Dalos pacsirták

Hangjegyek, dallamok, hangszerek

» 2005.04.10. 22:17

[quote]mazsola írta:

Énektanár hallott már? Úgy értem nem iskolai, hanem olyan igazi, aki tényleg énekel mondjuk Operában?... Mert az azon nyomban köli Veled, hogy 14 évesen Te még nehogy merj énekelni, mert úgy elcs*szed egy életre a hangod, ahogy lehet... Max. kórusban! [/quote]

Miért?
Arthawena
Újonc

» 2005.04.07. 21:48

[quote]Angelwings írta:

Köszönöm szépen a választ a kérdésre megfogadom és akkor remélem tényleg sikerül.Különben meg ma is elment a hangom ,ugy igazándiból a próba végére jöttem bele igazán ahogy kell.
Jah az jó hogyha tudom hogy vagyis így hülyén jön ki ha olvassa valaki hogy tudom hogy jó a hangom de igazándiból mégsem vagyok vele tisztában pedig sokan mondják hogy milyen hangom van....ez így hülyeség de nemtudom,valahogy úgy érzem pocsék hangom van pedig tudom egy kicsikét hogy nem igaz..... [/quote]

Énektanár hallott már? Úgy értem nem iskolai, hanem olyan igazi, aki tényleg énekel mondjuk Operában?... Mert az azon nyomban köli Veled, hogy 14 évesen Te még nehogy merj énekelni, mert úgy elcs*szed egy életre a hangod, ahogy lehet... Max. kórusban!
mazsola
Pixeltologató szakmunkás

» 2005.04.07. 17:23

Öhm izé. Nem akarlak megbántani, de nem vagy kicsit fiatal ahhoz, hogy együttesben énekelj? ::confused:: Tényleg nem bántásból írom. ;)
"Lehet, hogy az út, amelyet kinek-kinek követnie kell,
már ott húzódik a lába előtt, csak látni nem látja."
Lissuin
Vén róka

» 2005.04.07. 09:08

Kis hozzáfûznivaló a "középen miért nehezebb énekelni" témához (ugyanis énektanáromnál rákérdeztem :)):
A legtöbb embernek a középhangoknál van a beszédsávja, és mivel ugye ott beszél, ezért ahhoz az intervallumhoz érve hajlamos elkényelmesedni az ember, és leereszti a pozíciót, nem tartja annyira, hiszen a hang ott is "szól". Viszont ahhoz, hogy a beszédsávban is szép legyen a hang, ehhez sokkal jobban meg kell dolgozni, mert mind a pozíciót meg kell tartani, mind az ellen is küzdeni kell, hogy az ember ne kényelmesedjen el. És ezért érzi azt az ember, hogy ott nehezebb énekelni, hiszen ott kétszeresen is dolgozni kell a szép hangért.
Pivi
Újonc

» 2005.04.07. 00:29

[quote]Angelwings írta:

Nos nekem pár tipp kéne , mert felvétel lesz és azért ugy kéne hogy az elsõ számokat is fel tudjuk venni a többiekkel hogy azért az szépen szóljon mert reggel gyatra a hangunk.Bocs a kifejezésért.De télleg reggel hiába skálázunk be semmi csak vagy 2-3 dal után jön meg a hangunk meg a könnyebb dalokat már tudjuk reggel is de nem mindegyik megy. [/quote]
A felvétel idõpontja elõtt legalább 4 órával kelj fel (igen, akár hajnalban is), reggelizz rendesen (ez nem vicc, tényleg fontos), és éneklés elõtt cirka 1 órával skálázz be normálisan.
Egyébként ha stúdióban játszátok fel a számokat, akkor valószínûleg sávonként veszitek fel, és így nem Veled kezdik majd a felvételt, ha meg egyszerre vesztek mindent, akkor próbáljátok oylan 10-tõl elkezdeni, mert akkor már nem lesz "leszállva" a hangod (feltéve ha tényleg felkelsz elõtte rendesen).
Pivi
Újonc

» 2005.04.06. 06:52

Fõleg nekem még kötelezõ is a mozgás ha valamikor énekelek,de ugy jobb pl magasabb hangok is kijönnek mintha csak ülnék magamnak..... ::grin::
FinlandGirl
Újonc

» 2005.04.05. 20:16

[quote]FinlandGirl írta:

Szóval nem tudom de nem csak én érzem így tehát a magasabb a legkönyebb nekem. [/quote]
Ez azért van így, mert amikor az ember énekel, akkor az énekhang akkor a legszebb, ha pozícióba kerül, és megszólalnak a megfelelõ rezonáns üregek. A magas hangoknál a fej rezonáns üregei szólnak a leginkább, a mély hangoknál a mell rezonáns üregei, a középhangoknál viszont kicsit szétszórva hol itt, hol ott, és a középhangokat énekelve [b]sokkal jobban[/b] meg kell tartani a pozíciót, sokkal jobban meg kell dolgozni egy hangért, mint a magasabb, vagy mélyebb lágéknál, ahol a hang bizonyos részt magától is pozícióba kerül. Ezen kívül az emberek váltóhangja is a középlágéban van, ahol van egy néhány hangos intervallum, ahol meg aztán kifejezetten nehéz énekelni.
Pivi
Újonc

» 2005.04.05. 19:10

ezt akár én is írhattam volna:)
szóról szóra:)
Arthawena
Újonc

» 2005.04.05. 18:58

Sõt én még néptáncolok is és ott kötelezõ mozgás közben,most pedig egy felvételt veszünk fel a suliban és nem tudom de nekem a mély és magasabb hangok jobban kijönnek mint a közepes hangok.Szóval nem tudom de nem csak én érzem így tehát a magasabb a legkönyebb nekem.
FinlandGirl
Újonc

» 2005.04.05. 12:28

[quote]Pivi írta:

A tanárom mindig rám is szokott szólni, hogy túl sokat "táncolok". ::grin:: [/quote]

Én is jobban szeretek mozogni éneklés közben.
We're a second in time
We're the last in the line
Of the prey that walks the earth
Good and evil combined
Betuka
Vén róka

» 2005.04.04. 18:38

[quote]FinlandGirl írta:

Most nem tudom hogy csak én érzem vagy mások is:
Annyi hogy nekem mozgás közben sokkal könnyebb énekelnem mint ülve és állva is jobb nekem,De mozgás közben erõvel is tudok tehát erõt adok bele.Ez csak velem van így vagy másokkal is esetleg? [/quote]
Mondjuk ülve egyébként se tud az ember úgy énekelni, mint állva, ez testi tényállás (lévén bármilyen egyenesen is ül az ember, egy kicsit mégis beszorítja lent a rekeszizmait). A mozgás esetleg azért jelenthet Neked sokat éneklés terén, mert levezeted azokat a felesleges energiáidat, amik egy helybe állva benned vannak, és esetleg visszafolytanak egy kicsit, mert teszemazt nagyon izgulsz, görcsös vagy kicsit, stb. Ha az ember mozog, akkor végez egy olyanfajta pótcselekvést, ami minden idegességét lefoglalja, és sokkal jobban tud magára az éneklésre koncentrálni. Én például egyfolytában mozgolódok énekórán, mert így sokkal jobban tudok koncentrálni a technikára. A tanárom mindig rám is szokott szólni, hogy túl sokat "táncolok". ::grin::
Pivi
Újonc

» 2005.03.23. 07:31

[quote]Oceangirl írta:

Én az operahangot szeretem de nagyon ::love:: [/quote] én is és a dépdalosat. mind a kettõ megy is azthiszem nem rpsszul csak aza a baj hogy olyamn zenekarok alakulgatnak a környéken amik vagy nem igénylik ezt a stílust vagy épp nekem nem jön be a stílus amit nyomnak:)
Arthawena
Újonc

» 2005.02.26. 23:20

[quote]Derrewyn írta:
Grave Digger rulez. :D
Eszméletlen amúgy az a pali, és nem csak a durva hangja miatt, kevés olyan embert láttam, aki ennyire elemében van a színpadon. [/quote]

Hallottad is az ujat? Na ANNAK a boritojan bizony a gitartanarom van :-) Igen, igen, az Amok basszer, a Deak Bill eddigi basszusgitarosa.
A boritot Havancsak csinalta, meg az eredeti foto is megvan, ami at lett alakitva. Hahh.... vegre egyszer elmeselhettem :-D

Egyebkent nekem az Opeth eneke tetszik nagyon, valtozatos, horgos-zorgos es egyebkent iszonyatosan atmoszferikus. masik, akiert nagyon odavagyok, mint enekes, az Hedlund mester (Vintersorg). Es a Dimmuba is elfert Shagrath melle egy "hang", Simen Hestnaes egyszeruen kivalo - allitolag az uj Arcturus lemezt is vele veszik fel. Hat bar itt lenne mar! ::pray::
Zlocin
Újonc

» 2005.02.26. 22:11

[quote]Metil írta:

A hörgéssel én sem tudok megbarátkozni... Az extrém ének oké, pl nagy kedvencem Chris Boltendahl, de a tiszta hörgéstõl a falat kaparom... [/quote]

Grave Digger rulez. :D
Eszméletlen amúgy az a pali, és nem csak a durva hangja miatt, kevés olyan embert láttam, aki ennyire elemében van a színpadon.
Derrewyn
Haladó

» 2005.02.26. 20:31

Én az operahangot szeretem de nagyon ::love::
Oceangirl
Haladó

» 2005.02.02. 23:39

A hörgéssel én sem tudok megbarátkozni... Az extrém ének oké, pl nagy kedvencem Chris Boltendahl, de a tiszta hörgéstõl a falat kaparom...
I'll play the blues for you...
Metil
Újonc

» 2005.01.29. 22:17

Én is most kezdem megkedvelni a hörgõs dolgokat... Illetve konkrétan 1 zenekart, a Penumbrát. Az se teljesen hörgõs, pontosabban 4 szólam is van: a hörgõs meg egy kellemesen tenor csákó, egy szoprán csaj + kórus. Teljesen oda-vissza vagyok ájulva tõlük. ::happy:: De pölö 1 Bodommal sose fogok megbarátkozni, akármilyen jók is legyenek ott a zenei alapok. Amúgy ma próbán tûnt fel igazán, milyen rettentõ fontos a beéneklés. Elõzõ alkalommal pölö csak úgy belevágtam, és alig nyöszörögtem, ma meg (ha nem is simán), de ment pölö a Dead Boy's Poem vége, amihez ált. hozzá se tudok szagolni. ::laughing::
I have a tree inside of me. It's roots deep in the past, and the branches fumbling towards the future.
Lasse
Gyakorlott

» 2005.01.29. 21:20

Én mostanában kezdem elviselni a hörgõs számokat is. Illetve nem is azt az igazi velõs bugyborékolást, hanem inkább azt az erõteljesen rekedtes hangot, amiben még a dallamok is meghatározó szerepet kapnak. ::happy::
szergej
Gyakorlott

» 2005.01.29. 11:59

[quote]kabát írta:

Pl Sonata Arctica - End of this Chapter elején
[/quote]
Ebben csak néhány helyen van, és az is csak 1-1 szó, úgyhogy ez még az elviselhetõség határán van nálam.
De amikor egy számnak szerves része a folyamatos hörgés, azt sehogy se tudom elviselni, egyszerûen irritál.
Pivi
Újonc

» 2005.01.29. 10:38

[quote]PreJudit írta:

Rossz, amikor hörög, és jó, amikor abbahagyja ... ::grin:: [/quote]

::rotfl:: ::Pff:: Padlót fogtam...
mazsola
Pixeltologató szakmunkás

» 2005.01.29. 01:59

Jó-rossz ellentét?

Rossz, amikor hörög, és jó, amikor abbahagyja ... ::grin::
PreJudit
Újonc

» 2005.01.28. 18:43

én se vagyok a hörgõs zene híve, de hadd csatlakozzam Betuhoz: Epicában nagyon jó! afféle jó-rossz ellentét kihozására abszolút alkalmas. uez igaz After forevernél is.
Fereste
Haladó

» 2005.01.28. 17:09

én se vagyok a hörgés nagy tisztelõje. Fõleg ha az egész zene abból áll. De néha kiemelésnek, hangulatelemnek jó..
Pl Sonata Arctica - End of this Chapter elején
vagy mondjuk a Dying Wish...
myUserbar.hu
myUserbar.hu
kabát
Vén róka

» 2005.01.28. 17:02

Hát, nekem mindenesetre borsódzik a hátam mindenféle hörgéstõl, és számomra tönkreteszi a zenét. Ettõl még Nektek tetszhet, nincs abban semmi, de én maradok a sima énekes zenéknél. ::happy::
Pivi
Újonc

» 2005.01.28. 11:00

[quote]Pivi írta:

[idéz]hörgés[/idéz]
Nos, szerinetm a hörgés teljes mértékben agyonvágja a zenét. Sok olyan együttest ismerek, amiknek remek zenei alapja van, nagyszerû témákkal, szép dallamokkal, aztán jön a hörgõs fickó (akit még csak jóindulattal se lehet énekesnek nevezni), és úgy vágja agyon a zenét, ahogy van. [/quote]

Nem minden esetben! Igaz, én sem szeretem alapjában véve a hörgõs zenét, de pl. az In Flames az egyik kedvencem. Igazat adok witya-nak.
A másik, hogy ott van pölö az Epica (mindig velük példálózok:)). Na ott van hogy kifejezetten várom, mikor lép be a pasas 1-2 hörgõs sorral. Oda kell.
Amúgy nem szeretem a hörgést, ezért nem bírom a Death/Black zenekarokat, 1-2 kivétellel.
We're a second in time
We're the last in the line
Of the prey that walks the earth
Good and evil combined
Betuka
Vén róka

ElőzőKövetkező