2009/04/04 Interjú a Főnix Csarnokban!

Színpadon és stúdión kívül történtek

» 2009.03.16. 20:36

[quote]Fereste

hát megnézném az arcát, mikor ezt a kérdést felteszitek neki ::rotfl::

[/quote]Ezt a kérdés konkrétan láttam már valami finn zenésszel lefolyt interjúban, semmi extra nem volt, mondta, hogy tanultak róla az iskolában, ennyi. :D
I have a tree inside of me. It's roots deep in the past, and the branches fumbling towards the future.
Lasse
Gyakorlott

» 2009.03.16. 20:27

Nah új kérdés ötlött fel bennem:

Van példaképe? Ha igen, ki az?

remélem ezt még nem kérdezték tőle xD

(nah akkor eddigi kérdéseim, amiket még nem tettek fel neki, csak gondoltam összeírom :) :

A dalok tartalmi kapcsolatban állnak egymással?

Van valami szerepe annak, hogy az Amaranth-ban a "Rain in your heart - the tears of snow-white sorrow" ellentéte az utána következő dalnak, a Cadence Of Her Last Breath-nek, amiben már a "The dark rain from her eyes still falls" van?

Mit gondolsz a magyar közönségről és a magyar rajongókról?)

Angyalka
Újonc

» 2009.03.16. 17:46

[quote]noname1994
-Tuomas, mit hallottál a Finn-Magyar nyelvrokonságról? [/quote]

hát megnézném az arcát, mikor ezt a kérdést felteszitek neki ::rotfl::

Egyébként én azt kérdezném, hogy nem érzi-e úgy, hogy elszalaszt valamit az életéből? Nem fél-e attól, hogy valami "kimarad"? Hogy a sok turné és zenélés közben elmegy valami mellett, ami fontos volna? Elég szerencsétlenül fogalmaztam meg, de azt hiszem, érthető, mire akarok kilyukadni.

Ja, és ha már válaszolt erre valamilyen interjúban, akkor bocsi, nem kutatom bőszen az internetet a cikkei után, és nem is vagyok virtuális Tuomas-élettárs :D

Fereste
Haladó

» 2009.03.16. 15:52

Engem az érdekelne, hogy ki az az Eva?? Hiszen az énekesnőket Anette-nek és Tarjának hívják, hát akkor kiről szól??

:D csak viccelek.

Engem valójában az érdekel, hogy körülbelül mennyi idő leszervezni a lemezfelvételhez a nagyzenekart, és mennyire könnyű együtt dolgozni velük?

We're a second in time
We're the last in the line
Of the prey that walks the earth
Good and evil combined
Betuka
Vén róka

» 2009.03.16. 15:08

Sziasztok...Nekem csak 1 kérdésem lenne és ez is eléggé furcsa úgyhogy teljességgel megértem ha nem kérdezitek meg Tuo-tól...:
-Tuomas, mit hallottál a Finn-Magyar nyelvrokonságról? 
noname1994
Újonc

» 2009.03.16. 01:15

Bár nekem egyetlen épkézláb kérdés sem jutott eszembe, de szerintem nem kéne erőltetni, az ennyire személyes kérdéseket (többet is olvastam lentebb), mert úgysem fog rá, konkrétan válaszolni. Úgyhogy szerintem időhúzás lenne ezeket megkérdezni, meg szvsz kicsi pofátlanság is. (Elnézést ha a főnök nénik, bácsik nem értenek egyet) 
flame
Újonc

» 2009.03.15. 22:47

-Ha módodban állna valamit megváltoztatni a Nightwish pályafutása során, mi lenne az?

SDG!
materichard
Újonc

» 2009.03.15. 20:36

[quote]Valkoinen Noita

"Did the split up with Tarja influenced any of your lyrics? 

Yeah, in one song. Bye Bye Beautiful. It's kind of like a farewell song to her. And it's not a song about hatred at all. It is not as aggressive as it might sound when Marco is singing it. It's kind of like a bittersweet and sad farewell song about why did this had to happen, this incident where nobody in the end is innocent."

( http://www.zolireds.net/media/interviews/holopainen07/ )

[/quote]Kiitos Valkoinen Noita!
JukkaFan
Újonc

» 2009.03.15. 20:35

Mivel előkerült nem egy embertől a kérdés, hogy hogyan lehet backstagebe jutni, én is írnék pár sort a témában. A 2005-ös koncert idején volt lehetőség több ember számára is, hogy bemenjenek, ebbe a körbe persze én nem kerültem be (jelzem, nem is tettem érte semmit). Igazából borzasztóan mérges voltam, hogy a legapróbb esély sem adatott meg, utáltam is ezért egy-két embert8))) (Mazsi tudna mesélni: D) Aztán idővel rá kellett jönnöm, hogy a nyávogás biztos nem visz előrébb, és ideje cselekedni. Azóta sok időt szánok a hírszerkesztésre (ez nem panaszkodás, hiszen szívesen), és ennek ellenére is, 3 napja még úgy nézett ki, hogy szinte semmi esély bejutni. Mindenki gondoljon bele, mennyi energiát fordítana ilyesmire a kedvenc bandájáért (hiszen én csak suli, de a többiek munka mellett foglalkoznak az oldallal). És mondom ezt úgy, hogy ugyan most szerencsés vagyok, de a korábbi koncertek alkalmával ugyanilyen esélytelen helyzetben voltam. 

Az igazság sajnos az, hogy egy zenekar feladata az, hogy zenéljen, és egyáltalán nincs előírva nekik, hogy találkozniuk kell minden rajongóval. Mégis mi, a Nightwish rajongói, vagyunk olyan szerencsések, hogy ezek a srácok rengeteg időt fordítanak ilyesmire. Koncert után, fáradtan, részegen, akár betegen, én azt mondom, hogy olyan 10-ből 9 alkalommal kijönnek a várakozó fanokhoz, és akkor lehet autogramot kapni meg fotózni meg stb. A tavalyi koncert után én is azok között voltam, akik órákig fagyoskodtak, hogy akár egy pillantást is vessenek még a kedvenceikre, és igen, megérte, mert kijöttek. Azóta is életem legszebb pillanatai közé sorolom azt, amikor Tuomas egy hatalmas mosollyal viszonozta az ajándékomat8) 

Úgyhogy javaslom, hogy próbáljátok értékelni azt, hogy elkészülhet ez az interjú, ha érkeznek jó kérdések, azok bele is fognak kerülni. Akinek pedig tényleg fontos a találkozás, az szánja rá azt a pár óra ácsorgást koncert után, mert ha lesz rá fizikailag lehetőségük, a banda tagjai meg fognak tisztelni titeket is a jelenlétükkel. 

moesko
Admin

» 2009.03.15. 20:25

"Did the split up with Tarja influenced any of your lyrics? 

Yeah, in one song. Bye Bye Beautiful. It's kind of like a farewell song to her. And it's not a song about hatred at all. It is not as aggressive as it might sound when Marco is singing it. It's kind of like a bittersweet and sad farewell song about why did this had to happen, this incident where nobody in the end is innocent."

( http://www.zolireds.net/media/interviews/holopainen07/ )

Valkoinen Noita
Újonc

» 2009.03.15. 20:20

[quote]Valkoinen Noita

@nightwish girl: A kérdésed elég nyilvánvaló. Biztosan nem válaszolná azt, hogy Tarjaval,amíg Anette benne van a csapatban max azt hogy mindkettővel...

@JukkaFan: Tuomas nyíltan megmondta hogy, a Bye Bye Beautiful Tarjaról szól, szóval biztosan kapcsolatban áll vele. 

1. Az én kérdésem az lenne, hogy az a kép ami az End of Innocence DVDn a szobájában van, amelyik őt ábrázolja Tarjaval, a "Tuomas and Tarja are Oceansouls" felirattal, hogy az meg van-e még neki. És hogy mit is jelentett számára az a felirat, vagy akár maga a kép.

És még azt szeretném kérdezni (tőletek), hogy meddig lehet kérdésket írni nektek?

[/quote]

Kedves Fehér Varázsló!

Köszönöm gyors válaszodat, viszont(nem mintha kétségbevonnám szavad,de) meg tudnád mondani, hol találom TUOMAS e kijelentését? (mármint, hogy a Bye-Bye Beautiful Tarjának-ról íródott)

Mert lehet, hogy neked evidens, de Én még nem hallottam, olvastam erről...

JukkaFan
Újonc

» 2009.03.15. 20:15

-
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Valkoinen Noita 2012.12.08. 13:31-kor.
Valkoinen Noita
Újonc

» 2009.03.15. 19:34

1. A DPP albummal kapcsolatban lenne egy érdekes kérdésem, hogy talán nem csak a TPaTP, hanem az egész album egy fordított jellegű-e.

Ugye TPaTP elején van a suttogásban a the end , a végén a the beggining, és a suttogás is visszafelé van pörgetve.

Ez az album első száma, melyben Songwriter's dead, Tuomas was found naked and dead és hasonlóak vannak. Az album végén pedig, a legutolsó szám, a Meadows of Heaven ami ugye egyértelműen Tuomas gyerekkoráról szól. Tehát csak én fedeztem fel ezt, vagy szándékosan van ez a fordítottság? 

2. Kinek az ötlete volt ez az új színpadi dolog, a hajóorom, a vasmacska? 

3. Volt-e már olyan, hogy bármi miatt is visszautasítottak egy-egy fellépést?

4. Fesztiválokon zavaró tud-e lenni, a rájuk igazából nem is kíváncsi emberek unott arca?

Szerintem még fogok írni :$

shaiya
Újonc

» 2009.03.15. 19:28

Én azt kérdezném tőle,hogy mit csinál a szabadinejében mikor tényleg nem foglalkozik a zenével.
Angel heart
Újonc

» 2009.03.15. 19:25

Én még arra lennék kivi h az album DPP tényleg Tarjanak irodot.Mert ugyhangzik az egész album.

Meg az albumon ez vissza hallatszik a számokon is. 

nightwish girl
Újonc

» 2009.03.15. 19:21

Valkoinen noita: köszi hogy válaszoltál a kérdésre. De azért én kiváncsi lennék, Tuomas mit mond. Igaz, hogy Anette frontasszonyka most.

Én még arra lennék kiváncsi hogy a DPP tényleg Tarjának iródott? Mert úgy hangzik az egész album. Meg az albumon ez visszahallatszik a számokon is.

Kérlek írj helyesen (szavak teljes kiírása, központozás, szavak elválasztása szóközzel, mondatszerkesztés). Ez nem egy chat, ez egy fórum. Most még kijavítottam, és egy hozzászólásba szerkesztettem a mondandód, de legközelebb figyelj erre kérlek. Köszi, mazsi

nightwish girl
Újonc

» 2009.03.15. 19:20

[quote]halloween

Szervusz Thoumas csak pár kérdésem volna:

-Kivel jobb Anettevel vagy Tarjával

-Valójában kiről szól a Bye bye beautiful

-Szegedre nem jöttök koncertezni???

[/quote]

1) Tuomas és nem Thuomas

2) Mint korábban valaki megválaszolta, amíg Anette benne van a csapatban, nem fog Tarjáról áradozni

3) Tarjának szól - ezt Tuomas mondta is

4) Ez nem tőlük függ, hanem a menedzsmenttől és a szervezőirodáktól, illetve most egy darabig biztosan nem, lévén másfél éven belül másodszorra jönnek ide.

mazsola
Pixeltologató szakmunkás

» 2009.03.15. 19:18

Szervusz Thoumas csak pár kérdésem volna:

-Kivel jobb Anettevel vagy Tarjával

-Valójában kiről szól a Bye bye beautiful

-Szegedre nem jöttök koncertezni???

Hatvani Jenő Márton
halloween
Újonc

» 2009.03.15. 19:12

Lasse: köszönöm hogy megválaszoltad Horus kérdését. Pontosan erről van szó.

shaiya, Aurinko: a mindenkori menedzsment dönti el minden zenekarnál, hogy mennyi jegyet tudnak félretenni erre a célra. Elég sok sajtóorgánum megkeresi a menedzsmentet, és ők számon tartják, hogy az egyes országokban hányan, miért és hogyan keresték meg őket. Nyilván az egyes emberek, akik megkeresik a zenekar kontaktját, "leinformálhatónak" kell lennie, tehát ha kiderül, hogy nem annak a sajtóorgánumnak vagy egyéb szervezetnek a nevében írsz, csak be akarod magad ügyeskedni, nem fogsz semmire sem jutni, sőt. Akadnak olyan esetek, amikor egy-egy rajongó is bejut csak úgy, de ez igen ritka, és nagy adag szerencse kell hozzá. Továbbá az sem árt, ha már ismerik az arcod-neved, korábbi levelezésben benne vagy, korábbi koncerteken már láthatták hogy megbízható vagy, stb. Ahogy Lasse is írta, meet&greet keretében lenne mód kisebb rajongócsoportot bevinni, de erre idén sem volt lehetőség.

Valkoinen Noita: április 1-ig várjuk a kérdéseket.
mazsola
Pixeltologató szakmunkás

» 2009.03.15. 18:55

@nightwish girl: A kérdésed elég nyilvánvaló. Biztosan nem válaszolná azt, hogy Tarjaval,amíg Anette benne van a csapatban max azt hogy mindkettővel...

@JukkaFan: Tuomas nyíltan megmondta hogy, a Bye Bye Beautiful Tarjaról szól, szóval biztosan kapcsolatban áll vele. 

És még azt szeretném kérdezni (tőletek), hogy meddig lehet kérdésket írni nektek?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Valkoinen Noita 2012.12.08. 13:30-kor.
Valkoinen Noita
Újonc

» 2009.03.15. 18:32

Én ezt szeretném meg kérdezni tole ha lehetséges hogy kivel volt jobb dolgozni Tarjaval v Anettel.

Szerintem jo kérdés ez is. 

nightwish girl
Újonc

» 2009.03.15. 17:47

Sziasztok!

Sorry, ha ezt is már kérdezték, de Én arra volnék kíváncsi, hogy mikor a Bye -Bye Beautiful - t írta, mennyire volt benne a Tarja "ügy", mert a szöveg - pláne Marco refrénje - véleményem szerint olyan, mintha Neki szólna...

(és a refrén vége mintha arra utalna, hogy egyszer majd visszavárják ...You chose the long road, but we'll be waiting...)

JukkaFan
Újonc

» 2009.03.15. 16:40

VIP jegyhez hogy lehet jutni? Megfelelő összeköttétések útján? :S

shaiya
Újonc

» 2009.03.15. 15:11

[quote]Horus

Hello, pár kérdésem lenne nekem is:

- Hány órakor (vagy milyen napszakban) lesz az interjú Tuomassal a Főnix Csarnokban?

-Kik lehetnek jelen az interjú alatt a helyiségben? Rajongók bemehetnek meghallgatni?

-Lesz -e autogrammosztás Debrecenben?

S egyáltalán: azok, akik szeretnék Tuomast és a többieket a színpadon kívül is -élőben- látni, autogrammot kérni tőlük, kapnak -e vajon lehetőséget a magyar szervezőktől (és a Nightwishtől) vagy úgy kell majd vadászni a lehetőséget a rajongóknak?

-Melyik szállodáé a dicsőség, hogy náluk száll meg a NW? Mikor érkeznek Magyarországra?

Köszi előre is.

[/quote]

Kicsit naivak ezek a kérdések. Meet and greet tudtommal nem lesz (meghirdetve nincs), úgyhogy ha nem tudsz róla, hogy neked lesz backstage passod, akkor pont ugyanolyan rajongó vagy, mint a többi x ezer, aki ott lesz. Vonatkozik ugyanez az interjúra, senki idegent nem fognak bevinni a két szép szeméért, vagy azért, mert itt regelt, nem fognak Ewoéknak kuncsorogni e miatt. Van x db pass, ennyi jutott.

Az meg, hogy melyik hotelben szállnak meg, az egyszerűen magánügy, nem szeretik, ha kitudódik, és az éjszaka közepén rajongók kopogtatnak be az ajtajukon vagy az ablakukon. Autogram osztás mindenhol van (már ha hajlandó vagy koncert után akár órákat is várni), kivétel, ha betegek vagy ilyesmi, az viszont nem előre számítható.

I have a tree inside of me. It's roots deep in the past, and the branches fumbling towards the future.
Lasse
Gyakorlott

ElőzőKövetkező