Masters of Rock 2015

A zenekar, az ex-tagok és tribute-bandák koncertjei

» 2015.07.14. 23:24

Hátha valakit érdekel, de amikor beállítják a hangzást, mindig ehhez a 2 számhoz igazítanak:

Seal - Crazy
https://www.youtube.com/watch?v=1A-hqZf7xQs

Infected Mushroom - In Front Of Me
https://www.youtube.com/watch?v=YFv3XR11GEs

Az első számot szerintem mindenki ismeri, a másodiknak nem tudtam a nevét, de most már ez se titok többé. :)
jz79
Újonc

» 2015.07.14. 23:03

Ígéretemhez híven írok egy kis beszámolót. Még kedden megérkeztem Vizovicébe, noha csak egy napos, vasárnapra szóló jegyem volt. Addig az időm nagyobb részét városban lófrálással vagy lustálkodással töltöttem, azért megjegyzem bár messze volt a sátram a nagyszínpadtól, a remek akusztika miatt elég jól elhallatszottak a koncertek odáig is. Péntek este volt egy kellemetlen élményem (nekem annak számított), egy félrészeg emberke az egyik szomszéd sátorból este 10-kor mindenáron el akart hívni sörözni, én meg mondtam neki h kizárt, részemről vége a napnak és mennék aludni (meg egyébként se iszok sört), de ezt vagy 15x elmondtam neki és akkor se vette az adást, már úgy felidegelt h mondtam neki h megkergetem égő fáklyával ha nem hagy békén, már töltöttem az olajat a fáklya tartályába amikor végre békén hagyott... Azt hittem ez volt csupán a legkellemetlenebb élményem az ottani tartózkodásom folyamán, amikor másnap délelőtt öltözök, hát veszem észre egy kullancs figyel a mellemben. Mondom ez nem igaz, a világ egyik leggusztustalanabb lényének pont az én véremre fájt a foga. Tuti egy hímnemű jószág lehetett, a választott "étkezde" célpontja alapján. Tudni kell én nagyon félek a kullancsoktól és nem merek hozzájuk nyúlni. Bár fogadom 100-ból 99 ember csak odanyúl is kihúzza magából, én alternatív megoldást választottam, rányomtam egy vastag fogkrém réteget. Most képzelhetitek ahogy 3 órán keresztül ülök a sátramban félmeztelenül, fogkrémpacával a mellemen. A lényeg, a végén kijött. :)
Eljött a nagy nap, és bár egész nap olyan érzésem volt, hogy akkor lefogadtam volna hogy a nap végére búbánatos képpel hagyom el a helyszínt, ennek ellenére ez a nap lett életem egyik legboldogabb napja. :)) Reggel 8 után érkeztem a színpad elé, el is foglaltam "kedvenc helyemet" és el se mozdultam onnan a nap végéig. Bár bevallom volt napközben egy krízispont amikor úgy voltam vele, nem bírom tovább a kánikulát (én kifejezetten rühellem a meleget), lelépek és majd csak Nightwish előtt félórával jövök vissza, legfeljebb a kivetítőről nézem a bulit. Szerencsére átlendültem a mélyponton, de azért estig elég nyűgös maradtam... Mire jött a Gamma Ray, már kezdett normalizálódni a hangulatom, főleg miután észre vettem hogy Tuomas is jobb hátul fent volt a színpadon a koncert vége felé. A Nightwish a szokásos Hans Zimmer introval indított, melyet érdekesség képpen 3 éve, szintén itt a MOR-on vettek elő, és azóta is a setlistben van, bár olyan érzésem van, hogy csak a nyári fesztiválszezonig lesz bent. A színpad sötétségét hirtelen az "ősrobbanás" törte meg, ami egy nagy durranás és villanás együttese volt, ami engem azért megijesztett tisztességesen. :D A szokásos dalokat játszották, ami miatt viszont ez a koncert sokkal jobb volt mint az előzőek amiken mostanában voltam, az maga a helyszín, a MOR-on mindig eszméletlen jól szólnak a dalok, nagy színpad, nagy terület, nagy hangerő. A zenekar hangulata, jóval derűsebb volt mint mondjuk legutóbb, Tuomas is végre előbújt a fagyos álcája mögül, meg végre én is, elég jó kedve volt, többször is összenevettünk, a YIAEH-t pedig "megköszönte", pedig nekem kellett volna. :) A koncertet felvették, több helyen be volt "drótozva" a színpad, így elképzelhetőnek tartom, hogy esetleg részletek megjelennek belőle valamilyen formában a későbbiekben egyszer. Egy kamerás rendszeresen engem filmezett - úgy koncert alatt vagy 20 percnyit biztosan, aminek nem örültem túlzottam, mivel nem vagyok fotogén, sőt kifejezetten bányarémnek tartom magam. Akkor vettem észre hogy Ville Lipiäinen az (aki a NW videókat, koncertfelvételeket meg documentary készíti és rendezi), és ez azt jelenti, hogy a fiúk már megint készülnek valamire... Amúgy tök helyes pasas, végig rám mosolygott, én meg mosolyogva énekeltem neki. Elénekeltem neki a Sleeping Sunt is, és mutatta hogy tökéletes!! :)
De a színpadról nem csak Tuomas, hanem Emppu is rendszeresen rám mosolygott, meg Marco is. Az 'Élan' egyik részét meg "nekem" énekelte Floor, mondom elég jó helyen álltam. :)
A koncert végén sikerült megszerezni a setlistet, van az a göndör világosbarna hajú technikus srác, a nevét sajnos nem tudom, de én magamban Terence Hillnek hívom, mert hasonlít rá. :) Szóval ő szedte le az egyiket a színpadról és adta oda az egyik biztonságinak, de mondta neki h ott, csak annak a lányka adja oda (vagyis nekem). Megvolt az öröm, mert setlist gyűjtő vagyok, és felkiáltottam neki a színpadra egy paljon kiitoksiát, a biztonsági embernek meg egy thank you-t. Mögöttem egy emberke megkért, hogy hadd fotózza le a setlistet és utána meg mondta hogy ő meg találkozott meg fényképezkedett aznap Tuomasszal meg Troyjal a városban a hotelben. Úgy h neki is megvolt az öröm. :)
Kifelé menet még szerettem volna egy Nightwish plakátot leszedni a bejárat mellől, de addigra már minden lelopkodták. Másnap reggel, miután meglátogattam a toi toi környéket, vettem észre hogy a pálinkás italozó belső üvegén még mindig van 2 MOR plakát, Nightwishsel rajta, bementem a pultosokhoz és engedélyt kértem h leszedhessem, mivel már úgy is vége a fesztiválnak. Így mostantól az én szobám dísze ez is.
Izgatottam várom a PeCsa bulit, bár hangzás és látvány tekintetében nem tudja majd felülmúlni a MOR-t, de a hangulat attól függetlenül még lehet nagyon jó. :P
Majd töltök fel képeket a koncertről napokon belül, most egyelőre csak egy kis videorészletet teszek be, ezt is Tuomas haja miatt vettem fel, főleg a dal elején ahogy "lebegett"... Sajnos az nincs rajta a videón, de még így is elmehetne samponreklámba. "... haját selymesen lággyá és légiesen könnyeddé teszi. A rockerek is ezt használják."
https://www.youtube.com/watch?v=R7pe5LEowcw
jz79
Újonc

» 2015.07.06. 17:00

Reggel irány Csehország !!!
Kedden írok beszámolót a koncertről, addig is ... :-h
jz79
Újonc

» 2015.03.31. 09:56

Vizovice kis város, egész pici, olyan sok néznivaló nincs, talán valami kis kastélyféle is van a városban, inkább Wikipedián nézz utána.
Egészen biztosan ki lehet nyomtatni otthon is, bár én a múltkor a Volán utazási irodában vettem, de ott is az internet jegyet nyomtatják ki. Úgy látom ezeken az oldalakon vásárolható. Március végéig 1350 korona a beugró, utána emelnek rajta. De biztosan lehet venni a helyszínen is jegyet.

SLOVAKIA
www.ticketportal.sk
www.ticket-art.sk

POLAND
www.ticketportal.pl

HUNGARY
www.ticketportal.hu

GERMANY
www.metaltix.de
www.eventim.de

És kitették a fellépők listáját is:

Thursday 9. 7.
13:00 - 13:45 … FLERET
13:55 - 14:45 … FREE FALL
15:00 - 15:50 … XANDRIA
16:10 - 17:10 … MERCENARY
17:30 - 18:40 … THE GENTLE STORM
19:05 - 20:20 … KAMELOT
20:50 - 22:20 … U.D.O.
22:50 - 00:20 … WITHIN TEMPTATION
00:50 - 02:00 … BLOODBOUND

Friday 10. 7.
10:00 - 10:45 … GATE CRASHER
11:00 - 11:50 … TURBO
12:05 - 12:55 … ANVIL
13:10 - 14:10 … AVATAR
14:25 - 15:25 … SERIOUS BLACK
15:45 - 16:45 … GUS G
17:30 - 18:45 … DOG EAT DOG
19:15 - 20:30 … LEGION OF THE DAMNED
21:00 - 22:15 … HAMMERFALL
22:45 - 00:15 … BLACK LABEL SOCIETY
00:45 - 02:00 … SEPTICFLESH

Saturday 11. 7.
10:00 - 10:45 … THE AGONY
11:00 - 11:45 … REDS COOL
12:00 - 12:50 … DYMYTRY
13:10 - 14:00 … NEONFLY
14:20 - 15:10 … ARAKAIN
15:30 - 16:30 … CRUCIFIED BARBARA
16:45 - 17:45 … BLUES PILLS
18:05 - 19:05 … DELAIN
19:25 - 20:35 … KROKUS
21:05 - 22:20 … GOTTHARD
22:50 - 00:20 … POWERWOLF
00:50 - 02:00 … THE EXPLOITED

Sunday 12. 7.
10:00 - 10:45 … HAND GRENADE
11:05 - 11:55 … DARK GAMBALLE
12:15 - 13:15 … TRI STATE CORNER
13:30 - 14:30 … HARLEJ
14:50 - 15:50 … LACRIMAS PROFUNDERE
16:10 - 17:10 … VOODOO CIRCLE
17:30 - 18:30 … ARKONA
19:00 - 20:15 … SONATA ARCTICA
20:45 - 22:00 … GAMMA RAY
22:30 - 24:00 … NIGHTWISH
jz79
Újonc

» 2015.03.27. 14:17

Köszi a tájékoztatást! Igazából már az egyik fórumtaggal felvettem a kapcsolatot, de ő még nem volt, úgyhogy te hasznosabb tájékoztatást adtál, sőt. Sajnos én nem vagyok (már abszolút) az az éjjelnappal pörgős típus, nekem kell a normális szállás és pihenés, más fesztiválokon is így voltam, akkor majd nézek valamit a közelben vagy airbnb-n. Gondolom maga a város messzebb van, de az örvendetes h a vonathoz közel van az esemény, mint a Fezen :). Még az érdekelne, hogy a jegyet neten megvéve van otthon nyomtatási lehetőség v csak postázás van és az kb mennyi idő vásárlástól? A helyszínen mindig lehet hetijegyet kapni? A közeli és távoli látnivalók kicsit offtopik, de ha valaki leírja, engem az is érdekel. A sörök ár-érték aránya tapasztalataim szerint is jó Csehországban.
SteelGod
Újonc

» 2015.03.19. 17:06

Ár szempontjából szerintem a legolcsóbb fesztivál, valószínűleg világviszonylatban is. Én 2012-ben voltam ott Nightwish miatt, a fesztivál előtt 1-2 hónappal vettem meg a jegyet és 60 euro körül volt és ez nem napijegy hanem arra a 4-5 napra szól. Egyébként a bejárattal szemben is lehet venni jegyet helyben amit utána a kapunál karszalagra cserélnek.
A vonat annyira közel van, h ha mondjuk ott állsz a nézőtéren szembe a nagyszínpaddal, a nézőtér bal oldalán van egy nagy kerítés, attól pár méterre van a sín... Gyakorlatilag a bejáratnál áll meg. Sőt, mindenki aki a vizovicei vonaton utazik, szinte biztos h arra a fesztiválra jött. :)
Nézzük a szálláslehetőségeket. Bizonyára van a városban hotel, de ezt inkább hagyjuk, mert a sátorozás ingyen van. Sátorozni meg sokfelé lehet ahol találsz helyet, a környéket ilyenkor több száz sátor lepi el. A környéken vannak füves területek, amit erre az eseményre lefűnyíróznak. Ez a fesztivál területén kívül esik (azért ingyenes), a fesztivál területén belül nincs sátorozás. A fesztiválra 2 bejárat van, az egyik a vonat felőli oldalon van, a másik a "bazárok" felőli oldalon. Ez utóbbi oldal felől sátoroznak a legtöbben, de szintén ebben az oldalban vannak lacikonyhák, sörözők tucatjai is, egész éjszaka zajlik az élet. Egyébként szintén ebbe az oldalban van az út túlsó felén egy fizetős kemping terület is, ami annyiban különbözik h be van kerítve így kisebb az esélye, h eltűnik vmi a sátradból míg távol vagy. De azért nem jellemző az ilyesmi, nálunk semmi nem tűnt el szerencsére. Nem tudom a fizetős kemping mennyibe kerül, de az árban benne van a zuhanyzási lehetőség. Van ingyenes zuhanyzási lehetőség is, de arra számítani kell, h sokat kell sorban állni, és meglehet h elfogy a meleg víz mire sorra kerülsz. A fizetős zuhanyzó is a fent említett kemping területen van, ott nincs sor, nem koedukált mint az ingyenes, külön fiú-lány rész van és van vagy 5 fülke részlegenként és meleg víz is van! Az ára 50 pénzbe került (bocs, most nem tudom milyen pénzük van a cseheknek), ami kb. 500 Ft-nak felelt meg. Vannak toi-toi wc-k is a fesztivál környékén, de nem túl gusztusosak (mint általában sose az ilyen helyeken), wc papírt meg alap h vigyél magaddal mert nem valószínű h lesz. Viszont a bejárat közelében van egy fizetős WC épület, olyan 40-50 Ft-ra emlékszem a beugróra tehát nem vészes és legalább kulturáltan néz ki.
Tehát ha odautazol, a sátron kívül még vigyél magaddal vmi melegebb takarót is mert esténként nagyon hideg tud lenni, hiába van nyár, hegyvidék ugye... És meleg zoknit is. De tényleg dermesztő hideg van! Ja és esőkabátot is, mert ott olyan az idő h egyik pillanatban süt a nap és kánikula van, félóra múlva meg beborul és esik az eső.
Kaját nem nagyon kell vinni, a városközpontban - ami a fesztiváltól kb. negyedóra séta - van egy kis teszkó meg egy annál nagyobb bevásárlóközpont is, ami ilyenkor este 9-ig van nyitva, de elég nagy tömeg van ott is a fesztiválozók miatt. Van egyébként étterem is ha meleg kajára vágysz. Az árak hasonlóak mint nálunk, sőt van több minden is, ami még olcsóbb is. Pl. a sör olcsóbb, én a boltba vettem ajándékba üveges barna sört anyámnak, olyan 100-120 Ft-ba került átváltva az árat, és ez ugye minőségibb cseh sör volt, nem az olcsó kategóriás magyar sör színvonal. Tehát nem kell sok kaját vinned otthonról.
A fesztivál területén is vannak árusok, CD-ktől kezdve rockercuccokig mindent árulnak, nem beszélve mindenféle kaja árustól.
Magyarok is járnak oda, pont a hely pénztárcabarát mivolta miatt. Ide a topikba is írt már valaki h megy, felveszed pár emberkével a kapcsolatot h merre fognak sátorozni, ha nem akarsz egyedül lenni a fesztivál ideje alatt.
jz79
Újonc

» 2015.03.18. 14:44

Sziasztok! Én is tervezem a Masters of Rockra kijutást, nemcsak NW hanem pl WT miatt is :) Számomra úgy tűnik a legjobb ár-érték arányú rockfesztivál, de kíváncsi lennék ki mit gondol.
Sosem voltam, még magyarról sem hallottam aki volt ott. A vasútállomástól hogy kell eljutni a fesztiválra? Van olcsó szállás közelben azon kívül h sátrat vihetek? Tényleg 1400 korona =14ezer ft még egy jó ideig a jegy rá? ticketportal.cz-n néztem. Gondolom otthon nyomtatás is van ott is, mint a magyaron
Db ezt adta ki, legalább 3 átszállás bpről. Kezdőnapi menetrend délutánra:

Budapest-Keleti Th, 09.07.15 dep 13:25 EC 274 Eurocity
Breclav Th, 09.07.15 arr 17:00
Breclav Th, 09.07.15 dep 17:28 R 813 Schnellzug (gyorsvonat)
Otrokovice Th, 09.07.15 arr 18:12
Otrokovice Th, 09.07.15 dep 18:38 Os 14233 Regionalzug (kb. helyi személyvonat)
Vizovice Th, 09.07.15 arr 19:22
SteelGod
Újonc

» 2014.10.28. 22:35

Szevasztok!

2015.júl.9.-12. Vizovice

Ott lesz a Nightwish is!
Már megrendeltem rá a jegyemet amit most hétfőn meg is kaptam! :)
Akit érdekel és szeretne velem tartani az kérem írjon.
elérhetőségem:

zakaro424@freemail.hu

jeeeeeeeeeeeeeee \m/ \m/ \m/ \m/ \m/ \m/ \m/ \m/ \m/ \m/
zakar
Újonc

» 2014.10.11. 18:23

Komment Tuomas részéről:
"Nagyon örülünk hogy a Masters of Rock a következő évre bejelentett első fesztiválunk. Mindig szeretünk ott játszani, a remek cseh közönségre számítunk! Örömmel várjuk a fesztivál egyedálló adottságait, a barátokkal való találkozást. Imádunk ott ülni a fesztivál backstagenél melyeket konténerek vesznek körül, más zenekarok öltözői."

A 4 napos fesztiválra október végéig 41 euro a jegy elővételben. Ez lesz a szülinapi ajándékom magamnak. ;;)
jz79
Újonc

» 2014.10.10. 16:15

Megint lesz Nightwish!!! :ymdaydream:
2015. Július 9-12. <-- Valamelyik az alábbi dátumok közül, bár én feltételezem 12-én lesz, mert az vasárnap és a Nightwish lesz a fő főzenekar.
Mindenesetre én valószínűleg megyek. :)
jz79
Újonc