A grafit mint varázspálca

A szénszármazék-porlasztók gyülekezõhelye

» 2007.09.30. 17:44

[quote]Ygral

Most hogy említésre került, van azóta egy csomó új itt meg itt .

[/quote]Hű, hát ha igaz az, hogy a rajzok az ember lelkivilágát fejezik ki, akkor abból neked nagyon érdekes van. Elképesztő, hogy a rajzaid mennyi mindent mondanak nekem. Ja, és hogy válasszak kedvencet is, egyértelműen a Silence című. Azt kitenném jó nagy méretben a szobám falára...:-)
Yorii
Újonc

» 2007.09.29. 20:32

[quote]Yorii

Vannak nagyon szépek a rajzaid között, már amennyire értek hozzá. ...

[/quote]

Köszönöm :)

Most hogy említésre került, van azóta egy csomó új itt meg itt

Mondjuk ebből már egy csomó tus, de mivel vegyes ezért talán még befér ide. 

"All statements are true in some sense, false in some sense, meaningless in some sense, true and false in some sense, true and meaningless in some sense, false and meaningless in some sense, and true and false and meaningless in some sense."
Ygral
Újonc

» 2007.09.29. 19:48

[quote]Ygral

Néhány rajz. Sose tanultam rajzolni vagy ilyesmi, szóval semmi irgalmatlan durvizmus. :)

Néhányon egyértelmű hatások látszanak. :D

[/quote]

Vannak nagyon szépek a rajzaid között, már amennyire értek hozzá. A kedvencem egyértelműen a Persephone névre hallgató darab, az egy főnix szerintem...XD

Ami pedig a manga-rajzolást illeti, az igaz, hogy az orrot egy vonallal meg lehet rajzolni, de néha mégis olyan az a vonal, hogy semmi pénzért nem akar szépre sikerülni...szájak dettó, csak egy vonal, mégis azokkal van a legnagyobb gondom. A szemek....na azok miatt kezdtem el manga-karaktereket rajzolni, a hatalmas kislányos-kisfiús szemekkel nincs gondom, viszont a keskenyebb szemek, mint amilyenekkel a nem annyira pozitív szereplők rendelkeznek, sokkal nehezebbek, szerintem...

Yorii
Újonc

» 2007.08.19. 20:20

[quote]HidingAmaranth

Az orral meg az a helyzet, hogy nem könnyű szépen megrajzolni, ezért néha én is egy itt-ott görbe vonalat rajzolok a helyére ::tongue::  ::smile::

[/quote]én szeretem rendesen megrajzolni, az orrot. nem mondhatom, hogy sokat rajzoltam, de nekem jol megy.
Nightsoul
Újonc

» 2007.08.19. 11:14

[quote]Nightsoul
Ráadásul ammak aki hozzá van szokva az egy vonallal megrajzolt figurákhoz, tehát már gyakorlott a keze, és csak gyorsan embert akar rajzolni, annak könyebb mangával kifejezni amit akar. [/quote]

Ennek tényleg van valóságalapja. A mangákkal sokmindent ki lehet fejezni, hiszen az a lényegük, hogy olyan dolgokat emelünk ki rajtuk, ami jellemző arra, akit megpróbálunk lerajzolni. (na ezt jól megaszontam ::smile::)

Az orral meg az a helyzet, hogy nem könnyű szépen megrajzolni, ezért néha én is egy itt-ott görbe vonalat rajzolok a helyére ::tongue::  ::smile::

"Bölcsője régen porrá zúzva áll

Altatódal nélkül álmot nem vár.

Anyja nincs mellette, elhagyta már,

Egyedül sír a szomorú király."
HidingAmaranth
Újonc

» 2007.08.17. 21:39

[quote]HidingAmaranth
Én a mangákat olyan értelemben szeretem, hogy nézni. Lerajzolni semmiképpen. Akárhányszor próbáltam olyan nagy, csillogó szemeket rajzolni (ami grafittal pedig könnyű lenne), sosem sikerült. Az arányos rajzolás valóban egyszerűbb. [/quote]Sokkal egyszerübb és művészibb. Ráadásul elfogadottabb mint a manga. Mondjuk valakinek a manga sokkal jobban tetszik, és könnyebben lerajzol egy mangát, mint egy arányos arcot. Az is igaz, hogy egy manga orrát könyebb megrajzolni. Ráadásul ammak aki hozzá van szokva az egy vonallal megrajzolt figurákhoz, tehát már gyakorlott a keze, és csak gyorsan embert akar rajzolni, annak könyebb mangával kifejezni amit akar. Persze ez csak az én véleményem.::happy::
Nightsoul
Újonc

» 2007.08.09. 21:16

[quote]Nightsoul
Én nem nagyon szeretem őket. szerintem aránytalanok. Próbáltam rajzolni, de én tulságosan hozzá vagyk szokva a normális rajzokhoz, ezért nem sikerult a szeme. [/quote]Én a mangákat olyan értelemben szeretem, hogy nézni. Lerajzolni semmiképpen. Akárhányszor próbáltam olyan nagy, csillogó szemeket rajzolni (ami grafittal pedig könnyű lenne), sosem sikerült. Az arányos rajzolás valóban egyszerűbb.
"Bölcsője régen porrá zúzva áll

Altatódal nélkül álmot nem vár.

Anyja nincs mellette, elhagyta már,

Egyedül sír a szomorú király."
HidingAmaranth
Újonc

» 2007.06.20. 13:30

[quote]Oceangirl
Kinek mi a véleménye a mangákról? [/quote]Én nem nagyon szeretem őket. szerintem aránytalanok. Próbáltam rajzolni, de én tulságosan hozzá vagyk szokva a normális rajzokhoz, ezért nem sikerult a szeme. A z egyik barátnőm azonban királyul rajzol mangákat.
Nightsoul
Újonc

» 2007.05.26. 20:47

Grafittal tanulmányrajzok: 1 .2. Nem túl szépek, de legalább arányos és kábé a helyén vannak a dolgok. :D

Szénrajzok: 1. 2. Szén rulz!

Mindegyik kb 2 óra alatt készült el. 

vadalma
Gyakorlott

» 2007.02.02. 18:26

[quote]mazsola

Az emberi figurákon egyértelműen látszik, hogy nem tanultál, és még bőven van mit csiszolni rajtuk, már ha fontos neked a magasabb színvonal.

Viszont a nonfiguratív formák kimondottan szépek. :)

[/quote]El fogok menni majd tanulni rendesen, ha túl vagyok az érettségin és hasonló borzalmas dolgokon. :)
"All statements are true in some sense, false in some sense, meaningless in some sense, true and false in some sense, true and meaningless in some sense, false and meaningless in some sense, and true and false and meaningless in some sense."
Ygral
Újonc

» 2007.02.01. 19:41

[quote]Ygral

Néhány rajz. Sose tanultam rajzolni vagy ilyesmi, szóval semmi irgalmatlan durvizmus. :)

[/quote]

Az emberi figurákon egyértelműen látszik, hogy nem tanultál, és még bőven van mit csiszolni rajtuk, már ha fontos neked a magasabb színvonal.

Viszont a nonfiguratív formák kimondottan szépek. :) 

mazsola
Pixeltologató szakmunkás

» 2007.01.23. 19:51

Ygral
Újonc

» 2007.01.12. 21:06

[quote]Draconida
A galériám [/quote]

Ez szép mennyiség. Nem néztem mindet végig, de sok tetszik belőle. Emlékeztet picit Stephanie Pui-Mun Law -ra. Hajrá fejlődj.

Én meglehetősen gagyin rajzolok. Ritkán szoktam, úgyhogy nem nagyon szoktam benne fejlődést látni. Inkább a füzeteimet dekorálom ki unalmasabb órákon.

"-...inkább fiatalon épen hamvasztani
-én nem akarok hamvadni
-de azt lehet szórni meg tejbekeverni kakaóporként"
Prospero
Újonc

» 2007.01.12. 21:03

[quote]Oceangirl
Kinek mi a véleménye a mangákról? [/quote]Nekem változó a véleményem róla. Vannak rajzstílusok amik tetszenek, vannak amik nem. Általában az irdatlan mennyiségük amitől rosszul leszek. Gyakran baromi sok hihetetlen elnagyolt feketefehér rajzocskával van telezúzva legalább 100 oldalas könyvecske. Ránézek és elmegy tőle a kedvem. Most amúgy is egy olyan időszakomat élem, hogy anime és manga ne kerüljön a szemem elé, mert tele velük a lelkem. A Warcraft manga viszont szép, azt szeressük :D.
"-...inkább fiatalon épen hamvasztani
-én nem akarok hamvadni
-de azt lehet szórni meg tejbekeverni kakaóporként"
Prospero
Újonc

» 2006.02.15. 16:47

Hmm... érdekes. Teccik!
Legközelebb hozok magammal rajzokat. Otthon beszkenderelek néhányat. ::grin::
"I excuse Mr. Johnson, his a little bit on edge, he hasn't slept since 1945..."
Lais
Haladó

» 2006.01.30. 22:53

"Légy az a változás a világban, amit látni akarsz benne" /Gandhi/
Lidércfény
Haladó

» 2006.01.23. 07:54

Draconida
Újonc

» 2005.11.19. 15:50

Ja. Egyik barátomnak szoktam rajzolni mert szereti
Laisanae
Újonc

» 2005.09.26. 13:59

[quote]Oceangirl írta:

Kinek mi a véleménye a mangákról? [/quote]

Én szeretem a mangákat, nagyon szépek. Régebben próbálkoztam is vele.
Sokan nem szeretik, pedig szerintem fantasztikus dolog. ::happy::
DreadAngel
Haladó

» 2005.09.11. 07:49

Kinek mi a véleménye a mangákról?
Oceangirl
Haladó

» 2005.08.21. 18:05

Celebrau: Szerintem nagyon jók a rajzaid! Elképesztõ, hogy önszorgalomból ilyen magasra tudtad fejleszteni rajztudásod, és megláttad az ilyen kockológiai jellegû rajzokban azokat a láthatatlan összefüggéseket, amiket én nem vettem volna észre magamtól. De ezeket mostmár én is tudom, hála a sulimnak! ::grin::

És a ruhagyûrõdéseket is fantasztikusan rajzolod! És nagyon tetszik a technika, ahogy árnyékolsz, és teret adsz az alakoknak. Grat! ::applause::
Berkenye
Újonc

» 2005.08.02. 23:17

Ami azt illeti én is csak kockákat, meg épületeket TANULTAM rajzolni, egyébként meg csak gyakoroltam és magamtól rajzolgattam, hobbiból. Az eredményt láthatjátok az oldalon, ki-ki döntse el mire jutotam a gyakorlással.
Cyrodiil saved, Mehrunes Dagon banished, Gates to Oblivion sealed forever...
Celebrau
Újonc

» 2005.08.02. 22:31

Én magam nem nagyon értek a rajzoláshoz, és nem is tudok (leszámítva a még kisiskolás kori állandó autórajzolásokat) Viszont most kaptam valakitõl két nagyon szép grafit rajzot. ::love:: Tarja és Tuomas vannak lerajzolva, és nekem nagyon tetszenek.
Nagy ::hug:: akitõl kaptam.
Üdv: Hrvatska, aki Rovácska!
Hrvatska
Vén róka

» 2005.08.02. 21:45

Az arcnak többféle osztása is van.
Az egyszerûbb a hetedelés:
(alulról) állcsúcs - 2 rész - orr allja - 2 rész - szemöldök - 2 rész - homlok teteje - 1 rész - fejtetõ

Ezeken belül meg harmadolás a szemnél és a szájnál, felezés a fülnél. Ez így nem biztos h sokat mond, én egy könyvben láttam rajz alapján.

A másik módszer viszont jóval bonyolultab, mert az a jó öreg aranymetszéssel mahinál és az egész testbõl (vagy minimum a vállból) kiindulva vezeti le az arányt. Értelemszerûen hasonló eredményt hoz.
Cyrodiil saved, Mehrunes Dagon banished, Gates to Oblivion sealed forever...
Celebrau
Újonc

» 2005.07.30. 12:22

hát nemtom, nekem csak akkor lesznek arányosak, ha sokkal lejjebb viszem a szemüket:(
Oceangirl
Haladó

Következő