Dobosok

Hangjegyek, dallamok, hangszerek

» 2005.04.13. 20:09

OFF

jaj Liss... mi lesz veled nyáron?

ON
Van, hogy örülsz, mert minden összejön s van, hogy kiborulsz, mert minden összejön.
Reaper
Haladó

» 2005.04.13. 17:47

Megvolt a harmadik órám!
Annyira hihetetlen jó volt már megint, hogy jajj. Tök gyorsan nyomultam már a tizenhatodokkal, és nem rontottam el a triolákat sem, még a különbözõ hangsúlyokkal sem. Tamokon és pergõn egyaránt. ::smug:: Kaptam egy könyvet, amiben vannak gyakorlatok: Martonosi György és Korompay Zsolt: Modern dobiskola - 2., III. kötet. Majd ebbõl fogok gyakorolgatni, egy hétig mindenképp nálam lesz. Oooolyan jó volt, szeretnék ilyen órákat mégmégmééég... ::love::
"Lehet, hogy az út, amelyet kinek-kinek követnie kell,
már ott húzódik a lába előtt, csak látni nem látja."
Lissuin
Vén róka

» 2005.04.07. 22:28

Én meg pár napja megvettem az elsõ gumilapom ::grin::

Aszittem sima fekete lapos henger lesz, de nem. Sima fekete lapos hengeren egy natúrszínû 8szög, és az aljában egy menet, tehát rá is szerelhetem cuccra. Hö.

Már püföltem is rendesen. ::happy:: Még azért szokni kell. Elég nehéz, hogy nem látja olyan, aki korrigálhatna, ha valamit rosszul csinálok. ::sad::
mazsola
Pixeltologató szakmunkás

» 2005.03.30. 20:01

No, megvolt a második órám! *pattogó emotikon*
Aaaannyira nagyonnagyon jó volt!
Most büszkélkedni fogok, ma csupa dícséretet kaptam! Csaba azt mondta, hogy rendkívül jól tartom a ritmust, habár néha kicsit felgyorsulok, de egy idõ után majd elmúlik. A gyakorlatokat hibátlanul végigdoboltam, csak egy-két helyen rontottam, de mégegyszer lejátszva a hibás ütemet egybõl ment minden tovább. Végigvettünk 6 viszonylag hosszú gyakorlatot plusz egy kis elméletet abban a harminc percben. Csaba szerint rendkívül fejlõdõképes vagyok. Ez annyira jó! Büszke vagyok magamra. Lehetek? ::eyelash::
Lissuin
Vén róka

» 2005.03.29. 21:53

[quote]mazsola írta:

Liss, Te még ügyesebb leszel, hidd el, aztán majd dobduettet tartunk. ::grin:: [/quote]

Hát nemtom, ha ilyen sûrûn lesznek az óráim... ::worried:: De akkorsem adom fel, holnap úgyis lesz végre órám, ésezjó! ::eyelash::
Lissuin
Vén róka

» 2005.03.29. 08:24

Anno én is próbálkoztam eme dolgokkal, de amikor a jobbkezes vezetésre a kettõegy nem akart csúszni akkor hivatkozva arra, hogy "bõgõs vagyok vagy mifene" abbahagytam.... de azóta a felmerült dolgok miatt újrakezdtem.... hehh a dupla mégse bonyolult annyira mint elsõre látszik... (hehe csak a két kéznek ne kéne csinálnia semmit ::laughing:: )
De legalább már elkezdtem szerelgetni otthonra egy saját cuccot... dobhoz sok köze nincs, de legalább ugyanúgy mûködik, és még Apum se mászik a falra ::happy::

Amúgy.... kérdés.... hol tudok (és mennyiért) olcsó, de azért még használható lábgépet venni (melyik az olcsóbb? a két láb vagy a dupla? ) meg ugyanilyen paraméterekkel lábcinállványt?
A többit még házilag megcsinálom, de ezek már nekem magasak....
myUserbar.hu
myUserbar.hu
kabát
Vén róka

» 2005.03.29. 08:15

Rovácska, én is úgy mentem oda, hogy elõtte 100x elmondtam a Tanárúrnak (höhö ::grin::), hogy nagyon gáz, meg sok türelmet igénylek, aztán valahogy pikkpakk ment az egész, és iszonyat jó volt, és meg lettem dícsérve, hogy nem esek ki a ritmusból. ::blushing::

Liss, Te még ügyesebb leszel, hidd el, aztán majd dobduettet tartunk. ::grin::
(::hug::)
mazsola
Pixeltologató szakmunkás

» 2005.03.28. 22:36

[quote]mazsola írta:

Jelentem nekem is megvolt az elsõ dobórám (ill. a második életemben, de nem 60 perc volt, hanem több, sok részletben ::happy::). És már mennek az alapgyakorlatok elég gyorsan, meg már a 16-odozás is. ::grin:: ::smug:: [/quote]

Jajj Mazsi ne fájdítsd a szívem, nekem csak 30 percem van hetente. ::crying::
Lissuin
Vén róka

» 2005.03.28. 19:35

Wow Mazsi, Liss ::god:: azért nem semmi, hogy bele mertek vágni több hangszer tanulásába, sztem ehez elég nagy bátorság kell, de azért sok sikert hozzá mindkettõtöknek. :D

Én múltkorjában próbáltam egy dob mögött ülve produkálni vmit, de nagyon nem ment, pedig csak a Come Cover Me-nek vmi nagyon leegyszerûsített változatát akartam eldobolni, de vhogy mindig belezavarodtam. ::sad::
Üdv: Hrvatska, aki Rovácska!
Hrvatska
Vén róka

» 2005.03.28. 18:56

Jelentem nekem is megvolt az elsõ dobórám (ill. a második életemben, de nem 60 perc volt, hanem több, sok részletben ::happy::). És már mennek az alapgyakorlatok elég gyorsan, meg már a 16-odozás is. ::grin:: ::smug::
mazsola
Pixeltologató szakmunkás

» 2005.03.27. 00:11

[quote]Pivi írta:

Minél több dologgal akarsz foglalkozni, annál kevésbé marad idõd arra, hogy tényleg komolyan fejleszd magad egy adott hangszerben. De mondjuk cselló, dob, meg zongora még nem olyan vészes, csak az embernek nincs napi 24 órája, hogy gyakoroljon, és meg kell majd magad osztanod, hogy "na akkor, most mit is gyakoroljak". [/quote]
Hidd el, a gyakorlással nem lenne gond. Kezdjük ott, hogy csellózni amúgyis nagyon sokat szoktam itthon, és nem azért, mert [i]kell[/i], hanem azért, mert egyszerûen szeretem, és szükségem van rá. Másrészt állandóan dobolok, ha zenét hallok, jár a kezem és a lábam, és elég gyakran veszem a verõket a kezembe. Sokszor viszont lenne kedvem leülni egy zongora mellé pöntyögni egy kicsit. De ez már asszem off. ::blushing::
Lissuin
Vén róka

» 2005.03.27. 00:02

[quote]Lissuin írta:
Hmm. Az mennyire lesz szétdarabolódás, ha a cselló és a dob után még szeretnék majd zongorázni? :D[/idez]
Az a baj, hogy nem mindegy, hogy az ember sok hangszerben középszerû, vagy 1-2 hangszerben nagyon jó...
Minél több dologgal akarsz foglalkozni, annál kevésbé marad idõd arra, hogy tényleg komolyan fejleszd magad egy adott hangszerben. De mondjuk cselló, dob, meg zongora még nem olyan vészes, csak az embernek nincs napi 24 órája, hogy gyakoroljon, és meg kell majd magad osztanod, hogy "na akkor, most mit is gyakoroljak".

[idez][idez] Az R.E.M. együttes 'The One I Love' címû számát már sikeresen meg is emésztettem (nem kell beszólni, tudom, hogy nem egy bonyolult darab... :)) [/idez]
Én még ennyit sem tudok. ::blushing:: De reméljük, ami késik, nem múlik. ::eyelash:: [/quote]
Á, Te jársz tanárhoz, néhány óra, és egy ilyen számot simán ledobolsz (ha már nekem kocadobolniakaróként sikerült... :)).
Pivi
Újonc

» 2005.03.26. 18:40

[quote]Pivi írta:

... Szeretnék dobolni én is, csak nem akarom magam ennyifelé szétdarabolni (billentyûk, magánének, zeneszerzés, stb...) ... [/idez]
Hmm. Az mennyire lesz szétdarabolódás, ha a cselló és a dob után még szeretnék majd zongorázni? :D Egyébként eddig már pár embertõl megkaptam, hogy a cselló meg a dob egyáltalán nem illik össze. De én meg nem is azért csinálom mindkettõt, hogy majd egyszerre játsszak rajtuk, enyhén szólva nehéz lenne. :D

[idez] Az R.E.M. együttes 'The One I Love' címû számát már sikeresen meg is emésztettem (nem kell beszólni, tudom, hogy nem egy bonyolult darab... :)) [/quote]
Én még ennyit sem tudok. ::blushing:: De reméljük, ami késik, nem múlik. ::eyelash::
Lissuin
Vén róka

» 2005.03.26. 00:52

Dobok... ::god::
Szeretnék dobolni én is, csak nem akarom magam ennyifelé szétdarabolni (billentyûk, magánének, zeneszerzés, stb...), úgyhogy dobos haverommal szoktuk egymást oktatni kölcsönösen egymás hangszerére. :)
Az R.E.M. együttes 'The One I Love' címû számát már sikeresen meg is emésztettem (nem kell beszólni, tudom, hogy nem egy bonyolult darab... :))
Pivi
Újonc

» 2005.03.23. 17:41

Megint elmaradt az órám ::crying:: Ma nem lesz beszámoló, brühühü. :(
Lissuin
Vén róka

» 2005.03.23. 12:32

[quote]Lissuin írta:

Na, nem lesz ám így minden egyes órám után, csak most itt a kezdeteknél... ::eyelash:: [/quote]

Szerintem senkit nem zavar... :)
We're a second in time
We're the last in the line
Of the prey that walks the earth
Good and evil combined
Betuka
Vén róka

» 2005.03.23. 08:57

[quote]Rummut írta:

... [/quote]
Huhh, ez nem lehetett semmi. Mondjuk nekem perpill egy ilyen összeeszkábált is elég lenne. Nem valami jó egy széken gyakorolgatni. ::sigh:: Pláne, hogy nemsokára szétverem a kárpitot rajta :D
Ma lesz egyébként a második órám. Úúúúgy várom! Majd beszámolok errõl is, ha van igény rá. ::eyelash::
Na, nem lesz ám így minden egyes órám után, csak most itt a kezdeteknél... ::eyelash::
Lissuin
Vén róka

» 2005.03.23. 02:14

[quote]Lissuin írta:
Még egy kérdés: Te milyen dobokon játszottál elõször? ::eyelash:: [/quote]

Ez jó kérdés(!) ::rotfl::
Hát amikor én elõször dobhoz ültem, akkor egy román "Doina" (ejtsd: dojná) márkájú dobhoz ültem, amit Bukarestben gyártottak a 80-as években (azóta se!) és kb úgy szólt, mint valami repedt fazék. Akkoriban nem lehetett rá bõröket kapni és külömbözõ gyárakból "hoztunk el" amolyan nagy daraba mûanyag lapokat, amivel a fûtõ csöveket burkolták. Szépen kivágtuk köralakura ráügyeskedtük a dobtestre és voilá már is lehetett dobolni. A hangja természetesen borszasztó volt, de nekünk a nagy meló után igencsak tetszett.

Szóval túl voltam egy-két érdekes dolgon, amíg egy rendes szerelést tudtahattam magamnak, amely most egy Mapex M series.

Ja és ne felejtsük el a évekig tartó párnákon tartó gyakorlást..Húúú micsoda évek voltak! ::whew::

Na ilyen dobon volt elsõként, de kemény két évig szolgált, amíg aztán egy kezdõ hakni zenésznek eladtam...kb ennyi. ::eyelash::
Rummut
Újonc

» 2005.03.21. 23:24

Na itt van [/idez]
Lissuin
Vén róka

» 2005.03.21. 23:15

Rummut
Újonc

» 2005.03.21. 23:05

[quote]Rummut írta:

Liss! szerintem gondolkozz valami kisebb cuccban. Hidd hosszú idõ el fog telni, amíg azt is kihasználod. [/idez]
Ühüm. ::blushing:: És Te milyet ajánlanál? ::eyelash::

[idez]Egyébként, emberek, a mai napon ünnepélyesen bejelentem, megvettem a duplázómat!
Magnum BP8950 ::applause:: ::party:: ::horns:: [/quote]
Az biztos jó, úgyhogy ::applause:: :D
Lissuin
Vén róka

» 2005.03.21. 23:02

[quote]Lissuin írta:

[idez]mazsola írta:

Disz iz veri bjútifulll. ::moneyeyes:: [/idez]

Ugyehogyugye? Gyönyörûséges tündérszép. ::love::
De mivel nem értek hozzá, kikérem egy hozzáértõ véleményét. ::eyelash:: [/quote]

ÖÖÖööö...., hát ez tényleg egy szép hangszer.
Amikor én is elkeztem dobolni, akkor elsõ cuccnak valami hansolót szerettem volna, de késõbb rájöttem, hogy ezt ki kell érdemelni (no meg nem volt annyi pénzem.). Ennek a gyönyörûségnek viszont nagyon megvan az ára...
Liss! szerintem gondolkozz valami kisebb cuccban. Hidd hosszú idõ el fog telni, amíg azt is kihasználod.

Egyébként, emberek, a mai napon ünnepélyesen bejelentem, megvettem a duplázómat!
Magnum BP8950 ::applause:: ::party:: ::horns::
Rummut
Újonc

» 2005.03.21. 22:55

[quote]mazsola írta:

Disz iz veri bjútifulll. ::moneyeyes:: [/quote]

Ugyehogyugye? Gyönyörûséges tündérszép. ::love::
De mivel nem értek hozzá, kikérem egy hozzáértõ véleményét. ::eyelash::
Lissuin
Vén róka