Kiállítások

Pacsmagoljunk tele minden üres felületet!

» 2005.05.04. 18:11

Boros-Szikszai kiállítás lesz!

Boros-Szikszai kiállítás a kArtonban (Hírek)

Kiállítása nyílik hazánk egyik legismertebb illusztrátor-párosának, a "Boros-Szikszai"-nak.
A mûvészek, kiknek képeit nem csak hazai szerepjáték-kiadványokról, könyvborítókról ismerhetjük, egy korszakot zárnak le a kiállítással.
Aki szeretné élõben is megcsodálni a mûveket, látogasson el a kArton Galériába (Budapest, 1054 Alkotmány u. 18.) május 5.-tõl június 5.-ig!

(nyitvatartás: h-p 13.00-18.00, sz 10.00-14.00)

Linkek:
http://www.karton.hu/
http://www.boros-szikszai.com/
http://art.rpg.hu/categories.php?cat_id=36

forrás: www.rpg.hu
Ardeth
Gyakorlott

» 2005.03.31. 15:09

Azám, sõt kettõ, azaz 2 db Dalí kiállítás is lesz.

Huhu, ezzel ötre nõtt azon kiállítások száma, amit meg szeretnék megtekinteni májusban... ::confused:: Hogy fogom én ezt mind megnézni?
"Az égiek böngészése közben hánytál papírpohárba."
Anthic
Újonc

» 2005.03.30. 10:08

Hû, amindenit ::happy::
Arra én is elnézek ::grin::
Lehet már tudni, mennyi a belépõ jegy?
DreadAngel
Haladó

» 2005.03.29. 20:30

[quote]Swanheart írta:

Néhány éve voltam Dalí-kiállításon Szentendrén, de mondanom se kell, ott csak kisebb grafikáit mutatták be. Amik persze szintén komoly tudásról tanúskodtak! ::god:: [/quote]

Azon én is voltam, még kicsimazsiként, Apukámmal. ::happy::
mazsola
Pixeltologató szakmunkás

» 2005.03.29. 19:16

szergej>>Köszi! ::happy::
Remélem, erre a kiállításra hoznak néhány igazán híres képet, pl. A polgárháború elõrzetét, esetleg Az emlékezet állandóságát is. Néhány éve voltam Dalí-kiállításon Szentendrén, de mondanom se kell, ott csak kisebb grafikáit mutatták be. Amik persze szintén komoly tudásról tanúskodtak! ::god::
Swanheart
Újonc

» 2005.03.29. 18:53

Most néztem, április 1-tõl május 29-ig lesz a Mûcsarnokban. ::happy::
szergej
Gyakorlott

» 2005.03.29. 18:37

[quote]Swanheart írta:
Na de a kiállítást nem hagyom ki! [/quote]
Hát én se! Max tankkal lehet engem visszatartani, vagy azzal se. Végre hazánkba hoznak olyan képeket, amik engem is érdekelnek... Imádom... ::love:: ::god::
Én voltam Figueras-ban, abban a múzeumban, amit még õ maga rendezett be életében, borzalmasan jó volt, és ott nem csak képek voltak, hanem egyéb mûvei is... (ezt nehéz meghatározni,talán szobornak mondanám).

Ha már Dalí, rendeztek egy filmet Bunuel-lel, az Andalúziai kutyát, nem tudja valaki, hogy lehetne megnézni vagy letölteni?
Anthic
Újonc

» 2005.03.29. 18:19

Lesz Dalí kiállítás, de nem vagyok benne biztos, h a Mûcsarnokban vagy a Szépmûvészetiben. Talán inkább elõbbi...meg akartam tegnap nézni a honlapját, de 1000 év lett volna, míg betöltõdik. Na de a kiállítást nem hagyom ki!
Swanheart
Újonc

» 2005.03.29. 16:09

[quote]Anthic írta:

Igaz, hogy lesz Dalí kiállítás? ::drooling:: Nekem azt mondták, hogy rádióban hallották, hogy lehet rá jegyeket nyerni... Ebbõl logikus következtetés, hogy lesz?[/idez]

Nemtom, de ha igen, megyünk! ::grin::

[idez]Szerintem az a legtutibb, ha fog az ember egy-két rozsdás vasdarabot, leönti mondjuk ezeréves temperával és beleragaszt néhány mûanyagpohár darabot. És elmagyarázza, hogy ez a háború allegóriája, a vas a keménységet testesíti meg,a fegyveres erõket, a pohárdarabok meg az élet törékenységét... mittomémn, a tempera meg a feleslegesen kiontott vért.
És máris saját kiállítást lehet nyitni... m,ennyi pénzt lehetne azzal keresni... b ::goon:: [/quote]

::rotfl:: ::Pff::
mazsola
Pixeltologató szakmunkás

» 2005.03.29. 10:03

Igaz, hogy lesz Dalí kiállítás? ::drooling:: Nekem azt mondták, hogy rádióban hallották, hogy lehet rá jegyeket nyerni... Ebbõl logikus következtetés, hogy lesz?

Szerintem az a legtutibb, ha fog az ember egy-két rozsdás vasdarabot, leönti mondjuk ezeréves temperával és beleragaszt néhány mûanyagpohár darabot. És elmagyarázza, hogy ez a háború allegóriája, a vas a keménységet testesíti meg,a fegyveres erõket, a pohárdarabok meg az élet törékenységét... mittomémn, a tempera meg a feleslegesen kiontott vért.
És máris saját kiállítást lehet nyitni... m,ennyi pénzt lehetne azzal keresni... b ::goon::
Anthic
Újonc

» 2005.03.28. 20:11

ha már ien szépen összegyûltünk, akkor csináljon mindenki vmi nagggyon mûvészit, majd nyissunk egy kiállítást:) érdekel, vajon a mi képeinkre ki mit mondana:)
rajz- és föcitanárom festõ (legalábbis azt mondja magáról). a gazdaságiban ki van rakva egy képe. csak elmosódott foltok, hát nemtom, de õ tanít engem mûvészetre??? meg amikor elmagyarázta nekünk egyszer, h mit fessünk, és rajzolt a táblára erdõt. hát az oan volt: vonal,vonal,vonal, aztán fejéjük tojás-tojás-tojás. hát, érdekes volt...
nemrég nyilt kiállítása, tuti elmegyek röhögni egy sort:)
roxee
Újonc

» 2005.02.25. 13:57

[quote]Doki írta:

Ennyi erõvel az összes elmebajost leültethetnénk egy-egy vászon elé, ecsetet neki, és 'alkosson'. Aztán meg húdejó, mert fejlõdik a mûvészvilág!

doki

[/quote]

::rotfl:: Egyetértek.
We're a second in time
We're the last in the line
Of the prey that walks the earth
Good and evil combined
Betuka
Vén róka

» 2005.02.25. 13:29

[quote]witya írta:

Az egyetlen egy olyan kép, amit Picasso festett, s megláttam benne azt, hogy mit akar kifejezni, az a Guernica, s szerintem nem förtelem. Számomra nagyon kifejezõ volt. Persze nem árt tudni, hogy mi áll a kép hátterében. (ugye a spanyol polgárháború, s a Guernica nevû lebombázott falu) [/quote]

Határeset.
De ha unokahúgom úgy rajzol arcokat rajzórán, simán letolják, hogy ejnye-bejnye.

doki
Bor, dal, asszony éljen, éljen
Igyál öreg, dalolj s szeress!
Doki
Gyakorlott

» 2005.02.25. 13:07

Az egyetlen egy olyan kép, amit Picasso festett, s megláttam benne azt, hogy mit akar kifejezni, az a Guernica, s szerintem nem förtelem. Számomra nagyon kifejezõ volt. Persze nem árt tudni, hogy mi áll a kép hátterében. (ugye a spanyol polgárháború, s a Guernica nevû lebombázott falu)
"Egy olyan világ, ahol a szemet szemért elv érvényesül... vicces lenne, mert senkinek se lenne szeme." Todd Gandhi

witya
Haladó

» 2005.02.25. 12:02

[quote]Doki írta:
[/quote]

Persze vannak olyan "örültek" is, akik ténylegesen nagyot alkotnak.
Ki mondja meg hol a határ a zseni és örült között?
De az ilyen Picasso-féle förtelmek nem hiszem,hogy ebbe a kategóriába tartoznának.
Ardeth
Gyakorlott

» 2005.02.25. 11:42

[quote]Ardeth írta:

Egyszer valami épületes kiállitást néztünk meg Szombathelyen.
Ilyen ..."mûvészi" volt.

[/quote]

Pár éve Pécsett jártunk, hogy majd jól megnézzük Vásárhelyi mester galériáját. Pont olyan 'mázlink' volt, hogy a tárlat kb. 80%-a külföldön tartózkodott. Fájdalomdíjul kaptunk ingyenbeugrót két másik környékbeli kiállításra. Jóvan, nézzük meg.
Bóklásztunk ott faterral, és jól megállapítottuk, hogy azok a jó képek inkább hasonlítanak egy elborult elme hagymázas, elmosódott látomásaira, mint bármire, aminek köze van a festészethez.
Otthon elõ is vettem a Ki kicsoda....? sorozat idevágó kötetét, hogy jól utána nézek a 'mûvész úr'-nak. Kiderült, hogy õ a magyar szecesszió elõfutára, és egyben legjelentõsebb alakja. Az már más kérdés, hogy szûk húsz évet töltött 'szabadlábon', a többit ilyen-olyan szanatóriumokban, és elmekórtani intézetekben sikerült eltöltse. ::ohmygod::

Ha valakirõl orvosilag bizonyított, hogy nem tiszta, akkor miért nevezzük el mûvésznek, és miért kategorizáljuk be valahova, ahelyett, hogy simán azt mondanánk rá: õrült.
Ennyi erõvel az összes elmebajost leültethetnénk egy-egy vászon elé, ecsetet neki, és 'alkosson'. Aztán meg húdejó, mert fejlõdik a mûvészvilág!

doki

Doki
Gyakorlott

» 2005.02.25. 11:27

[quote]Doki írta:
Na egyelõre befejezem, mert ha belelendülök.... ::grin::
[/quote]

De csak mûvészien...

Egyszer valami épületes kiállitást néztünk meg Szombathelyen.
Ilyen ..."mûvészi" volt.
Mire én: - Ez mûvészet?
Kikaptam a zsebemben lévõ Cerbona szeletett és ledobtam földre.Egy igazi mestermû lett.
Én a mûvészlélek.
::laughing::
Picasso meg egy igazi esettanulmány...szerintem.
Ardeth
Gyakorlott

» 2005.02.25. 09:47

Csak nyugodtan lendülj. ::happy::
We're a second in time
Good and evil combined
Betuka
Vén róka

» 2005.02.25. 09:19

Ha már emlegettek.
Én se nagyon értem, hogy mi a tököm a mûvészi abban, hogy fekete alapon egy sárga és egy lila kocka. ::think::
Erre szokták azt mondani hogy ha nem érted, akkor nem vagy mûvészlélek.
Mi lenne, ha fognék egy záptojást és belevágnám a kép közepébe? Szerintem úgy sokkal mûvészibb lenne.
Aztán ha jönnek, hogy ejnye-bejnye, akkor közölném, hogy ez a kép így lett komplett, és aki nem érti az ássa el magát.

Nem vagyok kibékülve, ezekkel a nyúvéves marhaságokkal. Ha valaki tud egy olyat, mint Delacroix, vagy Valenciennes, azt mondom, hogy oké.
De volt pl. olyan kép, ( a csudálatos fény-árnyék korszakból ), hogy a háttérbõl sütött a Hold, az alakok meg felõlünk voltak megvilágítva. Oké arra rájött a lelkem, hogy idõnként használjon világosabb festéket, de arra nem, hogy az a fránya fénysugár nem kerüli meg a tehenet, csak azért, hogy utána jól pofán világíthassa.

Szal én azt mondom, hogy Feszty-körkép. Az az alap. Vannak annál szebbek, meg kidolgozottabbak, de sztem az a valami, ha le tudod festeni azt amit akarsz. Tudom, sokkal egyszerûbb egy lila kockára azt mondani, hogy 'Félelmek', mint csinálni valami értelmeset. De ilyet én is tudok. _Neccel beszéltünk fórumtalin, és lehet egyszer csinálok/unk párat. Csak hogy jó legyen. Aztán kereseünk valami sznob barmot, és elmagyarázzuk neki, hogy ez milyen szép, meg jó, és ha nem veszi meg sokér', akkor hülye a mûvészethez.
Ehh..

Monet. Bazze. Attól mér' lesz jobb egy kép, hogy megcsinálja félig, aztán elmaszatolja ,mintha a hároméves unokahúgom találkozott volna a vászonnal?

Na egyelõre befejezem, mert ha belelendülök.... ::grin::

doki
Doki
Gyakorlott

» 2005.02.24. 20:44

Engem spec felbosszant. ::grrr:: Ez mûvészet?!... Ahhh... Picasso legalább fest is valamit :), de õt meg nem szeretem. Mármint a képeit. :)
We're a second in time
Good and evil combined
Betuka
Vén róka

» 2005.02.23. 20:09

[quote]Betuka írta:

Hatalmas fehér vászon, 30 cm-ként megismételve egy-egy négyzet alakú kék folt. Mintegy kockás abrosz kiterítve...
Lehet én vagyok "elmaradott" szellemû, de nekem ez rohadtul nem mûvészet... ::frustrated::
[/quote]

Nekem az a kép azt juttatta eszembe, h mennyire a 20. századba illõ a címében lévõ pontos leírás miatt. Bár az igaz, h nem kell nagy mûvésznek lenni ahhoz, h ilyen képet csináljon az ember ::happy::
Hát lehet h én is csak azért nem háborodtam fel rajta, mert már 1 csomó ilyesmit láttam...
Swanheart
Újonc

» 2005.02.23. 19:02

mi azt ma néztük meg. hát, h is mondjam.... az elején még voltpáregész juókép, a holdfénybe beleszerettem, de a vége.... nemértem, ésmért nem vok híres, ietén is tudok!!!

a büfénél a falakon aképeketnézted? szétröhögtük rajta az agyunk... azt csak félreérteni lehet:)
roxee
Újonc

» 2005.02.22. 21:09

Itt meg lehet osztani egymással az élményeket. :)
Nekem is van egy friss, mégpedig a 400 év francia festészete címû galériáról. Hát... picit többre számítottam... mondjuk egy-egy festõtõl több alkotásra... Nekem a reneszánsz festészet tetszett a legjobban, meg a 18. századé. A 20. század viszont egyszerûen szörnyû volt és felháborító... fehér vászonra keresztbe 5 fekete csík. Vagy: Hatalmas fehér vászon, 30 cm-ként megismételve egy-egy négyzet alakú kék folt. Mintegy kockás abrosz kiterítve...
Lehet én vagyok "elmaradott" szellemû, de nekem ez rohadtul nem mûvészet... ::frustrated::
(Najó, tudom, hogy Doki például egyetért velem. :))
We're a second in time
Good and evil combined
Betuka
Vén róka

Előző