Költõ- és írópalánták

Betûvetés felsõfokon

» 2004.12.28. 21:10

[quote]mazsola írta:

[idez]Kingfisher írta:

Irodalom iránt nem teljesen érzéketlen? Ez aranyos! What do you mean by this?[/idez]

Hát hogy feltûnt hogy olyan lelkes tudsz lenni egy-egy szöveg olvastán. ::happy::

[idez]Te meg mit aggódsz, mikor vágod az angolt, mint a keresztes lovag a pogányokat?[/idez]

Öööh, hát ezt így még senki nem mondta, meg aztán mindig elég bizonytalan vagyok, fõleg a nyelvtanomat illetõen. ::blushing::[/quote]

::rotfl:: Én valóban nagyon tudok lelkesedni az irodalmi mûvek iránt, aláírom. Meghalnék nélkülük. Talán ezért is vagyok angol [i]irodalom[/i] szakos. Az duplán lelkessé tesz, hogy a szövegeitek angolul vannak...
A saját angolod miatt pedig igazán nincs mit aggódnod, egy dalszöveg amúgy sem a nyelvtani szabályok parádés felvonultatása.
Nyikk.
Kingfisher
Vén róka

» 2004.12.28. 18:30

[quote]szergej írta:

Igen. Ja. Vak vagy. ::grin:: Miután kérdezted, rögtön válaszoltam. Csak ugye a hsz elejét Lilla drágámhoz címeztem, amit Te pironkodva rögtön átugortál... ::waiting:: ::grin:: [/quote]

Jóvanna. Értettem, zene rendel. ::grin::

Na de no off.
mazsola
Pixeltologató szakmunkás

» 2004.12.28. 14:55

[quote]mazsola írta:
lehet hogy vak vagyok, de nem látom hogy rábolintott volna... ::grin::
[/quote]

Igen. Ja. Vak vagy. ::grin:: Miután kérdezted, rögtön válaszoltam. Csak ugye a hsz elejét Lilla drágámhoz címeztem, amit Te pironkodva rögtön átugortál... ::waiting:: ::grin::
szergej
Gyakorlott

» 2004.12.28. 13:40

[quote]Kingfisher írta:

Irodalom iránt nem teljesen érzéketlen? Ez aranyos! What do you mean by this?[/idez]

Hát hogy feltûnt hogy olyan lelkes tudsz lenni egy-egy szöveg olvastán. ::happy::

[idez]Te meg mit aggódsz, mikor vágod az angolt, mint a keresztes lovag a pogányokat?[/idez]

Öööh, hát ezt így még senki nem mondta, meg aztán mindig elég bizonytalan vagyok, fõleg a nyelvtanomat illetõen. ::blushing::

[idez]A szergejé is nagyon ott van! [/idez]

Igen-igen, már kérdeztem engedné-e hogy felhasználjuk a szövegét, de lehet hogy vak vagyok, de nem látom hogy rábolintott volna... ::grin::

[idez]És még mindig nem hallottalak énekelni! Miért nem lehet letölteni a Time Goes By-t? Elkezdtem egyszer, utána mindig töltöttem egy kicsit, mert modemes nettel nyomulok, most meg sehol semmi! ::crying::[/quote]

A Time Goes By c. dal zenéje Bleak szerzeménye, és mivel most már nem Vele zenélek, nem érezném jogosnak felhasználni az Õ munkáját. De ez már erõsem OFF. ::happy::
mazsola
Pixeltologató szakmunkás

» 2004.12.28. 12:51

Lilla ez szééééép... ::hug::

Én a verseimet nem merném idetenni,azok nem elég jók ::worried::
"Lehet, hogy az út, amelyet kinek-kinek követnie kell,
már ott húzódik a lába előtt, csak látni nem látja."
Lissuin
Vén róka

» 2004.12.28. 12:45

ezt most alkottam... tudom nem a legjobb de akkor is felteszem

Deep in the mirror, there is a secret land
The place of peace, the place of defender hand
And deep inside me, there is a mirror
And behind the mirror… there is… silence

And I am behind a bars, of myself, and my reflections
And the mirror looks me, oh, how nice…
Counting my time, and turn away the emotions…
My love was hard, as an ice…

Kills me, and I wanna give you everything
Pains me, but it would hurt you, my everything
Hold me, in your arms,
Until the harvest moon wouldnt look back
Push me, hear me, find me... again...

The mirror disappeared
and now my fear is free
And what, oh what will happen with me?
"Légy az a változás a világban, amit látni akarsz benne" /Gandhi/
Lidércfény
Haladó

» 2004.12.28. 12:40

[quote]mazsola írta:

[OFF]

Feltûnt már hogy ez a 666. hozzászólásod? ::grin::

[ON]

Nagyon-nagyon örülök hogy tetszik, igazából nagyon féltem, hogy Te mint angolos, és mint irodalom iránt nem teljesen érzéketlen, mit fogsz hozzá szólni... ::blushing:: Még nincs megzenésítve, de dolgozom az ügyön... ::happy:: [/quote]
OFF
A 666. hozzászólásom pont a Vámpírok topicban követtem el... ::grin::
Irodalom iránt nem teljesen érzéketlen? Ez aranyos! What do you mean by this? Mint angolos, nagyon szeretem az angol dalszövegeket, de ez már biztosan feltûnt! Te meg mit aggódsz, mikor vágod az angolt, mint a keresztes lovag a pogányokat? A szergejé is nagyon ott van!
Alkossatok tovább és mi várjuk a lemezt. És még mindig nem hallottalak énekelni! Miért nem lehet letölteni a Time Goes By-t? Elkezdtem egyszer, utána mindig töltöttem egy kicsit, mert modemes nettel nyomulok, most meg sehol semmi! ::crying::
Nyikk.
Kingfisher
Vén róka

» 2004.12.28. 12:38

Mazsi, szerintem nekem is teccik! ::applause::
szergej
Gyakorlott

» 2004.12.28. 11:30

[quote]Kingfisher írta:

Ez egy csoda! Már meg is zenésítettétek? Fel lesz töltve valahová? [/quote]

[OFF]

Feltûnt már hogy ez a 666. hozzászólásod? ::grin::

[ON]

Nagyon-nagyon örülök hogy tetszik, igazából nagyon féltem, hogy Te mint angolos, és mint irodalom iránt nem teljesen érzéketlen, mit fogsz hozzá szólni... ::blushing:: Még nincs megzenésítve, de dolgozom az ügyön... ::happy::
mazsola
Pixeltologató szakmunkás

» 2004.12.28. 02:30

Ez egy csoda! Már meg is zenésítettétek? Fel lesz töltve valahová?
Nyikk.
Kingfisher
Vén róka

» 2004.12.28. 02:16

[b][u]In The World Of The Dead[/u][/b]

See the mournful eyes
See the painful smile
See the wave of my cry
See the lake getting dry

See the broken heart
See the hopeless start
See the everlost path
See the cruel part

[bridge]
Never letting go
Never-ending snow
Little dark villow

[chorus]
It is your place
Never finding the grace
Never feel the taste
Never feel the embrace

In the world of the dead
Where pain was spread
Where the bliss was sent
Where the lie's never dead

See the blissful eyes
See the peaceful smile
See the wave of his laugh
See the sun getting shine

See the loving heart
See the hopeful start
See the neverending path
See their gracious part

[bridge]
Never letting go
Never-ending snow
Little dark villow

[chorus]
It is your place
Never finding the grace
Never feel the taste
Never feel the embrace

In the world of the dead
Where pain was spread
Where the bliss was sent

[bridge]
I am no more shy
I am the never sleeping
I have no chance to die
In the world of the dead

He has been died
He is the ever sleeping
He has enough time to cry
In the world of the dead

[bridge]
Never letting go
Never-ending snow
Little dark villow

[chorus]
It is your place
Never finding the grace
Never feel the taste
Never feel the embrace

In the world of the dead
Where pain was spread
Where the bliss was sent

World of the dead
Is a dream
Fly with the sin
mazsola
Pixeltologató szakmunkás

» 2004.12.25. 16:14

[quote]szergej írta:

Silverblood, azért is nagyon szép, mert tudom, hogy mirõl szól! Illetve nagyjából.. ::grin::

[/quote]

Köszönöm :D. Akkor legalább te ki tudsz igazodni rajtam :D. Mer hogy én magamon nem az tuti... az már egy kemény dió ha én se tudom mit/kit akarok :D.
Lidércfény
Haladó

» 2004.12.25. 15:45

Silverblood, azért is nagyon szép, mert tudom, hogy mirõl szól! Illetve nagyjából.. ::grin::

Én meg köszi mindenkinek! ::blushing::

Mazsi, persze, ha érdemesnek találod rá, nyugodtan öntsétek zenbébe!
Hehe. Télleg dalnak írtam. Mivel kb. a második kûfõdiül szóló versem, már haladás, hogy ezt észrevettétek... ::grin::
szergej
Gyakorlott

» 2004.12.25. 12:24

szergej,

ha netalántán úgy adódik, hogy összejön valamelyik zenekarom, akkor megzenésíthetjük? Silverbloodtól már kértem engedélyt az egyik versére, és majd odaírjuk hogy [i]Poem was written by...[/i] ::grin::
mazsola
Pixeltologató szakmunkás

» 2004.12.25. 11:55

szergej, meg kéne zenésíteni! :)

Silverblood, nagyon szép! ::god::
We're a second in time
We're the last in the line
Of the prey that walks the earth
Good and evil combined
Betuka
Vén róka

» 2004.12.25. 02:19

Nagyon szép szergej...

belõlem is csak jött ez... tényleg csak érzések...

[Csak érzések]

Megtalállak…

…mert hiszem, hogy lenned kell
…hiszem, hogy a sors nem vehet el…

Elrejtettek…

…, elvettek elõlem, ezer éve,
… de szívemnek nincs menekülése
…, elvettek, de még érezlek…
… mint széjjelszakított iker, bíznom, s élnem kell…

De majd egyszer megtalállak…

…mint madár az olajágat…

Félek, lehúzol, mint a bilincs…
Tengerfenekére, honnan kiút nincs…
De…
Ott leszel majd…

…mint vágtató ménes a zöld hegyoldalon…
… mint csalfa hegedûszó ha gyötör a fájdalom…
…mint néma tekintet a víz tükrében…
…mint szél mely a tenger felé kísér…
…mint sóspára õszi alkonyon…
…mint emlék a könyvemben, gyermekemben, szívemben

S ott leszel majd, mint angyal, mi tükrözõdik éretted hulott egyetlen könnyemben… az égen…
Lidércfény
Haladó

» 2004.12.25. 01:32

Nem szoktam angolul írni, de ez most így jött. ("gagyideakkorisideírom") ::grin::

Something is bad

Something has changed
Divine mistake
Something in time
Endless for sale

Oceans of tear
Filled with my pain
Forgotten dreams
Dying in flames

All of my thoughts
My life in words
Secrets of heart
Bleeding and burn

Some part of me
Never can be
Something in time
Always kills me
szergej
Gyakorlott

» 2004.12.20. 10:55

Dejóneked, Silverblood, ilyen szépeket tudsz írni, sztem tehetséges vagy ::wink::
Oceangirl
Haladó

» 2004.12.13. 23:51

Friss termés :

Törött világ,- haldoklik az óra, ahogy nézem
Lassú perc, mely nem lesz enyém egészen
Csöpög a csap, alatta folyó születik lassan
Áradat, megindult bennem, pedig nem akartam

Kétes hanyatlás a szerelem, melyben
Az én személyem immár végtelen
Ez érzés rejt magában téged is
Suttog, nyög, elhalkul, múlik is

De új fogadalom mely igazat szól legbelül
Meleg szívemmel hideg kés vegyül
Csupán egy titkot rejt el magába
Egymás törött angyalszárnyai vagyunk… hiába…
Lidércfény
Haladó

» 2004.12.12. 13:51

[quote]Ardeth írta:

Nocsak,nocsak valakiben egy író vesszet el(meg ::laughing:: ).
[/quote]

Köszi :D KM beütés :D

Én azért kíváncsi lennék a tiedre is :)
Lidércfény
Haladó

» 2004.12.11. 17:15

[quote]Silverblood írta:
[/quote]

Nocsak,nocsak valakiben egy író vesszet el(meg ::laughing:: ).

Az én történetem még csak alakuló félben van,elõmunkálatok...stb.
Yneven játszódik...Van néhány gondom.(Bár ez már inkább Rpg-topic.)
Merrassal kellene beszélnem talán...?Nem tudom,valami szakértõ félével.
Ardeth
Gyakorlott

» 2004.12.07. 20:08

És még egy folytatás, ez közvetlen az elõzõ után :)

számozom : 3. rész :D

Lépteik lassultak, majd a követ újra megszólalt.
- Látod jó uram- mutatott a kapu felõli oldalra, ahogy az elsõ gyûrû leggyengébb oldalára értek. – Tartjuk magunkat, a tegnap esti támadás sikertelen volt.
Vadlo’ir összeráncolta a homlokát, s hümmögve ismerte el magának hogy az igazság sosem teljes- a kapu szárnyai berepedtek. Halk kopácsolás hallatszott alóluk, s tudta a csata nyomait teszik rendbe- még mielõtt túl késõ lenne. Mentik a még menthetõt. Lenézett a munkásokra, azokra akik katonák is- nem egy volt aki sebesülten dolgozott. Egyszer már megfürdött a vérben, s most ott segít ahol tud. Ezt így helyesnek látta. Leszólt pár katonának, hogy nézzenek körül odabent, s lássák el a sérüléseket. Megint pár másiknak, hogy el ne feledjék este a harcképteleneket a kamrákba vinni.
A követ hallgatott egy darabig, majd lépésével tovább húzta a gondterhelt vezért.
Vadlo’ir jó, és tehetséges hadvezér volt, érzõ szívvel. Fekete haja, csillagszínû szemei is erõs külsõt kölcsönöztek neki a mellvért és fegyverei mellett. Míg egyes katonáknak úgy tûnt mindent túlszervez, ezzel szemben csak alapos volt. Talán ezért állt még az erõd. Harcostársai közt a többség szerette, s õ nem érezte magát különbnek náluk. Bár tudta : erõsebbnek kell látszania.
Méltóságteljesen indult a követ után, ám fogai összeszorultak a kapura vetett utolsó pillantástól, félt hogy ez lesz a végsõ éjszakájuk. Lépteik tán cseppnyit gyorsultak, ahogy elértek a gyûrû fedett részéhez. A várfalak itt folyosóvá váltak, az oldal falakról fegyverek lógtak, s csak a lõréseken keresztül lehetett kilátni a tájra. A parancsnok megállt az egyik elõtt, s szemeit a távolba futatta.
- Ha jól látom…- hátat fordított a kamasznak, úgy folytatta.- keleten csak a pusztulás maradt.
Az bólintott , s ezüst szín szemei pillanatnyi értetlenséget sugalltak. Ám Vadlo’ir parancsnok mindezt az éretlenségének tudta be.
- Semmi, csak a pusztulás- az ellenség is eltûnt. Csak a sólymok és a hollók zajonganak a tetemeken, és a csonka fák ormain.
Mindezt úgy mondta el, hogy jót próbált kihozni belõle, ám mondata már a felénél megcsúszott, s halál-próféciává vált. Vadlo’ir szeme elkomorult : õk mindenkit elbúcsúztattak, ám a megtörténtet nem lehet semmissé tenni. Újabb hümmögés volt a válasz, vészjósló és komor. Nem sokáig bírt a lõrés elõtt állni tovább, a szavak utat engedtek az érzelmeknek- ezúttal õ indult tovább.
Kiértek a fedett rész alól, s a parancsnok körbenézett a pusztult tájon. Csillagszemeit a fiú felé fordította, de azok felhõbe burkolództak mikor megszólalt:
- A többit már láttam : az északi front most üres, nyugaton várható támadás. Én is oda tartok, és a csapatok is.- Mondatát nem fejezte be, s a kamasz ebbõl tudta, hogy még maradnia kell.
Kérdõn nézett parancsnokára, s az ismét hümmögve emelte rá fehér szemeit. Hátat fordított neki ismét, két kezével a gyûrû falára támaszkodott, mintha el akarna esni. S valóban a mélység a túloldalon magába szédítette volna, de talpon maradt, fejét felszegte. Az elõttük elterülõ hegyet, s füstölgõ völgyet fürkészte. Minden reménytelennek tetszett abban a pillanatban, de errõl megint csak hallgatott. Kezei talán már megszokásból is, de erõteljesen tévedtek oldalán függõ kardjára. Kimérten ébredezett benne az erõ, ám ezt a kölyök nem láthatta. Semmilyen érzelmet nem láthatott, nem érezhetett vezérén.
Lidércfény
Haladó

» 2004.12.07. 20:05

- Új részlet akkor, kérésre megint folytatom... mint ráfogtok jönni ez a 600 oldal egy másik részérõl való :D, még a találkozás elõttrõl...-

Új nap virradt a vörös láthatár végében, s festette be vér-arany színûre a reggelre olyannyira megváltozott tájat. Messze-messze már nem volt egy teremtett lélek sem, a hegy és a völgy is füstölgött. Égett facsonkok mutattak az ég felé vádlón, hírt hozva a halálról.
Vadlo’ir elõször merészkedett ki a vár falaira, hosszú napok óta. Némán, s dühvel szemlélte a tájat a külsõ védõgyûrû falain keresztül- talán már egy órája is. Esze és szíve is máshol járt- de most nem félt merengeni. Az éjjeli horda eltakarodott, s a pusztulás most védelmet nyújtott számukra- azoknak, akik bent a várfalai mélyén túléltek.
Csillagfény színû szemei a láthatárt fürkészték már rég mikor puha léptek értek mögé. Lassan elhalkultak, s õ észre se vette az érkezettet. Az zavartan állt pár percig, a csatazaj után oly fojtogató csendben, majd köhécselve adta a parancsnok tudtára jelenlétét.
Az némán állt még pár percig, a pillanatot húzva, majd egy hirtelen mozdulattal táncba hívta fekete haját, ami eddig a vállán pihent, s az engedelmeskedve hullámzott, mikor megfordult a követ felé.
Fehér szemeit az elõtte állóéba vájta, megjegyezte az arcát, mert még sosem látta katonái közt. Az ostrom sok gyermeket is harcba hívott, s a fiú ezüstszín szemei azt sugallták hogy igaza van- az alig érhette el az 50 évet. Nem mutatott semmilyen érzelmet magán, az érkezett kamaszt is csak múlandóként fogta fel egy jobb ügy érdekében. Remélte az már nem várat sokáig magára, mert szíve fájdalommal telt meg minden új halálban, fõleg azokban melyekrõl, -ha nem is volt igaz,- de úgy érezte õ is tehet. Szenvedett , hiába nem adott róla jelet. A csend után egy szóval tört a lényegre, nem akarta még jobban húzni a már így is túl hosszúvá vált pillanatot.
- Hír? – Sosem volt a hosszú beszédek mestere, de az ostrom megkötötte a nyelvét, a mosolyát és talán a lelkét is. Három hete komor, három hete tart az ostrom.
- Semmi. Csak mit látsz jó uram. – Felelt a követ , s lassú sétára invitálta a parancsnokot a védõgyûrû falain…
Velük születtek azok a lágy mozdulatok, melyek most egyben voltak könnyûek, és gondterheltek. Az idõ is borús volt, semmi sem keltett jobb hangulatot a szomorú szívekben, és semmi sem hatott úgy a vérfoltos pengékre, hogy kihulljanak a kezekbõl. Súlyos tettek , és súlyos döntések ideje volt ez, olyan amibe a legbátrabbak is belerendültek.
A védgyûrû falai kopottak, szürkék voltak, s a legtöbb helyen nem is fedte tetõ a falak járható részét. Messzire láthatott róla a szem, de a hang a hegy elhelyezkedése miatt nem terjedt sokáig, pontosabban kifelé nem. Ezt eddig ki is használták, tudtában is voltak annak, hogy a szerencse is közre játszott Aharon várának kitartásában.
Maga a vár egy magaslaton épült, s állt már mereven ott két évezrede. Valamikor erdõk vették körül, de az új idõk változást hoztak. Mára Aharon minden oldalról támadhatóvá vált. Falai erõsek , és szinte megdönthetetlenek- mint ahogy a katonái is. Különleges képzés , és fegyver áll az itt szolgálók részére- bár azoknak nagy többsége már odaveszett a folyamatos rohamokban. Gyermekeket, kamaszokat ragadtak el anyjuk mellõl és húzták csatába. Nem volt választásuk, az ellenség már így is kikezdte az elsõ védgyûrû falait.
Aharon három védgyûrûbõl állt, az elsõ az ütközõ volt. A második a katonák lakhelye , a harmadik pedig az egyetlen lejárat a hegy gyomrába- a „kamrákba”. A kamrák egy évezred munkái, vagy még talán annál is többek. Gondos kezek építették, hogy védelmet nyújtsanak az embereknek, s hogy minél többen férjenek az Utolsó Vár falai közé – jó életben. Nem volt csoda hát hogy a valóságos erõdítmény eddig kitartott.
Ám a vezér mégis úgy érezte szorul a nyakukon a hurok. Gondterhelt mozdulatai , szinte úgy hatottak , mint a fuldokló köhécselése. Igyekezte leplezni- nem akart pánikot a katonák közt.
Lidércfény
Haladó

» 2004.12.07. 13:59

[quote]Silverblood írta:

Én említettem a könyvem... most beteszek belõle ide egy kis ízelítõt - nagyon picit... / fõleg RPG-seknek../ ha tetszik, és szeretnétek, akkor folytatom majd :D

[/quote]

Nekem teccik! ::applause:: ::happy::
We're a second in time
We're the last in the line
Of the prey that walks the earth
Good and evil combined
Betuka
Vén róka

» 2004.12.07. 00:16

Silverblood, ez egész jó! ::applause:: Folytatod?

Nah, akkor én is leírom az egyik novellámhoz írott elõszót. Lavórt tessék monitor alá készíteni! ::grin::

Az emlékek egy pillanatban összefolynak, az évek másodpercekre szûkülnek, és csak a jelen telik lassan, rendben. Így térdeplek régi világom oltára elõtt, s a jövõ felé tekintek. Összes gondolatom rabként kering fejemben, szelíden, hangtalanul, nem szabadulhatnak az elmémet elfoglaló kép mögül, mely éjjelem és nappalom minden pillanatát kitölti.
A valóság csupán egy távoli hanggá olvad az álomvilág zenekarában, a szavak elvesztik erejüket, a tettek néma kiáltássá tompulnak. Szemeim elõl lassan elvész a napfény, átadom magam a lebegésnek a határtalan világ egén, vágyaim szabadon repülnek a tudat felhõi fölé, az érzelmek birodalmába. Lelkemben a boldogság és a feledés, mint két isten küzd egymással, harcuk a bizonytalanság végtelenjébe taszít. Agyam elfogja a félelem, a rettegés minden rossztól, hogy eljön a nap, mikor nem lesz miért harcolni, az új dolgok régiek maradnak, és a változás megszokottá válik.
De addig küzdök, akár a Világ ellen is, és megõrzöm a szeretet lángját túl az idõn, túl a lét korlátain, ahol a boldogság áthágja az örökkévalóságot.
szergej
Gyakorlott

ElőzőKövetkező