Anime filmek

Mozgókép-(topic)-alapítvány

» 2004.12.06. 22:12

- Serial Experiments Lain - csorog nemsokára lefele, csak nincs tárhelyem...
- Full Metal Panic - majd megnézem :)
- Grave of the fireflies - detto
- Ghost in the shell - valahol itt van a vinyón, csak el kéne jutni odáig :D

Those who hunt elves-rõl tudsz valamit? A címe alapján érdekelne, és szeretnék elõre tájékozódni :)

End of Evangelion-t láttad? Nekem két óra komplett black-out-ot eredményezett, szvsz nagyon ütõs :)

Az anime és a gyermekek kapcsolata: Európában ugye a rajzfilm az hagyományosan a gyermekeknek szól. Japánban meg ezzel ellentétesen, mindenki számára van anime :) És az európaiakat ez kavarja meg.
drow_elf
Újonc

» 2004.12.06. 15:55

Igen, van több is, csak reggel nem volt idõm többet írni, meg úgy gondoltam kezdésnek az is elég :)

egyébként ezek közül Hellsinget én is bírom, Slayers se rossz, de igazából még nagyon kedvenc:
- Serial Experiments Lain (komoly, kultúrális díjat is nyert japánban)
- Full Metal Panic (humoros)
- Grave of the fireflies (szomorú)
- Ghost in the shell (alap cyberpunk :))
- Akira (komoly)
- FLCL (nagyon kínzóan humoros)
- Elfen Lied (akció + elgondolkodtató, bár sokak szerint utóbbi nem)
ShadoW
Újonc

» 2004.12.06. 09:36

Nem vagy egyedül :D Én is nagy kedvelõje vagyok ennek a mûfajnak. Neon Genesis mellé tudom még ajánlani: Rurouni Kenshin (szamurájos), Hellsing (vámpíros-élõholtirtós), Slayers (humoros), Trigun (elején-röhögõs-végén sírós)
Szerintem :D
drow_elf
Újonc

» 2004.12.06. 08:00

Aki esetleg még egyet sem látott, vagy csak szórakoztatóbb, fiataloknak készültet, annak ajánlom, hogy nézzen meg 1-2 komolyabb animet, hogy lássa mire is képesek a japánok. Pl. Neon Genesis Evangelion-ra (http://aoianime.animehq.hu/evangelion/) azt hiszem senki sem mondhatja, hogy egy gyerekeknek szóló alkotás (a DVD verziót 16-17+ besorolással árulják).
ShadoW
Újonc

Előző