2009/04/04 Interjú a Főnix Csarnokban!

Színpadon és stúdión kívül történtek

» 2009.04.01. 00:14

[quote]Lasse

::offtopic::

Akkor most elárulom, hogy ez a Thyrfing nevű svéd együttes feldolgozása, ami a 2000-ben megjelent Urkraft c. albumukról való. Hallhatóan köze nincs az énekesnek Tony hangjához (ez ugyanis közel áll a borzalmashoz, míg Tony tud énekelni).

[/quote]

[OFF folyt.]

Namármost, a Thyrfing alapvetően egy hörgős viking/folkmetál, szóval az énekes tiszta hangját nem kéne Tonyéhoz hasonlítani, aki csak és kizárólag tisztán énekel. : ) Nekem tetszik a Thyrfing verziója is, de én elfogult vagyok, mert kedvelem őket. : )

[i am not sen.D.ing you sublim.I.nal m.E.ssages]
hollow_heart
Gyakorlott

» 2009.03.31. 23:12

------- A kérdéseket lezártuk, a kérdéssort összeállítottuk. Kérem senki ne lepődjön meg, ha nem látja a saját kérdését viszont majd, reméljük azért sikerül megörvendeztetni benneteket érdekes, jó válaszokkal! ------- 

4-én találkozunk Debrecenben! ::rule::

mazsola
Pixeltologató szakmunkás

» 2009.03.31. 22:47

[quote]Lasse

[/quote]

Hmmm... Ez  - Pákót idézve -  "kókemény" volt...

Amúgy meghallgattam, szerintem sem Kakko énekel...

Valamint közelében sincs a Nightwish - féle feldolgozásnak...

JukkaFan
Újonc

» 2009.03.31. 21:55

Sziasztok!

Hát én azzal kezdeném elég rég látogatója vagyok az oldalnak, viszont csak most gondoltam rá először hogy írok  ::aww::

A kérdésem ez lenne: Maestro, lennél kedves elárulni melyik a  kedvenc hangod?  (értem ezt C A D stb. alatt)

Most egy offal kitérnék egy kicsit: Sajnos családi okok miatt nem tudok elmenni Debrecenbe,viszont a jegyem megvan. HA érdekelne valakit 5ezer ft.ért eladó.

UI: Bocsi az offért , szerintem ezt a topicot most sokan olvassák:)

godbye
Újonc

» 2009.03.31. 20:29

[quote]Lasse

Lehet tudni, melyik számot dolgozták fel a DPP-re, amelyiket végülis nem engedtek kiadni?

[/quote]
Michael Nyman, The Piano filmzene, The Heart Asks First Pleasure a szám címe. Tuomas egy részét időnként belekombinálja élőben az Islanderbe: )

sasdil, a turné véget ér szeptemberben, addig már nem valószínű, hogy ismét ellátogatnak hozzánk. Persze kizárva nincs, csak nem kell benne reménykedni: ) 

moesko
Admin

» 2009.03.31. 20:26

[quote]Lasse

Lehet tudni, melyik számot dolgozták fel a DPP-re, amelyiket végülis nem engedtek kiadni?

[/quote]
Michael Nyman, The Piano filmzene, The Heart Asks First Pleasure a szám címe. Tuomas egy részét időnként belekombinálja élőben az Islanderbe: )

sasdil, a turné véget ér szeptemberben, addig már nem valószínű, hogy ismét ellátogatnak hozzánk. Persze kizárva nincs, csak nem kell benne reménykedni: ) 

moesko
Admin

» 2009.03.31. 20:19

::wave:: Sziasztok!

Megkérdeznétek tőle,hogy fognak még ezzel az albummal Pestre (vagy Magyarországra) jönni koncertezni? :D :D::grin:: Ha igen,sok sok szerettel fogjuk őket várni! ::tongue::

sasdil
Újonc

» 2009.03.31. 19:52

Akkor most elárulom, hogy ez a Thyrfing nevű svéd együttes feldolgozása, ami a 2000-ben megjelent Urkraft c. albumukról való. Hallhatóan köze nincs az énekesnek Tony hangjához (ez ugyanis közel áll a borzalmashoz, míg Tony tud énekelni). Ugyanez a szám youtube-ra is fel van töltve, de szerencsére úgy tűnik a felhasználók java részének az első szó után feltűnik, hogy ez átverés. Jelzem, hogy a szám már akkor kinn volt, mielőtt a Nightwish feldolgozta volna, vagy a Sonata egyáltalán kiadta volna legelső albumát, így konkrétan semmi nem stimmel a sztoriddal. Továbbá gratulálok, hogy újabb kamu torrenttel gyarapítottad a világhálót, cukrot néked.

Mi lenne, ha a saját igazad védelme helyett legközelebb utánanéznél pl. a Sonata hivatalos honlapján, hogy van-e ilyen feldolgozásnak bármi nyoma? (Nincs, ellenben a hivatalos fórumon is le vagyon írva, hogy ez egy elteredt tévhit.) Bicskanyitogató volt az okoskodásod ugyanis.

::ontopic::

I have a tree inside of me. It's roots deep in the past, and the branches fumbling towards the future.
Lasse
Gyakorlott

» 2009.03.31. 16:36

nah mindegy, ha valakinek kell a szám, innen letöltheti (ez egy torrent):

link törölve, illegális fájlmegosztás a fórumon nem engedélyezett - Lasse

saját feltöltés.
::horns::
m4skorpio
Újonc

» 2009.03.30. 20:28

Őszintén engem is nagyon érdekel,hogy tud-e valamilyen szavat magyarul és tudja-e,hogy mit jelent.::happy::

A föld kerek ezért vanak rockerek,de mivel a föld ovális jó lesz nekünk a metál is.
Marcsi
Újonc

» 2009.03.30. 19:57

[quote]Lasse
Hahó, a Sonata sosem dolgozta fel az Over The Hills-t!!!444!!négynégyIV Ami youtube-on van, az igazából Thyrfings és amúgy nagyon szar, nem tudom, ki kajálhatta be, hogy az Sonata hivatalos honlapon sincs róla semmi infó. A kérdésnek innentől sok értelme nincs.[/quote]hát már ne haragudj meg, adj e-mail címet, elküldöm a Sonata Arctica-tól az Over the hills and far away-t...
A Shy-jal csak példát mondtam :)
jesszusom megint mekkora port kavartam... -.-
youtube-on nem láttam semmit... Igen, az Out in the... -t is feldolgozták.
Akinek kell az Over the hills and far away a Sonata-tól, az írjon ide:  m4skorpio@citromail.hu
Amúgy mit akartam még.. Tuomas magyarul káromkodni?...XD meghallgatnám (fú de rossz vagyok... xD )
m4skorpio
Újonc

» 2009.03.28. 13:38

Hahó, a Sonata sosem dolgozta fel az Over The Hills-t!!!444!!négynégyIV Ami youtube-on van, az igazából Thyrfings és amúgy nagyon szar, nem tudom, ki kajálhatta be, hogy az Sonata hivatalos honlapon sincs róla semmi infó. A kérdésnek innentől sok értelme nincs.
I have a tree inside of me. It's roots deep in the past, and the branches fumbling towards the future.
Lasse
Gyakorlott

» 2009.03.28. 10:36

[quote]m4skorpio

Áhá! Kitaláltam egy jó kérdést.
A Sonata Arctica feldolgozta az egyik számotokat (nevezetesen az Over the hills and far away-t, ami már eleve egy feldolgozás). Nem gondolkoztatok ilyenen, hogy esetleg ti is feldolgoztok egyet az övéikből? A Tallulah például szépen hangzana Anette hangjával, csak a szöveg lenne fura rá nézve... Vagy.. vagy a Shy, ami passzolna még hozzá. A Gun c. szám pedig Marconak fekszene.

Le lehet rövidíteni a kérdést, de csak így tudtam szépen megfogalmazni :)
Szerintetek valaki ezt már megkérdezte tőle?::aww::

[/quote]Igen amit mondtál is,hogy az Over the Hills eleve feldolgozás,ugyebár ez a szám Gary Moore remekműve és hallgatva a Sonatát nekem jobban tetszik mint a Nw féle verzinyilván elsősorban az ének miatt.Egyébként aki még esetleg nem hallotta annak ajánlom meghallgatni az eredetit,tehát a Gary Moore-ost.Nekem személyszerint ez tetszik a legjobban feldolgozás ide vagy oda...:)
adavys
Újonc

» 2009.03.27. 23:15

[quote]m4skorpio

Vagy.. vagy a Shy, ami passzolna még hozzá.

[/quote]

Meg ne sértődj, de ez szentségsértés lenne, legalábbis számomra.

Engem az érdekelne, tud-e akárcsak egy szót is magyarul? (És persze, ha tud, akkor mit.)
De az is tökéletesen megfelel, ha ti kapásból megválaszoljátok. :) (Mondjuk jó lehet Tuomas szájából magyar szót hallani.)

"mert kint nem tetszik semmi sem, s mert győzni nem lehet a tömegen..."
Shamandalie
Újonc

» 2009.03.27. 17:07

[quote]m4skorpio

A Sonata Arctica feldolgozta az egyik számotokat (nevezetesen az Over the hills and far away-t, ami már eleve egy feldolgozás).

[/quote]Tényleg? Mikor? Én úgy tudom, hogy az Out In The Fields-et dolgozták fel Sonatáék, nem az Over The Hills-t.
Lasse
Gyakorlott

» 2009.03.27. 16:52

A Sonata Arctica feldolgozta az egyik számotokat (nevezetesen az Over the hills and far away-t, ami már eleve egy feldolgozás). Nem gondolkoztatok ilyenen, hogy esetleg ti is feldolgoztok egyet az övéikből? A Tallulah például szépen hangzana Anette hangjával, csak a szöveg lenne fura rá nézve... Vagy.. vagy a Shy, ami passzolna még hozzá. A Gun c. szám pedig Marconak fekszene.

Le lehet rövidíteni a kérdést, de csak így tudtam szépen megfogalmazni :)
Szerintetek valaki ezt már megkérdezte tőle?::aww::

m4skorpio
Újonc

» 2009.03.27. 15:47

-
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Valkoinen Noita 2012.12.08. 13:32-kor.
Valkoinen Noita
Újonc

» 2009.03.26. 18:38

Szia/sztok!

Én is szeretnék kérdezni:

Először is örülök,hogy megint jöttök Magyarországra,de hogy esett a választás Debrecenre?

Előre is köszönöm,ha válaszolsz!=)

u.i.:Találkozunk áprilisban xD

ajvi18
Újonc

» 2009.03.26. 16:03

[quote]materichard
Jó,ok!CSak gondoltam beteszem!
[/quote]Nem ez nem beszólás volt,köszönettel fogadtam:)
adavys
Újonc

» 2009.03.26. 12:51

Jó,ok!CSak gondoltam beteszem!
SDG!
materichard
Újonc

» 2009.03.26. 11:02

[quote]materichard
"Kérlek, mondd el minden albumról a véleményed tömören.
Az első album egy nagyon jó erőfeszítés egy jó debütáláshoz. Tudod, olyan ártatlan az egész, olyan gyermeki, amit nagyon szeretek, az elkészítése igen szegényes, nem tudom meghallgatni a dalokat, amiben próbálok énekelni… De ez egy jó erőfeszítés. Az „Oceanborn” az áttörő album, ez az ahol megtaláltuk a stílust, amit csinálni szeretnénk, még mindig egy nagyon jó korong. A „Wishmaster” semmi újat nem hozott az „Oceanborn”-hoz képest, csak új dalok, jobb minőségben. A „Century Child”-on nagyot léptünk, ez volt az, ahol elhagytuk a hagyományos power metal elemeket, sokkal inkább film zenésre csináltuk meg, akkoriban igencsak mélyponton voltam, ez a legreménytelenebb és sötétebb album amit eddig csináltunk, különösen a szövegeiben… Nem látod az alagút végén a fényt, ha meghallgatod… És a „Once”, egy tanulási folyamat eredménye, és azé is, hogy a csapat immár 8 éve együtt van, magában foglalja mind az előző négy albumot, amiket csináltunk, és minden kétséget kizáróan a legjobb erőfeszítés eddig."[/quote]Köszönöm ezt még nem láttam.De tisztelettel megjegyezve:Ez nem válasz a kérdésemre:)
adavys
Újonc

» 2009.03.26. 10:31

[quote]flame
...Úgy tűnik van neki elég...[/quote]Olyan sosincs:D
speak ov me not as one
speak ov me not as none
speak ov me not at all
for I am continual
2omath
Újonc

» 2009.03.26. 09:59

[quote]adavys

Hello mindenkinek!

Most reggeltem,direkt emiatt a kérdés miatt,ami tegnap jutott eszembe::happy::

(E/2,mintha Tuomasnak tenném fel a kérdést)

A dalszövegeket és a többségében a zenét is te írod,rád épül a Nightwish.Szerinted az eddigi munkásságod során melyik volt a legrosszabb album és melyik a legjobb?

Ugyanezt akár számokkal is lehet kérdezni.Tudom a kérdés egy kicsit gonosz,de szerintem nem az a dolgunk hogy kinyaljuk a hátsóját mindenféle rajongói "szeri-szeri" kérdésekkel és ezzel most senkit nem akartam megbántani.

Szóval szerintem ez egy érdekes kérdés és talán még nem is volt feltéve neki.Ha igen akkor elnézést.

[/quote]"Kérlek, mondd el minden albumról a véleményed tömören.
Az első album egy nagyon jó erőfeszítés egy jó debütáláshoz. Tudod, olyan ártatlan az egész, olyan gyermeki, amit nagyon szeretek, az elkészítése igen szegényes, nem tudom meghallgatni a dalokat, amiben próbálok énekelni… De ez egy jó erőfeszítés. Az „Oceanborn” az áttörő album, ez az ahol megtaláltuk a stílust, amit csinálni szeretnénk, még mindig egy nagyon jó korong. A „Wishmaster” semmi újat nem hozott az „Oceanborn”-hoz képest, csak új dalok, jobb minőségben. A „Century Child”-on nagyot léptünk, ez volt az, ahol elhagytuk a hagyományos power metal elemeket, sokkal inkább film zenésre csináltuk meg, akkoriban igencsak mélyponton voltam, ez a legreménytelenebb és sötétebb album amit eddig csináltunk, különösen a szövegeiben… Nem látod az alagút végén a fényt, ha meghallgatod… És a „Once”, egy tanulási folyamat eredménye, és azé is, hogy a csapat immár 8 éve együtt van, magában foglalja mind az előző négy albumot, amiket csináltunk, és minden kétséget kizáróan a legjobb erőfeszítés eddig."
SDG!
materichard
Újonc

» 2009.03.26. 08:31

Hello mindenkinek!

Most reggeltem,direkt emiatt a kérdés miatt,ami tegnap jutott eszembe::happy::

(E/2,mintha Tuomasnak tenném fel a kérdést)

A dalszövegeket és a többségében a zenét is te írod,rád épül a Nightwish.Szerinted az eddigi munkásságod során melyik volt a legrosszabb album és melyik a legjobb?

Ugyanezt akár számokkal is lehet kérdezni.Tudom a kérdés egy kicsit gonosz,de szerintem nem az a dolgunk hogy kinyaljuk a hátsóját mindenféle rajongói "szeri-szeri" kérdésekkel és ezzel most senkit nem akartam megbántani.

Szóval szerintem ez egy érdekes kérdés és talán még nem is volt feltéve neki.Ha igen akkor elnézést.

adavys
Újonc

» 2009.03.25. 19:40

[quote]mazsola
Az én kérdésem az, hogy miért kell ennyire pártfogolni az Indicát?[/quote]Felőlem belekerülhet az interjúba (nem mintha nem azt kérdeznél tőle, amit akarsz: DD), de én borítékolom a választ..: ) Az lesz, hogy hát a földijei, meg nagyon kedveli ezt a dallamos zenét, és nagyon szimpatikus lányok, stb..: DD Valójában meg van elég sok verzió, attól kezdve, hogy gyengéd érzelmek fűzik valamely taghoz a pénzéhségen keresztül az egyszerű munkamániáig..: D (Amelyek közül szerintem egyik verziót sem tenné közkinccsé: D)  Amúgy meg ők is King Foo-ügyfelek, szóval valahonnan innen is eredhet a dolog.
moesko
Admin

ElőzőKövetkező