Dalos pacsirták

Hangjegyek, dallamok, hangszerek

» 2009.05.20. 14:57

a mi zenesulinkból se dobnak ki 22 évesen :) és valóban 18 alatt olcsóbb mint 18 felett...
Lacus_Clyne
Újonc

» 2009.05.17. 22:27

[quote]kabát

Általában 18 éves korig olcsó, 20-22 körülig picit drágább, utána vagy szóba se állnak veled, vagy csillagászati összegeket kérnek :)

A gödöllői zeneiskolából pl 22 évesen kivágnak :) Ezt mindig hely szerint kell megérdeklődni. De az biztos, hogy 22 felett semmilyen támogatás nem jár az államtól, így elég szép összeg. Bár elnézve a magántanárok 4-5 ezres óradíjait (mert ilyen is van)... 

[/quote]Bocsi, hogy belerodítok a témába, én klasszikus hangképzésre járok, és a tanárnőm szerint 16-17 éves emberekkel se nagyon lehet még mit kezdeni, ehhez képest ugye a leírtak szerint alakulnak a tandíjak... Én 24 leszek, és éppencsak megéri még a zenesulit és nem a magántanárt választani.
Én vagyok a tüske a rózsán, és a méreg a poharadban...
Neira
Újonc

» 2009.05.13. 09:41

Sziasztok!

Ha tudtok valakit, aki szeretne énekelni:
most lesz hely a magánének tanszakon mert kirepülnek a végzősök
http://tothaladar.hu - itt vannak elérhetőségek
a képzés pedig nagyon jó :)

Lacus_Clyne
Újonc

» 2008.09.05. 20:39

Hello mindenki!

Tud valaki olyan énektanárt aki a hard rock stílusban is otthonosan mozog?:)

üdv.dani 

http://myspace.com/szdanielmusic
Eryc
Újonc

» 2008.08.27. 12:23

[quote]Elysia
http://www.fidelio.hu/hir_o.asp?id=14193[/quote]

Eh, egy szoprán szerep van, és az is főszereplő XD

hjaj, nagyon korán van ez a válogatás... jelentkezzek vajon? 

Lacus_Clyne
Újonc

» 2008.08.25. 17:58

Ha valaki szeretne musicalben énekelni, akkor itt egy érdekes hír - nyílt meghallgatás minden hangfajban egy új musical főszerepeire

http://www.fidelio.hu/hir_o.asp?id=14193

Szeptember 2-áig lehet jelentkezni.

Elysia
Újonc

» 2008.06.08. 23:30

Sziasztok, ha fiatal (20) szoprán hangra van szükségetek, írjatok (Budapest és környéke)! lione.adri@gmail.com
Lacus_Clyne
Újonc

» 2008.05.07. 10:17

11 év meg még régebben vót... :D

Lehet, hogy ha nagyon megerőltetném magam, akkor előjönnének a dolgok, de mivel akkoriban utáltam a szolfézst, a hangszertanulás utolsó évét meg elb.szta a tanárom (utáltam őt is :D), nem biztos, hogy jól rögződött. :D

We're a second in time
We're the last in the line
Of the prey that walks the earth
Good and evil combined
Betuka
Vén róka

» 2008.05.06. 22:20

hát én még csak 20 vagyok, a képzés meg nagyon jó a zenesuliban :) szal nekem megéri, heti 2 alkalom ^^

4 évet furulyáztam egyébként anno... még mostis sokmindent le tudok játszani ha évente 1x előveszem :D pedig rég volt XD 

Lacus_Clyne
Újonc

» 2008.05.06. 19:45

Van egy mondás, "az első komoly lábtörésig nem leszel igazi ejtőernyős" :P
myUserbar.hu
myUserbar.hu
kabát
Vén róka

» 2008.05.06. 18:50

[quote]kabát
Azért az alapok olyanok mint a biciklizés. Egyszer megtanultad, akkor előjön ha nagyon akaratos vagy :)
[/quote]Csupán pár zúzódás, horzsolás, karcolás, rossz esetben törés a vége. :D:P
I have a tree inside of me. It's roots deep in the past, and the branches fumbling towards the future.
Lasse
Gyakorlott

» 2008.05.06. 15:51

Azért az alapok olyanok mint a biciklizés. Egyszer megtanultad, akkor előjön ha nagyon akaratos vagy :)
myUserbar.hu
myUserbar.hu
kabát
Vén róka

» 2008.05.06. 12:32

[quote]kabát

Vénlány :P

Amúgy 12 éves korban szerintem komoly hangképzést nem lehetett volna folytatni. Azért illik az ilyennel megvárni amíg felnő az ember. Vagy nem? 

[/quote]

Vénlány a keresztanyád térgye kaláccsa! :P

nem is a hangképzésre gondoltam, hanem csak szimplán szolfézsra meg hangszerre... két évig furulyáztam, két évig klarinétoztam, de szinte semmire nem emlékszem belőle... :(

We're a second in time
Good and evil combined
Betuka
Vén róka

» 2008.05.05. 17:22

Vénlány :P

Amúgy 12 éves korban szerintem komoly hangképzést nem lehetett volna folytatni. Azért illik az ilyennel megvárni amíg felnő az ember. Vagy nem? 

myUserbar.hu
myUserbar.hu
kabát
Vén róka

» 2008.05.05. 16:37

[quote]kabát

Általában 18 éves korig olcsó, 20-22 körülig picit drágább, utána vagy szóba se állnak veled, vagy csillagászati összegeket kérnek :)

A gödöllői zeneiskolából pl 22 évesen kivágnak :) Ezt mindig hely szerint kell megérdeklődni. De az biztos, hogy 22 felett semmilyen támogatás nem jár az államtól, így elég szép összeg. Bár elnézve a magántanárok 4-5 ezres óradíjait (mert ilyen is van)... 

[/quote]

Áááá, 23 éves vagyok! ::crying:: :D

Lehet, hogy nem kellett volna 11 éve otthagynom a zenesulit... bár, 12 évesen az ember még nem tudja úgy felmérni a lehetőségeit... na nem baj. Találtam egy tanárt, ő 3000/óráért tanít... :)

We're a second in time
Good and evil combined
Betuka
Vén róka

» 2008.05.05. 15:23

myUserbar.hu
myUserbar.hu
kabát
Vén róka

» 2008.05.05. 15:00

[quote]Lasse
Betunak egy sima zeneiskolában már kéne annyit fizetnie az életkora miatt, hogy inkább megérje keresni egy jó magántanárt.
[/quote]

Egy bizonyos életkor fölött kell többet fizetni, vagy a költségek egyenes arányban nőnek az életkorral? :D

Egyébként már kiszúrtam egy nőcit, jónak tűnik, csak sajna várni kell rá, mert "tele van" :(

(heh, kicsit kétértelmű a mondat, de értjük, na :D)

We're a second in time
Good and evil combined
Betuka
Vén róka

» 2008.05.05. 13:49

Betu a vénlány :) Hehh, szegény ezt jól megkapta :)
myUserbar.hu
myUserbar.hu
kabát
Vén róka

» 2008.05.05. 12:55

[quote]Lacus_Clyne
Én a zeneiskolai magánének tanárokat javaslom, de ők leginkább klasszikus (vagy népi) éneket oktatnak (viszont bármi egyéb tantárgyat is fel tudsz venni, és nem kell többet fizetned érte). Egy sima iskolai énektanárt nem javaslok mert a szolfézsosoknak nem tanítják meg, hogy kell énektechnikát oktatni. A nem zeneiskolás énektanárok meg tényleg vagyonokba kerülnek... [/quote]Betunak egy sima zeneiskolában már kéne annyit fizetnie az életkora miatt, hogy inkább megérje keresni egy jó magántanárt. Amúgy hajrá google. :D
I have a tree inside of me. It's roots deep in the past, and the branches fumbling towards the future.
Lasse
Gyakorlott

» 2008.05.03. 22:51

Én a zeneiskolai magánének tanárokat javaslom, de ők leginkább klasszikus (vagy népi) éneket oktatnak (viszont bármi egyéb tantárgyat is fel tudsz venni, és nem kell többet fizetned érte). Egy sima iskolai énektanárt nem javaslok mert a szolfézsosoknak nem tanítják meg, hogy kell énektechnikát oktatni. A nem zeneiskolás énektanárok meg tényleg vagyonokba kerülnek...
Lacus_Clyne
Újonc

» 2008.05.03. 17:19

Ismer valaki esetleg egy jó énektanárt, aki nem csillagászati összegekért tanít? :D

(ha senki nem ír semmit, Guglihoz fordulok, csak gondoltam hátha)

We're a second in time
Good and evil combined
Betuka
Vén róka

» 2008.04.28. 03:20

[quote]Lasse
Szerintem szívesen hallanánk valami olyasmit, ami inkább arra megy rá, hogy eltaláld a hangokat, minthogy érzékien nyögj a mikrofonba. [/quote]Hááát oké. Esetleg megpróbálkozhatom a Poet And The Pendulum valamelyik részével, azok relatíve jól mennek. A hörgést meg - ha csak egy időre is - abbahagyom, mert a mellkasom elkezdett szúrni /emiatt nem alszom most/. :(
Always arisin' over moulderin', enlightened swear,
never a light can die, Dark Lantern, darklin' in light...
Spora
Újonc

» 2008.04.28. 03:00

A hörgésről. De van egy millió netes leírás. Neked azért nem javaslom, mert hallani, hogy nem jól csinálod, talán még fáj is akár közben, akár utána a torkod. Halk, nincs ereje, az éneked még annak ellenére is jóval hangosabb, hogy ugye nem tanultad, ez valószínű azt jelenti, hogy a hörgés csak erőltetés árán megy. Ennyi idősen még bőven változik a hangod (a fiúk ált. jóval nagyobbat mutálnak, mint a lányok, tovább is tart nekik), ha már nem fognak alakulni ilyen gyorsan a hangszalagjaid, megpróbálhatod, óvatosan, soha nem torokból (akár 1-2 éven belül).

Az odáig oké, hogy egyénire akarod formálni a dolgokat, de kicsit talán elvetetted a sulykot. Szerintem szívesen hallanánk valami olyasmit, ami inkább arra megy rá, hogy eltaláld a hangokat, minthogy érzékien nyögj a mikrofonba. :D Simán lehet, hogy jó fog kisülni belőle. Aztán majd ha úgy jól megy, lehet a számmal játszani. :)

Lasse
Gyakorlott

» 2008.04.28. 01:28

hoppáhopáá XD

Először is köszi a véleményezésért. ::smile:: Azért nem gondoltam volna, hogy ennyire gáz a helyzet, sebaj, ilyenekből lehet tanulni. :) Lasse: se a ritmust, se a dallamot nem akartam eltalálni, inkább el akartam játszani a dolgokkal, ezek szerint kevesebb, mint több sikerrel. ::grin:: Gondolom, visít az, hogy a refrén utolsó szavát /night/ felfelé viszem és nem lefelé, az uccsó versszak pedig...  hátszóval fokozatosan akartam egyre "érzékibb" dallamot kicsalni képzetlen torkomból... XD

"Védelmemre" szóljon, hogy a "hörgést" és a "tiszta énekhangot" egyszerre vettem fel, közvetlenül egymás után /szal váltani kellett helyenként, az első pár hang azzal ment el, hogy kerestem a hangomat/ /amit egy olcsó szinkronmikrofonnal vettem fel XD /. Van még egy szólam alatta, de azt csak úgy rákevertem egy másik próbálkozásból.

A stílusról: kedvenc zenéim általában kimerülnek a gothic metal fogalmában, de egy alternatív rock jellegű garázs-bandába írok szöveget meg "vokálozom", esetleg oda kellhet az énekhangom, itt a hörgés kiesik, persze.

Miért veszélyes a hörgés? Hol lehet megtanulni?

Előre is köszi a válaszokat ::rule:: 

Always arisin' over moulderin', enlightened swear,
never a light can die, Dark Lantern, darklin' in light...
Spora
Újonc

» 2008.04.27. 23:10

[quote]kabát
Szerintem ondolkodj el rajta, hogy mit szeretnél ezzel a hanggal kezdeni. Milyen stílusban képzeled el. Itt ne az motiváljon, hogy mi az a zene, amit éppen szeretsz, mert Nightwishhoz elég karcsú vagy :) (hallottam már NWt éneklő fiút, akiről látatlanban nem mondod meg, hogy nem lány) A Marco témákhoz, viszont ez a fekvés magas.[/quote]

Nem azzal van a probléma, hogy a NW-ban női énekes van, mert Anette-hez képest egy oktávval mélyebben énekli, így a dal egy teljesen normális bariton hangfekvésbe esik. Ez eredetileg is egy mély fekvésű dal, Tarja pl. nem tudta volna felénekelni. Marco olyan magasságokban mozog, hogy az már majdnem Anette, nyilván más hangszínnel, szal én azt se javasolnám neki énekelni.

Az már aggasztóbb, hogy se a ritmust nem sikerült tartania, sem a dallamot nem tudta levenni fülre. Persze nem hangra pontosan ugyazt kell énekelni, mint Anette, de ez köszönőviszonyban sincs az eredetivel, a vége refrén meg... Hát, emlékezetes...

Énektanárt épphogy 17 évesen még nem javasolnék, inkább valami kórust, énekkart. Ott a karnagy jó esetben meg tudja mondani, hogy csak a mutálás miatt kezeli-e ilyen nehezen a hangját (ami ugye mulandó dolog), vagy más a gond.

Hörögni meg tényleg ne, pláne ilyen fiatalon.

Lasse
Gyakorlott

Következő