2012.04.29. Papp László Sportaréna

A zenekar, az ex-tagok és tribute-bandák koncertjei

» 2011.10.25. 21:56

moesko írta:Az nem gyanús, hogy mostanában senki nem lép fel a Pecsában? A főváros benyögte, hogy ők aztán nem üzemeltetik tovább, így amíg nem akad valakinek felesleges pár tízmillája felpörgetni az üzletet, nem is lesz semmilyen buli ott.

Komolyan? Nem vagyok nagy PeCsa-párti, főleg amiatt a hangyaszarnyi színpad miatt. De még februárban Sonatáék is jöttek oda (szokásukhoz híven). Nem tudtam, hogy ennyire vége.

moesko írta:A Syma létezik még, de valamilyen oknál fogva oda is csak fenyőmiklósokat szerveznek mostanában.

Azért mert iszonyatos. Nem is tudom már mikor és miért voltam ott, de borzasztó. (talán valami Flatley-dolog volt franc se tudja :Đ)

Amúgy esküszöm nekem úgy rémlik, hogy legutóbb a Főnixnél is valami 10 körüli összeg volt a jegyár. Bár én akkor vettem amikor már "árat emeltek" szóval vége volt már a "kedvező elővételi" árusításnak.
Szóval annyira nem értem a problémázást. Én majdnem összehugyoztam magam, mikor láttam, hogy az arénába jönnek. Mert az azért már egy szinten megtisztelő, hogy nem egy pecsába vagy dürerbe nyomorgatnak be valakit.
Robot zombies with lazers?! Lazers don't exist!
Hanon
Újonc

» 2011.10.24. 23:49

Sok, de nem azért sok, mert irreális az előző árakhoz képest, hanem mert nagyjából minden drága manapság.

A NW nem ver szét hangszereket, ez igaz, de piro van (bár gondolom, nem annyi, mint Rammstein esetében), meg díszletet is hurcolnak egy ideje, és most is fognak, meg kivetítőt is elvileg. Mindegy, nem akartam én forintosítani, mennyivel kaszál többet a Rammstein, mondhattam volna akármely más előadót, aki mostanában fellép, csak összehasonlítva más arénás koncertek jegyárával azért tisztán látszik, hogy nem a Nightwish a felső árkategória.

Debrecen esetében meg én voltam a legboldogabb, tekintve, hogy akkoriban Nyíregyházán éltem, és végre, életemben először csak egy félóra volt az út egy normális koncertig: ))) Igaz, hogy éjszaka a lakásunk nagyjából egy menekülttábor zsúfoltságával bírt a sok pesti barát miatt, de irtó poén volt, én nagyon örültem, hogy akkor bevállalták a szervezők, hogy ne Pesten legyen: )
moesko
Admin

» 2011.10.24. 22:19

Ezt a jegyárat elsőre én is sokallom, de persze ez is relatív. Aki szereti őket eléggé, az megfizeti. Én is megvárom az albumot, és majd annak alapján fogom megítélni, hogy reális-e (nekem) az ár. Emellett én nem is bánom, hogy a PECSA-ba már nem szerveznek semmit, mivel az a hely egy raklap szemét, szerintem.
A Sportaréna azért egy jóval magasabb színvonal, bár az utóbbi alkalmakkor a hangosítás és a kivetítő kezelése is hagyott némi kívánnivalót maga után...
BTW a Rammstein se éppen annyira nyereség-orientált, ők azért nagyobb show-t csinálnak, mint a legtöbb együttes, a Nightwish-t is beleértve. Gyanítom, a hangszerek esetleges szétverése és a rengeteg pirotechnikai mutatvány is benne van az árban.

Az viszont elég szégyen, hogy a Főnix "túl vidéki" a kényelmes pestinek, nehogy már egyszer neki kelljen mozdulni, illetve útiköltséget fizetni. (Akinek nem inge...)
Cum Deo pro patria et libertate!
Chillingworth
Újonc

» 2011.10.24. 18:01

enci írta:Hát ti tudjátok, nekem sok 9-11 ezer forint egy koncertért. Még ha Within jönne, arra még lehet én is áldoznék ennyit.

Nade még eztán jön ki az új album, Tuomas azt mondja nagyon jó lett ( http://www.youtube.com/user/Nightwishof ... end=1&ob=4 ), majd belehallgatok, hátha tetszik, bár kétlem, hogy a koncertre elmegyek.

Azért szerintem kissé elkapta őket a nagyzolási mánia. Tarjával még megfelelt nekik a Pecsa is az 5-7 ezer Ft-os jegyárral...

Az nem gyanús, hogy mostanában senki nem lép fel a Pecsában? A főváros benyögte, hogy ők aztán nem üzemeltetik tovább, így amíg nem akad valakinek felesleges pár tízmillája felpörgetni az üzletet, nem is lesz semmilyen buli ott. A Club 202 kicsi, a Főnix túl vidék a pestieknek, szóval hol is kellene játszaniuk..? A Syma létezik még, de valamilyen oknál fogva oda is csak fenyőmiklósokat szerveznek mostanában.

Lehet, hogy a Pecsánál kb. négyszer nagyobb helyen játszanak most, de ne csináljunk már úgy, mintha ezt egy lépésben arckodták volna össze. 2008-ban a Jérce sem volt üres (kár, hogy az azóta gazdát cserélt hatszor és nem szerveznek már oda ilyesmit), a Főnix pláne nem, ezután nem annyira radikális lépés az Aréna, főleg, hogy a környező országok számára jelenleg nincs fent túl sok turnédátum (az osztrákoknál meg pl. elég hamar meg fog telni a Gasometer). És ha mondjuk a Rammsteinhoz hasonlítod a jegyárakat, tisztán látszik, hogy pont nem a banda fog nagyot kaszálni a dolgon (pedig még egy Gregorianra is van húszezres jegy..), és szerintem a szervezők is felérték ésszel, hogy 15k fölötti árakkal nem sok jegy fog elmenni. Ettől függetlenül tök jogos, ha valakinek nem ér meg ennyit se a Nightwish, de 6 (HAT!!!!) évvel ezelőtti jegyárakhoz viszonyítani és leszólni egy sokkal normálisabb helyszín és egy sokkal kidolgozottabb show árát.. Hát én minimum sarkításnak nevezném: )
moesko
Admin

» 2011.10.24. 17:34

Hát ti tudjátok, nekem sok 9-11 ezer forint egy koncertért. Még ha Within jönne, arra még lehet én is áldoznék ennyit.

Nade még eztán jön ki az új album, Tuomas azt mondja nagyon jó lett ( http://www.youtube.com/user/Nightwishof ... end=1&ob=4 ), majd belehallgatok, hátha tetszik, bár kétlem, hogy a koncertre elmegyek.

Azért szerintem kissé elkapta őket a nagyzolási mánia. Tarjával még megfelelt nekik a Pecsa is az 5-7 ezer Ft-os jegyárral...
enci
Újonc

» 2011.10.08. 14:19

Haha, legutóbb is áprilisban jöttek. Tisztán emlékszem a 04. 04.-re. :D Jó is volt az a debreceni koncert.
Mikor láttam, hogy a Sportarénába jönnek először el sem hittem. ;;)

Egyébként ticketexpress üzeni arcrákon, hogy "hamarosan minden kiderül", szóval nemsokára majd onnan is lehet szerválni jegyeket, nem csak concertóról.
Robot zombies with lazers?! Lazers don't exist!
Hanon
Újonc

» 2011.10.08. 08:43

Sztem ez a 8900 ill.10900-as jegyár nagyon korrekt.Innen is látszik hogy a banda a rajongóiért él és nem a pénzre utazik mint a legtöbb zenekar teszi.
Sas71
Újonc

» 2011.10.03. 12:41

Ott a helyem:)A Debreceni koncertjük nagyon jó volt:)
Sas71
Újonc

» 2011.10.03. 03:48

8900-10900
varin
Újonc

» 2011.10.02. 20:38

Csatlakoznék, nekem is minden álmom egy fergeteges Nightwish koncert. :) A spórolás jó ötletnek tűnik.... az előttünk álló hét hónap alatt remélhetőleg összegyűlik annyi pénz, ami elég lesz az utazásra és a jegyre. :D
BlackFireSwallow
Haladó

» 2011.10.01. 11:42

Mióta hallgatod őket? :)
gunther92
Újonc

» 2011.10.01. 08:40

Nagyon örülök én is hogy jönnek! Már nagyon régóta el akarok jutni egy Nightwish koncira! Remélem most sikerül!
WhiteTusk
Újonc

» 2011.10.01. 07:47

Végre Magyarországon, újra! Battle Beast az előzenekar.
Kíváncsi leszek mennyi lesz a jegy:D
De sztem már most elkezdek spórolni. :)
gunther92
Újonc

Előző