Eva

2007

» 2007.06.02. 08:35

Kingfisher, parancsolj. :)

(Amúgy csaltam kicsit és átírtam az admin placcon a topic nevének minimális hosszát - remélem Zoli nem fog utálni érte. :D)
"Lehet, hogy az út, amelyet kinek-kinek követnie kell,
már ott húzódik a lába előtt, csak látni nem látja."
Lissuin
Vén róka

» 2007.06.02. 08:27

Köszi a fordítást Kingfisher nagyon jó lett! :D

Egyébként  így magyarul olvasva nagyon szép a szöveg. Különösen tetszik a "there's no friend to call her name"  (=magány)

"Time for one more daring dream - ideje egy merészet álmodni" ez is elgondolkodtat....::think::

Solace
Újonc

» 2007.05.28. 09:43

Hmmm, Eva... Sztem az Eva című számon nagyon szép a hangja az új énekesnőnek, de a többi számon (fájlcserélőn szépen lehet szedni őket) kifejezetten kevésnek érzem, meg sem közelíti Tarját, semmi opera, semmi teltség nincs a hangjában...Hát kár...aztán meg persze marad a remény h talán majd őt is megszokjuk...
Issanor
Újonc

» 2007.05.27. 22:38

[quote]hollow_heart
Hát igen. : ) Amúgy nincs ezzel semmi gond, mert így legalább az emberek elkezdik törni a kis buksijukat, hogy mi a fenére gondolhatott Tuomas, és kutakodni kezdenek, és még értelmes dolgokra is bukkannak, mint ez a szép festmény. :D [/quote]És újabb szót adhatunk a Tuomas szótárhoz: edenbeam.
Nyikk.
Kingfisher
Vén róka

» 2007.05.27. 22:33

[quote]Kingfisher
Igen, valószínűsíthető, hogy ez egy tuomasian far-fetched metaphor. :) (:D) [/quote]Hát igen. : ) Amúgy nincs ezzel semmi gond, mert így legalább az emberek elkezdik törni a kis buksijukat, hogy mi a fenére gondolhatott Tuomas, és kutakodni kezdenek, és még értelmes dolgokra is bukkannak, mint ez a szép festmény. :D
[i am not sen.D.ing you sublim.I.nal m.E.ssages]
hollow_heart
Gyakorlott

» 2007.05.27. 22:29

[quote]hollow_heart
Vagyis szerintem ez a Swanbrook csak egy szimbóluma az idillnek, békének, nyugalomnak. Tehát Eva elhagyja ezt a helyet, ahol minden szép volt és jó, és elveszíti gyermeki ártatlanságát. Ez olyan tipikusan Tuomas-os lenne. : )
[/quote]Igen, valószínűsíthető, hogy ez egy tuomasian far-fetched metaphor. :) (:D)
Nyikk.
Kingfisher
Vén róka

» 2007.05.27. 22:19

A hivatalos fórumon valaki valahol belinkelt egy képet. Ezt itt ni. De infót nem mondtak róla, mert be lett zárva a topic, csak annyit, hogy Swanbrook. Utánanéztem, a pontos címe Evening At Swanbrooke Cottage, Thomashire, és egy Thomas Kinkade nevű amerikai festő műve. Ez az ő leírása róla:

"Walking trails accompany even the smallest stream in England, and on a summer's evening a peaceful stroll beside a gently whispering brook is guaranteed to restore even the most burdened soul. On one such evening walk in England, my family and I came upon the idyllic cottage on which I based this painting. With lush gardens and the constant murmur of the tiny brook, I can't imagine a more enchanting setting!" — Thomas Kinkade

Vagyis szerintem ez a Swanbrook csak egy szimbóluma az idillnek, békének, nyugalomnak. Tehát Eva elhagyja ezt a helyet, ahol minden szép volt és jó, és elveszíti gyermeki ártatlanságát. Ez olyan tipikusan Tuomas-os lenne. : )

Az is elképzelhető, hogy Tuomas ismerte ezt a festményt, mert Kinkade művei állítólag főként a lutheránusok körében nagyon kedveltek, és akár saját magától, akár a családja révén rátalálhatott.

Persze lehet, hogy nem így van, én mindenesetre ennyit találtam. : )

[i am not sen.D.ing you sublim.I.nal m.E.ssages]
hollow_heart
Gyakorlott

» 2007.05.27. 22:17

Én azt, hogy we kill with her loving heart-ot úgy értelmezem, hogy megöljük a szerető szívünkkel. Ami persze angolilag nem helyes. De nekem valahogy így jött le. De az is lehet, hogy úgy érti, hogy megöljük mert szeret minket (??? és ezt mi nem érdmeljük meg ). Na persze lehet, hogy ez már az én fantáziám. Hűű de sokat segítettem most ezzel. ::grin:: Kb. semmit.  Amúgy elég sokkoló szöveg.   
flame
Újonc

» 2007.05.27. 20:35

Gondolom, van igény a fordításra, mert már a blogom keresőszavai közt is ott volt, hogy "nightwish eva magyarul". Majd valamelyik admin lenne kedves csinálni neki egy alfórumot a Fordítások szekcióban? :)

(És lehessen már három karakter a topic neve... ;) :D)

Eva - Éva

6:30 egy téli reggelen
Hull a hó, csendes hajnal
Egy rózsa, nevezzük bárhogy, rózsa marad
Éva elhagyja swanbrook-i otthonát
Egy a legjóságosabb szívek közül, mely miatt
mindig szégyennel telve gondolok sajátomra
Egyedül indul útnak, de neve elkíséri

Éva messze száll
Megálmodja a messzi világot
Ebben a kegyetlen gyermekjátékban
Nincs, ki a nevét mondja
Éva elhajózik
Jósága lesz napraforgóföldem

A szégyen mélységéig gúnyolták az emberek
Kicsi lány, előtte az egész élet
Egyetlen kedves szó emlékéért
Ott maradna a szörnyetegek között
Ideje még egy merészet álmodni
Mielőtt megszökik, a paradicsom fénysugara
Saját szerető szívével öljük meg

Éva messze száll
Ebben a kegyetlen gyermekjátékban
Nincs barátja, ki a nevét mondja
Éva elhajózik
Jósága lesz napraforgóföldem

Ha valakinek van ötlete a Swanbrook-ra (ami egy város neve amúgy), akkor ne legyen félénk és ossza meg velünk. Továbbá a "We kill with her own loving heart" sor szerintem... Hmmm. Szóval az ott nem tetszik igazán, értelmetlennek találom, ezért úgy fordítottam, mintha lenne ott még egy her a with előtt.

(A rose by any other name - Mit rózsának hivunk mi, Bárhogy nevezzük, éppoly illatos - Shakespeare: Rómeó és Júlia)

Na. Én megtettem az első lépést eme szám felé. Senki nem mondhatja, hogy nem próbálkozok.

Nyikk.
Kingfisher
Vén róka

Előző