2009/04/04 Interjú a Főnix Csarnokban!

Színpadon és stúdión kívül történtek

» 2009.03.17. 22:28

Nagy Reka!
Ha visszaolvasol egy kicsit ebben a topicban, akkor mindjárt választ is kaphatsz az utóbbi két kérdésedre!

SDG!
materichard
Újonc

» 2009.03.17. 21:26

[quote]moesko
Minden kérdést el fogunk olvasni a válogatás előtt, nyugi: ) Az, hogy nem kritizálta senki, valahol már egy jó pont. Amúgy ilyen lelkitársfélékről beszélt már, csak talán nem ilyen direkt feltett kérdésre válaszként. De egyes jóbarátairól, zenésztársairól nyilatkozott már úgy, hogy nagyon hasonlóak. Szóval nem rossz a kérdés, de igazán nem lehet megmondani itt közel 3 héttel az interjú előtt, hogy be fog-e kerülni, légy türelmes picit: ) Ki tudja, addig még lehet, hogy elárasztanak minket a jobbnál jobb és hihetetlenül eredeti kérdések. : > [/quote]Köszönöm az értékelést. Ahogy így elgondolkoztam talán soha nem fogok erre kielégítő választ kapni, persze nem adom fel. Szívesen elbeszélgetnék vele....::aww::
Patrisha
Újonc

» 2009.03.17. 21:23

[quote]nagy reka

Nagy Reka

Szia Toumas!azt szeretnem megkerdezni h az uj album az mikorra varhato??kivanok neked minden jot es sikert az eletben!!!egy utolso kerdes, hogyha szertnenk kuldeni egy ajandekot milyen cimre lehetne kuldeni neked vagy nektek?

[/quote]Szerintem ha lehetne ajándékot küldeni, akkor egy saját postaszolgálatot kéne kifejleszteni csak neki...::smile:: Szegénykét el is tudom képzelni egy raklap plüss mikiegér meg egy kazalnyi donaldkacsa- domb tetején...::grin::  Szerintem kap ő így is épp elég ajándékot cím nélkül autogrammosztásnál meg stb.....
Patrisha
Újonc

» 2009.03.17. 21:07

Nagy Reka

Szia Toumas!azt szeretnem megkerdezni h az uj album az mikorra varhato??kivanok neked minden jot es sikert az eletben!!!egy utolso kerdes, hogyha szertnenk kuldeni egy ajandekot milyen cimre lehetne kuldeni neked vagy nektek?

nagy
nagy reka
Újonc

» 2009.03.17. 20:58

NAGY REKA

Tarja kivalasa utan talalkoztatok-e meg vagy tudsz-e valamit rola?vagy mar nem erdekel egyaltalan hogy mi tortenik vele?

nagy
nagy reka
Újonc

» 2009.03.17. 20:50

NAGY REKA (romania)

Mindenki azt mondja hogy a rock egyuttesek egy ido utan szakitanak!!!Kerdesem az ha ,lenne olyasmirol szo a rajongok kedveert peldaul 5-10 ev mulva hogy ujra Tarjaval enekeljetek???

nagy
nagy reka
Újonc

» 2009.03.17. 20:19

[quote]Patrisha

Üdv "matrózok"!::wink:

Hozzátok lenne egy kérdésem. Mégis mekkora az esély arra, hogy felteszitek majd Tuonak az általam feltett kérdést? Márcsak azért is, mert látom, hogy bizonyos szinten kritizáljátok vagy helyeslitek a többiek által már feltett kérdéseket és az enyémhez még konkrétan nem szólt senki egy szót se. Szóval ti hogy látjátok, érdemes tőle ilyet kérdezni, nem túl személyes, vagy volt már olyan interjú ahol elhangzott hasonló kérdés? Szerintetek válaszolna ilyenre egyeltalán? Légyszi írjatok, engem tényleg érdekel...

A kérdés így hangzott, csakhogy ne kelljen visszakeresni:

Tud- e olyan emberről, aki szellemileg és lélekben brutálmód hasonlít rá, vagy ha nem, hisz- e abban, hogy valahol van egy ilyen ember?

Előre is köszi! Szép napot! Jó szelet!

[/quote]Minden kérdést el fogunk olvasni a válogatás előtt, nyugi: ) Az, hogy nem kritizálta senki, valahol már egy jó pont. Amúgy ilyen lelkitársfélékről beszélt már, csak talán nem ilyen direkt feltett kérdésre válaszként. De egyes jóbarátairól, zenésztársairól nyilatkozott már úgy, hogy nagyon hasonlóak. Szóval nem rossz a kérdés, de igazán nem lehet megmondani itt közel 3 héttel az interjú előtt, hogy be fog-e kerülni, légy türelmes picit: ) Ki tudja, addig még lehet, hogy elárasztanak minket a jobbnál jobb és hihetetlenül eredeti kérdések. : > 
moesko
Admin

» 2009.03.17. 19:27

nna....!::wink::
Patrisha
Újonc

» 2009.03.17. 19:25

Üdv "matrózok"!::wink:

Hozzátok lenne egy kérdésem. Mégis mekkora az esély arra, hogy felteszitek majd Tuonak az általam feltett kérdést? Márcsak azért is, mert látom, hogy bizonyos szinten kritizáljátok vagy helyeslitek a többiek által már feltett kérdéseket és az enyémhez még konkrétan nem szólt senki egy szót se. Szóval ti hogy látjátok, érdemes tőle ilyet kérdezni, nem túl személyes, vagy volt már olyan interjú ahol elhangzott hasonló kérdés? Szerintetek válaszolna ilyenre egyeltalán? Légyszi írjatok, engem tényleg érdekel...

A kérdés így hangzott, csakhogy ne kelljen visszakeresni:

Tud- e olyan emberről, aki szellemileg és lélekben brutálmód hasonlít rá, vagy ha nem, hisz- e abban, hogy valahol van egy ilyen ember?

Előre is köszi! Szép napot! Jó szelet!

Patrisha
Újonc

» 2009.03.17. 18:50

Kérem, ne keverjük össze a finn-magyar rokonságot a finn-magyar nyelvrokonsággal, mert nagyon nem ugyanaz. És főleg ne itt: DD 
moesko
Admin

» 2009.03.17. 18:49

Szervusz Klaviatúra pusztító én már 5 éves koromban fújtam a Nightwish számokat ... az hogy most egy nevet rosszul írtam össze omlik a világ ... és nem olvastam a Bye bye beautyfulos cikkez

ÉN MINDEN NIGHTWISHEST LEGJOBB BARÁTOMNAK TEKINTEK!TÉGED IS!!!

Hatvani Jenő Márton
halloween
Újonc

» 2009.03.17. 18:41

[quote]m4skorpio
Amíg nem ismersz, ne állíts olyanokat rólam, hogy nem tanultam! Igenis tudom, hogy a finnugor nyelvcsalád, annak is a finn ágába sorolják a magyart. Tény a sok közös vonás, és nem akartam vitázni, csak annyi, hogy szerintem, SZERINTEM! nem így van. Az a baj, hogy nem lehet egyértelműen semmit sem eldönteni, mert rengeteg mindent kitalálnak, aztán megcáfolják, azt elfogadják, aztán valaki megint megcáfolja, de azt meg lehurrogják stb hogy hogy mer ilyet mondani. (Gondoljatok csak arra, mennyi ideig kínozták azokat, akik azt mondták, hogy a Föld kerek, és nem lapos...). Nah jó, bevallom, amilyen szinten elkezdtem szeretni a finn metált stb-t, örülnék, ha tényleg "rokonok" lennénk :D
Köszönöm a választ amúgy, bár valahol számítottam erre. Én ugyan a másik énekesünkkel együtt dolgozom dalszerzés terén, de elhiszem, hogy ezekre érzékeny, mert a saját műveimre én is az vagyok. Na ennyi :D [/quote]

::brokenheart::

Szia!

Valóban, nem ismerlek!

Azt, hogy nem tanultál, nem a Magyarra értettem, hanem a Finnre, mert  ismeretség nélkül is tudható a kommented alapján, hogy finnül nem tanultál...(tehát nem "tanulatlannak" bélyegeztelek - ahogy azt kiveszem a kissé dühös válaszból...)::blushing::

Ha tanultál volna, akkor tudnád, hogy a finn és a magyar nyelvtan jóval közelebb áll egymáshoz, jóval több benne a közös, minthogy az véletlen lehessen! Ez nálunk jóval profibb nyelvészek, szakmájuk legjobbjai bizonyították, mert ugye senki sem hiszi, hogy az általános (és egyetemi) tananyag része lehet egy feltételezés?!Ez nem vita tárgya valóban, ez tény! És mint tudjuk, a tények makacs dolgok...

AZ, hogy nem tanultál finnül, nem hiba, de ha te lennél a helyemben, hidd el, hasonlóképp reagálnál...

Én sem vitázni akartam, mert tényeken nem is lehet...

A véleményedet tiszteletben tartom!

Végülis azért volnánk itt, mivel szeretjük a Nightwish-t és a Finn metálT, nem azért, hogy nyelvrokonságról elmélkedjünk... ::smile::

JukkaFan
Újonc

» 2009.03.17. 18:30

Figyu ALL, ez nem egy egymás gyilkolására kialakított topik, légyszi viselkedjetek emberhez méltóan, és az isten szerelmére, írjatok már helyesen!
mazsola
Pixeltologató szakmunkás

» 2009.03.17. 17:15

[quote]JukkaFan

A Finn - Magyar nyelvrokonság nem "baromság"! - ha Te is tanultál volna nem mondanál "baromság"ot!

Amúgy a Youtube - on vannak már videók a brixtoni és rotterdami koncertről!

Az Indica sajnos angolul nyomja:(((((((((

Aki ismeri a dalaikat finnül - máshogy nem is ismerheti senki - az nagyot fog szerintem csalódni...

Legalábbis Én igen :(

[/quote]Amíg nem ismersz, ne állíts olyanokat rólam, hogy nem tanultam! Igenis tudom, hogy a finnugor nyelvcsalád, annak is a finn ágába sorolják a magyart. Tény a sok közös vonás, és nem akartam vitázni, csak annyi, hogy szerintem, SZERINTEM! nem így van. Az a baj, hogy nem lehet egyértelműen semmit sem eldönteni, mert rengeteg mindent kitalálnak, aztán megcáfolják, azt elfogadják, aztán valaki megint megcáfolja, de azt meg lehurrogják stb hogy hogy mer ilyet mondani. (Gondoljatok csak arra, mennyi ideig kínozták azokat, akik azt mondták, hogy a Föld kerek, és nem lapos...). Nah jó, bevallom, amilyen szinten elkezdtem szeretni a finn metált stb-t, örülnék, ha tényleg "rokonok" lennénk :D
Köszönöm a választ amúgy, bár valahol számítottam erre. Én ugyan a másik énekesünkkel együtt dolgozom dalszerzés terén, de elhiszem, hogy ezekre érzékeny, mert a saját műveimre én is az vagyok. Na ennyi :D
m4skorpio
Újonc

» 2009.03.17. 15:44

[quote]noname1994

Na látom egy kis vitát sikerült összehoznom ezzel a Finn-Magyar nyelvüggyel...
Szerintem azok a dalszövegek amiket nem Tuomas ír az valahogy nem is menne nagyon a Nightwish-hez...

[/quote]

Öhöhöh. Én azt tanultam anno, hogy a Finn-Magyar (nyelv)rokonság nagy kamu, mivel családok és klánok éltek egykor egymás mellett és keveredtek a nyelvek is valamennyire. Ezért van az, hogy mindenféle nyelvben van pl.: a miénkhez hasonló, főként, akikkel együtt vándoroltunk, vagy életünk. Szóval hasonlóság van, rokonság nincs. Így van ez a Finnekkel is.

Más. Szerintem úgy van, ahogy Moesco kifejtette: Tuo nem engedne nagy beleszólást a szövegírásba, főként, ha a Nightwish zenéinek szövegtartalmáról van szó. Az az Ő privilégiuma. És szerintem nagyon jól csinálja. Egyébként az Indica zenéje semmiféle élménnyel nem kecsegtet sem finnül, sem angolul (szerintem).

Dagda
Újonc

» 2009.03.17. 15:42

[quote]materichard
szerintem a kérdés nem túl személyes!de ahogy gondolod!
[/quote]

::offtopic:: Nem neked írtad, hanem csak úgy általánosságban. Véletlen, hogy pont a tiédhez ment. 

::ontopic::Azt tudjuk, hogy Anette milyen hősiesen helytált, a beszólogatások, bemutogatások, visszaTarjázások közben. De vajon ő (mármint Tuomas), hogy élte azt meg, hogy nem minden rajongó értette egyet a választásukkal?

Tegnap este volt még két kérdésem, amiket persze mára elfelejtettem, de majd eszembe jut. Nincs mit tenni a korral jár. ::grin::

flame
Újonc

» 2009.03.17. 14:22

Én is ezt szeretném tudni, hogy miért erőltetik az Indica zenéjét? Pedig nem jók. Én sem szerettem őket. mazsolaval egyetértek.

nightwish girl
Újonc

» 2009.03.17. 10:55

::offtopic::

Nem tudom, minek kell ezt az Indicát erőltetni. Tehetségtelen egy banda. 

mazsola
Pixeltologató szakmunkás

» 2009.03.17. 08:41

Na látom egy kis vitát sikerült összehoznom ezzel a Finn-Magyar nyelvüggyel...
Szerintem azok a dalszövegek amiket nem Tuomas ír az valahogy nem is menne nagyon a Nightwish-hez...

noname1994
Újonc

» 2009.03.17. 00:30

[quote]m4skorpio
Szerintem nagy baromság a finn-magyar nyelvkapcsolat... de ennek inkább utána kéne járni. Sok könyvet olvastam, amiben épp ezt cáfolják meg. Tény, hogy mindenütt ezt tanítják, és tényleg vannak hasonló szavaink, de ez .. hát most ilyen téren lehetne bármelyik mással. Valamilyen szinten mindegyikkel van hasonlóság.
Mindegy, amúgy is kérdést akartam írni :D
Elfogadnál-e mástól verset ill. dalszöveget úgy, hogy azt meg is zenésítsétek és albumra tegyétek? Vagy ragaszkodol a sajátjaidhoz? (Bár megértem, ha igen, hisz én is inkább így vagyok ezzel :) )
Nah, ennyi :)
[/quote]

Én eddig 4 idegennyelvvel kerültem közelebbi kapcsolatba, ezek közül feltűnően sokkal több a hasonlóságunk a finnel, mint a többivel. De persze eszem ágában nincs nyelvészeti vitát nyitni, mert nem ez a megfelelő hely rá, és nem a véleményemet írtam le az előző hozzászólásban, hanem hogy Tuomas mit válaszolt a kérdésre.

Tuomas igencsak kényes a számaira, értem ezt úgy, hogy kevés beleszólást enged. Azt még hagyja is, hogy zenét szerezzenek a többiek, de a szövegírásba soha nem nyúlhatott bele senki. A feldolgozások esetében persze az eredeti szöveget vette át, illetve vannak egyértelmű irodalmi utalások egy-egy szövegben. De teljesen átvenni valamit mástól, vagy megzenésíteni egy verset, az nem igazán az ő műfaja, mert a szövegei tényleg végtelenül személyesek.

JukkaFan, egyetértek, az Indica iszonyatos lesz angolul: ( Ezzel amúgy más fórumokon is egyetértenek, de hát ez van, így akarnak befutni: / 

moesko
Admin

» 2009.03.17. 00:16

A Finn - Magyar nyelvrokonság nem "baromság"! - ha Te is tanultál volna nem mondanál "baromság"ot!

Amúgy a Youtube - on vannak már videók a brixtoni és rotterdami koncertről!

Az Indica sajnos angolul nyomja:(((((((((

Aki ismeri a dalaikat finnül - máshogy nem is ismerheti senki - az nagyot fog szerintem csalódni...

Legalábbis Én igen :(

JukkaFan
Újonc

» 2009.03.16. 23:56

[quote]flame
Bár nekem egyetlen épkézláb kérdés sem jutott eszembe, de szerintem nem kéne erőltetni, az ennyire személyes kérdéseket (többet is olvastam lentebb), mert úgysem fog rá, konkrétan válaszolni. Úgyhogy szerintem időhúzás lenne ezeket megkérdezni, meg szvsz kicsi pofátlanság is. (Elnézést ha a főnök nénik, bácsik nem értenek egyet)  [/quote]szerintem a kérdés nem túl személyes!de ahogy gondolod!
SDG!
materichard
Újonc

» 2009.03.16. 22:58

[quote]moesko

Szerintem konkrétan egy Tuointerjúban láthattad, mert nekem dereng ilyen, hogy kérdezték tőle, és sajnálkozott, hogy nem tud róla sokat, és ma már ezt a témát nem is tanítják Finnországban. De amikor ő gyerek volt, akkor még volt szó róla a suliban, tudja, hogy van pár nagyon hasonló szavunk meg ilyesmi: ) 

Betuka, nem rossz kérdés szerintem, hogy mennyi időt igényel leszervezni a nagyzenekart, vagy hogy mennyire előre kell lefoglalni, viszont hogy milyen velük együtt dolgozni, az egyértelmű: ) A kottát ugyan elvileg megkapja előre mindenki, de együtt nincsenek is próbák, és sokszor így is az első vagy a második próbálkozás már olyan jó, hogy az albumon köt ki: )  

Továbbá Tuomas példaképeiről annyit, hogy ez a hivatalos oldalon található adatlapján is megvan, az életben a szülei, MacGyver és Múminmama, a zenében pedig Vangelis és Hans Zimmer.  

[/quote]Szerintem nagy baromság a finn-magyar nyelvkapcsolat... de ennek inkább utána kéne járni. Sok könyvet olvastam, amiben épp ezt cáfolják meg. Tény, hogy mindenütt ezt tanítják, és tényleg vannak hasonló szavaink, de ez .. hát most ilyen téren lehetne bármelyik mással. Valamilyen szinten mindegyikkel van hasonlóság.
Mindegy, amúgy is kérdést akartam írni :D
Elfogadnál-e mástól verset ill. dalszöveget úgy, hogy azt meg is zenésítsétek és albumra tegyétek? Vagy ragaszkodol a sajátjaidhoz? (Bár megértem, ha igen, hisz én is inkább így vagyok ezzel :) )
Nah, ennyi :)
m4skorpio
Újonc

» 2009.03.16. 21:03

[quote]Lasse
Ezt a kérdés konkrétan láttam már valami finn zenésszel lefolyt interjúban, semmi extra nem volt, mondta, hogy tanultak róla az iskolában, ennyi. :D
[/quote]

Szerintem konkrétan egy Tuointerjúban láthattad, mert nekem dereng ilyen, hogy kérdezték tőle, és sajnálkozott, hogy nem tud róla sokat, és ma már ezt a témát nem is tanítják Finnországban. De amikor ő gyerek volt, akkor még volt szó róla a suliban, tudja, hogy van pár nagyon hasonló szavunk meg ilyesmi: ) 

Betuka, nem rossz kérdés szerintem, hogy mennyi időt igényel leszervezni a nagyzenekart, vagy hogy mennyire előre kell lefoglalni, viszont hogy milyen velük együtt dolgozni, az egyértelmű: ) A kottát ugyan elvileg megkapja előre mindenki, de együtt nincsenek is próbák, és sokszor így is az első vagy a második próbálkozás már olyan jó, hogy az albumon köt ki: )  

Továbbá Tuomas példaképeiről annyit, hogy ez a hivatalos oldalon található adatlapján is megvan, az életben a szülei, MacGyver és Múminmama, a zenében pedig Vangelis és Hans Zimmer.  

moesko
Admin

» 2009.03.16. 21:02

[quote]Lasse
Ezt a kérdés konkrétan láttam már valami finn zenésszel lefolyt interjúban, semmi extra nem volt, mondta, hogy tanultak róla az iskolában, ennyi. :D
[/quote]

moesko
Admin

ElőzőKövetkező