Tarja - 2009. június 20. PeCsa

A zenekar, az ex-tagok és tribute-bandák koncertjei

» 2009.04.17. 17:22

[quote]moesko

Sajnos van egy olyan defektem, hogy nem igazán tudom elviselni azt, hogy ő most Tuomas szerzeményeit is előadja, igen, tudom, van joga hozzá, de attól ezt én még nem vagyok képes szeretni.

[/quote]

Na ezzel nekem is problémáim vannak. Én megértem, hogy joga van hozzá, sőt szerintem iszonyatosan feldobja a showját egy-egy régi jó NW szám, de akkor is piszkálja a csőröm. Leginkább talán amiatt, hogy pl. youtubeon ilyen-olyan tarja fanvideóknál az megy, hogy senki másnak nincs joga énekelni őket, csak neki, és szerintem ez így ebben a formában rohadt nem igaz... Nekem ez a Tarja - Nemo (Nightwish cover) kicsit olyan, mintha Emppu gondolna egyet, és a Brother Firetribe-bal lenyomnák mondjuk a Wishmastert, vagy Marco elzúzna egy Master Passion Greedet a Tarot név alatt, csak mert ők is benne vannak a bandában... Na mindegy.

Viszont annak is örülök, hogy előadja őket, mert sajnos a MWS engem sem győzött meg, pedig én annyira szerettem volna szeretni, de nem ment... És legalább a NW számok felrázzák a közönséget:) Na ennyit erről. De én tényleg igyekszem Tarja szóló projektét szeretni, de ami eddig tetszik az a Die Alive meg a The seer, az is csak a Doro Pesch-el közös változatban. És bár tényleg gyönyörű szám mind, mert nem arról van szó, hogy nem szépek, mert azok... csak nekem kicsit kevés, vagy nem tudom...

Na jó, most már tényleg visszavonulót fújok, csak gondoltam, megemlíten, hogy hasonló véleményen vagyunk:)

Titti
Újonc

» 2009.04.17. 17:18

[quote]Heylel

/gigaoff

Férfi volnék. Bár a feleségem szerint egy hisztis kamaszlány veszett el bennem... :D

/off off

[/quote]

*übergigaoff*

Jó, így átértékelődtek a hozzászólásaid: DD  

moesko
Admin

» 2009.04.16. 22:39

/gigaoff

Férfi volnék. Bár a feleségem szerint egy hisztis kamaszlány veszett el bennem... :D

/off off

Heylel
Újonc

» 2009.04.16. 20:23

[quote]Heylel

Bocsi, hogy kiakasztottalak Moe, tényleg csak vicceltem. Szerintem semmi szégyellni való nincs abban, hogy Tuomas fan vagy, én se tagadom, hogy álltam már sorba autógrammért Tarjához.

Szíved joga, hogy ne tessen Tarja albuma, látod nekem se jött be a DPP, aztán mégse üvöltöttem le senkinek a fejét, hogy mekkora egy lúzer, hogy lehet egy ekkora kupac trágyát szeretni! :D (<--- smiley alert!!!) A Madonna hasonlatot meg azért írtam, mert sokan azért húzták a szájukat, hogy nem lesz olyan show, mint a debreceni koncert (ami tényleg nagyon ütött), mert szerintem nem a látvány a fontos, hanem a zene, amiben a Nightwish és Tarja is jó (szerintem). Nem mintha egy jó show ne lenne nagyon élvezetes, csak nekem a zene fontosabb.

Egyébként szerintem elég fölösleges itt vitatkoznunk, mivel szerintem annyira nem különbözik a véleményünk. Meg egyébként is egy Nightwish fan honlapon Tuomas>Tarja :D (<--- ez csak vicc!!!)

[/quote]

Nyugi, azért ennyivel nem lehet kiakasztani: DD Tényleg nem különbözik annyira a véleményünk, csak egy fórumon elvesznek a finomságok. Igazából egészen mostanáig nem sikerült eldöntenem, hogy milyen nemű vagy, így nem tudom megítélni, mennyire vegyem megint fikázásnak azt, hogy megint kiemeled a Tuofengörl-létemet: DD (Amit abban az esetben találnék <nem komolyan, de ééérted> sértőnek, ha te nem vagy Tarjával ellenkező nemű8))) Najó, ez már hűdeoff. 

És valóban, én is éppen arra próbálok kilyukadni, hogy nem csak Tarján van az, hogy a zene a fontos, és azért, mert valaki megszólalt, még mindig nem az a helyzet, hogy mindenki csak szemtátni megy el egy NWre. 

moesko
Admin

» 2009.04.16. 15:27

Bocsi, hogy kiakasztottalak Moe, tényleg csak vicceltem. Szerintem semmi szégyellni való nincs abban, hogy Tuomas fan vagy, én se tagadom, hogy álltam már sorba autógrammért Tarjához.

Szíved joga, hogy ne tessen Tarja albuma, látod nekem se jött be a DPP, aztán mégse üvöltöttem le senkinek a fejét, hogy mekkora egy lúzer, hogy lehet egy ekkora kupac trágyát szeretni! :D (<--- smiley alert!!!) A Madonna hasonlatot meg azért írtam, mert sokan azért húzták a szájukat, hogy nem lesz olyan show, mint a debreceni koncert (ami tényleg nagyon ütött), mert szerintem nem a látvány a fontos, hanem a zene, amiben a Nightwish és Tarja is jó (szerintem). Nem mintha egy jó show ne lenne nagyon élvezetes, csak nekem a zene fontosabb.

Egyébként szerintem elég fölösleges itt vitatkoznunk, mivel szerintem annyira nem különbözik a véleményünk. Meg egyébként is egy Nightwish fan honlapon Tuomas>Tarja :D (<--- ez csak vicc!!!)

Heylel
Újonc

» 2009.04.15. 22:56

[quote]Kuoleman enkeli

Moesko: nem azért, mert én itt most személyeskedek, meg hűhó... Csak te vetetted fel ezt a dolgot... Szóval az, hogy (mint valószínűleg jó zenét hallgató embert) próbálnálak meggyőzni, hogy gyere ^^ Az is lehet, sőt elég valószínű, hogy elfogult vagyok... De ezek a számok TÉNYLEG nagyon jók, és igen, ÜTŐSEK a koncerten... Hallgass meg néhány (bár sajnos nem túl jó minőségű) videót... és gondold át. Mert ha van még valami esély Tarjának nálad (tudom, őt ez nem érdekli, hisz nem is tudja :) , csak ez úgy neked lehet jobb ^^ ) akkor azt egy lemezen tuti nem találod meg... Merthát (bár számomra csak alig észrevehetőleg :D ) de kicsit laposak a számok...

Szóval a koncert tényleg megéri, és ezt úgy mindenkinek mondom...

::ezreklámvolt::megtarjafan:: ^^

picitOFF

Meg már nem is tudom, hogy ki volt a Madonnás hozzászóló, és lehet, hogy nekem jött le rosszul, de lehet félreértettétek egymást

[/quote]

Nem neked szólt: ) Jó igazából csak a piszkálódás kezdeténél megpróbáltam leállítani a fikázzukanwtashowmiatt-vonalat, ígyjárás, hogy csak nagyobb feszültség lett belőle: DD

Azt mondom, hogy nem tudsz meggyőzni így arról, hogy most menjek, de elhiszem, hogy jobbak a számok élőben. Sajnos van egy olyan defektem, hogy nem igazán tudom elviselni azt, hogy ő most Tuomas szerzeményeit is előadja, igen, tudom, van joga hozzá, de attól ezt én még nem vagyok képes szeretni. Ha a szimfonikus koncert összejött volna, akkor az lett volna alapból akkora élmény, hogy elviselem érte a lelki törést, de így, ilyen számokkal, nem megy: ))) De azért aranyos vagy, hogy jót akarsz nekem: )))) Viszont ha egyszer sor kerül arra a rég beígért klasszikus turnéra, akkor örömmel fogok elmenni egy olyan koncertjére. Szóval én tényleg nem szeretném, hogy a legutóbbi vele közös Nightwishkoncertem legyen az utolsó alkalom, amikor láttam, csak amit nyújt ő most, azt én nem tudom megemészteni: ) /és akkor ennyit moes lelkivilágáról/

moesko
Admin

» 2009.04.15. 20:45

Moesko: nem azért, mert én itt most személyeskedek, meg hűhó... Csak te vetetted fel ezt a dolgot... Szóval az, hogy (mint valószínűleg jó zenét hallgató embert) próbálnálak meggyőzni, hogy gyere ^^ Az is lehet, sőt elég valószínű, hogy elfogult vagyok... De ezek a számok TÉNYLEG nagyon jók, és igen, ÜTŐSEK a koncerten... Hallgass meg néhány (bár sajnos nem túl jó minőségű) videót... és gondold át. Mert ha van még valami esély Tarjának nálad (tudom, őt ez nem érdekli, hisz nem is tudja :) , csak ez úgy neked lehet jobb ^^ ) akkor azt egy lemezen tuti nem találod meg... Merthát (bár számomra csak alig észrevehetőleg :D ) de kicsit laposak a számok...

Szóval a koncert tényleg megéri, és ezt úgy mindenkinek mondom...

::ezreklámvolt::megtarjafan:: ^^

picitOFF

Meg már nem is tudom, hogy ki volt a Madonnás hozzászóló, és lehet, hogy nekem jött le rosszul, de lehet félreértettétek egymást

Kuoleman enkeli
Haladó

» 2009.04.15. 17:56

Jaj, hát nem kell mindent így mellre szívni! Szerintem a srác csak viccelt :)

De hogy valami érdemlegeset is mondjak: szerintem a MWS-on vannak kifejezetten jó számok (pl. nekem a Minor Heaven a kedvencem, de van még 1-2, ami nagyon szép), de az album összességében nekem nem áll össze egy egységbe. Olyan jó is, nem is. Annak ellenére, hogy ha összevetem az összes eddigi NW albumot, meg ezt, akkor ezen szól a legjobban Tarja. De egyáltalán nem az a bajom vele, hogy 'nem metálos', sőt.

Valaki írta lejjebb, hogy szegény nemtomkiknél csak ülős koncert lesz. Őszintén szólva én Tarjához sokkal inkább el tudnék képzelni egy ülős dalestet, akár klasszikusokat is adhatna elő... Vagy lehet hogy most csak nekem vágyik erre a lelkem, nem tudom :) De mondjuk ha eljönne egy szép dalrepertoárral, arra lehet h kiadnám a 8e-t :)

Fereste
Haladó

» 2009.04.15. 17:06

[quote]Heylel

Bár nagyon tisztellek Moe, de szerintem most nincs igazad. Van akinek tényleg bejön Tarja albuma. Én pl sokkal többet hallgatom, mint a Dark Passion Playt és nem azért, mert mazochista vagyok, hanem mert nekem bejön a My Winter Storm cizelláltabb, klasszikusabb dallamvilága. Nem hallgatom annyit,mint pl a Once-t vagy modjuk Enyától a Day Without Rain-t, de azért hetente-kéthetente végighallgatom, főleg munkában pihenésképpen.

Az, hogy majdnem semmi köze nincs a metálhoz, hát istenem a Nightwish sem egy olyan halál zúzós zene, attól még szeretjük. Egyébként csak hallkan jegyzem meg, hogy ha összehasonlítod a DPP dallamvilágát, mondjuk a Wishmasterrel vagy még inkább az Oceanbornnal hát az legalább olyan messze van tőlük, mint a MWS.

Ez persze csak az én véleményem és nem tagadom, nekem Tarja benne van a top 3 metál énekesnő között. Szóval enyhén szólva elfogult vagyok. :D De te meg Tuomas bájos pofiját imádod szóval hogy is érthetnénk egyet! :P

[/quote]

Lehet, hogy félreérthetően fogalmaztam, de akkor kifejtem, jó?

Jelezte x ember, hogy dejó, megy a koncertre, ez teljesen rendben van. Tudom, hogy Tarjának sok rajongója van, és hogy nem 200 ember előtt szokott játszani. És ez így rendben is van, hiszen minden zene értékes valakik számára.

DE. Jeleztük továbbá többen, hogy nem, nem megyünk, ennyiért legalábbis biztos. És akkor jött az, hogy hát igen, aki látványt akar, menjen NWre, akik viszont zenét akarnak, azok Tarjára. Engem ez húz fel, mert szerintem senkinek nem az a legnagyobb problémája itt (vagy hát ellenkezzen az, aki nem így gondolja), hogy kevésbé látványosak a színpadi elemek, hanem az, hogy számunka, hangsúlyoznám, számunkra nem elég ütős az album ahhoz, hogy úgy is megérje elmenni, hogy igazából a megjelenése óta eltelt másfél évben nem sikerült megbarátkozni vele. Enyhén bosszantónak tartom, hogy Tuomas piromániája miatt már az lesz itt lassan a trú, aki Tarjára megy, mert ott nincs ennyi puffogtatás, ami ezek szerint abszolút arányosságban áll a zenével. 

Igen, lehet az ütős szó nem ugyanazt jelenti mindenkinek, számomra egy lassú filmzenei album is lehet az, ha lenyűgöz, ha hat rám, a MWSnak ez nem jött össze. De igazából albumról-albumra kielemezni itt, hogy mi hogy változott, mi mennyire különbözik valami mástól, nincs értelme, engem a legkevésbé sem zavar az, hogy a MWS nincs tele 'horrrrzsoló' zúzós számokkal. Sajnos sokkal nagyobb problémáim vannak vele, de ez nem ide tartozik: )

Ezentúl pedig, ha kicsit érzékenyebb lennék, visítozni kezdenék egy modnak, hogy személyeskedsz (csak mert ilyen megszólalásokért engem korábban rendszeresen figyelmeztettek). És ha ennyire tisztában vagy a fengörlizmusommal, akkor bizonyára tudod, hogy nálam nem zajlott le 2005. októberében az, hogy 'juj az édibédi Tuo azt mondta, hogy Tarjanéni csúnya és gonosz, és akkor mostmár én őt gyűlölöm és meg se hallgatom'. Szóval cseszettül nem ide tartozik, és szvsz még jogtalan is a megjegyzésed. 

moesko
Admin

» 2009.04.15. 13:40

[quote]Heylel

Bár nagyon tisztellek Moe, de szerintem most nincs igazad. Van akinek tényleg bejön Tarja albuma. Én pl sokkal többet hallgatom, mint a Dark Passion Playt és nem azért, mert mazochista vagyok, hanem mert nekem bejön a My Winter Storm cizelláltabb, klasszikusabb dallamvilága. Nem hallgatom annyit,mint pl a Once-t vagy modjuk Enyától a Day Without Rain-t, de azért hetente-kéthetente végighallgatom, főleg munkában pihenésképpen.

Az, hogy majdnem semmi köze nincs a metálhoz, hát istenem a Nightwish sem egy olyan halál zúzós zene, attól még szeretjük. Egyébként csak hallkan jegyzem meg, hogy ha összehasonlítod a DPP dallamvilágát, mondjuk a Wishmasterrel vagy még inkább az Oceanbornnal hát az legalább olyan messze van tőlük, mint a MWS.

Ez persze csak az én véleményem és nem tagadom, nekem Tarja benne van a top 3 metál énekesnő között. Szóval enyhén szólva elfogult vagyok. :D De te meg Tuomas bájos pofiját imádod szóval hogy is érthetnénk egyet! :P

[/quote]

Amikor elkezdtem írni az előző hozzászólásomat, én is valami hasonlót írtam, csak valahogy nem sikerült jól kifejeznem magam, ezért átírtam, vagyis töröltem az elejét, de te most nagyon jól megfogalmaztad azt, amire én is gondoltam. ::smile::

elyssa
Újonc

» 2009.04.15. 10:40

Heylel
Újonc

» 2009.04.15. 08:36

[quote]moesko

Szerintem a többségnek még mindig nagyobb lelki törést okoz, hogy Tarjának nincs egy ütős albuma, amivel biztosan le tudna kötni (legalábbis az ár/élmény-arányt tekintve), mint hogy nem látnak/látunk annyi pirotechnikai cuccot. Semmi látványos nyávogás nem volt itt arról, hogy csak a látványelemek hiánya miatt ne menne bárki, szóval nyugodtan be lehet fejezni a bunkózást.

Szerk: elyssa, neked mondanám még, hogy fogalmam sincs, hogy papíron mennyi múlik a helyszínen, és mennyi a bandán, de szintén vannak tapasztalataim. Hatszor láttam a Nightwisht, belegondolva, hat különböző színpadon. A crew összetétele nem változott alkalomról alkalomra. A hat közül egyikre sem mondanám azt, hogy totál el volt cseszve, mert azért egy színvonal mindig megvolt, de érted, itt egyszerűen tökéletes volt. És hozzátenném, hogy én, Kelet-Magyarország leánya, aztán bőven fel voltam készülve, hogy mi hogy nem fog itt a környéken működni, és mi minden lesz gázabb, mint máshol, és borzasztóan meglepődtem, hogy ilyen tiszta hangzást én még nem hallottam. 

[/quote]

Szerintem egyáltalán nem meglepő, hogy nem lett úgymond "ütős", hiszen Tarja magáról is azt állítja, hogy klasszikus énekes, ezért én nem is vártam tőle keményebb albumot, sőt, meglepett az a kevés "metáloskodó" szám, ami rajta van. A szememben nőtt is azzal, hogy nem akart NW kettő lenni. Nem mondom, hogy a kedvenc korongom, de szoktam hallgatni, vannak rajta nagyon hangulatos számok, és kiváncsi vagyok rá szólóban, nagy valószínűséggel el fogok menni a koncertjére. (Nem mellesleg Mike Terrana dobol vele, már csak miatta sem hagynám ki a bulit!)

Én is voltam 5 NW koncerten, és abból kettő volt ugyanazon a helyen, Pecsa szabadtéren. A hangzásra egy helyen volt panaszom, a tavalyi jércés bulin, mert ott nem találták el az arányokat, és mivel az volt az egyetlen koncert, amit ott hallottam, nincs összehasonlítási alapom, hogy a helyszín volt e rossz, vagy a hangosítás. Ellenben Pecsában voltam már más zenekarok koncertjein, és hallottam nagyon rossz, és tökéletes hangosítást is. Akár mindkettőre példát egyazon este alatt különböző zenekaroktól. Mivel nem voltam jelen Debrecenben, azt egy percig nem vitattam/vitatom, hogy nem volt fantasztikus a hangzás, csak annyit akartam mondani, hogy nem kell aggódni, mert mint helyszín, a Pecsa is képes jó akusztikai élményt nyújtani.

Azoknak pedig, akik sokallják a 8000 Ft-os jegyárat, üzenem, hogy erről azok is tehetnek, akik netről töltik le a zenéket, és nem veszik meg az eredeti cd-ket. Emiatt is lesznek drágábbak a koncertjegyek, mert a lemezekkel már nem lehet elég bevételre szert tenni, ezért ezt a kiesést a koncerteken tudják behozni.

elyssa
Újonc

» 2009.04.14. 20:57

[quote]Heylel

Hát nem tudom, aki a látványorgiáért megy ki egy koncertre annak javaslom Madonnát. Ott akkora show van, hogy magadhoz nyúlsz, ellenben zeneileg... Tarjára nem azért megy ki az ember (legalábbis én tuti nem), hogy tüzet meg fényeket lásson. Nem baj, ha vannak show elemek, de nekem csak az számít, hogy Tarja hangját hallhatom. (Néha úgy irígylem a fórum kedves fangirljeit, ők büntetlenül lehetnek rajongók :D )

[/quote]

Szerintem a többségnek még mindig nagyobb lelki törést okoz, hogy Tarjának nincs egy ütős albuma, amivel biztosan le tudna kötni (legalábbis az ár/élmény-arányt tekintve), mint hogy nem látnak/látunk annyi pirotechnikai cuccot. Semmi látványos nyávogás nem volt itt arról, hogy csak a látványelemek hiánya miatt ne menne bárki, szóval nyugodtan be lehet fejezni a bunkózást.

Szerk: elyssa, neked mondanám még, hogy fogalmam sincs, hogy papíron mennyi múlik a helyszínen, és mennyi a bandán, de szintén vannak tapasztalataim. Hatszor láttam a Nightwisht, belegondolva, hat különböző színpadon. A crew összetétele nem változott alkalomról alkalomra. A hat közül egyikre sem mondanám azt, hogy totál el volt cseszve, mert azért egy színvonal mindig megvolt, de érted, itt egyszerűen tökéletes volt. És hozzátenném, hogy én, Kelet-Magyarország leánya, aztán bőven fel voltam készülve, hogy mi hogy nem fog itt a környéken működni, és mi minden lesz gázabb, mint máshol, és borzasztóan meglepődtem, hogy ilyen tiszta hangzást én még nem hallottam. 

moesko
Admin

» 2009.04.14. 20:56

[quote]Heylel

Hát nem tudom, aki a látványorgiáért megy ki egy koncertre annak javaslom Madonnát. Ott akkora show van, hogy magadhoz nyúlsz, ellenben zeneileg... Tarjára nem azért megy ki az ember (legalábbis én tuti nem), hogy tüzet meg fényeket lásson. Nem baj, ha vannak show elemek, de nekem csak az számít, hogy Tarja hangját hallhatom. (Néha úgy irígylem a fórum kedves fangirljeit, ők büntetlenül lehetnek rajongók :D )

[/quote]
moesko
Admin

» 2009.04.14. 19:39

Bukta lesz vagy sem én megyek.:) Mert ha bukta akkor utána tuti hogy sokáig nem lesz nálunk Tarja.:(
From Wishes to Eternity.
Dana
Újonc

» 2009.04.14. 15:55

Nos, nem tudom, hogy ez kit mennyire vigasztal, de utánanéztem, hogy a bukaresti koncerten milyen jegyárak vannak. És nálunk azért ez még durvább. Itt egy olyan csarnokban lesz a koncert, amelyben csak ülőhelyek vannak, és attól föggően, hogy éppen hová veszed a jegyet kb. 5000 és 100000 forintnak megfelelő lej között mozognak a jegyárak. Szerintem ezért itt is bukta lesz a koncert, nem hiszem, hogy sok ember van, akinek megér 150 lejt egy elsősoros, de ülős koncert.

Bocsi, az offért.

Leinikki
Újonc

» 2009.04.14. 15:28

Hát én nemtom, h az euro áll-e a háttérben, szerintem nem feltétlenül... Most megint mondok egy rossz összehasonlítást :) pl. Cecilia Bartoli koncertjére a legolcsóbb jegy 5100 FT volt, a legdrágább persze kb. 20 ezer. De azért szerintem eléggé elgondolkodtató, hogy egy ilyen világklasszist meg lehet nézni 5100 FTért, Tarját meg 8ezerért... (ja és teszem hozzá, nekem nincs jegyem, mert reményedem, h bejutok diákkal)

Persze tudom, h teljesen más műfaj, de amikor mérlegelnem kell, akkor nekem az ilyenek járnak a fejemben. Néha olyan jegyárakat képesek elkérni, h az szörnyű (most nem csak Tarjára gondolok).

na befejeztem a siránkozást :)

Fereste
Haladó

» 2009.04.14. 14:57

[quote]...

Ha a Főnixben jó volt a hangzás, akkor az azt jelenti, hogy NW-nek jó hangtechnikusa van, remélem Tarjának is az lesz. ::grin::

[/quote]Jó lesz, tavaly is jo volt ^^ Vagy tavalyelőtt... :D
Kuoleman enkeli
Haladó

» 2009.04.14. 14:20

[quote]moesko
Hát jó, most így a látványt kb ki nem szarja le, de olyan hangzás, mint a Főnixben, a büdös életben nem lesz a Pecsában, ez biztos, hogy csak egy élvezeti szempontot említsek. Bár igazából csak a szimfonikus móka tudott lelkesíteni, talán még meggondolnám, de max ha ugyanannyi lenne a jegy, mint NW-re. 30%-kal többért biiiztos nem. [/quote]

A hangosítás minőségének a 10%-a múlik a helyszínen, a maradék 90% a jó szakemberen...

Voltam már a Pecsában nagyon jól, és borzasztóan hangosított koncerten is. Minden attól függ, milyen az aktuális csapat hangtechnikusa, ha van egyáltalán, és hogy mennyire figyelnek oda a hangzás beállítására, mert vannak sajna olyan együttesek, akiket ez nem nagyon érdekel. Akik erre adnak, azok saját szakemberrel szoktak utazni. Ha a Főnixben jó volt a hangzás, akkor az azt jelenti, hogy NW-nek jó hangtechnikusa van, remélem Tarjának is az lesz. ::grin::

elyssa
Újonc

» 2009.04.14. 13:27

Igen, szerintem is az euro áll a háttérben... Meg a showtime :S

Néztem a szlovákiai (ziar nad hronom-i, ami asszem Garamkereszt) koncert árát is, és ott csak 5415 huf... plusz az utazás... olyan 180km Bp-től, ami kevesebb, mint a Pest-Debi táv

Meg szerintem azt is hozzá kell a dologhoz tenni, hogy nagyon utolsó pillanatban került megszervezésre, mert ha előbb szólnak vagy nemtudom, akkor tuti van elővételi jegy...

Ami a hangzást illeti: nekem nem volt ugy valami nagy bajom a múltkori PeCsás Tarja-bulival... mondjuk nme voltam (sajnos ::crying:: ) a Főnixben, szóval nincs ilyen összehasonlítási alapom :S

Kuoleman enkeli
Haladó

» 2009.04.14. 13:27

Valószínűleg ez tényleg bukta lesz a Showtimenak, ami csak azért rossz nekünk, mert nincs sok cég aki ebben a műfajban hív meg előadókat és simán Tarja nélkül maradhatunk egy pár évig. Annál inkább kimegyek én most! :D

Ahogy elnézem eléggé más lesz a setlist a warm up koncerthez képest, ami jó és ha innen ennyien sokallják a pénzt a koncertért, akkor kellemesen családias lesz a hangulat. :P

Heylel
Újonc

» 2009.04.14. 10:55

Hát szerintem is sok a 8000Ft a jegyért. Tuti nem lesz annyi effekt. De nekem Tarja hangja megér ennyit.:) És valóban rossz a forint ez is benne lehet a dologban...
From Wishes to Eternity.
Dana
Újonc

» 2009.04.14. 09:48

Szerintem a gyenge forintnak is szerepe van a jegyáremelkedésben. Ha belegondoltok, Tarja mondjuk azt mondja, eljön X ezer euróért. Namármost, ezt normális esetben 250-260-nal kellene szorozni, most kell kb. 300-zal, és az nagyon nem mindegy sem a szervezőknek, sem nekünk.
[i am not sen.D.ing you sublim.I.nal m.E.ssages]
hollow_heart
Gyakorlott

» 2009.04.14. 00:29

Sajnos gecinagy buktára számítok én is ennyi pénzért. A Showtime Budapest vagy tárgyalni nem tud, vagy egy büdös haszonleső banda. Miskolcra 6-7000 ft-os jegyárak mellett bevételt lehetett volna termelni (úgy, hogy csak a zenészek 100 körüli számban lettek volna), már ha nem csúsznak ki az időből (ennyiért volt meghirdetve a jegy, ha jól emlékszem), és Kassán is kb.5- 6 ezer forintnak megfelelő koronábába fájt a dolog. Most meg szárnyra fognak kapni a pletykák arról, hogy mekkora pénzéhes nemtommi. -.-
I have a tree inside of me. It's roots deep in the past, and the branches fumbling towards the future.
Lasse
Gyakorlott

» 2009.04.13. 23:08

hát ez egy kicsit OFF lesz, de kikívánkozik.

Szóval én nagyon szeretném Tarját ilyen sok idő után élőben meghallgatni (én az utolsó Tarjás-Nightwishos magyarországi koncert óta nem láttam őt), mert az albumokon szvsz eszméletlen jól szól, és kíváncsi lennék rá élesben is. De ez a jegyár valami borzasztó. Én értem, hogy mi áll egy ilyen ár mögött, de azért ez már tényleg sok.

(És főként abba belegondolva, hogy a MüPába 300 Ftért (!!!) diákkal be lehet menni és a legnagyobb világsztárokat láthatom/hallhatom... Jó persze nem ugyanaz a műfaj, de ha az anyagiakat meg a produktumot összevetem, akkor ég és föld... na mindegy :) )

Fereste
Haladó

ElőzőKövetkező