Anime filmek

Mozgókép-(topic)-alapítvány

» 2008.01.31. 17:28

Gankutsuou-t én is ajánlom, eszméletlen ^^

Mostanában Suzumiya Haruhira vagyok rákattanva :D *függő*

Lacus_Clyne
Újonc

» 2007.12.17. 18:00

A Mushi-shi valami fantasztikus, még néztem volna egy darbig.

Most pedig a Rozen Maiden-t nézem, csak szakaszosan a vizsgák miatt 

On Halloween, the parents sent their kids out looking like me.
Arra_Sails
Haladó

» 2007.11.25. 21:19

Őszintén, ha nemléteznének, ezek a csodák,lehet, nemis ismerném a Nightwisht.
Az én kedvenceim: Bleach, Naruto, Love Hina.

A mostani aktuális kedvenc Nightwish számomat is, egy AMV-ben láttam.

Nightwish - Naruto: Haku Dead boy's poem

Én is voltam animeconon ^^ 

Leon
Újonc

» 2007.10.02. 18:24

váhááá...hazaérkeztem

A Gankutsuou-t már nekem is ajánlották, állítólag nem lehet abbahagyni. Meg amúgyis vadászok a különleges grafikájú művekre....

Amit én most nézek, az a La Corda D'Oro...ismeri esetleg valaki? sajnos az angol felirat eléggé lassan készül, de színvonalas, szóval megéri várni. Naszóval ez egy jó kis shoujo anime, amit az azonos című Neoromance játékból készítettek. Minden van benne, ami egy ilyen műfajú animéhez kell: főszereplőlány (aki most véletlenül nem szörnyen kawaii és bőgőmasina, ezért még kedvelem is), sok-sok és még annál is több bishounen, gyönyörű komolyzenei betétek, valamint fülbemászó opening ( Brand New Breeze), de az ending se rossz. És még izgalmas is, már amennyire izgalmas lehet a "ki kivel jön össze" kérdés.

Yorii
Újonc

» 2007.06.18. 22:21

Az anime műfaj csak korlátolt kis hazánkban számít csodadolognak, Nyugat-Európában tök normális, hogy minden sarkon van képregénybolt és nem nagyon van olyan ember, aki ne tudná, mi is az a manga/anime.

Amúgy,aki ínyencségre vágyik, mostanában ismert történetek animésített verzióit nézem, ezekből ajánlanék kettőt.

1.) Gankutsuou - The Count of Monte Christo

Bezony, jól látjátok, ez a  Monte Christo grófja. Sajna az eredeti műről nem sokat tudok, de annyi biztos, hogy az anime sztori elég hűen követi, annak ellenére, hogy az egész időszámításunk szerint 5000-ben játszódik...A grarfikája nagyon szokatlan, elsőre az embernek belesajdul a szeme, főleg, hogy az első epizód, ami a Luna(Hold)-i karnevál eseményeit követi, kétségtelenül a legundorítőbb, de ha ezt leküzdjük, szép lassan megszokjuk, sőt még szépnek is találjuk:D Remek hangulatfokozó, hogy az epizódok elején az előző rész rövid összefoglalását franciául hallhatjuk. A zenéje pedig nagyon jóó:)

2.) Romeo x Juliet

Aki azt hiszi, hogy ez az anime a szokásos, csontig rágott Rómeó és Júlia, annak csalódnia kell, ugyanis a Shakespeare műre csak annyiban hasonlít, hogy átvették a neveket belőle, ja meg mellesleg a főhősök egymásba szeretnek...:D
Eleve úgy indul a történet, hogy a Montague-k a Neo Veronában akkor uralkodó Capulet családot lemészárolják, hogy megszerezzék a hatalmat...Capuleték lányát, Julietet azonban sikerül kimenteni...na innen meg egyre kevésbé hasonlít a sztori:)
Mivel futó sorozat, ezért még nem tudni, hogy tragédia lesz a vége, vagy találnak egy alternatív megoldást. A grafikája gyönyörű, lévén GONZO anime (a GONZO nak köszönhetünk oylan gyönyörű grafikájú animéket, mint a Chrno Crusade) és a zenéje is igen igényes, én csak ajánlani tudom:)

papirzsepi
Gyakorlott

» 2007.06.10. 19:01

[quote]papirzsepi
A Trigun egy igazi klasszikus, szerintem akit valamennyire érdekel a műfaj az nem hagyja ki; nekem az egyik nagy kedvencem::happy::[/quote]Hehe..látom nem csak én nézek ilyen "csodadolgokat"! :) Hát ez felemelő! :D
Doni
Újonc

» 2007.06.02. 17:51

[quote]papirzsepi
A Trigun egy igazi klasszikus, szerintem akit valamennyire érdekel a műfaj az nem hagyja ki; nekem az egyik nagy kedvencem::happy::[/quote]

Ááá! Eszeveszett Vash! :D

Doni
Újonc

» 2007.05.07. 08:19

Ai no Kusabi
fantasztikusan gyönyörű yaoi. Nagyon szomorú befejezéssel.

Skellig
Újonc

» 2007.03.05. 22:10

A Trigun egy igazi klasszikus, szerintem akit valamennyire érdekel a műfaj az nem hagyja ki; nekem az egyik nagy kedvencem::happy::
papirzsepi
Gyakorlott

» 2007.01.29. 22:26

Valaki ismeri a Trigun-t?? :) Eszméletlen jó, végig hülyül benne "eszeveszett vash" (a főszereplő), de közben mégis komoly dolgokat közöl..az emberségről! (számomra) Szóval hihetetlen, ajánlom mindenkinek, aki még nem ismeri, de szereti az animéket! :)
Doni
Újonc

» 2007.01.02. 23:24

[quote]Álomhívő

És lenne egy kérdésem is: mi a pontos megnevezése annak a Hellsing résznek amelyik a 2. világháborúval is foglalkozik? Mert nem találom sehol és szt se tudom, hogy hol keressem? :B

[/quote]

Olyan Hellsing részről, ami a II. Világháborúról szól és anime, nem tudok, de mangában létezik Hellsing, The Dawn címmel, ami 50 évvel ezelőtt játszódik és nagyon elmebeteg, Alucard elszív egy cigit a koporsójával, meg ilyen szintű dolgok:D 

Ja és mivel az író bácsi eredetileg hentai rajzoló volt, ezért létezik egy ős-Hellsing fejezet hentai verzió, meg egy úgyszintén hentai fejezet ami Andersonról szól. (eredetileg Hirano nem tervezte, hogy beleírja, de aztán megharagudott az újságkiadóra, amiben először megjelent a Hellsing, és bosszúból beleírta:D)

papirzsepi
Gyakorlott

» 2006.12.30. 17:33

Hát, angolul volt a film, de volt felirat.
Majd érdeklődöm Barbie után is. ::grin::
"I excuse Mr. Johnson, his a little bit on edge, he hasn't slept since 1945..."
Lais
Haladó

» 2006.12.30. 16:53

[quote]Lais

Hmm... majd még érdeklősöm tesómnál, ő hozta a vinyóján a FF-t. Asszem Spirit within az alcím (vagyis ezetk szerint az első rész címe). Jó egy órás film, nekem nagyon tetszett. Ha meg vannak még részei, hát az nagyon kiály... ::grin::

Barbie? Azmiaz? A babára gondolsz? ::grin:: 

[/quote]

hát jól teszed, ha érdeklődsz még, mert nagyon jó! :D Magyar szinkronnal volt, vagy magyar felirattal, vagy egyik sem?

Barbie..hmm...nagyon faszagány kis baba! :D Főleg ha kijánylánosz juhában van, meg van hozzá cumiszüveg isz! :D 

Doni
Újonc

» 2006.12.30. 16:13

[quote]Doni

Ja! Vannak részei, de hosszú filmszerű cuccosok, tehát nem ilyen 20 perces kis valami! Most meg nem mondanám, hogy hány van! De holnapra megmondom... :D

A Full Metal Panic az nagyon jó! Jól döntöttél, hogy klcsön kéred! :D

Hát én azért nem esküdnék meg a Pokemonra! :D de BARBIE!..nahh ő nagyon "fasza" :D

[/quote]

Hmm... majd még érdeklősöm tesómnál, ő hozta a vinyóján a FF-t. Asszem Spirit within az alcím (vagyis ezetk szerint az első rész címe). Jó egy órás film, nekem nagyon tetszett. Ha meg vannak még részei, hát az nagyon kiály... ::grin::

Barbie? Azmiaz? A babára gondolsz? ::grin:: 

Lais
Haladó

» 2006.12.29. 22:29

[quote]Lais

Hú, hát én nem is tudtam hogy a F F-nek vannak részei! Vagy van film is meg sorozat is?
A Full Metal panicot még nem néztem meg, de majd meglesz. Egyik évfolyamtársam kölcsönadja.::smile::
Szerintem a Dragonballnál jobb a Pokemon. ( ::tongue:: )

[/quote]

Ja! Vannak részei, de hosszú filmszerű cuccosok, tehát nem ilyen 20 perces kis valami! Most meg nem mondanám, hogy hány van! De holnapra megmondom... :D

A Full Metal Panic az nagyon jó! Jól döntöttél, hogy klcsön kéred! :D

Hát én azért nem esküdnék meg a Pokemonra! :D de BARBIE!..nahh ő nagyon "fasza" :D

Doni
Újonc

» 2006.12.29. 20:04

[quote]Doni

Hány részét láttad Final Fantasy-nek?? Nekem legjobban a VII tetszett! :) meg szerintem iszonyat jó még a Trigun (bár az nem túlzottan animés) meg a Full Metal Panic! aztán ugye a legelsők között szerpel a Dragonballz (csodás a hatalma! :D )

[/quote]

Hú, hát én nem is tudtam hogy a F F-nek vannak részei! Vagy van film is meg sorozat is?
A Full Metal panicot még nem néztem meg, de majd meglesz. Egyik évfolyamtársam kölcsönadja.::smile::
Szerintem a Dragonballnál jobb a Pokemon. ( ::tongue:: )

Lais
Haladó

» 2006.12.29. 17:01

[quote]Lais

Két filmért vagyok oda most. Az egyik a Final Fantasy. A másik egy 30 részes sorozat. Wolf's rain. És nemsoká megnézem a Ghost in the shell 1-2-t. ::aww::

[/quote]

Hány részét láttad Final Fantasy-nek?? Nekem legjobban a VII tetszett! :) meg szerintem iszonyat jó még a Trigun (bár az nem túlzottan animés) meg a Full Metal Panic! aztán ugye a legelsők között szerpel a Dragonballz (csodás a hatalma! :D )

Doni
Újonc

» 2006.12.27. 21:42

Két filmért vagyok oda most. Az egyik a Final Fantasy. A másik egy 30 részes sorozat. Wolf's rain. És nemsoká megnézem a Ghost in the shell 1-2-t. ::aww::

Lais
Haladó

» 2006.11.17. 18:38

Hmm, hmm. Úgy látom erre a fórumra egyre többet fogok járni, ha anime topic is van. Mivel, hogy én még csak most találtam ide és úgy láttam van már elég sok hozzászólás itt is így, bocsánat, de nem fogom mindet az elejétől elolvasni, ahoz túl lusta vagyok. :S
 Viszont arra kíváncsi vagyok, hogy van-e itt valaki aki rajtam kívül imádja a Gundam-ot, bár melyikről is legyen szó? (Úgy gondolom Lacus_Clyne-ra valamilyen szinten számíthatok ilyen szempontból. :D)

És lenne egy kérdésem is: mi a pontos megnevezése annak a Hellsing résznek amelyik a 2. világháborúval is foglalkozik? Mert nem találom sehol és szt se tudom, hogy hol keressem? :B

Valamint: látta valaki a "When cicadas cry"-t? Ha igen, akkor vélemény? Mert pl nekem a pofám leszakadt a végén.

"...Jegyezd meg, ki most hallod ezeket:
Lelked halhatatlan csak más lelkében lehet."
Álomhívő
Újonc

» 2006.09.04. 18:47

Great Teacher Onizuka, Azumanga, High School Girls, Hellsing OVA2, Ergo Proxy, Hakkenden, Vandread, Howl mozgó palotája, FFVII plus scenes version... az utolsó két hét eredményes volt...::smile::
Joseph
Újonc

» 2006.07.11. 22:24

BPn felejtettem a sok fekete anyagot Shino szárnyához XD most épp cipőboxxal próbálom feketévé tenni a zöldet ^^' de... fele má megvan csak ájultató szaga van ^^'''''

/ no ugye hogy megmondtam hogy megnyeritek? :P:P:P  /

Lacus_Clyne
Újonc

» 2006.07.05. 00:07

Isten őrizz! Nekem már annyi is elég, hoyg az egész fejem Mansonosra lesz kikenve, talpig feketében leszek és két bazi szárny fog a hátamból kiállni...Ezek után még énekeljek is?::grin::
papirzsepi
Gyakorlott

» 2006.07.02. 13:24

[quote]papirzsepi
Én megyek! Egy nagy csoporttal fogunk Angel Sanctuary-t cosplayezni:D [/quote]

juj nekünk ^^''' akkor nyertetek ::tongue::

mi is öltözünk :D (ha elkészülünk addigra XD) .hack//Roots << kiscsoport, 3an: Raisu - Haseo, CruelAngel - Ovan, Shino - Lione (azaz én)

(a nagycsoport nagyobb, idősebb, okosabb, erősebb, ügyesebb, mint a kiscsoport ^^''' *ovis gondolkodás*)

Karaoke? Konzol? 

Lacus_Clyne
Újonc

» 2006.06.25. 15:59

Én miskolci vagyok, és ha a vásárra (vagy mifenére) jöttök, akkor valószínû, hogy engem is látni fogtok. :D Esetleg vállalok idegenvezetést is. :D
"Ellenállhatsz végzetednek,
ámde olykor ökle sulykol:
útadból ha félre nem megy,
ej! hát térj ki te az útból!" Goethe
Angelwings
Haladó

» 2006.06.24. 21:53

Én megyek! Egy nagy csoporttal fogunk Angel Sanctuary-t cosplayezni:D
papirzsepi
Gyakorlott

Következő