Dobosok

Hangjegyek, dallamok, hangszerek

» 2005.03.10. 22:46

Ühüm...köszi. Folyamatosan ritmusdepo-n nézelõdöm egyébként, csak kicsit sok már a hozzászólás :D De szépen végigolvasgatom, mert érdekel.

Jájj, még ezek a cinek is olyan szépek... nyiha, nagyon fog fájni a szivem most utánuk. ::crying::
"Lehet, hogy az út, amelyet kinek-kinek követnie kell,
már ott húzódik a lába előtt, csak látni nem látja."
Lissuin
Vén róka

» 2005.03.10. 22:42

Háááát, cinekbõl is van olyan aminek az ára a csillagos ég, Zildjian A custom (70 000 Ft/db), Sabian HHX (50-60 000 ft/db), na ilyenek, de mondjuk, hogy ezek mind magas kategóris cinek. Eeke olyan hangjuk van, hogy szinte dallamot lehet velük játszani.
De van olyan is ami jó és olcsó, pl a Meinl (www.meinl.de). Nekem ilyenek vannak. Ezek az árukhoz képest kiváló minõségû cinek, és nem drágák. MCS egy teljes szett 40 000 ft, vagy Classic széria, ez már egy kicsit drágább, de nagyon jók, szép hangzásúak.
De ha felvágodsz a ritmusdepo fórumra, akkor hamar tisztába lehet jönni ezekkel a dolgokkal. Én is ott lógok amikor csak tehetem. Sokat lehet tanulni!!!
Rummut
Újonc

» 2005.03.10. 21:15

Hát ja, nem valami olcsó, de nagyon tetszik, majd egyszer talán, nagyonmajd, nagyontalán... ::sigh::
Igen, azt olvastam, hogy csak az állványok vannak. A cinekbõl milyen a jó, és milyen árban mozognak?
Lissuin
Vén róka

» 2005.03.10. 21:11

Hajaj kislány ez nem olcsó cumó, de nagyon szép az tény és való. Az tudod ugye, hogy a feltüntett árba az esetek többségében nem tartoznak bele a cinek! És az akkor olyan mintha egy gitáros venne egy gitárt húrok nélkül ! ::sad::
Rummut
Újonc

» 2005.03.10. 21:08

Igenigen, láttam, valóban szép, fõleg élõben lehet az, bele lehetne könnyen szeretni :) De akibe én mostan (hozzáértés nélkül :D ) beleszerelmesedtem, az Õ. ::love::
Lissuin
Vén róka

» 2005.03.10. 21:08

Minden dobosnak, dobõrültnek és mindazoknak akik csak úgy rajonganak a jó zenéért és a ritmusokért:

www.ritmusdepo.hu Minden ami a dobolásról szól Magyarországon
Rummut
Újonc

» 2005.03.10. 20:56

[quote]Lissuin írta:

Rummut, megkértem Csabát, hogy írja le, milyen a felszerelés, tekintve, hogy nem a memóriámról vagyok híres :D
No. Íme:
Fusion szett (teljes),
Premier APK (mahagony testek),
Cinek: Sabian B8 Pro.[/idez]

Mahagony testek...hm. Az tényleg jó cucc lehet. A Premier az angol dobok és az egyik legrégebbi dobgyártó cég, mindig is csak felsõkategoriás elit cuccokat gyártott.
Hát nekem csak egy kis Mapex M széria jutott, õ is Fusion szett és natur-bírs színû. Nagyon szép.

Egyébként a foton vele vagyok együtt (lásd a profilom)

[idez]
Teljesen felszabadultnak éreztem magam a dobok mögött. Jajj... abszolút beléjük szerettem! ::love::
[/quote]

Na ugye, hogy ugye!!!!!! ::grin:: És ezt csak akkor érted meg és érzed meg ha kipróbálod. Remélem egy életre megfertõzött és akkor én is kedves nõi dobos ismerõst tudhatok a barátomnak! ::applause::
Rummut
Újonc

» 2005.03.10. 14:06

[quote]Derrewyn írta:

... ha jól sejtem, akkor a lelkesedés csak még jobban fellángolt benned. :D [/idez]
Ühüm ::eyelash::

[idez]Azért a csellót se hanyagold nagyon. ::cowboy:: [/quote]
Jajmár! Utálom, hogy mindenki ezzel jön ::tongue:: A csellózást már négy éve csinálom, és egyáltalán nem szándékozom sem abbahagyni, sem hanyagolni, hülye is lennék, ha most ezt tenném. Különben meg az eddigi csellótanulmányaim csak elõsegítik a dobolást, hogy nem kell még a ritmusokkal is vacakolni, hanem egybõl belecsaphatunk a lecsóba. A dobolás pedig majd fejleszti a ritmusérzékemet, ami jó lesz csellózáskor is, szóval a két hangszeren való játék kölcsönösen segíti egymást. De a következõ dobórám csak két hét múlva lesz, nemtom, hogyan fogom bírni addig! ::crying::
Lissuin
Vén róka

» 2005.03.10. 09:01

[quote]Lissuin írta:

És Derry! Végig a [u]teljes[/u] felszerelés mögött ültem, a [u]teljes[/u] felszerelésen játszottam, és még improvizálhattam is, szóval be lehet fogni ::tongue::

[/quote]

Jól van na... ::tongue::

Örülök, hogy ilyen jól sikerült az elsõ órád, ha jól sejtem, akkor a lelkesedés csak még jobban fellángolt benned. :D
Azért a csellót se hanyagold nagyon. ::cowboy::
Derrewyn
Haladó

» 2005.03.09. 19:55

Elõre is bocsi az egymás utáni hszekért tõlem, deee...

... megvolt az elsõ órám! :D

Töööök jóóóó volt, teljesen fel vagyok dobva! Egyelõre csak az alap ütésfajtákat, a verõ tartását, az ülést és a kéztartást vettük át, de akkoris nagyon-nagyon jó volt! Csaba szerint nagyon jól megy ez nekem, meg könnyen és gyorsan fogok fejlõdni. Egy baj van csak, hogy a bal kezem hüvelykujja nem mindig úgy áll, ahogy kéne, de Csaba szerint ez csak valószínûleg a csellózás miatt van így, és ezen is elég hamar túl fogok lépni.

Rummut, megkértem Csabát, hogy írja le, milyen a felszerelés, tekintve, hogy nem a memóriámról vagyok híres :D
No. Íme:
Fusion szett (teljes),
Premier APK (mahagony testek),
Cinek: Sabian B8 Pro.

Én (még) nem értek hozzá, de Csaba aszonta, ez egy elég jó felszerelés. De még milyen szép is... ::love::

És Derry! Végig a [u]teljes[/u] felszerelés mögött ültem, a [u]teljes[/u] felszerelésen játszottam, és még improvizálhattam is, szóval be lehet fogni ::tongue::

Sóóóhaj... Aaaannyira jó volt, hogy nagyon! Teljesen felszabadultnak éreztem magam a dobok mögött. Jajj... abszolút beléjük szerettem! ::love::

Lissuin
Vén róka

» 2005.03.07. 21:51

Ha tudnátok, én mennyire várom... ::sigh:: *tûkönül* Már csak kettõt kell aludni ::laughing::
Lissuin
Vén róka

» 2005.03.07. 11:05

[quote]mazsola írta:

És milyen jó hogy lepereg. Én pont emiatt a mentalitás miatt tartalak az egyik legjobb dobosnak - noha váltig állítod, hogy nem vagy az. Csak tudod, a tudásod, zenéhez való viszonyod, meg az a lelkesedés és szakértelem, amivel csinálod, az hihetetlen lendületet tud adni. És a rátermettség, tudás mellett ez a legfontosabb.
[/quote]

::blushing:: , sok mindent történt, hogy ez így legyen. De azért kösz!

Nos és is kiváncsian várom az elsõ óra élményeit.
Rummut
Újonc

» 2005.03.06. 18:44

[quote]Rummut írta:

És tudod mi az érdekes Betu! Az hogy én ezt komolyan is gondolom és ez miatt sokan hülyének néznek...de ez rólam lepereg.

[/quote]

Héhó. Én is komolyan mondtam... nem ironizáltam ám, tényleg tetszett a szöveg, amit beírtál. :)
We're a second in time
We're the last in the line
Of the prey that walks the earth
Good and evil combined
Betuka
Vén róka

» 2005.03.06. 15:03

[quote]Rummut írta:

És tudod mi az érdekes Betu! Az hogy én ezt komolyan is gondolom és ez miatt sokan hülyének néznek...de ez rólam lepereg. [/quote]

És milyen jó hogy lepereg. Én pont emiatt a mentalitás miatt tartalak az egyik legjobb dobosnak - noha váltig állítod, hogy nem vagy az. Csak tudod, a tudásod, zenéhez való viszonyod, meg az a lelkesedés és szakértelem, amivel csinálod, az hihetetlen lendületet tud adni. És a rátermettség, tudás mellett ez a legfontosabb.

Liss! Kérünk beszámolót, szerdán azonnal. ::grin::
mazsola
Pixeltologató szakmunkás

» 2005.03.04. 15:00

Ezt még nem tudom, mivel ezen a héten volt elõször órám, de csak a verõket kaptam meg, mert utána pont hangverseny volt a vonószenekarral amiben játszom. Szóval csak addig voltam ott, amíg megbeszéltük a dolgainkat, a dobok mögé még nem ültem be. A következõ órám jövõ hét szerdán lesz, utána mindenrõl beszámolok. :)
Lissuin
Vén róka

» 2005.03.04. 10:25

Milyen dobja van a tanárodnak? (márka, szín, cinek, stb.)
Rummut
Újonc

» 2005.03.04. 08:25

Hûûû, igazán? Jujj, igenigenigen, nagyon jó lenne! ::eyelash::
Nagyon örülnék neki, köszönöm! ::hug::
Szereztél egy szép napot nekem :)
Lissuin
Vén róka

» 2005.03.04. 00:17

[quote]Betuka írta:

Mindjárt meghatódok. Ez szép volt. ::happy:: ::eyelash::

[/quote]

És tudod mi az érdekes Betu! Az hogy én ezt komolyan is gondolom és ez miatt sokan hülyének néznek...de ez rólam lepereg.

Liss! Ha hiszed, ha nem, én örülök a legjobban, hogy egy hozzád hasonló elszánt léányzó gazdagítja a dobosok táborát. Ha gondolod, akkor, ha vissza érkeztem, mutatok egy két dolgot, hogy tudd eljátszani a legegyszerûbb NW számokat, hiszen tudom magamról, hogy ez adott nekem is nagyon sok ambíciót.
Rummut
Újonc

» 2005.03.03. 21:53

[quote]Rummut írta:

A dob a legõsíbb hangszer ami létezik és a dob zene gerince. Mi vagyunk a dal szívverése!::laughing::

A Verõ legyen veled!

[/quote]

Mindjárt meghatódok. Ez szép volt. ::happy:: ::eyelash::

Liss, tényleg hajrá!! ::hug:: ::horns::
We're a second in time
Good and evil combined
Betuka
Vén róka

» 2005.03.03. 14:36

Köszi ::blushing:: ::hug::

Teljes mértékben komoly az elhatározásom, a lelkesedésem az olthatatlanul megvan :)

Hogy milyen indíttatásból kezdem el? Nos, mikor Téged láttalak dobolni, a hangszer maga nagyon érdekelt és meg is tetszett. Aztán megnéztem több felvételen Jukkát is, és akkor megvilágosodtam, hogy ez nekem való :)
Zenesuliban tanulok, a tanárom Sebestyén Csaba, nem hinném, hogy mond valamit :)
Lissuin
Vén róka

» 2005.03.03. 01:34

Az Artbeat verõ, az egy teljesen jó verõ, magyar gyártmány, de külföldi technika. Pl, artbeat verõt használ Fejes Tamás (Tankcsapda)!
Bár én a Bigsticket jobban preferálom, mert szerintem a jobb a csiszolása és a fejkiképzése, de hát ez már ízlések és arculcsapások ::grin::

Liss, ha ez tényleg komoly, amit az alábbiakban leírtál, akkor nagy szeretettel üdvözlünk a külvilág számára szellemileg teljesen sérült és IQ hiányos ritmus õrültek, sámánok és boszorkányok társaságában.

A dob a legõsíbb hangszer ami létezik és a dob zene gerince. Mi vagyunk a dal szívverése!::laughing::

A Verõ legyen veled!

És mond csak kitõl tanulsz, és milyen indítatásból?
Rummut
Újonc

» 2005.03.02. 20:36

[quote]Lissuin írta:

Ja, ezzel csak annyit szerettem volna mondani, hogy ezentúl szerintem én is fogok ide írogatni. ::eyelash:: [/quote]

::applause::
We're a second in time
Good and evil combined
Betuka
Vén róka

» 2005.03.02. 19:46

Bocsánat, hogy megszakítom a beszélgetés fonalát, deee...

... 2, azaz kettõ artbeat groovy 5A verõt tartok a kezeimben :D
Nem tudom, ez mennyire jó fajta, a lényeg az, hogy nekem tökéletesen megfelel, jövõ héttõl végre be is ülhetek egyelõre a tanárom dobjai mögé, és naggyonnagyon fel vagyok dobva :D Szerdáig meg székeken próbálok dobolni :D

Ja, ezzel csak annyit szerettem volna mondani, hogy ezentúl szerintem én is fogok ide írogatni. ::eyelash::
Lissuin
Vén róka

» 2005.02.25. 01:59

Uraim, ezt a Liquid tension anyagot maguk keszenletben tartjak es meg nem osztottak meg a nagykozonseggel? Hat milyen dolog ez? Tudjak, hogy milyen nehez azt (azokat) a lemez(eke)t megszerezni?

Egyebkent, ha jol tudom, Mike Portnoy jateka nem a szinessegetol az egyik legnagyobb: technikailag keves dobost lattam, aki egy 11/8-ad utan kepes barmely masik paratlan utemrendszerre valtani. Meg aztan - nagy ember o a dobszoloi miatt is. En nem lattam meg olyan szolot, ahol a dobos felallt volna a dobcucc mogul es kiment volna a szinpad elejere... (Budokan DVD - erdemes egyebkent vegignezni azt is, amin csak ot veszik fel, ugy ertem a teljes anyagot. Elkepeszto dolgai vannak. Meg aztan - en dobost meg nem lattam szamot irni, de Portnoy bizony irt egy parat. Nem is akarmilyeneket. Harmadreszt keves dobost lattam, aki vegigdobolja a cuccan barmelyik modalis skalat... bizony :-) )

En nem vagyok hozzaerto, de akit en nagyon szeretek, az Asgeir, o most a Borknagarban jatszik - lenyegeben olyan, mint egy polip. Az Epic lemezen volt egy felvetel mpegben, amelyen a studioban rogzitett videok voltak lathatok - hat nem hiszem, hogy sokan utanacsinaljak azt, amit ott levagott. Mintha harom keze lenne. Zsenialis a fazon.
Zlocin
Újonc

» 2005.02.12. 15:24

Beszerzem ezt a Steve Smithet,de remélem új monitort nem kell vennem... ::grin::
Amúgy MP mesternek ajánlom a Liquid Tension Experiment nevû zenekarát,ott pl. majdnem egy alap cuccal nyomja.De azért bevallom a nagy cucc jól néz ki.Plusz ha játszani is tud rajta akkor miért ne...
Amúgy jó a hozzáállásod.Tanulsz valakinél?
"Step after step, we try controlling our fate, when we finally start living, it's become too late..."
Dani
Vén róka

ElőzőKövetkező