Költõ- és írópalánták

Betûvetés felsõfokon

» 2004.12.06. 20:51

Én említettem a könyvem... most beteszek belõle ide egy kis ízelítõt - nagyon picit... / fõleg RPG-seknek../ ha tetszik, és szeretnétek, akkor folytatom majd :D

A leány fekete haja meglebbent, utoljára, még mielõtt a kés lemetszette volna a fényes szálakat. Hátranézett, és a kapitány állt mögötte, szürke, erõs várfalként magasodva végzete fölé. Szemeibõl már rég kiszáradtak az ezüst cseppek, csak remegett, és tûrte. Nem emelte többet fel a fejét, földre szegezett tekintete némán adta meg magát. Erõs hajszálai egyenként hullottak bele a sárba, ahogy a szolga kése elõre haladt. Pillanatok voltak csak, de neki éveknek tûntek. Emlék volt minden egyes hajszálában számára…
A kapitány ott állt mögötte, és rezzenéstelen arccal figyelt, de õ úgy érezte nevet. Úgy érezte, kinevetik. Szíve sírt, ahogy megalázva térdelt a földön. Nem érezte már, mikor a mögötte álló távozásra intette a szolgát. Azt sem vette észre, hogy könnyed lépteivel felé indult. Vadlo’ir megállt elõtte és felemelte érdes kezével a gyermekien puha arcot. Szíve egy pillanatra megremegett az összetört nõ láttán, ám büszkesége nem engedte, hogy bármit is tegyen. Arca kemény lett, hangja pedig hûvös. Szinte mereven ejtette vissza a hideg orcát.
- Ha sírsz, legalább ne a hajadért tegyed…- vetette oda megalázón.
Craisis nem felelt. Kezei a földbe markoltak, s magukkal húzták azokat a már véres, sáros kavicsokat, amik alattuk voltak. Kapitányára nézett, szeme megremegett- csak egy perc volt, amíg arra gondolt, hogy hozzávágja a kavicsokat, s mint egy kis leány, kiszalad a világból.
Ezt az ötletet viszont hamar elvetette immár megcsonkított büszkesége.
- Sohasem sírtam. – vetette oda a férfi felé.
Az egy pillanatra, szólásra nyitotta a száját, de ugyanolyan gyorsasággal csukta is be. A nõre nézett, és legyintett. Elküldte.
Craisis kérdõn felnézett reá, majd megértette, hogy az egész nem dõlt el ennyivel. Kettõjük viszálya mára népük viszályává nõtte ki magát. Megvert és megalázott teste nem volt annyira engedelmes, mint oroszlán vérben fürdõ lelke. Hosszú ideig tartott, amíg felállt, és kardját felvéve a fa alól útjára indult. Vadlo’ir sokáig nézett utána, maga sem értette miért történt meg; már nem gyermeket látott benne, hanem egy megalázott és vad nõt, akit visszaengedett népéhez…
Csillagfényû szemei dühbe gurultak. Ekkor jött rá, hogy hibát követett el. Rohanva indult vissza Aharon ostromlott várába, hogy értesítse a várnépet az estére várható támadásról…
"Légy az a változás a világban, amit látni akarsz benne" /Gandhi/
Lidércfény
Haladó

» 2004.12.03. 21:16

Én is inkább epikus vagyok, de sajna nehezen tudom elválasztani a mániáimat egymástól (vívás közben verset mondok, írásnál meg "agyilag vívok"), úgyhogy az eddig elkészült egyetlen "mûvemben" is vívók a fõhõsök
Nusy
Újonc

» 2004.12.03. 12:57

Én is szoktam írogatni. Amikor épp ráérek, meg eszembe jut valami, ez általában éjfél magasságában van. Viszont ha akkor nem írom le, utána már mindegy. Általában megírok valamit, elõször kézzel, és ha valamit késõbb is jónak találok, azt beírom gépbe, természetesn átdolgozva.
Belliose
Újonc

» 2004.11.23. 17:06

[quote]Fereste írta:

a verseimet én is egy füzetfélébe írom, bár ezek igazából nem is versek, csak leírt, homályos gondolatok.. ráadásul rímtelenül írok.. :) de igazából a verseimet nem tartom sokra :). [/quote]

Hát, rímeket, azt én se tudok. Ezért gondolkozom a regényíráson. Imádom a jó történeteket!
Oceangirl
Haladó

» 2004.11.21. 19:34

Nyah, idetévedtem.
Hát én írtam már a film/rendezvény-forgatókönyvtõl kezdve a verseken át a kisregényig mindent. De igazán mégiscsak a verseket szeretem. Nem bonyolult, nagy gondolatokat, hanem egy-egy pillanat (esetenként képzelt) hangulatát próbálom leírni (mint láthattátok). A legtöbbjét magamnak, mert élvezem.
Nem szeretem a hosszú verseket, mert azzal nem írok le sokkal többet az érzelmeimrõl, hogyha odavésem, hogy pl. én a Gógnak és a Magógnak a fia vagyok. Meg szerintem az csak arra jó, hogy a kívülállókkal mintegy "lábjegyzetként" megosszam a szükséges infókat a vers megértéséhez, de hát én tudom azokat, akkor meg minek? Szeretem a nagyon kötött versformákat, a hexametert, a szonettet, viszont az expro- impro- is nagyon tetszik. Nem tetszenek a túlzottan meghökkentõ/undorító/belemkifordító/közvéleménymegosztó dolgok. Igyekszem mindig úgy írni, hogy a mû végére meg lehessen érteni, mi is a sztori.

Dátumozni én sem szoktam, mert én pontosan tudom, mikor írtam a soraim, meg ha esetleg majd odáig jutna a dolog, ne csámcsogjanak az életrajzom fölött görnyedve a verseim indíttatásán. ::happy::

Régebben íródott novelláim többnyire sci-fi-be ágyazott "húdenagyonfájós-szerelmes" próbálkozások, de azok sem hosszabbak 10 oldalnál. Ennyiben bõvel le lehet írni, amit az érzés kíván. Nem célom, hogy tök unalmas és felesleges sorokkal bõvítsem a mondanivalóm. Szerintem (is) az a jó mû, amibõl ha egy szót elveszel, hiányos, egyet hozzáadva pedig már terjengõs.

Ja, és nálam is mostanában már a számítógép a nyerõ adatrögzítõ eszköz, mert gyorsabban gépelek, mint ahogy írok. De fõleg olvashatóbban... ::grin::
szergej
Gyakorlott

» 2004.11.21. 18:09

a verseimet én is egy füzetfélébe írom, bár ezek igazából nem is versek, csak leírt, homályos gondolatok.. ráadásul rímtelenül írok.. :) de igazából a verseimet nem tartom sokra :).
Fereste
Haladó

» 2004.11.21. 16:46

Hmm... az én verseim közül már párat olvastatok... rendszerint akkor jönnek ki, ha valami baj van, így nagyon kevés boldog versem van. Novellákat is írok... és halkan megjegyzem ,/ az összes RPG-s fogja be a fülét/ , pár éve elkezdõdött a helyes kis füzetemben egy novella sorozat, egy általam teremtett világban, ami mára kb 5-600 oldalrá hág. Szokásokkal, nyelvvel... ilyenekkel együtt. Persze ezt senki nem látta eddig rajtam kívül sé nem is fogja :D Talán csak részleteket...
Akkoriban még füzetbe írtam, most a lapok , és a számítógép vezet. Személyemben a számítógép a helyes választás... azt se kidobni, se elégetni nem tudom... pedig ilyen sokszor fordult már elõ.
"Légy az a változás a világban, amit látni akarsz benne" /Gandhi/
Lidércfény
Haladó

» 2004.11.21. 16:35

[quote]Ardeth írta:
...
Akkor sikerülnek igazán a verseim,ha õk írnak engem,és nem én õket.
...[/quote]

Ardeth, ezek igazán szép szavak voltak. ::applause::
Üdv: Hrvatska, aki Rovácska!
Hrvatska
Vén róka

» 2004.11.21. 16:20

Én is írogatok.Verset.Novellát ...stb.
Nem irok dátumot a vers alá.Feleslegesnek tartom,az nem mond a legtöbb esetben semmit.
Rengeteget ülök egy versen,hogy tökéletes legyen és néha még így se megy úgy ,ahogy azt én szeretném.A sok firkálmányom közül az arra érdemeseket kis fûzetbe gyûjtöm.
Néha csak úgy rendszer nélkül feltör pár gondolat.Nem tudok utána mit kezdeni velük miútán elmúlik az érzés.
Érzések,gondalatok,pillanat köde,illatok ilyesmik.
Nem tudok mit kezdeni néha velük,de jó érzés,ha már ki jött.
Egy könyvet tele tudnék ezekkel írni csak úgy.
Nyelvtanom soha sem volt erõs.(Ennyhén szólva.)Szégyen,de ez van.
Akkor sikerülnek igazán a verseim,ha õk írnak engem,és nem én õket.
Ardeth
Gyakorlott

» 2004.11.21. 15:09

Fereste, én is inkább az epika mûfajban vagyok jobb, verset nem tudok írni (az más kérdés hogy régen próbálkoztam :)). Nagy álmom egy nagyszabású regény, csak állandóan elvetem az ötleteimet, azzal a gondolattal, hogy "á, ezt már megírták elõttem..." ::eyebrow:: ::worried::
We're a second in time
We're the last in the line
Of the prey that walks the earth
Good and evil combined
Betuka
Vén róka

» 2004.11.21. 14:32

novellát senki nem szokott írogatni?
csakmert bár én is írok verseket, az nem igazán az én mûfajom. 1-2-n kívül nem is tartom érdemlegesnek õket.. novellaírásban sokkal inkább 'otthon érzem magam', sokkal jobban szeretem..
Fereste
Haladó

» 2004.11.21. 13:59

Mazsi verseinek külön topic kellene!!!
(ha kapok elég támogatást meg is csinálom!)
myUserbar.hu
myUserbar.hu
kabát
Vén róka

» 2004.11.21. 13:20

[quote]mazsola írta:

Hú ezt ilyen rendszerezetten kell csinálni?

Én a Zenéljünk! topicban leírt szövegeimet többnyire elhajigált bútor-csomagoló-papírokra irogattam, valamit egyenesen ide gépbe, de dátumot soha nem írok rájuk, mert elég ha rájuk gondolok, és tudom milyen körülmények közt született, és az nekem bõven elég... A hangulat, az érzés, ami hatalmába kerít olyankor... [/quote]

Én is így csináltam régen... :) Mármint én füzetbe írogattam, de a címeken meg verseken kívül mást nem írtam oda. Én is mindig emlékeztem, mikor mit éreztem.
We're a second in time
Good and evil combined
Betuka
Vén róka

» 2004.11.21. 13:10

Nekem eddig 326 versem van, úgyhogy a 100 után már szükségesnek találtam a tartalomjegyzéket. Perszer ebbõl a sokból jó ha 50% ami tényleg érhet valamit.
Hrvatska
Vén róka

» 2004.11.21. 12:51

Hú ezt ilyen rendszerezetten kell csinálni?

Én a Zenéljünk! topicban leírt szövegeimet többnyire elhajigált bútor-csomagoló-papírokra irogattam, valamit egyenesen ide gépbe, de dátumot soha nem írok rájuk, mert elég ha rájuk gondolok, és tudom milyen körülmények közt született, és az nekem bõven elég... A hangulat, az érzés, ami hatalmába kerít olyankor...
mazsola
Pixeltologató szakmunkás

» 2004.11.21. 12:22

Jelen!

Én írogatok egyet s mást. Bár ezek elég érdekes irományok. Még nem sokan látták mások és én is néha elég kritikus szemmel nézek rájuk. Van olyan versem amit most már letagadnám, hogy én írtam. Csomó mindent megpróbálok versbe írni és ezért jönnek ki néha elég fura dolgok. Na ennyit magamról.

Ki mibe/hogyan írja a verseit?
Én normal A/5-ös füzetekbe írogatok. Cím - Vers - Dátum - Megjegyzés kb ilyen felépítéssel. Van egy tartalomjegyzék füzetem, ahol jegyzem a verseket: füzet száma - vers sorszáma - füzetben lévõ sorszáma - oldal - dátum szerint.
Hrvatska
Vén róka

» 2004.11.21. 11:43

Gondolom sokan vannak akik írogatnak ezt-azt... ide Veletek! ::hug::
We're a second in time
Good and evil combined
Betuka
Vén róka

Előző