy picit segíthet ha valami árnyékoló anyaggal (pl alufólia) körbeburkolják õket. A próbaterem és kisebb fellépések szintjén szerintem ez még nem annyira feltünõ. Egyenlõre ezért még nem is gondolkozom a pickup cserén. Egyébként Te milyet használsz?
aleister
Újonc

ElőzőKövetkező