Gitárosok

Hangjegyek, dallamok, hangszerek

» 2011.06.21. 17:56

Sziasztok!
Sürgősen eladó egy másfél éves alig használt Soundsation SG elektromos gitár és egy Roland cube 15 wattos erősitő!/+heveder, 1 ibanez pengető,kábel és tok/
így együttesen az ára 50000 ft de alkuképesek vagyunk bizonyos fokig. Illetve cserében is benne vagyok basszus gitár fejében amink az ára min: 40-50 ft
elérhetőség:telefonon:06304529324
illetve mail:matyi1022@freemail.hu
képet tudok küldeni !!
nightgirl21
Újonc

» 2011.06.13. 21:17

http://www.youtube.com/watch?v=4L-B6bo2yhA

Szórakoztam öcsém Ibanezével... ;)
I'll play the blues for you...
Metil
Újonc

» 2009.09.26. 13:01

Sziasztok!

Ismét mondhatom, hogy jó régen nem írtam ide. Két észrevétel: látom, mekkora port kavart a múltkor belinkelt youtube-os videóm, és köszi, hogy kiálltatok a jó öreg Metil bácsi mellett. Mondjuk télleg nem egy nagy vaszisztdasz játék meg hangzás, de akkor nem volt jobb feltéve a netre :) Azóta vannak jobb audiófelvételek, csak nemtom, hogy tudnám őket itt memutatni.
A másik: visszaálltam a 11-48-as húrokra, és most hangszerészhez vittem el, hogy lője be frankóra. Meg is tette, nagyon kényelmes, megmértem, nyak jól beállítva, az action az E6-nál 2 mm, E1-nél 1,8. Szerinte is szebben szól, ha picit magasabban vannak. És ezt hangszerész mondta, nem én. Bocs, ha megint előhozakodtam ezzel, de most van szakértő véleménye is a tarsolyomban.
Metil
Újonc

» 2009.08.19. 21:47

Azon gondolkodtam én is elsősorban, csak az ára lehetne alacsonyabb. 50e környékén lenne jó elkapni egyet.
Üdv: Hrvatska, aki Rovácska!
Hrvatska
Vén róka

» 2009.08.15. 08:32

Line6 pod xt
Drága, pici, és megéri
myUserbar.hu
myUserbar.hu
kabát
Vén róka

» 2009.08.12. 15:39

Jó régen írtam ide...
Azóta lett egy Schecter 006 Elite Diamond Series gitárom. Az előző Ibanez GRGhez képest fényévekkel jobb a hangja és a játszhatósága. (bár ez utóbbi lehet, hogy csak a megújult lelkesedésemnek tudható be)

Modellezős gitár multieffektek... tudom, lehet hogy páran már csúnyán néznek rám. :P De én most mindenképpen ilyen cuccot akarok, hogy alkalomadtán teljesen nélkülözni tudjam a gitáralapot a próbateremből, színpadról.
Eddig csak a Zoom és a Digitech alsó szériás effektjeit próbáltam... hát azok nem győztek meg, de pár koncert erejéig BossGT8-cal szóltam vonalból és az már komolyabb volt.

Ki mit ajánl? Vélemények?!
Üdv: Hrvatska, aki Rovácska!
Hrvatska
Vén róka

» 2009.01.27. 11:44

[quote]Metil

Jójó, értem én, hogy floydos gitáron nem olyan egyszerű, mint egy Les Paulon, nem is várom el, hogy elbarmolt nehéz munkával belőtt hangszered.

Ezt valószínűleg télleg jól látod, én a normál, vagyis medium-actiont szeretem, de a környezetemben mindenki ezt a koppanásig letolt hidat szereti, az meg nekem nem oylan kényelmes, és mégha nem is zörög, de cincogós a hangja - az én fülemnek legalábbis. Azt, hogy csörög-e, én nem az erősítőn nézem, hanem unplugged. Egyik havernak van egy Les Paulja, unplugged 12 alatt végig cincog, felette már csörög is, de ha megküldi erősítőn, alig hallani. Ahogy írtad...

Én már írtam számokat, méricskéljen Saram is, aztán a végén kiderül, hogytélleg ugyanazt lökjük-e... ;)

[/quote]Na, utánanéztem, az SRV nek 1.9 mm volt a vékony oldalon, 2.7 a másik oldalon a húrmagassága... vagyis nem volt az sem olyan hú de vészes neki:D Ráadásul, a rádiusza 9" ami 228.6 mm, ami roppant kicsi, és tök más, mint a mai modern gitároké. Olyan rádiuszon ilyen 1.8mm alatt semmit nem lehet nyújtani, nemhogy akkorákat,, mint ő... Szerintem ez a nyújtás probléma náluk ebben merülhetett ki: ha túl kicsi a rádiusz-nagy a görbület (gondolom ez eléggé triviális), nyújtásnál elfojtja a bund a húrt (főként a magas E-t). Ezt lehet remekül korrigállni azzal, ha magasabbra teszed a húrokat:D
speak ov me not as one
speak ov me not as none
speak ov me not at all
for I am continual
2omath
Újonc

» 2009.01.22. 12:11

[quote]2omath
Metil: én azért nem esek neki próbálgatni, mert a; már sokmindent végigpróbáltam b; floydos gitáron eléggé macera állítgatni, és nem találom az egyenes csavarhúzót, amivel a fix hidat tudom buzerálni:D

Az a probléma, hogy ti ezt a közép-beállítást veszitek alapnak, és azt hiszotek, hogy a másik az extrémről beszél:D Pedig mindannyian kb ugyanazt lökitek, mondjatok számokat, azok biztosak:D

[/quote]

Jójó, értem én, hogy floydos gitáron nem olyan egyszerű, mint egy Les Paulon, nem is várom el, hogy elbarmolt nehéz munkával belőtt hangszered.

Ezt valószínűleg télleg jól látod, én a normál, vagyis medium-actiont szeretem, de a környezetemben mindenki ezt a koppanásig letolt hidat szereti, az meg nekem nem oylan kényelmes, és mégha nem is zörög, de cincogós a hangja - az én fülemnek legalábbis. Azt, hogy csörög-e, én nem az erősítőn nézem, hanem unplugged. Egyik havernak van egy Les Paulja, unplugged 12 alatt végig cincog, felette már csörög is, de ha megküldi erősítőn, alig hallani. Ahogy írtad...

Én már írtam számokat, méricskéljen Saram is, aztán a végén kiderül, hogytélleg ugyanazt lökjük-e... ;)

Metil
Újonc

» 2009.01.22. 10:21

Hm, te sem érted ezt a teltséget szerintem:D Kérdezzetek meg egy hangszerészt. Figy nem változik a húrhosszuság, nem elsz több felhang, a pikuptól messzebb kerül a húr. Érted.. És nem mozog attól nagyobbat a húr, nem ütöd erősebben mert magasabban van, vagy ha igen elég szomorú. Úgyanakkorát fog mozogni a húr. Érted attól mert alacsonyabb egy húrmagasaggág, attól még nem akad bele a nyakba, meg a bundokba.
Saram
Újonc

» 2009.01.22. 01:05

[quote]Saram
A gitár úgy van rendesen beállitva hanem csörög. Gondoltam ez alap. De úgyérzem te most azt magyarázod milyen jó, ha nem csörög. De a csörgést, a nyak és a híd összehangolása akadályozza meg. De ettől nem lesz teltebb:D Azért arra a fotóra már kezdek kiváncsi lenni, mert úgyérzem, hogy az a hangszer totál nincs beállítva:D [/quote]

A faszt:D Csomó embernek úgy van beállítva, hogy gecire csörög, de vagy gyengén penget, vagy eléggé processzált a jele, és nem hangzik rosszul, pl. a Petruccinak is annyira baszottmód lennt vannak a húrjai, hogy szerintem valamennyire tutira csörög. Nekem is, de erősítőn nem hallod.

Metilnek abban igaza van, hogy  a nagyobb húrmagasság teltebbb hangot ad. Miért? Mert nagyobb pengetéstől baszódik neki a húr a fogólapnak (bundoknak). Mert messzebb van. Szerintem ezt te nem látod át... Az erős pengetéstől meg nem feltétlenül torzul a hangmagasság (?!?!), én is pl. kurva erősen pengeteg (relative), és nem vagyok hamis. Aminél változik a magasság, az már az a fajta pengetés, amikor kb vállból megküldöd. Nem átod itt Te át a dimenziókat:D

Metil: én azért nem esek neki próbálgatni, mert a; már sokmindent végigpróbáltam b; floydos gitáron eléggé macera állítgatni, és nem találom az egyenes csavarhúzót, amivel a fix hidat tudom buzerálni:D

Az a probléma, hogy ti ezt a közép-beállítást veszitek alapnak, és azt hiszotek, hogy a másik az extrémről beszél:D Pedig mindannyian kb ugyanazt lökitek, mondjatok számokat, azok biztosak:D

Nekem 7 húros Ibanezen EMG-vel (ez fontos, mert ennek kisebb a mágneses mezeje-> lejebb lehet rakni a húrt) 430mm rádiusszal a 60-as úr olyan 1.5 mmre van a 24 es bundtól, 10es olyan 1-1,2, nyakgörbüllet tart a 0hoz:D 9es bundnál ha lefogom az 1nél és 24 nél akkor olyan 0,3mm a távolság. Kurva alacsony, és natúrban zörög, de ha belövöm a hangzást, akkor nem, és tudok olyan kistercet nyújtani magas E húron, többin olyan kvartot kb. g húron megy a tritónusz is. Másik gitáromom minden picit magasabban van, mert azon 11es van, ott a táv olyan 1,5-1,6 mindenhol, relief olyan 0,5mm.

speak ov me not as one
speak ov me not as none
speak ov me not at all
for I am continual
2omath
Újonc

» 2009.01.21. 15:28

[quote]Saram

Sztem én ejtem ezt a témát, mert azt sem tudod igazából miről beszélsz. A nyújtásos dolgoktól kezdve, meg a teltebb gitár mert magasabb a húr... Mivan? Most bohockodunk?:D Tényleg feladtam, beszéljünk valami értelmesről inkább...

[/quote]É tudom, miről beszélek, max nem tudtam úgy megfogalmazni, hogy megértsétek... Ez esetben bocs. Ez nem bohóckodás, abszolút valós tapasztalataim vannak, de akkor ejtsük a témát, mert folyamatosan az egymás mellett elbeszélést érzem...
Metil
Újonc

» 2009.01.21. 13:55

[quote]Metil

Lasan kedzem azt hinni, hogy az én környezetemben van sok barom, akig tökig letolja a húrokat, s én normális beállítást hiszek magasabb húrtávnak...

[/quote]

Ez erős kifejezés, de te tudod, biztos értesz hozzá... Amúgy mondjuk pont nem látszik:D

Sztem én ejtem ezt a témát, mert azt sem tudod igazából miről beszélsz. A nyújtásos dolgoktól kezdve, meg a teltebb gitár mert magasabb a húr... Mivan? Most bohockodunk?:D Tényleg feladtam, beszéljünk valami értelmesről inkább...

Saram
Újonc

» 2009.01.21. 11:53

[quote]Saram
A gitár úgy van rendesen beállitva hanem csörög. Gondoltam ez alap. De úgyérzem te most azt magyarázod milyen jó, ha nem csörög. De a csörgést, a nyak és a híd összehangolása akadályozza meg. De ettől nem lesz teltebb:D Azért arra a fotóra már kezdek kiváncsi lenni, mert úgyérzem, hogy az a hangszer totál nincs beállítva:D [/quote]

A gitárom jól van beállítva, hidd el. Én azt magyarázom, hogy ha épp a csörgéshatár fölé vannak állítva a húrok, meg, ha van egy normális távolság, akkor totál másként szól, az utóbbi javára... Azért mondtam, hogy a csörgéshatártól kezd el felfele vinni, mert onnan hallani a legjobban. Egy határig minél magasabban van a húr, annál tisztábban szól.

Gyerekek, nagyon elbeszélünk egymás mellett, sajnos... Lassan kedzem azt hinni, hogy az én környezetemben van sok barom, akig tökig letolja a húrokat, s én normális beállítást hiszek magasabb húrtávnak...

Metil
Újonc

» 2009.01.21. 11:46

A gitár úgy van rendesen beállitva hanem csörög. Gondoltam ez alap. De úgyérzem te most azt magyarázod milyen jó, ha nem csörög. De a csörgést, a nyak és a híd összehangolása akadályozza meg. De ettől nem lesz teltebb:D Azért arra a fotóra már kezdek kiváncsi lenni, mert úgyérzem, hogy az a hangszer totál nincs beállítva:D
Saram
Újonc

» 2009.01.21. 09:27

[quote]Saram

Nagyon jól tudom, hogy melyik csavar mire jó a gitáron. De ha erősen rápengetsz, hogy nagyobbat lengjen ki akkor már nagyobb jelet ad le. És van egy olyan jelenség, hogy a hangmagasság is torzul az erős pengetéstől...

Ez a teltebb hangzást a magasabb húrmagasággal akkor is hülyeség:D és nem tudom érzed e a logikát: ha emeled a húrt és a pikápot is, akkor mitől leng ki nagyobbat? Ugyanabban a mágneses térben rezeg a húr! Nem a gitár nyaka veszi a jelet. Halo, gondolkozzunk már picikét:)

[/quote]

Figyi, nem hülyeség, kipróbáltad egyáltalán?Meghallgattad? Komolyan kérdem, próbáljátok ki, én tapasztalatból mondom, elég sokat kísérleteztem a nyáron, míg megtaláltam a számomra ideális beálításokat, és mind érzetre, mind hangzásra a mostanit találom a legjobbnak. Csináld meg ezt:engedd le teljesen a hidat, de koppanásig! Ugye, hogy csörög mindenütt? Mert ahogy lefogod, a felsőbb fekvésben lévő bundokhoz hozzáér a húr, még a legjobban bundozott hanggszeren is lehet olyan mélyre tenni a húrokat, hogy ez legyen. Ahogy emeled felfele, fokozatosan tűnik el a csörgés, és szebben szól a húr, mert van helye, és nem folytódik el a hang attól, hogy hozáér a felsőbb bundokhoz. Lehet, hogy neked se fél mm-re vannak a húrok a bundoktól, és azért nem vetted még észre, de ha tökig letolod, majd meghallod. Unplugged is hallható, hogy jobban szól!Nem a centis húrmagasságot preferálom én se, nehogy azt higgyéltek, de ha picit fentebb vannak a húrok, jobban szól. Mondom, próbáljátok ki: kopanásig leengedni a hidat, aztán szép lassan föl. Hozzá meg automatikusan állítani az intonációt, meg a pickup-magasságot... Macerás, de akkor látni meg hallani fogod, miről beszélek, mert az az érzésem, hogy elbeszélünk egymás mellett, és nem érted, mit akarok mondani...

Komolyan, lefényképezem oldalról a gitár nyakát, hogy megmutassam, én milyen magasságot szeretek ... 

Metil
Újonc

» 2009.01.20. 15:56

Nagyon jól tudom, hogy melyik csavar mire jó a gitáron. De ha erősen rápengetsz, hogy nagyobbat lengjen ki akkor már nagyobb jelet ad le. És van egy olyan jelenség, hogy a hangmagasság is torzul az erős pengetéstől...

Ez a teltebb hangzást a magasabb húrmagasággal akkor is hülyeség:D és nem tudom érzed e a logikát: ha emeled a húrt és a pikápot is, akkor mitől leng ki nagyobbat? Ugyanabban a mágneses térben rezeg a húr! Nem a gitár nyaka veszi a jelet. Halo, gondolkozzunk már picikét:)

Saram
Újonc

» 2009.01.20. 13:09

[quote]Saram
Attól, hogy fel le tologatom a húrmagasságot, nem lesz teltebb, és nem is fog nagyobbat kilengeni, mert ugyanakkora marad a húr feszessége, és a húr hossza. Annyi változik, hogy kényelmetlen lesz a gitár, és a pickuptól távolabb kerül. Ennyi:D [/quote]

Ki is próbáltad?

Nagyobbat attól leng ki, hogy megpengeted a húrt erősebben! És ha túl mélyen van, és erősen pengetsz, csörögni fog, mert nincs elég hely, ahol lenghet. Mit nem lehet ezen érteni? Olvasd el még egyszer azt az Ibanezes linket, amit 20math tett be...

A változásokról meg:

- kényelmetlen? ez látom, ízlés kérdése, nekem úgy kényelmes, ha középmagasan vannak a húrok.

- a pickuptól távolabb kerül? nemtom, észrevetted-e, de van két csavar a pickup mellett, amivel be tudod állítani a hangszedő magasságát...

Tudom, hogy a kényelmes gitárbeállítás ízlés kérdése, és mindenkinek más a kényelmes, csak elmondtam, hogy nekem mi a tapasztalatom. De az az érzésem, hogy ittt mindenki csak beszél, és ki se próbálja a gyakorlatban, amiket írok...

Metil
Újonc

» 2009.01.20. 10:12

Attól, hogy fel le tologatom a húrmagasságot, nem lesz teltebb, és nem is fog nagyobbat kilengeni, mert ugyanakkora marad a húr feszessége, és a húr hossza. Annyi változik, hogy kényelmetlen lesz a gitár, és a pickuptól távolabb kerül. Ennyi:D
Saram
Újonc

» 2009.01.19. 11:36

[quote]Saram

Ezt hogyan tudod megállapírani?::D ahhoz egyszerre kéne probálni a két beállitást ugyanazon a gitáron. Vagy csak én gondolom így? A sustain az ezer %, hogy nem lesz nagyobb:) meg teltebb sem lesz:) Ettől miért lenne?:D

[/quote]Úgy, hogy meghallgatom egyiknél, aztán meg két csavarintással átállítom az actiont, és újra megnézem. Ha túl mélyen van, még ha nem is csörög, de olyan cincogós a hangja. Ezt erősítő nélkül is hallod. Ha középmagasan van, akkor a húrnak nagyobb tere van rezegni. Ha nem hiszel nekem, és van kedved szöszmötölni, akkor próbáld ki: told le brutálisan alacsonyra a húrokat, épphogy a zörgéshatár fölé, aztán emeld fel középmagasra. Más az érzet, és már unplugged hallani fogod a különbséget.
Metil
Újonc

» 2009.01.19. 11:07

[quote]Metil

Lehet, hogy hülyeséget magyaráztam, bocs. Azt én is aláírom, hogy qrva magas húrbeállításnál - ahogy túl nagy görbületű nyaknál is - problémák lehetnek az intonációval.

A lényeg annyi, hogy érzetre nekem a közepes húrmagasság jön be, ahol még nem túl magas, de nem túl alacsony. Így a legkényelmesebb rajta a játék minden szempontból, nyújtás meg vibrató szempontjából meg főleg. És az Ibanezes linken is azt írták, hogy a silly-low action csak nagyon kevés embernek jön be; ahogy néztem, nálam meg medium action abeállítás. ÉS ez teccik, mert nagyobb a sustain, teltebb a hang, és érzetre könnyebb a nyújtás és vibrató. Befó...

[/quote]

"ÉS ez teccik, mert nagyobb a sustain, teltebb a hang, és érzetre könnyebb a nyújtás és vibrató" 

Ezt hogyan tudod megállapírani?::D ahhoz egyszerre kéne probálni a két beállitást ugyanazon a gitáron. Vagy csak én gondolom így? A sustain az ezer %, hogy nem lesz nagyobb:) meg teltebb sem lesz:) Ettől miért lenne?:D

Saram
Újonc

» 2009.01.18. 13:59

[quote]2omath

Ezt magyarázom én is, de könnyebb ráfogni a belállításra:D

Egyébként Metil... nem én írtam baromságot: a húr úgy működik, hogy az adott méret adott feszességgel adott húrhosszon adott hangmagasságot ad (egyszerűsítve persze). Namost. Ha megemeled a húrokat->nagyobb utat tesznek meg a bundig->feszesebb állapotban érnek hozzá->magasabb lesz a hang, mint várnád->ezt VALAMENNYIRE lehet kompenzálni az intonáció beállításánál (habár az gyárilag NEM erre van)->tegyük fel, sikerül a hossz állítással belőni a hangmagasságot-> elvileg tiszta lesz a hang->kvázi ugyanannyit kell nyújtani a következőig:D Érted? Ha magasabb beálllításnál kevesebbet kell nyújtanod a következő hangig, akkor szarul van beállítva a gitárod, és hamis.

[/quote]

Lehet, hogy hülyeséget magyaráztam, bocs. Azt én is aláírom, hogy qrva magas húrbeállításnál - ahogy túl nagy görbületű nyaknál is - problémák lehetnek az intonációval.

A lényeg annyi, hogy érzetre nekem a közepes húrmagasság jön be, ahol még nem túl magas, de nem túl alacsony. Így a legkényelmesebb rajta a játék minden szempontból, nyújtás meg vibrató szempontjából meg főleg. És az Ibanezes linken is azt írták, hogy a silly-low action csak nagyon kevés embernek jön be; ahogy néztem, nálam meg medium action abeállítás. ÉS ez teccik, mert nagyobb a sustain, teltebb a hang, és érzetre könnyebb a nyújtás és vibrató. Befó...

Metil
Újonc

» 2009.01.18. 12:00

[quote]Saram
Szerintem a húrmagasság abszolút nem befolyásolja a nyújtás könnyűségét, tekintettel arra, h tök mind1, milyen magasan van a húr, a feszessége mindig annyi. Itt csak teknikai dolog lehet, a háttérben. Mióta gitározik? Mert a nyújtsánál állati sok minden közrejátszik. Pl a teknika, h a nyújtás sebbessége és ideje a zenében. Pl egy rossz ütemben eljátszott nyújtás tönkrevág mindent, és csak anynit hall valaki h rossz, hogy miért azt nem tudni. Meg hát az intonálás, azért azt a hangot el kell találni, úgy hogy minimálusan bizonytalanság se legyen benne. Találd meg a konkrét okát miért nem szól jol. Ha az a válasz h teknikailag nem szól jól, akkor el kel lekzdeni céltudatosan gyakorolni... [/quote]

Ezt magyarázom én is, de könnyebb ráfogni a belállításra:D

Egyébként Metil... nem én írtam baromságot: a húr úgy működik, hogy az adott méret adott feszességgel adott húrhosszon adott hangmagasságot ad (egyszerűsítve persze). Namost. Ha megemeled a húrokat->nagyobb utat tesznek meg a bundig->feszesebb állapotban érnek hozzá->magasabb lesz a hang, mint várnád->ezt VALAMENNYIRE lehet kompenzálni az intonáció beállításánál (habár az gyárilag NEM erre van)->tegyük fel, sikerül a hossz állítással belőni a hangmagasságot-> elvileg tiszta lesz a hang->kvázi ugyanannyit kell nyújtani a következőig:D Érted? Ha magasabb beálllításnál kevesebbet kell nyújtanod a következő hangig, akkor szarul van beállítva a gitárod, és hamis.

speak ov me not as one
speak ov me not as none
speak ov me not at all
for I am continual
2omath
Újonc

» 2009.01.17. 22:57

Szerintem a húrmagasság abszolút nem befolyásolja a nyújtás könnyűségét, tekintettel arra, h tök mind1, milyen magasan van a húr, a feszessége mindig annyi. Itt csak teknikai dolog lehet, a háttérben. Mióta gitározik? Mert a nyújtsánál állati sok minden közrejátszik. Pl a teknika, h a nyújtás sebbessége és ideje a zenében. Pl egy rossz ütemben eljátszott nyújtás tönkrevág mindent, és csak anynit hall valaki h rossz, hogy miért azt nem tudni. Meg hát az intonálás, azért azt a hangot el kell találni, úgy hogy minimálusan bizonytalanság se legyen benne. Találd meg a konkrét okát miért nem szól jol. Ha az a válasz h teknikailag nem szól jól, akkor el kel lekzdeni céltudatosan gyakorolni...
Saram
Újonc

» 2009.01.17. 18:30

[quote]2omath

Ha igaz, amit te mondassz, akkor 20as húrt rakok fel, mert akkor már alig kell hozzáérni, hogy nyúljon, hiszen alapból feszesebb:D 

[/quote]

Hát ezt én nem értem, mert egyrészt baromság, másrészt köze nincs ahhoz, amire reagáltál...

Na mindegy, én most elvonatkoztatásképp kérdeztem ezt az egész kérdést, félretéve öcsém problémáját, mert az az ő baja, azt csinál, amit jónak lát, én csak megosztottam vele a tapasztalatom. Amúgy én az ő gitárját roppant kényelmesnek tartom nyújtások szempontjából, szal nekem mindegy, mit csinál.Az enyém nekem úgy jó, ahogy van. És lehet, hogy én arról beszélek tulajdonképpen, s beszéltem eddig is, hogy mi a feszességérzet a húrokon. Nekem az a jó érzet, ahogy most van a  gitárom, és kényelmetlen a superlow action bluesolás szempontjából. Ugyanúgy tudok faszán nyújtani ugyanazzal a szettel LP-n, Stratón, a többin is, de nekem ez a két típus a legkényelmesebb, ehhez vagyok szokva. (Ehhez képest öcsém sport-Ibanezén is nagyon jól boldogulok.) És, amit az érzetről mondtam, egész nyáron zongoráztam a 11-es után a gitár 10-es húrra beállításán, és amit írtam korábban, az a legkényelmesebb, azóta is úgy van.

Metil
Újonc

» 2009.01.17. 17:54

[quote]Metil

Ha meg már fizika: azt írod, hogy ha magasabban van a húr, ahogy lefogom, hogy hozzáérjen a bundhoz, már azzal nyúlik egy picit: ezek szerint akkor ahhoz, hogy a kívánt hangot elérd, kevesebbet kell nyújtani. Gondold végig.

[/quote]

INTONÁCIÓ.

Ha igaz, amit te mondassz, akkor 20as húrt rakok fel, mert akkor már alig kell hozzáérni, hogy nyúljon, hiszen alapból feszesebb:D 

Sajnos a nyak ívének meg közvetlenül a húr feszességéhez nincs sok köze. Ahhoz a húr vastagságának (tömegének igazából) van, meg a skálaméretnek. A feszesség ÉRZETNEK még lehet köze a húr anyagához, meg a gyártási technológiához, meg mittomén, ezért pl. az Ernie,GHS, meg a DR puhábbnak TŰNIK, mint a D'Addario, vagy az SIT, de a nyak ív azt nem változtatja... Mennyivel változhat a két végletbeállítás között a skálaméret? Negyed mm-tert? Szvsz akkor van jó technikád, ha pl. azonos húrszetten ugyanúgy tudsz nyújtani egy LP-n, egy straton meg egy baritonon... igazából minimális a feszesség beli különbség... pedig ott a skálaméretben van jó 1-1,5inch kölünbség.

Amúgy csekkold: www.ibanezrules.com   tech részleg, itt ténylleg okosságok vannak,, amiket szakember írt.

De hogy értsd: abszolut nem szőrszálat akarok hasogatni, de ha az öcsédnek gondjai vannak a nyújtással azért, mert lent vannak a húrjai, akkor szarul csinál valamit vagy gyenge a keze. Sokféleképpen lehet jól megfogni egy nyújtani kívánt húrt, mégtöbbféleképpen lehet szarul megfogni, a konkrét esetet kéne látni, hogy mi a baj. Nem mondom, hogy "ezért fogod szarul", mert nem látom a mozdulatot, de hidd el, hogy az esetek nagyrészében mindíg valami technikai probléma áll a "hangszerész átállított egy csavart és ezért nem tudok játsszani" típusú problémák mögött. Nem bántásból, de mondjuk 20 ból 18szor biztosan.

Amúgy ha hiszed, ha nem, az alatt a közel 10 év alatt, amióta foglalkozom ilyesmivel elég sok beállítást végigzongoráztam már, rengeteg szettet rengeteg húrmagassággal, és tudom, miről beszélek:)

speak ov me not as one
speak ov me not as none
speak ov me not at all
for I am continual
2omath
Újonc

Következő