Tarja - 2009. június 20. PeCsa

A zenekar, az ex-tagok és tribute-bandák koncertjei

» 2010.05.28. 20:37

Sziasztok!

Lenne néhány eladó jegy Tarja miskolci koncertjére. A mostani jegyártól (6900Ft) jóval olcsóbban, 5000 Ftért. Akit érdekel, a következő e-mail címen jelezze:

dreambound69 kukac gmail pont com
dfhsmrts
Újonc

» 2009.07.05. 20:09

winterfresh írta:De egyet mondjatok meg nekem,aki nem rajongó: akik a koncertre olyan szépen beöltöztek csipkébe meg kesztyűbe,meg fűzőbe,meg mifenébe..azok ilyenkor úgy érzik ők a Tarja? :-P

Az egy stilus. Semmi baj nincs a "Csipkegotikakkal". :) Nem erzik, hogy ok Tarja, mert o nem oltozik igy. :)
MuldR
Újonc

» 2009.06.29. 16:20

Sziasztok!

Nos én nem ismertem eddig,csak néha hallgatta ismerősöm a zenéjüket,mikor nála voltam,de úgy adódott,hogy volt lehetőségem elmenni a koncertre! Meg kell hogy mondjam,fantasztikus volt!Tényleg hihetetlen kisugárzása van,és a hangja,fantasztikus,hogy bír 2 órát így végigénekelni!Utána körbenéztem neten,és nem akarom az új csajt leszólni,de nagyon messze került szerintem a Nightwish a Nightwish-tól hogy kirúgták a Tarja-t!
De egyet mondjatok meg nekem,aki nem rajongó: akik a koncertre olyan szépen beöltöztek csipkébe meg kesztyűbe,meg fűzőbe,meg mifenébe..azok ilyenkor úgy érzik ők a Tarja? :-P

Egyébként tényleg sajnálatos,hogy a környező országokról több szépet írt a blogjában,mint magyarországról,de szerintem ez nem biztos,hogy a mi hibánk,hiszen ilyen fülledt levegő mint amilyen monszun mostanában itt van...biztosan nem erre számítottak.

És sajnos tényleg kevesen voltunk,nem telt meg a pecsa. De talán majd a következőn egyel biztosan többen lesztek! Mert én menni fogok! :-)

Winterfresh
winterfresh
Újonc

» 2009.06.26. 23:19

Sziasztok!

Már megint én :)

Éppen most olvastam a http://www.mywinterstorm.com/blog/-on
Tarjáék eddigi élményeit, hát a bp-i részről nem sok pozitívat ír, csak
annyit, hogy milyen jó volt visszatérni Budapestre, meg, hogy a közönség
jó volt, meg a koncert jó volt. De azt írja, hogy sok kis apró probléma adódott
a koncert alatt (remélem nem mi magyarok csesztünk el a dolgokat), és azért
lenyomták a műsort...
Meg panaszkodnak még a próbaterem szűkösségére és levegőtlenségére,
izzadtak, meg minden (ha jól értelmezem és ez Mo-n volt, akkor ez egy
újabb szegénységi bizonyítvány hazánkról... miért nem lehet megbecsülni
egy normális, ne adj' Isten légkondis próbateremmel az ilyen igazi sztárokat?)
Kicsit irigy vagyok, meg egy kicsit szar érzés, de a román és szlovák
rajongókról külön megemlékeznek, hogy milyen tutik voltak.

Most kicsit szomorú vagyok, remélem azért jövőre is jön hozzánk :ymsigh:
Szerintetek?
Na jó éjszakát,
Judzsi
judzsi
Újonc

» 2009.06.26. 22:53

Sziasztok!

Na most én is leírom, hogy szerintem milyen volt a koncert.
Mi éppen kezdés előtt értünk oda, éppen azt beszéltük feleségemmel,
hogy reméljük nem lesz túl hosszú az előzenekar előadása, amikor
meghallottuk a harsány "Tarja - Tarja" kórust.
S a koncert elkezdődött. A múltkor is (2007-es koncert) és most is szinte hihetetlen
volt szembesülni ezzel a "basszus ez itt tényleg Tarja" érzéssel, iszonyú
kisugárzása van a csajnak.
Én úgy éreztem, hogy a zenekar és Tarja, nameg a közönség is kb a 2-3.
számra melegedett be, utána viszont frenetikus volt a hangulat.
Itt tenném fel a kérdést, hogy szerintetek mindenhol ilyen jó hangulatot
és kölcsönösen pozitívan egymásra ható kapcsolatot alakít ki Tarja s zenekara
a közönséggel ? Mert én úgy érzem, itt (Magyarországon) eddig mindkétszer jól
érezte magát Tarja.
A számokon nem mennék végig, viszont három lényeges dolgot kiemelnék:
- Tarjus hangja hátborzongatóan eredeti, erőteljes (hogy bírja a torka?), gyönyörű és
élőben talán még tökéletesebb, élőbb, mint lemezen.
- A zenekar = profi (talán az új gitáros csávó kivételével), Doug, a csellista (Apocalyptica srác)
és a szintis csaj is ok, de a legüberallestutifenomén a dobos Mikey Terrana, ő egy erőgép.
- Legyünk tárgyilagosak és tegyük a szívünkre a kezünket: A legnagyobb tombolás a
Nightwish számok alatt volt, annak ellenére, hogy a szóló Tarja számok között is vannak
csodálatos darabok, mint pl a személyes kedvencem, a "Boy and the Ghost", akárki írta ezt
a számot, aranyba kell önteni a kezét, mert ilyen organikusan felépülő, epikus
számot írt a legszebb hangú énekesnőnek.
Nem elrontani akarom az alapvetően pozitív beszámolót, de kénytelen vagyok
"megemlékezni" a koncerten tapasztalt néhány "sudribunkóparaszt" viselkedéséről:
Néhány idősebb fazon a koncert kezdetétől fogva azzal volt elfoglalva, hogy de jó,
hogy itt a Tarja, meg minden, csak az a "nigger" (Doug Wimbish) ne lenne itt. :(
Végig ezt a szerencsétlent szapulták, és mikor Tarja egyenként bemutatta a zenekart, mikor
Doughoz ért ezek a tahók fújoltak...
Amin még ki voltam akadva, az a sok mobiltelefonos kamerázás...megértem én,
hogy minden percet rögzíteni szeretnénk a hőn áhított koncertből, de ha arra a k..va
telefonra figyelünk egész este, akkor mi marad meg bennünk a koncertről, milyen
élményanyaggal gazdagodunk?
Aki persze "csupán" a koncertet, Tarját szeretné figyelni,
eggyé akarna válni a zenével és az atmoszférával (mert szerintem ez a lényeg, nem a
szar minőségú youtube videók nézegetése) annak állandóan a fenntartott mobilos
kezeket kell látni az Angyal :) helyett. Na mindegy lehet, hogy én már öreg vagyok
ahhoz, hogy megértsem ezt.
Másik topikban felmerült, hogy kb hány ember volt a koncsertón, én cca 30x35 embert számoltam.
Kérdés: Tudja-e valaki, hogy a Bp-in kívüli eddig lezajlott koncerteken milyen volt
a hangulat, a nézőszám,. stb, valamit olvastam a román koncertről, hogy security-kkal balhé volt,
vagy valami ilyesmi...
Zárszó: A koncert nagyon jó volt, Tarja minden szempontból csodás hölgy.
Tarjust vissza a Nightwishba! (De azért maradjon meg a szóló karrierje is.)
Bocs ha túl őszinte voltam.
Bye (bye beautiful)

Judzsi (Tarjafan)
judzsi
Újonc

» 2009.06.25. 20:43

Khmm... Én még csak 18 vagyok, de ezek a w-k még nekem is fizikai fájdalmat okoztak
Jagienka
Újonc

» 2009.06.25. 14:10

Lasse írta:A koncert remek volt, de mi a búsfrásznak kell w-t írni v helyett? Butapicsás/hülyebuzis, nem aranyos, irritáló, ááá.

Hagyd Lasse mi ehhez már öregek vagyunk, nem érthetjük a mai fiatalokat! :D Biztos ez a trendi ma! :D
Heylel
Újonc

» 2009.06.24. 22:02

A koncert remek volt, de mi a búsfrásznak kell w-t írni v helyett? Butapicsás/hülyebuzis, nem aranyos, irritáló, ááá.
I have a tree inside of me. It's roots deep in the past, and the branches fumbling towards the future.
Lasse
Gyakorlott

» 2009.06.24. 16:54

Én egyedül mentem.De ígyis szuperül éreztem magam.Egy álmom wált walóra :)
Remélem senki nem hagyta ki,akinek már megwolt a jegye =)
ajvi18
Újonc

» 2009.06.22. 14:44

Heylel írta:Setlist a tarjaturunen.com forumról (de megfelel a valóságnak :D )
...
Azért meg kell mondanom, ezen a koncerten érződött igazán, hogy mekkora veszteség ért minket azáltal, hogy Tarja már nem a Nightwish tagja. Ezzel nem Anettét akarom leszólni, mert tényleg kezd felnőni a feladathoz énekben, de ha azt nézzük, hogy hogyan tudja a közönséget kezelni, akkor abban egyszerűen nincsenek egy szinten... Még az egyik haverom, aki szerint Tarja albuma egy kalap trágya és csak "régi" számok kedvéért jött el is ott ugrált és villázott mellettem az Enoughtól kezdve! Ez a Tarja effect! :D

És ez mikor volt köbö? mmmint a koncert vége, és a fotó stb?
Bocsi, de olllyan kiváncsi vagyok ^^
Kuoleman enkeli
Haladó

» 2009.06.22. 12:34

Heylel írta:Azért meg kell mondanom, ezen a koncerten érződött igazán, hogy mekkora veszteség ért minket azáltal, hogy Tarja már nem a Nightwish tagja. Ezzel nem Anettét akarom leszólni, mert tényleg kezd felnőni a feladathoz énekben, de ha azt nézzük, hogy hogyan tudja a közönséget kezelni, akkor abban egyszerűen nincsenek egy szinten... Még az egyik haverom, aki szerint Tarja albuma egy kalap trágya és csak "régi" számok kedvéért jött el is ott ugrált és villázott mellettem az Enoughtól kezdve! Ez a Tarja effect! :D

Teljesen egyetértek! Én még mindig a szombati koncert hatása alatt vagyok. Leszámítva a technikai malőröket, (tényleg jár a headshot a hangtechnikusoknak), egyszerűen fantasztikus volt a hangulat, Tarja gyönyörű volt, és úgy is énekelt, a személyisége meg egyszerűen elbűvölő. Szegény Húgom anno lemaradt az utolsó itthoni koncertről, ahol még Tarja énekelt, de azt mondta, ez az este kárpótolta őt mindenért. Tényleg csak sajnálhatja az, aki nem tudott eljönni, mert életreszóló élmény volt. Mikor a Sleeping Sun-t énekelte... Mintha a lelkemet érintette volna meg. Tudom, tudom, vannak akik ezt nem tudják megemészteni, hogy énekel Nightwish számokat is, de én például nagyon sajnálnám, ha ilyen csodálatos élményekből kimaradnék, és ki merem állítani, hogy vannak olyan régi NW számok, amit rajta kívűl soha az életben nem hogy Anette, senki nem fog tudni úgy elénekelni, hogy az mélyen megérintse az embereket. Persze, ehhez Tuomas is kellett, hogy megírja ezeket a számokat, de az a "csak" fele, a másik fele pedig már az előadón múlik.
Mivel nem vagyok az a nagy rajongó típus, én sosem várok a koncert után, de nagyon jó itt olvasni, hogy ilyen közvetlen volt a rajongókkal. :) Pont azt beszéltük hazafele Hugival, hogy milyen jót tett neki a szakítás, mert szerintem sokkal felszabadultabb volt a színpadon, mint még régebben Nightwish-el. Akik voltak anno meet&greet-en mesélték, hogy nem is ment ki hozzájuk, azóta meg boldogboldogtalannal fényképezkedik, autogrammot oszt, stb. Szóval szerintem megtalálta önmagát. :)

Szerk: Vannak már fenn videók jútyúbon, itt például egész jók. :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára elyssa 2009.06.22. 14:45-kor.
elyssa
Újonc

» 2009.06.22. 10:41

Setlist a tarjaturunen.com forumról (de megfelel a valóságnak :D )

Enough
My little Phoenix
She is my sin
Damned & Divine
Minor Heaven
I walk alone
Ciaran's Well
Sleeping sun
Lost northern star
Poison
Wisdom/Boy/Divide/Calling
If you believe
Nemo
Sing for me

Oasis
Kinslayer
Die alive

Azért meg kell mondanom, ezen a koncerten érződött igazán, hogy mekkora veszteség ért minket azáltal, hogy Tarja már nem a Nightwish tagja. Ezzel nem Anettét akarom leszólni, mert tényleg kezd felnőni a feladathoz énekben, de ha azt nézzük, hogy hogyan tudja a közönséget kezelni, akkor abban egyszerűen nincsenek egy szinten... Még az egyik haverom, aki szerint Tarja albuma egy kalap trágya és csak "régi" számok kedvéért jött el is ott ugrált és villázott mellettem az Enoughtól kezdve! Ez a Tarja effect! :D
Heylel
Újonc

» 2009.06.22. 09:08

Hali!

Újoncként vagyok jelen ezért mindenkinek hali!
:ympeace:
Egy ideje már Nightwish rajongó vagyok, abból a fajtából aki imádja a mostani felállást és a régit is, vagy éppen külön-külön mindkettőt így Tarját is. Ott is voltam a szombati bulin és igen, csodálatos volt, úgy ahogy volt. :-bd
A végén először a teremből, aztán az előtérből, végül a Pecsa előtti placcról is leterelték az embereket a biztonságos őrségesek(GG) (a k betű kicserélendő a két g-re), a turnébusz pedig közvetlen a bejárat elé állt.
Legközelebb a pecsa sarkánál levő sorompónál állhattál és félő volt, Tarja felszáll a buszra és elmegy.
Ehhez képest, ahogy meglátott minket, jó 40-50 méterre, egyszerűen, a biztonságiakat a háta mögött hagyva, odaszaladt hozzánk és aláírt, fotózkodott mind a Kb. 60 emberrel!
Ekkor eszembe jutott Debrecen, a Nightwis buli, ahol 2-3 óra után egyedül Tuo volt aki némiképp foglalkozott velünk...ehhez képest akkor többet tudtam beszélni az Indicás csajszikkal meg Peter Tagtgtrennel, mint bárkivel a Nightwisból.
Szóval le a kalappal Tarja előtt, akit szerintem elbűvölt a magyar emberek szeretete, még hulla fáradtan is a közönséggel foglalkozott a pihi helyett.
szlobi2
Újonc

» 2009.06.22. 00:21

Aaannyira akartam menni :((
A tavalyin volt valaki az itteniek közül...? aki a mostanin is...? ahhoz képest milyen volt?
és a setlist mi volt?
És valaki ott maradt utána? Autogram, stb volt?
Írjatok meg mindent plz ;;)
Kuoleman enkeli
Haladó

» 2009.06.21. 18:55

Tenyleg fantasztikus volt a koncert. Annyira jo hangja van eloben, hogy hihetetlen. Pl a Poison videon/mp3ban valami borzalmas szanalomnak tunik. Eloben pedig.....meg mindig megy a fejemben! :)
Viszont a "banda" szimpadi performance-a eleg vicces volt. A dobos tenyleg nagyon jo volt, csak en akarhanyszor ranzetem, mindig elrohogtem magam, mert egy ork csatadobos jutott rola az eszembe :)

Ja es a hangmernoknek egy nagy headshot! Sikerult jol elszurni az egeszet. Alapbol gerjedt minden, es a billentyus meg a gitaros is mutogatott kifele. A legdurvabb mikora a Kinslayer (!!) alatt mutogatott Tarja a mikrofonra, mert halk volt. Haaat, eletem egyik nagy vagya volt, hogy ezt a zenet hallhassam tole eloben, es alig lehetett hallani. :( A csucspont az volt mikor egyaltalan nem volt hangero a mikrofonjan.

De a tobbi megerte. Szenzacios volt.
MuldR
Újonc

» 2009.06.21. 16:09

Hát kedves kollégák azt kell mondanom ez a tegnapi koncert nagyon ütött! Aki ott volt az szerintem nagyon jól érezte magát, nekem eddig az év koncertje! :D Aki meg nem az bánhatja!

Mike Terrana megy egy isten! Évek óta nem hallottam ennyire ütős dobszólót! Na mindegy asszem ennél többet nem merek irni meg ne bántsak valakit! :P
Heylel
Újonc

» 2009.06.12. 17:41

Sziasztok!
Van egy eladó jegyem a szombati Tarja koncertre!
Ha érdekel írjatok!
A címem:hegycsucs1920@gmail.com
ghr
Újonc

» 2009.05.26. 12:30

Köszi, de hál' Isten Rávettem a nővéremet, hogy jöjjön, úgyhogy már megnyugodtam. Csak nagyon kétségbe estem. De azért köszi :)
Kinga1225
Újonc

» 2009.05.23. 10:29

Ha nem jött volna Bukarestbe, akkor mentem volna én is a Pesti koncertjére, de így ez közelebb van.

Ne aggódj, Kinga, én is egyedül megyek, legalábbis a szüleimmel, szóval.. de sokan jönnek a Tarja hivatalos fórumáról/romániai fancubjából, szóval biztos nem leszek egymagamban. :P
Remélem, hogy találsz valakit akivel elmehess, de semmi áron ne hagyd ki, mert biztos vagyok benne, hogy megéri. Jó szorakozást! \m/

Ja, a számok pedig élőben sokkal hatásosabbak és erőteljesebbek, nem olyan "élettelenek" mint az album-verziók. Szerintem az album nagyon visszafogott ahhoz képest, hogy milyen élőben... sajnos. És csak annyit még, hogy Tarja koncertjeiről az utóbbi időben csak jó visszhangokat hallottam. Mindenki azt mondja, hogy nagyonis megéri elmenni a koncertjére, még az amerikaiak is, ahol saját karrierje során most volt először.

Szóval mindenkinek őszintén és szívből ajánlom, hogy menjen el! :-bd
Valkoinen Noita
Újonc

» 2009.05.22. 13:57

Sziasztok!
Lenne egy naggyon nagy problémám. Valahogy senkit sem tudok rávenni, hogy jöjjön el velem Tarjára :(
És egyedül menni meg milyen gáz..Nem? Szóval ha van még valaki aki ilyen nagy magányban készülődik a koncertre, írjon!!!!
Köszi \m/
Kinga1225
Újonc

» 2009.04.20. 10:01

Dana
De valószínű én se fogok elmenni a koncertjére. Valamit egyszerűen nem nagyon lehet elvezni élőben. Pl Kraftwerk. Nem mintha hú de ide vágó zene lenne, de az is olyan hogy jobb otthon mint helyszínen.
Te szeritem életedben nem hallottad Tarját élőben, ez nem kicsit volt khm, butaság.
I have a tree inside of me. It's roots deep in the past, and the branches fumbling towards the future.
Lasse
Gyakorlott

» 2009.04.19. 21:36

Titti
Na ezzel nekem is problémáim vannak. Én megértem, hogy joga van hozzá, sőt szerintem iszonyatosan feldobja a showját egy-egy régi jó NW szám, de akkor is piszkálja a csőröm. Leginkább talán amiatt, hogy pl. youtubeon ilyen-olyan tarja fanvideóknál az megy, hogy senki másnak nincs joga énekelni őket, csak neki, és szerintem ez így ebben a formában rohadt nem igaz... Nekem ez a Tarja - Nemo (Nightwish cover) kicsit olyan, mintha Emppu gondolna egyet, és a Brother Firetribe-bal lenyomnák mondjuk a Wishmastert, vagy Marco elzúzna egy Master Passion Greedet a Tarot név alatt, csak mert ők is benne vannak a bandában... Na mindegy.Viszont annak is örülök, hogy előadja őket, mert sajnos a MWS engem sem győzött meg, pedig én annyira szerettem volna szeretni, de nem ment... És legalább a NW számok felrázzák a közönséget:) Na ennyit erről. De én tényleg igyekszem Tarja szóló projektét szeretni, de ami eddig tetszik az a Die Alive meg a The seer, az is csak a Doro Pesch-el közös változatban. És bár tényleg gyönyörű szám mind, mert nem arról van szó, hogy nem szépek, mert azok... csak nekem kicsit kevés, vagy nem tudom...Na jó, most már tényleg visszavonulót fújok, csak gondoltam, megemlíten, hogy hasonló véleményen vagyunk:)
Nos hát szerintem azért ez egy kicsit más. A gitározás és az ének nem ugyan az. És szerintem semmi baj nincs azzal ha Tarja elénekel Nightwish számokat. Ő az együttes része volt és most nem az. Eppu pedig még mindig a csapat tagja. És szerintem akár melyik együttesről is legyen szó az ének a lelke a számoknak. (kivéve azt amelyikben nincs ének XD)De valószínű én se fogok elmenni a koncertjére. Valamit egyszerűen nem nagyon lehet elvezni élőben. Pl Kraftwerk. Nem mintha hú de ide vágó zene lenne, de az is olyan hogy jobb otthon mint helyszínen.
From Wishes to Eternity.
Dana
Újonc

» 2009.04.18. 00:08

moesko
...Viszont ha egyszer sor kerül arra a rég beígért klasszikus turnéra, akkor örömmel fogok elmenni egy olyan koncertjére. Szóval én tényleg nem szeretném, hogy a legutóbbi vele közös Nightwishkoncertem legyen az utolsó alkalom, amikor láttam, csak amit nyújt ő most, azt én nem tudom megemészteni: ) /és akkor ennyit moes lelkivilágáról/
Szavadonfoglak! ^^A szervezők azt ígérték, hogy már most elkezdik lezsírozni a jövőévi Tarja klasszikus-vegyes-koncit... :)Dejjo lesz
Kuoleman enkeli
Haladó

» 2009.04.17. 19:24

[quote]Zoli74
Lehet érte nem szeretni, csak azt nem szabad elfelejteni, hogy a dalok, ill. az egész Nightwish sikeréhez legalább olyan mértékben hozzájárult, mint maga a szerző. Nem hiszem, hogy ha a csapat pl. Anette-tel kezdte volna a pályafutását, ott tartanának, ahol most.
[/quote]

Ha vitázni akarnék, akkor bele lehetne menni bővebben, ki mennyit tett a másik sikeréért, de nem akarok vitázni, mert nem szeretem az ilyen 'ha-dolgokat'. Nem gondolom, hogy bármely mondatom is megkérdőjelezte volna Tarja a bandában betöltött szerepét. De nyugodtan hozd szóba máskor is az Anette-témát olyankor, mikor már tényleg mindenki túltette magát az ilyen ellentéteken, főleg amikor simán valakinek a hozzászólása, félig-meddig érdeklődésére adok egy választ, amivel tényeket sem jelentek ki, és még meggyőzni sem akarok senkit.

(Ergo, akár meg is lehetne már ezt spórolni.)  

moesko
Admin

» 2009.04.17. 19:10

[quote]hollow_heart
Szerintem a gyenge forintnak is szerepe van a jegyáremelkedésben. Ha belegondoltok, Tarja mondjuk azt mondja, eljön X ezer euróért. Namármost, ezt normális esetben 250-260-nal kellene szorozni, most kell kb. 300-zal, és az nagyon nem mindegy sem a szervezőknek, sem nekünk.
[/quote]

igen nagy az esélye, hogy a gyatra forint árfolyam is szerepet játszott, NW jegyeket akkor adtak el, amikor még nem volt rossz a forint árfolyama,de szerintem sok egyéb tényező is szerepet kapott...

Személy szerint (mint lentebb is említette valaki), engem is az akaszt ki igazán, hogy (bár vannak jó számok rajta) nem tud annyira lekötni a MWS, mint a DPP, vagy bármely egyéb NW album (meg más együtteseké is, pl. Epica-ra röhögve kifizettem volna akár 15 ezret is, ilyen koncertért, hogy élő kórussal... simán!).Tehát én nem érzem, hogy a 8 ezer egy számomra nem erős albumra megéri. Withinre SZIGET-en (bár nyelve) kifizettem a 8 ezret (és az egyik legpocsékabb hangzású koncertet kaptam egész életemben... köszönjük SZIGET szervezők), rá egy évre SZIN-en egy csillagos 5-ös koncertet adtak 4 ezerért...

De kiemelem, szeretem Tarja-t és megnézném élőben... de nem ennyiért, olyan 5 ezret kifizetnék érte

Shauny

Következő