2012.04.29. Papp László Sportaréna

A zenekar, az ex-tagok és tribute-bandák koncertjei

» 2012.06.03. 23:21

röviden tömören feledhetetlen volt, és már meg is csináltattam a tetkót a koncert dátumával emlékként :)
northernprincess
Újonc

» 2012.05.31. 17:57

Sziasztok!
Új vagyok, és ez volt életem első Nightwish koncertje és egyben életem egyik legnagyobb élménye!!! Olyan színvonalas, látványos és óriási koncert volt amit az életben nem felejtek el. Tele volt a koncert feszültségfokozással, pl.:A függönyt csak a Storytime első refrénje után engedték le, (valami elképesztő nyitányt adva ezzel a koncertnek, megalapozva a hangulatot) a Last Ride of the Day utolsó refrénjénél konfettiket fújtak a levegőbe ezzel búcsúzva tőlünk, na erre a pillanatra nem tudok szavakat találni, inkább elég csak elképzelni, hogy a kedvenc koncerted utolsó számának utolsó refrénjénél jár, és tudod hogy az egész mindjárt véget ér arra amire már annyira régóta vártál, na én valami ilyesmit éreztem. A dal végén pedig igazi tüzijáték volt lezárva ezzel a koncertet. Az Imaginaerum bejátszása a legvégén pedig egy másik telitalálat volt, a Storytime résznél érezhetően hangosabb volt a közönség :) Röviden hatalmas koncert volt, örök élmény, már holnap mennék a következőre!!!
Herczeg88
Újonc

» 2012.05.14. 09:07

moesko írta:Budapesti interjú Marco-val: )

Jóóó lett! :D
"Cristfallen soul, rest for this night, love is here, right here under my wings."

"Én látom a Világot, Lucius Hunt. Csak épp nem úgy ahogy Te."
Century91
Újonc

» 2012.05.13. 16:59

Budapesti interjú Marco-val: )
moesko
Admin

» 2012.05.10. 14:21

mazsola írta:Sajnos nem tudtam menni, de:
1) az interju nagyon jo lett, gratula!!
2) fotok detto
3) csak nekem tunik ugy, hogy edzoterem ide, egeszseges eletmod oda, Anette nagyon elhizott? OK, a ruha sem volt elonyos, de en az arcarol beszelek.

Szerintem ez még a várandósság/szülés óta van rajta. És gondolom (abszolút semmi támadás de) ennyi idősen nehezebb leadni a kilókat.
flame
Újonc

» 2012.05.07. 20:26

Őszintén szólva, szerintem az összes európai turnés koncerthez viszonyítva a budapesti szerelése volt a legrosszabb. Amikor először feljött a színpadra, azt hittem, hogy keletiesre vette a figurát, nagyon nem állt jól neki a haja úgy összekötve. Ehhez képest a Prágai koncerten, ami utánunk volt, már nagyon szép volt. Ja, nálunk a sminkje sem a legelőnyösebb volt.
Amúgy furcsálltam először, hogy mostanában mind csak feketét hord, csak néha kever bele egy kis fehéret. De most a nightmailből azt is megtudjuk, hogy azért mert ez is a show része. Gondolom Tuomas keze van benne, mondta nektek is a interjún, hogy most nagyobb a hangsúly a látványon a horrorisztikus cirkusz-vidámpark feeling miatt.

Huh, ennek fele off nagyon volt, bocsi.
Leinikki
Újonc

» 2012.05.06. 23:27

Szerintem nem is a ruha volt annyira előnytelen, hanem ez a frizura. Nem sokszor lépett még így színpadra, nem is értem a koncepciót, szerintem ettől tűnik nagyon soknak. De egy héten többet sportol mint én egy egész év alatt, szóval igazán nincs arcom megszólni érte: D
moesko
Admin

» 2012.05.06. 17:08

hát eléggé meghízott, az első idei koncertjükön még eléggé husi volt, de mostanra szerintem látványosan sokat fogyott.
"AZ EMBEREK AZT HISZIK, HOGY A SZERELEM VALAMI SZÉP DOLOG, PEDIG A SÁTÁN CSAPDÁJA. DE ÉN ÉRTED MÉG A SÁTÁNNAL IS MEGKÜZDÖK."
draculina
Haladó

» 2012.05.06. 07:55

Sajnos nem tudtam menni, de:
1) az interju nagyon jo lett, gratula!!
2) fotok detto
3) csak nekem tunik ugy, hogy edzoterem ide, egeszseges eletmod oda, Anette nagyon elhizott? OK, a ruha sem volt elonyos, de en az arcarol beszelek.
mazsola
Pixeltologató szakmunkás

» 2012.05.05. 23:47

Swanheart írta:

Na, egyébként a koncert szerintem is FENOMENÁLIS volt, sőt, ha egy nagy nulla lett volna a látvány, akkor is ezt mondanám, mert egyszerűen a zene minősége is megérdemli ezt a jelzőt. :) Úgyhogy szerintem elég mindegy, hogy Anette ruhája esetleg nem volt épp a legjobb, az éneke eléggé meggyőzött. :)

Minden szóval egyet értek. :D
Tény, hogy ehhez a koncerthez egy elegáncsosabb ruhát is el lehet képzelni, de szerintem istenien énekelt még most is ráz a hideg. Meg ha az egész koncertre gondolok akkor is. :D
"Cristfallen soul, rest for this night, love is here, right here under my wings."

Century91
Újonc

» 2012.05.05. 23:39

jz79 írta:P.S Ha kérhetem, a nagyon hosszú posztokat ne idézzétek teljes terjedelmükben, főleg ha a tiéteket megelőző két hozzászólás valamelyikéről van szó, kicsit átláthatatlanná teszi a topicot.

Bocsi! >___<

Century91
Újonc

» 2012.05.05. 19:17

Amúgy igen jókedvűnek tűnt, persze kétliteres kiszerelésű Jägerrel nem nehéz

azt hiszem, én már egy feles után is vigyorognék, mint a tejbetök :D
de szerintem Emppunak nem nagyon kell innia ahhoz, hogy fülig érjen a szája. olyan, mintha kódolva lenne benne az állandó vigyor. :D :x
akkor ezek szerint nem nagyon lehet a képben barátnő :ymblushing: :p
"AZ EMBEREK AZT HISZIK, HOGY A SZERELEM VALAMI SZÉP DOLOG, PEDIG A SÁTÁN CSAPDÁJA. DE ÉN ÉRTED MÉG A SÁTÁNNAL IS MEGKÜZDÖK."
draculina
Haladó

» 2012.05.05. 18:27

esetleg Emppuval nem láttál valamiféle hölgyeményt?

Én voltam a backstage-ben... és nem láttam, Emppu kb. végig a finn haverjaival dumált meg iszogatott, nem is nagyon jött ki a szobájukból. Amúgy igen jókedvűnek tűnt, persze kétliteres kiszerelésű Jägerrel nem nehéz :p :D
Egyben ezúton szeretném mindezt megköszönni annak a lánynak, akitől a sárga lapokat kaptuk a haverommal (a lány meg a finn barátnőjétől), és kérném, hogy ha lehet, jelentkezzen privátban! Vagy akárki, aki ismer hasonló lányt, légyszi írjon, szeretnénk megtalálni! Kiitos!
Na, egyébként a koncert szerintem is FENOMENÁLIS volt, sőt, ha egy nagy nulla lett volna a látvány, akkor is ezt mondanám, mert egyszerűen a zene minősége is megérdemli ezt a jelzőt. :) Úgyhogy szerintem elég mindegy, hogy Anette ruhája esetleg nem volt épp a legjobb, az éneke eléggé meggyőzött. :)
Swanheart
Újonc

» 2012.05.05. 18:24

moesko írta:Végül a mi képeink is előkerültek...: )

Nagyon jók a képek, :) köszönet érte. :-bd
Night rider
Újonc

» 2012.05.05. 16:40

jz79...

esetleg Emppuval nem láttál valamiféle hölgyeményt? :ymblushing:
draculina
Haladó

» 2012.05.05. 00:23

Elvileg ők most mindenhová utaznak Nettievel, van valami külön buszuk is. Egy másfél éves gyerekkel azért nem lehet egyszerű, és gondolom otthon hagyni sem könnyebb: D
moesko
Admin

» 2012.05.04. 18:10

jz79 írta:Volt ott egy hosszú barna hajú "lány" (30+ lehetett), aki Marco-val igen forró hangulatba került, mert hol egy kocsi tetején estek egymásnak, utána meg a csaj földre vágta magát és ott kérette magát, mindenesetre aranyosak voltak. :) Gondolom a felesége lehetett, ha meg mégse, akkor ejnye Marco!! :D

Akkor őt láttam Johanna mellett a keverőpultnál, úgy látszik ez ilyen családos turné rész, Bécsben Nemo és apukája is ott voltak, nem tudom, hogy Mo.-ra jött-e a baba.
flame
Újonc

» 2012.05.04. 12:50

jz79 írta:Volt ott egy hosszú barna hajú "lány" (30+ lehetett), aki Marco-val igen forró hangulatba került, mert hol egy kocsi tetején estek egymásnak, utána meg a csaj földre vágta magát és ott kérette magát, mindenesetre aranyosak voltak. :) Gondolom a felesége lehetett, ha meg mégse, akkor ejnye Marco!! :D

Pletykát azért ne indítsunk, bőven "nő" volt, és megerősíthetem, hogy a felesége: ) Nem kérette magát és nem forrós volt a hangulat, hanem eljött a feleség megnézni Marco-t, de nem utazott velük tovább, és emiatt búcsúzkodtak. Szegény asszony messze nem volt józan (gondolom nem szívesen hagyta ott az egyetlenét), és azért esett el, ne fessünk olyan képet, mintha 50 fan szeme láttára akartak volna a betonon egymásnak esni: D Igazából halálosan kellemetlen volt a helyzet, szerintem ezt Marco sem a publikum előtt kívánta elintézni, de nyilván még kellemetlenebb lett volna nem kikísérni az asszonyt. Namindegy, annyiban egészen biztosak lehetünk, hogy tizenév házasság után is szörnyen szerelmesek, a perceken át búcsúzkodás az a nem kellően privát helyzet kellemetlenségén túl igazából szörnyen édes volt: D

P.S Ha kérhetem, a nagyon hosszú posztokat ne idézzétek teljes terjedelmükben, főleg ha a tiéteket megelőző két hozzászólás valamelyikéről van szó, kicsit átláthatatlanná teszi a topicot.
moesko
Admin

» 2012.05.04. 10:10

Az biztos! :D Hát szerintem én akármelyiket meglátom....hát nem tudom. XD Persze Tuomas az akivel valamikor egyszer mindenképpen találkozni szeretnék, mert hát....úgy érzem sok érdeklődési körünk közös, és jó lenne egyet beszélgetni Vele. :) Meg hát úgy mindenkivel. XD Most gondolj bele. Ha Anettet meglátnám is elveszteném egy kicsit a fejem. XD Összefuttok az utcán, és : ÚRISTEN! XD

Century91
Újonc

» 2012.05.03. 22:39

Century91 írta:...

Eeeeeez nem semmi, bátor és merész csajszi lehet az illető. :D Én nem valószínű, hogy meg mertem volna ezt tenni, bár ha Empput látom meg... Ki tudja, lehet, hogy elvesztem a fejem. :D Szerencsés lány, életre szóló élményt szerzett. :) (És igen, én is féltékeny vagyok. :D )
BlackFireSwallow
Haladó

» 2012.05.03. 22:14

jz79 írta:...

Hmmm....legalább láttátok Őket. :) Én is szerettem volna hátra menni, de a drága bátyám azt mondta, hogy úgyse lesznek kint. -.- Azt hittem, hogy többet foglalkoztak a rajongókkal. O___o
Így utólag bele gondolva elég hamar leléptek a színpadról is, amikor vége lett a koncertnek. :/ Lehet, hogy nagyon fáradtak voltak?? nem akarok szőr száll hasogató lenni csak tényleg olyan hamar eltűntek. :( Aztán mondtad, hogy csak szerencsésebbek kaptak autogrammot. :/ Remélem nem haragszanak ránk valamiért. O___o
Azért biztos jó lehetett Őket látni. :)
Egyébként Deviant Arton beszélgettem egy olasz leányzóval, aki konkrétan olyan sztorit mesélt, hogy majd leestem a székről. XD
Nekik két vagy három nappal volt előbb mint a miénk.
Még koncert előtt elment hátra, mert tudta hol állnak meg a buszok, de egy idő után nem engedték tovább a securityk. Mondta, hogy előbb Ewot látta meg, aztán Tuomast. XD Kikerülte az securityt és elkezdett sprintelni. Rákiáltott Tuomasra, hogy: "Hei" Tuomas meg odanézett, eldobta a táskát ami a kezében volt. Mosolygott és kitárta a karját. Várjá! A leányzó nem bírt megállni. És BUMM! Így lett a csokapik. XD Nah jó nem. XD Szóval konkrétan Tuomas karjaiba szaladt. ÉS! Annak ellenére, hogy nagyot ütköztek nem taszította el magától. Hanem visszaölelte. *___* És hosszú másodpercekig maradtak így. :D Aztán csak annyit bírt kinyögni, hogy: "Sorry" (mármint a lány) Aztán persze lett közös képe vele. :D
Nagyon féltékeny vagyok/voltam. XD
De nagyon örültem neki, hogy ez történt Vele, mert néhány hónapja még én vigasztaltam, mert úgy volt, hogy tud elmenni a koncertre.
Úgyhogy igazából nagyon örültem neki, hogy legalább neki sikerült. :)

Century91
Újonc

» 2012.05.03. 21:36

Hanon írta:Taikatalvi és Storytime.

Hát, ezért a felvételért aztán baromira nem érte meg 8 percig rohasztani a kezem. :)) Ennél még a Flag in the Groundom is jobb lett. Ennyi a különbség a Pecsában és az Arénában való helyezkedés között. :'D De nem baj, mostmár ilyenem is van.

Én is felvettem az első 4 számot, de bár ne tettem volna. XD Igazából a telefonom a hibás, mert a képet szemcsésen vette fel, a hang pedig torzít, az első sorban voltunk úgyhogy az még inkább betorzult szerintem, és a sok extázisban sikoltó ember hangjától (köztük az enyémtől is) olyan a felvétel mint egy horror film. XDDD Szóval a felvételek megvannak letörölni nem fogom Őket, de valószínűleg meg se fogom nézni. X"D

Century91
Újonc

» 2012.05.03. 17:05

Azt hiszem én voltam az első aki megérkezett a koncert napján már 10 óra után, nem sokkal később érkezett még két Emppu-fan csajszi, egyenesen Turkuból, kihasználva a május elsejés hosszú hétvégét egy kis NW bálozásra, igaz ők már előző nap szombaton összefutottak a kedvencükkel, de ugye időben kiáll az ember a jó helyért. :) Most voltam először Arénás koncerten, így nem voltam tapasztalt, h hol mikor melyik kaput merre nyitják, 2 kapunál várakoztak a rajongók, és persze pont nem azt nyitották meg, ahol mi voltunk, erre a szőke finn csaj fogta magát és átugrott a kerítésen, és már mások is követték volna a példáját, de aztán gyorsan itt is kinyitották, úgy h megindult a roham, sikerült még becsusszanni első sorba, sajnos csak középre jutott hely, ha még balra 3m-re sikerült volna beállni, az lett volna álmaim netovábbja. :D
A show ugyanaz volt mint pénteken, sztem még a setlist is dettó az volt. Bár itt annyi bónusz volt, h a végén még tűzijátékot is lőttek, gondolom mert nagyobb a hely és nem kellett attól félni h kigyullad a mennyezet.
Nekem így csak most a 2. koncertnél tűnt fel, h Marco-nak egyre nagyobb a szerepe, a számok többségében ő is énekelt, szinte már frontemberré lépett elő. Anette-n látszott h unja a műsort, lelkesedésnek nyomát se láttam rajta, nem létesít kapcsolatot a nézőkkel, mint elődje; a ruhája katasztrófa volt, az ember bemegy egy turiba, 5 perc alatt különb fekete cuccot össze lehet szedni. Koncert előtt is beszélgettük, h ha már a NIGHTWISH-ben énekel (és nem egy húszad rangú noname bandában), akkor annyival megtisztelhetné a zenét és a rajongókat, hogy szépen hozzá öltözik. Elvégre ő lenne a Nightwish arca. Bár ki tudja még meddig. ;))
Készítettem pár képet, sajnos csak ennyi van, nem volt kedvem fotózni, én is inkább ugráltam. x)

http://kepfeltoltes.hu/view/120503/P429 ... es.hu_.jpg

Hátul kerítésnél a szerencsésebbek aláírást is kaptak, én fényképet szerettem volna, bár a hülye kerítés miatt az se lett volna élmény. Ááááá nem hiszem el, h előtte nap meg ott állok mellette minden kerítés nélkül és persze h nem vittem magammal a vakus gépet, mert a fene gondolta h az éjszakai sötétben jut majd csak lehetőség ilyesmire...
Amikor már szinte mindenki kint volt busznál, láttuk h valamit ünnepelhettek. Tuomas-on papír sisak volt, meg pár másik arcon is, de hogy mi volt az oka nem kötötték az orrunkra. :)
Volt ott egy hosszú barna hajú "lány" (30+ lehetett), aki Marco-val igen forró hangulatba került, mert hol egy kocsi tetején estek egymásnak, utána meg a csaj földre vágta magát és ott kérette magát, mindenesetre aranyosak voltak. :) Gondolom a felesége lehetett, ha meg mégse, akkor ejnye Marco!! :D
Jó sok cigit elszívtak míg el nem indultak, Tuomas is fel-le járt a buszról bagózni, szemlátomást nem nagyon örült a paparazziknak (vagyis nekünk), amikor utoljára még kijött, nézett minket és sztem észrevette h filmezzük, egyből elvonult a buszfeljáró takarásába. :)
Lassan komótosan hajtott ki a busz, eszembe juttatta valamelyik PeCsás koncertet, amikor elmentek és akkor szaladtunk a busz után egy darabig, most ilyen nem volt sajna, bár engem az ilyen dolgok is elszórakoztatnak. Valaki megjegyezte, hogy valami rajzfilmet néznek a busz TV-jén. :))
Na, ha a következő NW koncert is itt lesz, esküszöm már hetekkel a koncert előtt gyakorolni fogom és is a 2,5m magas kerítések átmászását! :p
jz79
Újonc

» 2012.05.03. 15:07

Írok én is néhány észrevételt a koncertről, mert milyen az, ha pont erről nem írok.
Szóval belecsapok a közepébe: nekem ez a negyedik Nightwish volt, és határozottan állítom, hogy az eddigiek közül a legjobb. Egyébként, ha valaki sok koncerten volt úgy egyáltalán, akkor az én vagyok – és nem az elfogultság beszél belőlem, pedig tehetné:P –, de az is biztos, hogy az eddigi legszínvonalasabb koncert volt, amit láttam. Ezt azért is van merszem így érezni, mert a bandát sokan támadják a túl sok szimfonikus rész miatt, aminek koncerten elkerülhetetlenül felvételről kell szólnia. Viszont ebben a setlistben volt elég csak a banda által játszott dal – gondolok itt az akusztikus dalokra, meg a Last of-ra és az I Want-ra - amelyek meggyőztek arról, hogy még mindig jó zenészek a fiúk.
Anette énekére meg nem is tudok szavakat találni, ez a csaj jobban csinálja a dolgot, mint a legmerészebb álmaimban valaha. És emberként is hihetetlenül aranyos, például, amikor autogrammot osztogatott nekünk koncert után. Persze a többiek is aranyosak voltak, hogy kijöttek, és volt türelmük majdnem minden jegyet, bookletet aláríni:)
Egy ilyen koncertélmény után mindig büszke vagyok rájuk, ne meg arra, hogy ők a leges leges legkedvencebbjeim.
Leinikki
Újonc

» 2012.05.03. 12:06

draculina írta:hát ha szabad ilyet mondani... qrva jók lettek ezek a képek :)
Anette elárulhatná nekem, hogy csinálja, hogy túl a negyvenen még mindig nem néz ki többnek 20-nál :D

Esélyes, hogy a zene teszi .... :) Legalább is részben.
Ardeth
Gyakorlott

Következő