Dobosok

Hangjegyek, dallamok, hangszerek

» 2005.02.11. 11:53

[quote]DrummerGuy írta:

Nem nevezném magam kezdõnek dobosnak... ::grin:: Viszont igazad van,nem õ az isten,Weckl mester is ott van.Blackwell szintén.Portnoy egyébként (szerintem)azért jó,mert iszonyat technikásan játszik,kihasználja a cuccost rendesen.Cirkuszi dobosnak meg végképp nem nevezném... A Virgil Donati név mondd neked valamit?
Larsról csak annyit hogy egyetértek,de jobban komálom a korábbi korszakát(nem a gigantikus dobcucc miatt... ::grin:: ) [/quote]

Ja, hát én régóta dobolok, de nem nevezném magam jónak. Tudok valamicskét a dobon játszani de nem sokat. Viszont imádom a dobokat és ez ad elég ambíciót, hogy majd késõbb jó legyek.

Virgil Donati, persze hallottam róla, van is tõle egy videóm, nem hosszú, de nagyon odarakja a dolgokat. Elég érdekes.
Portnoy: hát valóban technikás a fickó, de valljuk be, hogy fele annyi cuccon is el tudná játszani azt amit akar, a többi pedig csak szemfényvesztés (3 nagy dob, tizenakárhány tam, huszonakárhány cintányér, meg perka).
És neked ismerõs Steve Smith? A szerelése: 1 nagydob, 1 felsõ tam, 1 oldal tam, két beütõ, egy ride, ls 3 splash na meg egy duplázó. És ezzel a cuccal akkorát nyom, hogy kiszakad a monitorod!!! (Drummer Collective 2 disc)
Rummut
Újonc

» 2005.02.10. 21:40

[quote]Rummut írta:

DrummerGuy (?!), Mike Portnoy csak egy a sok közül, kezdõ dobos koromban én is azt hittem, hogy õ az isten a dobosok között, de idõvel szélesedett a látóköröm ezen a téren és rájöttem, hogy MP egy jó dobos de nem a legjobb... ::chatterbox::
Én ajánlom neked Dave Weckl-t és John Blackwell-t, õk nem cirkuszi mutatványosok, hanem zenészek. Zenélnek a dobon...érted! ::surprise:: [/quote]

Nem nevezném magam kezdõnek dobosnak... ::grin:: Viszont igazad van,nem õ az isten,Weckl mester is ott van.Blackwell szintén.Portnoy egyébként (szerintem)azért jó,mert iszonyat technikásan játszik,kihasználja a cuccost rendesen.Cirkuszi dobosnak meg végképp nem nevezném... A Virgil Donati név mondd neked valamit?
Larsról csak annyit hogy egyetértek,de jobban komálom a korábbi korszakát(nem a gigantikus dobcucc miatt... ::grin:: )
"Step after step, we try controlling our fate, when we finally start living, it's become too late..."
Dani
Vén róka

» 2005.02.10. 16:26

Lars-ot nem ismerem annyira jól, de azt észrvettem, hogy õ most így idõsebb korára kezdett inkább zeneiségben gondolkodni, pl lecserélte a gigantikus dobszerkóját egy ügyes kis egy lábdobos Tama-ra és kevesebb cineket használ, mert ennyi is elég a jó zenéhez és ezt a dolgot én nagyon preferálom. Larsnak nagyon szeretem a groove-jait (értsd: ritmusait), nagyon kemények, rockosak, feszesek és húzósak. Ez egy olyan dolog amire csak ráérezni lehet, megtanulni nem nagyon. De hogy teljesen õszinte legyek, nem tartom egy ötletes dobosnak, viszont abba a zenébe amit õk játszanak több nem is kell...

[quote]Doki írta:

És mi a véleményed jó Lars Ulrich-ról?

de azt a gyereket bírom nagyon.

doki [/quote]

Nagyon bírom a promo fotóit, haláliak.... ::rotfl::
Rummut
Újonc

» 2005.02.10. 16:12

És mi a véleményed jó Lars Ulrich-ról?

Én nem értek a lovakhoz, de azt a gyereket bírom nagyon.

doki
Bor, dal, asszony éljen, éljen
Igyál öreg, dalolj s szeress!
Doki
Gyakorlott

» 2005.02.10. 15:40

DrummerGuy (?!), Mike Portnoy csak egy a sok közül, kezdõ dobos koromban én is azt hittem, hogy õ az isten a dobosok között, de idõvel szélesedett a látóköröm ezen a téren és rájöttem, hogy MP egy jó dobos de nem a legjobb... ::chatterbox::
Én ajánlom neked Dave Weckl-t és John Blackwell-t, õk nem cirkuszi mutatványosok, hanem zenészek. Zenélnek a dobon...érted! ::surprise::
Rummut
Újonc

» 2005.01.20. 20:58

Ha jófajta doboktatóvideót akarsz ajánlom Mike Portnoy kazijait... ::grin::
"Step after step, we try controlling our fate, when we finally start living, it's become too late..."
Dani
Vén róka

» 2005.01.06. 10:48

[quote]mazsola írta:

Azt én láttam Rummutnál! Nagyon komoly ::god:: [/idez]

Ezzel egy kicsit elkéstél kabát, ami egyszer a netrõl letölthetõ azt én mind letöltöttem. A kissrác neve: Tony Royster Jr., és akkorát dobol, hogy ahányszor megnézem azt a vidót, mindig elmegy a kedvem az egésztõl... ::sad::

[idez]Fereste írta:

a steel cross nevezetû keresztény rockbandában is egy hónaljamig se érõ kissrác dobol, de olyan szinten, hogy majd leesett az állam, mikor megláttam/meghallottam. ki se látszik a dobok mögül :D de nagyon nagyon jól csinálja.. megáll az ész :D [/quote]

Hát biztos, hogy jó ha már zenekarban játszik, de azért megnézném... ::eyebrow::
Egyébként most divat minnél fiatalabb dobost foglakoztatni, Gerendás Péter az 5 éves fiával koncertetzik, aki "dobol". Dícséretes, hogy valakinek már öt évesen van affinitása a zenéléshez, de hogy lehet valaki öt évesen konctre érett zenész?! ::surprise::
Na szóval ezek szerintem ilyen hatás vadász dolgok, amiket én már nem nagyon szívok le...
Rummut
Újonc

» 2005.01.05. 21:25

a steel cross nevezetû keresztény rockbandában is egy hónaljamig se érõ kissrác dobol, de olyan szinten, hogy majd leesett az állam, mikor megláttam/meghallottam. ki se látszik a dobok mögül :D de nagyon nagyon jól csinálja.. megáll az ész :D
Fereste
Haladó

» 2005.01.05. 20:47

Azt én láttam Rummutnál! Nagyon komoly ::god::
mazsola
Pixeltologató szakmunkás

» 2005.01.05. 20:37

Egyik haverom mutatott egy 20 perces dobszólót, amit egy 7 éves afroam kissrác nyomott valami fesztiválon. Azóta is keresem az állam....
Ha meg tudom szerezni Tõle, akkor majd adom
myUserbar.hu
myUserbar.hu
kabát
Vén róka

» 2005.01.05. 17:28

[quote]kabát írta:

Kedves Bõrpüfölõk! ide gyertek, cseréljetek tapasztalatokat, eszmét, kottát... [/quote]

Arra gondolsz, hogy magammal osszam meg az ötleteimet!? ::worried::
Büszke vagyok, hogy van egy "saját" topicom, majd jól megtanítom magamat dobolni! ::Pff::

De most komolyan ha valakinek van valami jó kis oktató videója, akkor szóljón!

Nekem van...
Rummut
Újonc

» 2004.11.30. 08:05

myUserbar.hu
myUserbar.hu
kabát
Vén róka

» 2004.11.27. 13:39

myUserbar.hu
myUserbar.hu
kabát
Vén róka

» 2004.11.21. 09:27

Kedves Bõrpüfölõk! ide gyertek, cseréljetek tapasztalatokat, eszmét, kottát...
myUserbar.hu
myUserbar.hu
kabát
Vén róka

Előző