2009/04/04 Interjú a Főnix Csarnokban!

Színpadon és stúdión kívül történtek

» 2009.03.15. 13:22

Nekem azt mondja meg valaki, ha már tudja (ha nem megkérdezhetnétek:)), hogy honnan szedte ezeket a kalapokat és miért? Csak koncerten meg a promo képeken van rajta, vagy az utcán is hordja-e?
trezor
Újonc

» 2009.03.15. 12:27

Hello, pár kérdésem lenne nekem is:

- Hány órakor (vagy milyen napszakban) lesz az interjú Tuomassal a Főnix Csarnokban?

-Kik lehetnek jelen az interjú alatt a helyiségben? Rajongók bemehetnek meghallgatni?

-Lesz -e autogrammosztás Debrecenben?

S egyáltalán: azok, akik szeretnék Tuomast és a többieket a színpadon kívül is -élőben- látni, autogrammot kérni tőlük, kapnak -e vajon lehetőséget a magyar szervezőktől (és a Nightwishtől) vagy úgy kell majd vadászni a lehetőséget a rajongóknak?

-Melyik szállodáé a dicsőség, hogy náluk száll meg a NW? Mikor érkeznek Magyarországra?

Köszi előre is.

Horus
Újonc

» 2009.03.15. 12:12

Szívesebben lennék ott az interjú készítésekor, mint kérdeznék:D Most csak agyament kérdések jutnak eszembe [mint pl. miért szopogatja az ujjait játék közben...:D], de még gondolkozok^^ Vigyetek magatokkal*,*
shaiya
Újonc

» 2009.03.15. 11:49

[quote]Angyalka

Honnan jönnek ezek a bibliai szereplők illetve a bibliai elemek? Hiszel Istenben?

[/quote]http://www.nightwish.hu/interjuk/tuomas050526/

"Az Istenben való hit gyakran megjelenik a szövegeidben. Milyen szerepet játszik az életedben és a többi csapattagéban? Ha fontos szerepe van, hogy egyeztethető össze egy metal zenész életmódjával?
Ismét, csak a magam nevében nyilatkozhatok, mert nem ismerem a többiek hozzáállását, de én magamat inkább „szellemi” embernek nevezném, nem vallásosnak. Lutheránus keresztény vagyok, de nem követem a lutheránus egyház összes dogmáját, azonban van egy pár jó tanítás a kereszténységben - például amit a legjobbnak tartok az az hogy úgy viselkedj az emberekkel, hogy elvárod hogy veled viselkedjenek. Szóval sok jó dolog van ebben, de az, ahogy az emberek interpretálják a vallást, mint olyat, az homlokegyenest más, mint ami az alapja az egésznek. Szóval nem a vallásokat kéne okolni, hanem az embereket, akik olvassák a dogmákat. Hiszek valamiben, de nem tudom igazán, mi az. Talán a keresztény Isten, vagy Gaia, Gaia anya, de igazán hiszem, hogy van valami, amiről nem tudunk, és én még mindig keresem."
mazsola
Pixeltologató szakmunkás

» 2009.03.15. 11:30

Közben eszembe jutott pár kérdés, amikre nagyon kíváncsi vagyok:

A Dark Passion Play-en jónéhány dalban szerepel a "mennyek mezeje" kifejezés, mint például a The poet and the pendulum-ban, vagy a Meadows of Heaven-ben aminek maga a címe is ez. Illetve sokszor találkozhatunk a "menny", "Mennyország" kifejezéssel, és megjelenik több Bibliai alak is:Isten, Jézus, Júdás, Jákob.

Honnan jönnek ezek a bibliai szereplők illetve a bibliai elemek? Hiszel Istenben?

A dalok tartalmi kapcsolatban állnak egymással?

Van valami szerepe annak, hogy az Amaranth-ban a "...eső a szívedben A hófehér bánat könnye..." ellentéte az utána következő dalnak, a Cadence Of Her Last Breath-nek, amiben már a "A sötét eső még mindig hullik a szeméből" van?

Angyalka
Újonc

» 2009.03.15. 10:41

[quote]moesko

1, 2, 3, 4, 6. Csak a sorszámát? És a válaszra nem is vagy kíváncsi?

Azért azt tisztáznám, hogy nem azért van itt ez a topic, mert nekünk semmi nem jut eszünkbe, és mert a cél az, hogy minél több kérdés legyen. Az kérdezzen, aki tényleg kíváncsi a válaszra.

[/quote]Igen-igen, és köszi, hogy válaszoltál :)
Angyalka
Újonc

» 2009.03.15. 00:40

1. Honnan jött az együttes neve, és ki találta ki? - Az első demoszám címe volt, és úgy döntöttek, hogy az együttesnek is megfelelő név lesz. A szó szerepel a szám szövegében is, szóval egyértelműen Tuomas ötlete volt.

2. Azóta, amióta Tarja már nem tag, beszéltél vele? - Nem. Kölcsönösen küldtek egymásnak karácsonyi üdvözlőlapokat meg egy-egy példányt az azóta megjelent albumokból, de konkrétan nem beszéltek.

3. Mikorra várható az új lemez? - 2010 elején kezdenek próbálni, ebből lemez leghamarabb (ez nagyon optimista feltételezés) 2010 végén lesz, de valószínűbb, hogy 2011 első felében.

4. Hol és hogyan töltötted a "vakációd"? Kipihented magad? - (ez amúgy nem rossz kérdés csak mostanában kb minden interjúban kérdezték.. igen tudom kellene még fordítanom néhány újabbat: D) Volt Disneylandben, dolgozott valami szupertitkos projekten (vagy projekteken) amiről még nem beszélhet, producerkedett az új angol nyelvű Indica albumon, meg előfordult olyan helyeken mint pl egy Tarotkoncert. Az utolsó 1-2 hétben meg persze NWpróbák: ) A pihenésre fordított időről pontos adatok nincsenek, de azt hiszem, nagyjából sejthető..: )

6. Hogy érzed, már teljesen összekovácsolódtatok Anette-tel? - Ez a kérdés max. 1-1,5 éve lett volna szerintem aktuális, persze hogy ennyi idő alatt összeszoktak. Ellentétek azért nyilván vannak, de csak annyi, mint bárhol. Már mielőtt megszületett a döntés, hogy Anette a banda tagja lesz, elvitték kirándulni/partyzni/stb, hogy kiderüljön, megvan-e a közös hang: )

Arra a kérdésre pedig, hogy mi lenne, ha nem a Nightwish tagja lenne, sokszor válaszolt már. Egyetemen mélytengeri biológusnak kezdett el tanulni (csak hát közbejött valami: > ), és gyakran süt el olyan poénokat, mint pl 'igen, az volt életem célja, hogy egész nap párzó bálnákat tanulmányozzak' : D

moesko
Admin

» 2009.03.14. 22:00

[quote]moesko

[/quote]Én kiváncsi vagyok. :)
mazsola
Pixeltologató szakmunkás

» 2009.03.14. 20:44

[quote]Angyalka
Nem :D nyugodtan csak :) nekem léci csak a kérdéseim sorszámát mond, amikre már van válasz és akkor kiagyalok újakat xD
[/quote]

Azért azt tisztáznám, hogy nem azért van itt ez a topic, mert nekünk semmi nem jut eszünkbe, és mert a cél az, hogy minél több kérdés legyen. Az kérdezzen, aki tényleg kíváncsi a válaszra.

moesko
Admin

» 2009.03.14. 19:27

[quote]moesko
Utálnátok, ha a kérdések jelentős részét megválaszolnám én..?: D Sok olyan előkerült, amire már van válaszunk. [/quote]Nem :D nyugodtan csak :) nekem léci csak a kérdéseim sorszámát mond, amikre már van válasz és akkor kiagyalok újakat xD
Angyalka
Újonc

» 2009.03.14. 19:14

Utálnátok, ha a kérdések jelentős részét megválaszolnám én..?: D Sok olyan előkerült, amire már van válaszunk.
moesko
Admin

» 2009.03.14. 19:05

Az én kérdésem:Hogy tud ilyen jó számokat írni?
A föld kerek ezért vanak rockerek,de mivel a föld ovális jó lesz nekünk a metál is.
Marcsi
Újonc

» 2009.03.14. 15:55

Én ezt kérdezném: Mivel foglalkoznál,ha nem lennél a Nightwish tagja?
SUOMI
Újonc

» 2009.03.14. 15:26

A kérdés: Tud- e olyan emberről, aki szellemileg és lélekben brutálmód hasonlít rá, vagy ha nem, hisz- e abban, hogy valahol van egy ilyen ember?

Később talán még lesznek kérdéseim. Tök jó, hogy van ilyen lehetőség::happy::

Patrisha
Újonc

» 2009.03.14. 14:12

Akkor én élek a lehetőséggel, és összeállítottam a kérdéseim ::happy::

Talán hülyeségek, de én ezeket kérdezném meg...Ja és ha ezekre "már van válasz", valahol már írták, akkor léci szóljatok.

1. Honnan jött az együttes neve, és ki találta ki?

2. Azóta, amióta Tarja már nem tag, beszéltél vele?

3. Mikorra várható az új lemez?

4. Hol és hogyan töltötted a "vakációd"? Kipihented magad?

5. Mit gondolsz a magyar közönségről és a magyar rajongókról?

6. Hogy érzed, már teljesen összekovácsolódtatok Anette-tel?

Hát ennyi lenne, majd még írok, ha valami eszembe jut xD ::happy::

Angyalka
Újonc

» 2009.03.14. 00:32

[quote]hollow_heart

Na jó, de pontosan kik? :P Te, Nec és Zolcsi?

[/quote]Moesko is a Nightwish.hu csapat tagja lett, az utóbbi fél-egy évben nagyon sok fordítást, anyagot köszönhetünk neki, és örömmel vállalta, időt nem kímélve.
mazsola
Pixeltologató szakmunkás

» 2009.03.14. 00:27

[quote]hollow_heart

Hát, nekem csak egy magánjellegű kérdésem lenne, amit biztos nem fogtok feltenni, de nagyon érdekelne, hogy asszony/gyerek/világraszóló esküvő mikor lesz már? :D Mert én már nagyon szeretném ha lenne, az ő érdekében. : )

[/quote]Bennem élénken él a 2005-ös interjú hangfelvétele, és a válasz, amit egy hasonló kérdésre adott, szerintem jobb megkímélni őt az ilyen kérdésektől..: ) Amúgy meg jól ismered a finn sajtót, gondolod, ha lenne minek titokban maradni, akkor sokáig titokban maradna?: )))
moesko
Admin

» 2009.03.14. 00:20

[quote]mazsola

A Nightwish.hu csapata megy.

A kérdéseid figyelembe vesszük, köszi. :) 

[/quote]

Na jó, de pontosan kik? :P Te, Nec és Zolcsi?

Szívesen. : ) De mondom, igyekszem azért némileg intelligensebbeket is kigondolni. : ) Jó éjt! : )

[i am not sen.D.ing you sublim.I.nal m.E.ssages]
hollow_heart
Gyakorlott

» 2009.03.14. 00:12

[quote]hollow_heart

És kik mennek interjúztatni, ha szabad megérdeklődni? : )

[/quote]

A Nightwish.hu csapata megy.

A kérdéseid figyelembe vesszük, köszi. :) 

mazsola
Pixeltologató szakmunkás

» 2009.03.14. 00:10

Nocsak, nocsak. :D

És kik mennek interjúztatni, ha szabad megérdeklődni? : )

Hát, nekem csak egy magánjellegű kérdésem lenne, amit biztos nem fogtok feltenni, de nagyon érdekelne, hogy asszony/gyerek/világraszóló esküvő mikor lesz már? :D Mert én már nagyon szeretném ha lenne, az ő érdekében. : )

Illetve: Hogyan viszonyul a nyálcsorgató, tizenegynéhányéves fanatikusaihoz? 

Most már fáradt vagyok, de holnapra hátha eszembe jutnak jobb kérdések is. : )

[i am not sen.D.ing you sublim.I.nal m.E.ssages]
hollow_heart
Gyakorlott

» 2009.03.13. 23:11

Április 4-én lehetőségünk adódik egy interjú készítésére Tuomas Holopainennel. Kérünk, írd le ebbe a topikba a kérdéseidet, amikre szeretnéd megtudni a választ. Kiválogatjuk a legjobbakat, és lehetőség szerint feltesszük.
mazsola
Pixeltologató szakmunkás

Előző