Sziget 2008

A zenekar, az ex-tagok és tribute-bandák koncertjei

» 2009.07.06. 13:21

Fereste írta:Persze a fentihez csak akkor tartom magam, ha ezt a feleáras diákjegyet rendszeressé teszik :D :D

Nem lenne rossz, ha nem csak a Szigetre vonatkozna. Szigetfeeling mindnáron:-D Tavaly Iron Maiden után majdnem mentem még egy napot, csak úgy, de végül nem lett rá lehetőségem:-) Idén bepótolom egy héttel.
Carpenter
Gyakorlott

» 2009.07.05. 22:27

Igen, teljesen egyetértek veled. Igazából én akkor is kimennék Szigetre, ha semmi olyan zenekar nem lenne, ami közel áll a szívemhez (ez majdnem már most is így van); mert nagyon sok olyan zenekarral lehet találkozni, akikről egyébként azt se tudnám, micsoda; pedig jó, érdekes zene... meg ugye a hangulat, "szigetfíling", stb. De az biztos, hogy nyitottnak kell lenni :)

Persze a fentihez csak akkor tartom magam, ha ezt a feleáras diákjegyet rendszeressé teszik :D :D
Fereste
Haladó

» 2009.07.05. 13:36

Fereste írta:Én megyek idén is :) Viszont mivel a mostani rock/metal felhozatal siralmas, ezért nemtom ezen a fórumon hányan írnának az újab topicba :)

A rock/metal felhozatal tényleg elég siralmas, pláne, hogy már Hammer World színpad sincs.. Helyette lesz ez a MTV Headbangers Ball Rock színpad.
De sztem a Ska-P, Placebo, Offspring, Prodigy, Fatboy Slim, Pendulum azért rendesen odateszik a műsort, nevesebb DJ-kel az elektronikus zene kedvelőinek. Meg perzse a Sziget számtalan programja. Hozzá kell még tenni, hogy idén féláron lehet(ett) Szigetbérlethez hozzájutni, szóval aki nem akart kedvezményesen jegyet venni, csak ez nem vett:-D
Carpenter
Gyakorlott

» 2009.07.03. 20:25

Én megyek idén is :) Viszont mivel a mostani rock/metal felhozatal siralmas, ezért nemtom ezen a fórumon hányan írnának az újab topicba :)
Fereste
Haladó

» 2009.07.02. 19:56

Idén Szigetre jön valaki? Csak, mert akkor igény esetén egy topicot is nyithatnánk neki..
Carpenter
Gyakorlott

» 2008.08.17. 21:35

[quote]Betuka

Nekem tetszett. Először láttam őket, és valahogy nem az volt az érzésem utána, hogy b.zmeg ez de fos volt, hanem hogy k.rvajó, és nagyon jól szórakoztam és fergeteges volt a hangulat.

Biztos hülye vagyok :D

[/quote]

Nem vagy hülye! Én hatodmagammal voltam ott és mindannyian azt mondtuk, hogy nagyon jó koncert volt! Igaz jópáran elsőnek, de volt ott aki már túl volt  egy Maiden koncerten. Hangosításhoz nem tudok véleményt mondani, mert én nem éreztem, hogy rossz lett volna, igaz nem is leghátul áltam, hanem bőven az elején. (Két évvel ezelőtt, nem az első sorokból, de a Placebo is hallható volt! Amit nem láttálszínpadon kivetítőn láthattad.) Dickinson nagyon nagy hangulatot csinált, beszólásait máig emlegetjük::grin:: Ilyen díszletet én még soha nem láttam, látvány, pirotechnika, pára, tüzijáték, majdnem hanyat dobtam magam akkora volt! Meg most persze tömeg is volt! Egy haveromnak egy szemüveg, a másiknak a pólója a vesztesége (letépték róla::grin:: )  Mondjuk a koncert végére már nem kaptam levegőt, ezért biztonsági őrrel középről kiemeltettem magam, így valamelyest nem volt olyan nehéz a kijutás:-D

A Sziget az Sziget marad! Jövőre meg mindenképpen egy hétre, mazochista módon sátorozósat veszek!

Carpenter
Gyakorlott

» 2008.08.17. 11:16

Úgy szeretem ezt a kiábrándulás dumát. Valaki lát egy nem jól sikerült koncertet (ami ugye szubjektív, mert rengeteg embernek tetszett, sőt), és akkor már temeti az egészet. Kitartás az van. ::eyebrow::
We're a second in time
We're the last in the line
Of the prey that walks the earth
Good and evil combined
Betuka
Vén róka

» 2008.08.16. 17:37

[quote]Zoli74

Ha valakinek álmatlan éjszakái vannak amiatt, hogy lecsúszott a Maidenről, nyugodjon meg: minősíthetetlen volt a produkció. A giga színpadképek-lángok-füstök nem tudták megmenteni nálam a koncertet: az egy dolog, hogy halk volt, hogy a 7-kor lefeküdt újpesti nyugdíjasok ne riadjanak fel a szundikálásból, az egyébként mesés gitárszólókat a közönség ovációja simán elnyomta, Dickinsont pedig hol lehetett hallani, hol nem. Negyedszer láttam őket élőben, az előző három óriási élmény volt. Nem tudom, ki a felelős ezért, remélem, nem Ők. Így nem tudom, hogy csak a Szigetet kell-e elkerülnöm továbbra is kilométerekkel, ahogy az utóbbi években tettem, vagy el kell fogadnom, hogy egy legendával kevesebb. Mindenesetre irigylem azokat, akiknek így is tetszett. Teljesen le vagyok sújtva.

[/quote]

Egyértelműen a Sziget a hibás. Láttam a Maident Splitben is, szóval van összehasonlítási alapom...::happy:: A banda viszont nagyon kitett magáért nálunk is, a szar hangzás ellenére szerintem Bruce iszonyat jó hangulatot csinált! Remélem, hogy azért emiatt nem ábrándulsz ki végleg a Maidenből... Engem mindig lenyűgöz, hogy mennyi energiájuk van és milyen lelkesedéssel játszanak még így a turné vége felé is, arról nem is beszélve, hogy már mindegyikük elmúlt 50 és szerintem össze se lehetne számolni, hogy mennyi koncert van már a hátuk mögött...

Én mindenesetre nagyon örülök, hogy láthattam ezt a nagyszabású koncertet.::horns:: 

Moonchild, hear the mandrake scream!
Holdgyermek
Újonc

» 2008.08.16. 15:58

[quote]Zoli74

Mindenesetre irigylem azokat, akiknek így is tetszett. Teljesen le vagyok sújtva. 

[/quote]

Nekem tetszett. Először láttam őket, és valahogy nem az volt az érzésem utána, hogy b.zmeg ez de fos volt, hanem hogy k.rvajó, és nagyon jól szórakoztam és fergeteges volt a hangulat.

Biztos hülye vagyok :D

We're a second in time
Good and evil combined
Betuka
Vén róka

» 2008.08.16. 15:35

[quote]

...

[/quote]

Tetszik a setlist ezen verziója: DD Az Iont gondolom Perttu miatt húzták ki, hogy valamivel mégis rövidebb legyen: ( Én tudomrohadjakmeg fotósárokból néztem, szóval nem tudom, másnak mennyire jött le, de Perttun már koncert közben is látszott, hogy mennyire rosszul van: (( A backstageben meg már rossz volt ránézni is, ücsörgött az öltözőben, fogta a fejét, állandóan összeszorította a szemét, stb, nem is zavartuk. Megkérdeztem Mikkot, hogy mi baja, és mondta, hogy valami gyomorinfluenza, szóval örülhetünk, hogy képes volt játszani, vagy hogy nem szaladt ki egy szám közben: P Sajnálom, hogy most ilyen emlékei lesznek egy budapesti koncertjükről, novemberben is nagyon jó formában volt, meg már akkor az előző szigetes fellépésüket emlegette, hogy milyen jó volt, és reméli, lesz még: ( Nem tudom, hogy az ismerőseid mikor beszéltek velük, de Antero szerintem elég sokat mászkált: )

Amúgy meg nekem felejthetetlen volt, de most nem ragoznám, mert egyelőre el sem hiszem, hogy ott voltam, meg hogy milyen közel: )

moesko
Admin

» 2008.08.16. 14:25

No, én tegnap átéltem az Apocalypticát. Akit érdekel, néhány dolog:

- A számlista ahogy nézem, valamiféle zenekaros belső poénkodás áldozata lett, ugyanis a következőképpen néz ki:

Apocalyptica Björnlist SZIGET 2008

Refuse and Björn
Grace
Somewhere Around Björn
Fight Fire With Björn
Ion
(ami amúgy nem volt)
Helden
Björni
(Burn :))
Proljörn
(Prologue/Apprehension)
Betrayal
Bittersweet
Last Björn
Life Björns
(lol :D)
Björn & Destroy
Inquisition Symphony
Enter Björn
Hall of the Mountain Björn
-------
Seebjörn

Kint dolgozó jómunkásbarátok beszéltek utána a muzsikus urakkal, mondjuk alapvetően technikai dolgokról kérdezték őket, mert minket is érdekel, hogy miként oldják meg a csellók hangosítását stb.
- Azt mondták, hogy szerintük még mindig nem olyan a hangja, mint szeretnék, de egyelőre ennyi a maximum.
- A turné után kezdenek lemezzel dolgozni, ami 2010 körül lesz, tehát addig nem fognak jönni. 
- Érdekelt minket, hogy vajon hogy oldják meg egy elég hoszú tour alatt, hogy koncertenként olyan 3 vonót elhasználnak. A Paavo azt mondta, hogy van náluk egy olyan 30 és elég. Mondjuk tegnap tényleg nem az volt, mint novemberben, hogy három szám után a feél szőr leszakadt róla. 
- Perttu olyan állapotban volt, hogy már nem nagyon lehetett vele értelmesen beszélni. :D
- Anteronak persze nyoma sem volt. :)

Egyébként vélemény: én csodálkoztam magamon, mert valahogy nem voltam annyira felizgulva a koncert előtt, mint szoktam. Igazából sajnos már annyi "kötelező" szám van, hogy gyakorlatilag előre lehet tudni a programot, és van esetleg 2-3 meglepetés. Szóval egy kicsit kezd kiveszni a régi izgalom. Ennek ellenére persze remek volt.
(A hangra meg nem térek ki, mert az nem az ő dolguk, hanem a szakembereké.)

(És mi az, hogy nincs Matters? :D)

"All statements are true in some sense, false in some sense, meaningless in some sense, true and false in some sense, true and meaningless in some sense, false and meaningless in some sense, and true and false and meaningless in some sense."
Ygral
Újonc

» 2008.08.15. 11:46

a Sziget szokás szerint hatalmas élmény... eddig nálam Alanis Morissette volt a legjobb, tegnapi Iced Earth is jó volt, de az nem annyira az én világon :) még szombaton leszek kint Goran Bregovicon, amit már nagyon nagyon várok:)
Fereste
Haladó

» 2008.08.14. 10:12

Nagy volt tegnap az Avantasia! ::horns::
We're a second in time
Good and evil combined
Betuka
Vén róka

» 2008.08.13. 14:59

A koncert nagyon jó volt! Nagyon sokan voltak! Jővőre újra, több napra is! Sziget! ::rulez::
Carpenter
Gyakorlott

» 2008.08.12. 10:20

Wááá, úgy néz ki, hetijegyem lesz!! :D Mindent megnézek, amit lehet! ::rule::
We're a second in time
Good and evil combined
Betuka
Vén róka

» 2008.08.12. 09:57

Aha, Sabaton után.
bálesz
Haladó

» 2008.08.11. 12:17

[quote]elyssa

Én is megyek, de ezt már tudod Betu! Maidenen biztosan talizunk! ::smile::

[/quote]

Várom! ::aww:: a koncit meg a talit is :)

csütörtökön lesz az Iced Earth, ugye? valszeg őket fogom megnézni.

We're a second in time
Good and evil combined
Betuka
Vén róka

» 2008.08.11. 11:16

Én is megyek, de ezt már tudod Betu! Maidenen biztosan talizunk! ::smile::

Ottalvós hetijegyem van, és úgy néz ki, kedd, szerda, csütörtök, és szombat biztos kimegyek. Pénteken még gondolgozom... Félek, nagyon ki leszek készülve az elötte lévő 3 naptól. ::wink::

elyssa
Újonc

» 2008.08.11. 10:31

Nekem is tuti a nulladik nap, meg talán a csütörtök is. Bár szívesebben mentem volna szerdán vagy pénteken, de nem oda kaptam jegyet :D ::blushing::

We're a second in time
Good and evil combined
Betuka
Vén róka

» 2008.08.10. 19:56

Carpenter (elsősorban) :

Azt hiszem, Te is azzal a kétellyel küzdesz, amivel én küzdöttem kb egy hete: Mi lesz Avantasián? Nos, WOA-n és MOR-on is kb ugyanazokat a számokat játsszották (bővebben a Masters of Rock topicban), sajnos az új lemezről nagyon sokat, és akik a Metal Operát várták, mert imádják, azok nagyot csalódtak. Ha Te is így vagy vele, akkor szerintem csak ezért ne menj ki. (Na persze nem mintha rossz koncert lett volna, de a Pt.2-ről asszem egy szám sem volt pl.)

Maidenért viszont megéri fizetni, legalábbis számomra hatalmas élmény volt odakinn, pedig nem vagyok nagy fanatikus (egyáltalán nem). 

Amúgy meg jó Szigetelést mindenkinek! :) 

I want to find the secret path
A bird delivered into my heart...
Myrafelle
Gyakorlott

» 2008.08.10. 19:53

Én is jelentkezek! Eddig még csak Maiden, meg Lauren Harris::grin:: Tehát 0. nap.
Carpenter
Gyakorlott

» 2008.08.10. 18:23

Szintén :)
bálesz
Haladó

» 2008.08.10. 15:15

Felteszem a nagy kérdést:

ki jön a Szigetre? :D

*jelentkezik*

We're a second in time
Good and evil combined
Betuka
Vén róka

» 2008.06.17. 00:28

[quote]OverLord

Szerintem hosszú évek óta ez a legerősebb sziget. Most fontolgatom először, hogy hetijegyet veszek, mert annyi minden érdekelne.

Maiden és Avantasia alap, többit már csak azon múlik mennyit áldozok a pénztárcámból.

[/quote]

Maiden után én is gondolkoztam az Avantasián.. Viszont haverommal az a kérdés, hogy azt a fellépést mégis hogy? Mármint az Avantasia az project szal, annyi zenész meg nem hiszem, hogy eljön.. Nélkülük meg nem az igazi. Csak mert ez így nem világos, vagy tévedek? 

Carpenter
Gyakorlott

» 2008.05.31. 15:14

Szerintem hosszú évek óta ez a legerősebb sziget. Most fontolgatom először, hogy hetijegyet veszek, mert annyi minden érdekelne.

Maiden és Avantasia alap, többit már csak azon múlik mennyit áldozok a pénztárcámból.

OverLord
Újonc

Következő