Mûvészfilmek

Mozgókép-(topic)-alapítvány

» 2005.01.11. 09:01

Én most szombat este láttam az m2-n. Egyébként valószínûleg nem egyszerû megtalálni.
2003 õszén az Urániában többször is vetítették az Orosz Filmnapok alatt.
Derrewyn
Haladó

» 2005.01.11. 07:02

Derrewyn,

hun lehet eztet megtekinteni?
mazsola
Pixeltologató szakmunkás

» 2005.01.10. 15:31

Kiskakukk - orosz-finn film, 2002.
eredeti cím: Kukuska

A második világháború utolsó néhány napja idején játszódik Lappföldön, amikor is egy besorozott finn egyetemista, egy dezertõr orosz katona és lapp asszony különbözõ, nem hétköznapi események okán megismerkedik.
A film különlegessége, hogy mindenki az eredeti nyelvén szólal meg. A finn finnül, a lapp asszony lappul, az orosz katona pedig oroszul, így abszolút nem értik egymást eleinte, mi viszont mindenkit a feliratoknak köszönhetõen.
A cselekmény néhol elég vontatott, én azonban nem unatkoztam rajta, sõt voltak pillanatok, amikor jól mulattam. Érdekesek szituációk, amikbe a szereplõk kerülnek, és maguk a személyiségek is lenyûgözõek.
Nagyon melegen ajánlom mindenkinek, aki bírja a mûvészfilmeket, vagy aki szeretne finn beszédet hallani. A filmben talán legtöbbször ez hangzott el: Minä olen suomalainen. :D

Liss, azt a képet nekem is elküldhetnéd. A profilban megadott honlapon találsz egy e-mail címet. Elõre is köszi! :)
Derrewyn
Haladó

» 2004.12.31. 19:21

[quote]Lissuin írta:

OFF

Mazsi,kell Bombadilról meg Aranymagról kép? ::happy:: Mármint a színészekrõl akik játszották volna ::grin:: [/quote]

Aha ::grin::
mazsola
Pixeltologató szakmunkás

» 2004.12.29. 00:56

OFF

Mazsi,kell Bombadilról meg Aranymagról kép? ::happy:: Mármint a színészekrõl akik játszották volna ::grin::
"Lehet, hogy az út, amelyet kinek-kinek követnie kell,
már ott húzódik a lába előtt, csak látni nem látja."
Lissuin
Vén róka

» 2004.12.29. 00:53

Én Bombadil Tomát hiányoltam nagyon... ::worried::
mazsola
Pixeltologató szakmunkás

» 2004.12.28. 22:29

szerintem ez már OFF, de azért reagálok..

én egyetlen egy szóval sem cáfoltam meg PJ rendezõi nagyságát és a film zsenialitását. tudom jól mekkora alkotás ez, mennyi idõbe és energiába került ez. elég sok háttérinfot tudok anno olyan 1,5-2 évvel ezelõtt elég aktív tagja is voltam a tolkien.hu közösségének.
az én bajom az, hogy én a könyvhöz viszonyítok. és mivel jóval a film elõtt olvastam, voltak elképzeléseim és elvárásaim a filmmel kapcsolatban.
még egyszer mondom, az elsõ rész nagyon tetszett. láttam a teljes változatát is, amiben azért már bennem volt a Galadriel ajándékozásos jelenet. ezt a részt továbbra is nagyon jónak találom.
a bajom a második résszel van. azért ott már voltak olyan változtatások, hogy csak néztem. pl. ez a 'gyûrû Gondorba megy'... meg úgy az egésze szerintem teljesen más érzést hagy az emberben, mint az elsõ rész.
de mégegyszer: nem a film nagyságát vonom kétségbe, egyértelmû, hogy ez utánozhatatlan és nagyszerû. persze azt is értékelem, hogy Peter Jackson nem variálta át teljességében a filmváltozatot (mint az olyan sok könyvbõl készült film esetében megtörténik) és hû maradt az alapvetõ dolgokhoz. de mindezek mellett egy-két húzást azért mégse kellett volna.

tudom, hogy ezzel a véleménnyel egyedül vagyok/voltam, ebbõl nem kívántam/kívánok vitát kirobbantani. ::worried::
Fereste
Haladó

» 2004.12.27. 23:40

Jaj, dehogy sértõdök meg, nem vagyok én olyan! ::hug:: Tudom én, hogy gumilegyes vagyok.
Amúgy is örülök, hogy teljesen ugyanaz a véleményünk a LOTR-rõl és nem a környezetem közönyét kell elviselnem.
Üdv, haver! ::wink::
Nyikk.
Kingfisher
Vén róka

» 2004.12.27. 23:32

[quote]Kingfisher írta:

Méghogy nem megyek százzal... ::nottalk:: [/quote]

Nem bántásból mondtam ám, hé. Nehogy megsértõggyé. Aki hülye, az nekem haverom. ::grin::

doki
Bor, dal, asszony éljen, éljen
Igyál öreg, dalolj s szeress!
Doki
Gyakorlott

» 2004.12.27. 23:19

::tongue:: Most miért? Nem így van? Bár, lehet, hogy a nagymamás már tényleg mûvészfilm számba menne. ::grin::
Méghogy nem megyek százzal... ::nottalk::
Nyikk.
Kingfisher
Vén róka

» 2004.12.27. 23:08

[quote]Kingfisher írta:
... és gonosz, ronda ûrlények ejtik teherbe a nagymamát. Siralmas. [/quote]

Hát Te se mész százzal. ::applause::
Szép volt.
Itt mindenki hülye, és csak én vagyok helikopter?
::grin::

doki
Doki
Gyakorlott

» 2004.12.27. 23:03

Ááá, mi elfogultak, dehogy... Egyszerûen jó az a film. Sok ismerõsöm azt mondta sajnos, hogy õ azt bizony nem bírja megnézni, mert annyira unalmas. Az embereknek ezek szerint már csak az a film jó, ahol jól látszanak a kiontott belek, hektoszámra folyik a ketchup és gonosz, ronda ûrlények ejtik teherbe a nagymamát. Siralmas.
Nyikk.
Kingfisher
Vén róka

» 2004.12.27. 22:46

Maga Tolkien is azt mondta, h a trilógiát NEM lehet megfilmesíteni, ezért adta el fillérekért a jogokat. De Peter J.-ék MEGTUDTÁK CSINÁLNI, ha nem is teljesen "könyvhûen". ::loser:: ::grrr::
A film úgy jó, ahogy van. Nem hiszem, hogy valamelyik filmes ezt még egyszer felül tudja múlni. De persze biztos én vagyok elfogult. ::waiting::
Eleanor
Újonc

» 2004.12.27. 18:55

::tongue:: ::nottalk:: Ééén? Áááá, dehogy... ::grin::
Nem, mert szívembõl szóltál!
Nyikk.
Kingfisher
Vén róka

» 2004.12.27. 17:28

[quote]Kingfisher írta:

::grrr:: Most leírtad, amit írni akartam!

[/quote]

::blushing::
::grin:: Azért ugye nem haragszol?

doki
Doki
Gyakorlott

» 2004.12.27. 17:02

[quote]Doki írta:

Mi kínod a LOTR filmekkel?
Sztem egész jó lett. Én se szeretek úgy megnézni filmet, hogy már elõtte olvastam, de azért ezt kár lett volna kihagyni.
Egyébként a rendezõ - bevallottan - nem a könyvet akarta megfilmesíteni, hanem a legendát. Ha innen nézzük, akkor azt hiszem, ez sikerült neki.
Tény, hogy vannak a filmben 'érdekes' jelenetek, meg néha én is csak pislogtam, hogy most hol járunk, de összességében nekem tetszett.
Fõleg miután megnéztem a rendezõi változatokat. Nem túl sok, de jelentõs kiegészítések vannak benne az alapfilmhez képest.
A hármat még nem láttam (ill. csak részleteket), mert nem sikerült hozzájutnom, egy nem ripityára vágott verzióhoz, és az elsõ kettõ rendezõi után úgy döntöttem, hogy megvárom a teljeset.
Pl. a háromnak is ugye hol van vége? A könyvben még van vissza vagy kétszáz oldal. Jó rendezõ bácsi, úgy döntött, hogy az már csak mese, és nem feltétlenül tartozik a saga-hoz, hogy a kis hobbitok hogyan intézik a belügyeiket. Nyilván meg kellett nyesnie, hiszen egy tucat részt kellett volna csináljon, ha mindent be akar mutatni.
Én azt mondom, jó lett ez így, ahogy van. Bár nekem nagyon hiányzik Gimli és Legolas évõdése, Gimli 'átalakulása' miután találkozott Galadrielel, meg egy cosmó apróság ami a karaktereket árnyaltabbá tenné, de sajnos erre nem maradt idõ. Sebaj. Mi tudjuk, a sok kis hülye, aki meg mozi-LOTR fan, az meg lemaradt ezekrõl.

doki

Uff. Ez most OFF? [/quote]

::grrr:: Most leírtad, amit írni akartam!
Úgy gondolom, hatalmas munka volt megcsinálni ezt a trilógiát (ami szvsz nagyon jól sikerült) és következetlenség azt várni, hogy tökéletesen vissza tudja adni a könyv cselekményét, mert nem várhatjuk, hogy egy filmben párhuzamosan meg tudják jeleníteni azt a szerteszét futó szálrenszert, amit Tolkien olyan ügyesen szövögetett össze... Na meg igen, ha mindent hûen vissza akart volna adni, tíz részbe sem tudta volna belezsúfolni a cselekményt...
Tudjátok mit szeretnék nagyon? És ezzel szerintem nem vagyok egyedül... Látni A Hobbitot és A Szilmarilokat képernyõn. Na, az hány részes lenne? ::grin::
Van egy jó taktikám a csalódások elkerülésére: minden várakozás nélkül kell beülni a moziba/tv elé... És akkor talán még jól is tudod magad érezni.
Nyikk.
Kingfisher
Vén róka

» 2004.12.27. 10:09

[quote]Fereste írta:

és megvan az a (rossz) tulajdonságom, hogy mindent az eredetihez viszonyítok. az elsõ rész még tetszett, nagyon is. bár voltak benne eltérések/kihagyások, mégis nagyon megfogott, és örültem, hogy jó lett a film is.
[/quote]

Mi kínod a LOTR filmekkel?
Sztem egész jó lett. Én se szeretek úgy megnézni filmet, hogy már elõtte olvastam, de azért ezt kár lett volna kihagyni.
Egyébként a rendezõ - bevallottan - nem a könyvet akarta megfilmesíteni, hanem a legendát. Ha innen nézzük, akkor azt hiszem, ez sikerült neki.
Tény, hogy vannak a filmben 'érdekes' jelenetek, meg néha én is csak pislogtam, hogy most hol járunk, de összességében nekem tetszett.
Fõleg miután megnéztem a rendezõi változatokat. Nem túl sok, de jelentõs kiegészítések vannak benne az alapfilmhez képest.
A hármat még nem láttam (ill. csak részleteket), mert nem sikerült hozzájutnom, egy nem ripityára vágott verzióhoz, és az elsõ kettõ rendezõi után úgy döntöttem, hogy megvárom a teljeset.
Pl. a háromnak is ugye hol van vége? A könyvben még van vissza vagy kétszáz oldal. Jó rendezõ bácsi, úgy döntött, hogy az már csak mese, és nem feltétlenül tartozik a saga-hoz, hogy a kis hobbitok hogyan intézik a belügyeiket. Nyilván meg kellett nyesnie, hiszen egy tucat részt kellett volna csináljon, ha mindent be akar mutatni.
Én azt mondom, jó lett ez így, ahogy van. Bár nekem nagyon hiányzik Gimli és Legolas évõdése, Gimli 'átalakulása' miután találkozott Galadrielel, meg egy csomó apróság ami a karaktereket árnyaltabbá tenné, de sajnos erre nem maradt idõ. Sebaj. Mi tudjuk, a sok kis hülye, aki meg mozi-LOTR fan, az meg lemaradt ezekrõl.

doki

Uff. Ez most OFF?
Doki
Gyakorlott

» 2004.12.26. 01:36

Nagy Sándor mióta mûvészfilm, keziccsókolom? (Megjegyzem, Jolie istenien játszott - végre hagyták... ::god:: )
mazsola
Pixeltologató szakmunkás

» 2004.12.25. 23:06

[quote]Eleanor írta:

Látta már valaki a Gy.U. harmadik részének bõvített változatát? Szerintem elképesztõen jó lett. A werkfilmekkel meg mindennel együtt. ::applause:: [/quote]

nem hiszem, hogy GYU nagyon mûvészfilm lenne, de ha már itt vagyunk.. én eleve nem láttam a harmadik részt, nemhogy a bõvített verziót. afféle kiábrándultságból.
ugyanis én még jóval a film készítése elõtt olvastam a könyvet, és megvan az a (rossz) tulajdonságom, hogy mindent az eredetihez viszonyítok. az elsõ rész még tetszett, nagyon is. bár voltak benne eltérések/kihagyások, mégis nagyon megfogott, és örültem, hogy jó lett a film is.
ellenben a második rész akkora csalódás volt, hogy a harmadikat már meg se néztem. egy ideig úgy gondoltam, hátha csak túl nagyok az elvárásaim, megnéztem mégegyszer a 2.-at, de másodjára sem nyerte el a tetszésemet, sõt, most hogy így visszagondolok nagyon fel voltam akkor húzva.. ti. a premieren voltam, és körülöttem mindenki ragyogó arcokkal jött ki a terembõl és el voltak ájulva, én meg nagyon felidegesítettem magam.. mind1, ez régen volt :D
szal ezután kivontam magam ebbõl a nagy GYU filmes dologból.. ::worried::
Fereste
Haladó

» 2004.12.25. 22:57

Látta már valaki a Gy.U. harmadik részének bõvített változatát? Szerintem elképesztõen jó lett. A werkfilmekkel meg mindennel együtt. ::applause::
Eleanor
Újonc

» 2004.12.12. 21:37

Vidocq? Az mûvészfilm?
Látta innen valaki? Aki még nem az feltétlenül nézze meg,szerintem iszonyatosan jó film. Én elõszõr magát a filmet csak onnan ismertem,hogy a filmzenéje az Apocalyptica, ígyhát megnéztem. Az egész film nagyon furcsa, a szinei, a hangok benne, a kameramozgások... Szerintem kihagyhatatlan. ::god::
Gyengébb idegztûeknek nem ajálanám, bár mivel nekem sincsenek kötélbõl az idegeim néhányszor én is izgultam rendesen, de ettõl függetlenül nincs benne semmi képileg szörnyû, és épp ezért jó. Anélkül ijedtem meg/izgultam/féltem,hogy bármi szörnyûség lett volna benne.
Lehet, hogy nem kifejezetten mûvészfilm (báááár...),de azért pl. a Nagy Sándornál "mûvészfilmebb".
"Az égiek böngészése közben hánytál papírpohárba."
Anthic
Újonc

» 2004.12.12. 18:03

[quote]Vikthor írta:

Kíváncsi leszek erre a Nagy Sándorra... dec. 9.

Vikthor [/quote]

ha Jolie nem játszana benne nem nézném meg. de hát kedvenc színésznõm kötelez :D
szvsz ez egy sima kasszasiker film lesz, nem mûvész, plusz az ilyen történelmi filmeket jól elcseszik valósághûség szempontjából. lásd Arthur király vagy mi, amit meg se néztem, már a bemutatója olyan visszariasztó volt.. Guiniver, mint harcos királynõ.. na vmi ilyesmire számítok ezzel a Nagy Sándorral kapcsolatban is.
ha Jolie drága jól játszik benne, én már elégedett leszek :D :D
Fereste
Haladó

» 2004.12.07. 01:37

[quote]mazsola írta:

[OFF]

ShadoW,

plíz tanulj meg linkelni... [ url=http://... target=new ] ... [ /url ]

Köfiii!

[ON] [/quote]

Ez elég bonyi nem? Lásd prohardver.hu ott ennyi elég: [L]vévévécucc[/L]

És kész! Nem lehet módosítani?

Vikthor
Vikthor
Újonc

» 2004.12.06. 23:50

[quote]mazsola írta:
[/quote]

Ok, csak kényelmes vagyok, és ha jól láttam enélkül is kitette linknek :)

Amilie-t megnéztem. Elég jó alkotás, kár hogy csak most került elém :)
ShadoW
Újonc

» 2004.12.06. 22:25

[OFF]

ShadoW,

Köfiii!

[ON]
mazsola
Pixeltologató szakmunkás

ElőzőKövetkező