Finnországi cikkek

Színpadon és stúdión kívül történtek

» 2005.06.07. 20:12

Ezer ::hug:: a fordítónknak! Nagyon jó h ezt csinálod :D
vadalma
Gyakorlott

» 2005.06.07. 16:46

Amikor a melegben buszocskáztak, a sivatagban.Na az nem lehetett kellemes.
Egyébként a fordítás az nagyon klassz. ::happy::
"Ellenállhatsz végzetednek,
ámde olykor ökle sulykol:
útadból ha félre nem megy,
ej! hát térj ki te az útból!" Goethe
Angelwings
Haladó

» 2005.06.07. 08:39

(17/25.)

13. nap
augusztus 31.
Disneyland Anaheim, House of Blues

A biztonsági intézkedések elképesztõek. Az õrök elõre-hátra küldözgetnek minket, valamiféle engedélyeket és matricákat keresnek rajtunk. Így hát rendesen el is késünk. A másik busz sofõrje, a 67 éves Don, nem bírta már a vezetést és kétszer bealudt a volánnál. Ennek következménye többek között az volt, hogy az elõtte haladó utánfutóban le is törte a tükrét. Meg az útszéli betontuskót is stopposnak nézte. Mindezen kívül a busz generátora is bedöglött. A mi buszunk utasai részérõl kisebbfajta káröröm volt tapasztalható.

A hely majdnem azonos a chicagoi HOB-bal. A mi szempontunkból az a legnagyobb különbség, hogy több a mélynyomó. Így a rendszer alsó frekvenciahatára közelebb van a 20 hertzhez, mint a harminchoz. A sound valami elképesztõen jó, kiegyensúlyozott és erõteljes. Headroom is van.
kulkuri
Gyakorlott

» 2005.06.06. 08:53

(16/25.)

Amikor a felszerelés bent van és a helyére viszem a rackemet hirtelen eszembe jut: Denverben helyhiány miatt nem használtam a saját elõfokomat, és így a torzítót sem. A fejhallgatómat viszont a Mac dobozában szoktam szállítani. A jó életbe! Amikor elindultam, nem hoztam magammal semmit az elõfokról. A Beyer-headsetem most tehát a denveri erõsítõ cég valamelyik alkalmazottjáé. Mintha lenne pénzem elszórni ezeket a világon mindenhol. Az öregkor kezd megmutatkozni. Bimbózó elmebaj. A szóban forgó cég száma senkinek sincs meg, semmit sem tehetünk. A fickók persze nyilván tagadnák, hogy megtalálták volna.

Custom made (magyarul maszek) magasnyomók: 2 x 15", 1x2" kürtben. Elõször azt gondoltam, hogy ha ez a rendszer akárcsak elviselhetõen fog szólni, akkor megeszem a kalapom. Hát nem szabad elhamarkodottan ítélkezni, hogy ne kelljen kalapot enni. A rendszer kellemesen szólt.

FOH: Yamaha PM-3000, Roland delay with tap (zongora sustain-pedál), 8 ch Behringer gate és 8 ch comps...
kulkuri
Gyakorlott

» 2005.06.05. 16:35

(15/25.)

11. nap
augusztus 29.
Utazás Denverbõl Phoenix környékére

Sivatag, síkság, kövek, sziklák... belõlük van elég. Ha a térképet nézzük, az arizonai sivatag nem tûnik õrült nagynak. De ha végig kell ülnöd a buszutazást rajta keresztül és a tájat nézed, akkor annak látod. Ha valaki 15 percig látja a prérit, akkor látott mindent, amit a következõ ezer kilométer kínál. Leparkolunk egy benzinkút udvarán és ott alszunk.

12. nap
augusztus 30.
Phoenix, Cajun House

Átutazunk a "Death Valley"-n. Már értem, hogy honnan kapta a nevét ez a hely. Olyan nagy a hõség, mint a pokol elõkertjében. Miután megérkezünk megtudjuk, hogy egy hûvösebb napot fogtunk ki, a hõmérõ csak +40 fokig emelkedett, éjjel pedig lement a tizes vonal alá is.
kulkuri
Gyakorlott

» 2005.06.04. 09:44

(14/25.)

10. nap
augusztus 28.
Denver, Cervantes

A klub elsõ ránézésre az egész turné leggyengébb helyszíne, kívülrõl nézve sem mutat sokkal jobban. Javában zajlik egy szabadidõs holmi vásár. Az egész terem tele van különféle vacak cipõkkel, kabátokkal és hódeszkákkal. A helyi rendezõ közli velünk, hogy 15 órakor üres lesz a terem. Most délután kettõ van. Tiszta sor, van idõnk enni. Háromkor visszamegyünk, semmi nem változott, vagyis az árulós asztalok továbbra is a teremben vannak.

Hangfalak: Meyer 2 db UPA-1 + 2x18" mélynyomó oldalanként. Hát nem egy ütõs rendszer. A keverõpult Midas Venice 24ch, ebbe kell beleférnie mindkét zenekarnak. Normál esetben már a Nightwish elvisz 24 csatornát. Az effektek: SPX-90, TC M-1 ja TC D-2.

A kezdeti kuszaság után azonban megállapíthatjuk, hogy a felszerelés viszonylag elég és a hangzás kellemes.
kulkuri
Gyakorlott

» 2005.06.03. 09:20

(13/25.)

9. nap
augusztus 27.
Denverbe utazunk

1400 km az hosszú út. Még és még és még tovább tart. A busz generátora persze tönkremegy és a folyadékok elszivárognak. De nagy a meglepetés, amikor Elton felnyitja a busz egyik oldalajtaját. Ott található a tartalékgenerátor. Mi ez, ha nem Amerika! De biztos? Ugyanis a tartalék rendszert valami okostojás rakta össze: a két motornak közös a hûtése! Vagyis a hûtõvíz most mindkét szerkezetbõl hiányzik. Micsoda lángész, jee! Amerika jee! Tényleg jártak ezek a Holdon?

Megtaláljuk a szivárgás helyét, ami szerencsére egész kicsi. Két csõ súrlódott egymással. Gondolom, hogy egy ilyen kis lyukat talán meg lehet foltozni a hûtõrendszerben. A benzinkútnál kapott ragacsot összekeverik vízzel, és ez mûködik. Huh, közel voltunk ahhoz, hogy megint buszt kelljen cserélni. Utazunk és csak utazunk.

A következõ benzinkútnál tartunk egy kis pihenõt. A parkolóba újabb nightlinerek érkeznek. Egész pontosan három darab. Az egyiken Usher arcképe van. Finnországban ki az ördög festené fel a saját képét a busz oldalára? Buggyos nadrágosok szállingóznak ki belõlük. Los angelesi koncertre mennek. Az egyik buszban egy egész stúdió van, ahol Mr. Usher gagyoghat egyet, ha elkapja a vibrációt. A stúdióbusz sofõrjével beszélgetünk és újabb dolgokat tudunk meg a turné arzenáljáról: összesen hét (!) busz van. Ki utazhat bennük? Ahogy én tudom Usher szólóénekes, és nem zenekar.
kulkuri
Gyakorlott

» 2005.06.02. 09:14

(12/25.)

8.nap
augusztus 26.
Minneapolis, Quest Club

Pakolás egy igazán szûk utcában, ahová semmiképpen sem fér be a busz és a pótkocsi. Már a megérkezés után tudjuk, hogy az esti sötétben nem fog sikerülni beállni a rakodóálláshoz. Tehát 100 méteres úton kell cipekedni. Na, szerencsére nem nagyon kell kivennem a részem ebbõl. A helyi rakodóbrigád itt is rámozdul, szó szerint.

A keverõpult egy Midas Legend, ami majdnem tökéletesen mûködik. A hangfalak az EAW KF-sorozata. Talán egy kicsit nagyok is egy ilyen pici klubba. A lefedettség nem is igazán jó, mert a dobozok a földön vannak. Az effektek részére megintcsak egy SPX-990 van, ami úgy tûnik valamiféle helyi sztenderd. A magunkfajtának nagyonis megfelel.

Tavastia méretû klub, ahol állítólag lesz egy másik elõzenekar is. Szerencsére nem a mi problémánk a színpad berendezése. Összességében egy kisstílû csapat. Különösebbet nem mondhatunk az utókornak. Végül is egy elsõ elõzenekar nõi énekessel...
kulkuri
Gyakorlott

» 2005.06.01. 12:05

[quote]Arra_Sails írta:

Hello!

Én ezekhez nem értek... Mit jelent, hogy az énekhang feldolgozása? [/quote]
Nem akartam eltérni az eredeti "process" jelentésû szótól, mert én sem vagyok szakember, de valószínûleg a mikrofonból jövõ jel frekvenciatartományainak különbözõ szintû hangosítása (amit a keverõpult csinál) és effektek hozzáadása (amit a keverõpultra rádugott effektgépekkel, vagy ez esetben számítógéppel csinálnak.)
kulkuri
Gyakorlott

» 2005.06.01. 11:49

Mostmár jöhetne a következõ rész! ::grin::
viktor
Újonc

» 2005.06.01. 10:29

Hello!

Én ezekhez nem értek... Mit jelent, hogy az énekhang feldolgozása?
On Halloween, the parents sent their kids out looking like me.
Arra_Sails
Haladó

» 2005.06.01. 09:17

(11/25.)

A klub háromszintes, a befogadó képessége kb. 1700 fõ. A termet körülölelõ erkélyekrõl nagyon jól lehet látni és hallani is. Bár lenne egy ilyen hely Finnországban. Hangosító berendezésbõl van itt elég, EV X-array, a keverõpult egy Midas Heritage. Egy CD lejátszása közben felnyomom a master hangerõt. Kérdésemre, hogy van-e decibel-korlát a teremben, csak a fejüket rázzák. Az effekt-rack is olyan kategória, mint a finn fesztiváloké. A kolléga meg is van lepve egy csöppet, amikor a saját rackemet is bevonszolom, ami korlátozza a TLA elõfokot és a Digi002-t. Amikor közlöm, hogy Tarja énekéhez használom ezeket, a cimbora arckifejezése érdeklõdõbe csap át. További zavarodottságot okoz, amikor az Apple G4 laptopot bedugom és elindítom a ProTools-ot. A kolléga ezek után már megkérdezi, hogy a koncertet fogom-e erõsíteni, vagy playback jön majd a gépbõl. Nem! A ProTools C4 és C1 plugin-jeit használom az énekhang feldolgozásához. Ez a lehetõség fel sem merült az ember fejében. De másokéban sem.
kulkuri
Gyakorlott

» 2005.05.31. 18:19

(10/25.)

7. nap
augusztus 25.
Chicago, House of Blues (HOB)

Clevelandtõl Chicagoig amerikai léptékkel mérve nem olyan szörnyû nagy a távolság és majdnem megfelelõ idõben meg is érkeztünk az új helyre. Mondjuk kétszer túlmentünk a csomóponton és egy kicsit tekeregnünk kellett a külvárosban. Nem is értem, miért nincs ezekben a buszokban GPS. Ha jól emlékszem, még az USA hadsereg találta ki ezt a mûholdrendszert. Amikor a sofõr észrevette, hogy lement a térképrõl, egy darabig igencsak el voltunk tévedve. Aztán mentünk valamilyen irányba, de csak akkor kérdezte meg a helybelieket, amikor már nagyon gáz volt. Na megérkeztünk. A fogadtatás és a bánásmód nagyszerû. Bár a koncert igencsak a városközpontban lesz, a buszoknak lefoglalták a helyeket egy pinceparkolóban. Az ilyen helyekrõl a többi kocsit elvontatással fenyegetik. Finnországban ez nem lehetséges, ahol, mint köztudott, a banda turnébusza a legnagyobb fenyegetés a városra nézve. A rakodóállás csak tíz méterre van a nagy teherlifttõl, ami közvetlenül a színpad mögé húzza fel a csomagokat. Ez remek! A HOB intézményláncnak egyébként sincs oka szégyenkezni: a kiváló hang- és fényrendszerek az egész világon bárhol mintapéldául szolgálhatnának.
kulkuri
Gyakorlott

» 2005.05.28. 09:54

(9/25.)

A sofõrünk, akinek a nevét még nem is tudom, Greg szerint egy szótlan pasas. Nem beszélnek hozzá, csak ha õ megszólít valakit, ingyen nem takarítja ki a buszt és állítólag még a WC-papírt is kiszámlázza. Segítõkész! A félelem azonban alaptalan marad, mivel Elton igazából tárgyilagos és kellemes ember messze délrõl. Húsz éve vezet turnébuszokat, az utóbbi négy évben többek között Janet Jackson turnéin. Az ilyen sztorikat jobb egy kis fenntartással hallgatni, mert rövid beszélgetés után kiderül, hogy nyilvánvalóan mindenki turnézott már mindenkivel.

Jó nehéz megérteni, mit mond a pasas. El is követem azt a hibát, hogy a busz elejébe megyek. Elton rögtön beszélni kezd, és pár percig folytatja. Egy szót sem értek belõle. A szóáradat végén csak annyit mondok: "Yeah". Úgy tûnik, jó válasz. Napról-napra egyre jobban kezdjük érteni Elton szavait, végül a beszélgetés még kellemes is lett. Nekem legalábbis ez a benyomásom maradt.
kulkuri
Gyakorlott

» 2005.05.27. 10:53

(8/25.)

6. nap
augusztus 24.
Köztes nap Clevelandben

Egész nap a busz cseréjét várjuk Clevelandben a koncert helyszínének hátsó udvarában. A várakozás olyannak tûnik, mint a börtön. Elõször várakozunk, aztán várunk egy kicsit, közben megint buzgón várakozunk...

Az új sofõr és busz értünk jön. Ezúttal is egy kicsit újabb járgányt kapunk magunk alá. VanHool, és ráadásul 1997-es modell! A berendezés közel ugyanaz, mint az elõzõ buszokon is. Elöl TV, PlayStation 2, ami DVD-lejátszóként is mûködik, két kanapé egymással szemben, közöttük asztal, konyhabútor, mikrohullámú sütõ, két hûtõ, egy jéggel megtöltött lefedhetõ mosogatótál, WC és zuhany. A középrészt az ágyak foglalják el: mindkét oldalon két háromszintes ágy egymás mellett, vagyis összesen 12 hely. Mindegyikhez külön TV-távirányító, olvasólámpa, konnektor és légkondi. A hátsó részben található még egy U-alakú kanapé és asztal, valamint Hi-Fi és TV.

Kellemesnek hangzik? Na lakjatok három hétig buszban, meglátjátok hogy nemhiába vannak ezek a dolgok. Ez mind nélkülözhetetlen!
kulkuri
Gyakorlott

» 2005.05.26. 10:16

(7/25.)

5. nap
augusztus 23.
Cleveland Palladium

Éjjel utaztunk Clevelandbe. Greg busza is bekrepált, ezúttal a légkondi és a pneumatika mondott csõdöt. Az utazás ezek után olyan is: szörnyû a hõség és ráz a busz. A busz hátsó felében levált egy nagy funérlemez és Ville fejére esett.

Az erõsítés a helyet figyelembe véve egész normális: 3 x EAW KF850 + SB1000/ oldal. A hangosító, Midas Verona azonban nem meggyõzõ. (Változás a riderben: a keverõpultból már nem hiányzik a VCA-csoport!) Az effektek elég alapszintûek voltak: PCM-42, 2 x SPX-900, 1 x SPX 90. A koncert helyszíne láthatóan egy régi mozi, mert a nézõtér padlója enyhén emelkedik. A helyi technikai személyzet egy emberként csodálkozik, hogy mindannyiunknál van mobiltelefon. Még egy jele a technikai lemaradásnak. Már én is észrevettem, hogy helyenként több tíz, vagy akár száz kilométert is utazunk úgy, hogy nincs térerõ. Ewo mégis enélkül telefonálgat. Hogy a csudába? A válasz egyértelmû: a menedzsment vett helyi NMT jelerõsítõt vagy sim-kártyát és az mindenhol szépen recseg.
kulkuri
Gyakorlott

» 2005.05.25. 18:45

Sziasztok!

Elképzeltem azokat a biztonsági õröket, és jó nagyok lehetnek!
Talán olyan magas embereket még nem is láttam...? Ha Tuomas is kisfiúnak tûnt, akkor Emppu volt az ovis?
Arra_Sails
Haladó

» 2005.05.25. 09:13

(6/25.)

4. nap
augusztus 22.
New York, B.B.King's

Teltházas 1000 fõs klub. Amikor a helyszínre érkezünk a gospel-uzsonna befejezéséhez közeledik. Egy keveset várnunk kell míg a japán turisták befejezik az evést. Miután meglátjuk a színpad méretét kezdünk megijedni, hogy nem tudjuk elhelyezni a Lullacry cuccát. Szerencsére az összhang helyet teremt. A hangosító felszerelés valamilyen SA rendszer, ami biztos elég például a néhány nap múlva itt koncertezõ Harlem Gospel Choir-nek, deee ... a headroom nekünk azért nem volt elég. Kis idõ múlva majd a Motörhead fog jönni. Jó lenne hallani, hogy az õ hangosítójuk hogyan boldogul.

Az elõfokon a keverõpult egy Yamaha PM-3500, 2x DBX266, 4 x166, PCM81, 2x SPX900. Megint problémás, úgyhogy a dbx 166-ok tom gate-ként mûködnek. Tehát megint nincsenek szûrõk. A koncert elején a védõkorlát összeomlik, így a kombinált hûtõ+fagyasztó méretû sötétbõrû biztonságiak odasietnek és gondoskodnak az elõadók biztonságáról. Még Tuomas is igencsak kisfiúnak tûnik e fickók mellett.
kulkuri
Gyakorlott

» 2005.05.24. 09:47

Hello!

Ahogy látom, nagyon rájuk járt az a bizonyos rúd...
Aggódni, hogy nem lesz meg a felszerelés idõre, ami pedig kellene; nem lehetett valami jó érzés. Szegények...
Arra_Sails
Haladó

» 2005.05.24. 07:57

(5/25.)

3. nap
augusztus 21.
Köztes nap Worcesterben

A szállóban töltött éjszaka után bemegyünk a központba csavarogni. Valamiféle latino nap zajlik: piacos standok, színpadok, étel és zene. Célunk csak annyi volt, hogy találjunk zenei és számítógépes boltot. A zeneboltot meg is találtuk egy barátságos rendõr segítségével, miután már legalább egy órán át köröztünk a közelében. Kimi azonban nem találta meg a boltban amit keresett, így ezután a bevásárlóközpont felé vesszük az irányt, ott kell lennie a Computer Centernek. De ott sincs semmi, amit megvennénk.

Indulunk, hogy visszabattyogjunk a buszhoz, és épp oda is érünk, amikor eszeveszett zivatar kezdõdik. Dörgés és villámlás egyidõben. A villám a szálloda tetejébe csapott be. Életemben nem voltam még ilyen közel ehhez a jelenséghez. Néhány perc múlva halljuk, hogy a tûzoltóautó a helyszínre érkezik a zuhogó esõben, de szerencsére semmi kár nem történt. A buszban várakozunk és filmet nézünk. Estére lenne jegyünk ugyanabban a Palladiumban a Dream Theater koncertre. Jó lenne? ... Nem. Dehát mivel mással üthetnénk el az idõt? A kérdéses banda viszont nem tartozik a magunkfajta TOP 40-jébe és még kísért az emlék, hogy elmulasztottam a Rusht New Yorkban! Jó idõben odaérek a klubba, de már a helyi elõzenekar ideje alatt zsibbadni kezdek. A hozzám csatlakozó Tomminak mondom, hogy én biztos elmegyek a fõmûsor elõtt. Õ is velem tart. Betolunk egy pizzát, aztán alvás a buszban. Az idõeltolódás és a néhány ital megteszik a dolgukat és idõegységen belül elájulunk. A busz és a sofõr másnap változik, mert Tim Prevost-buszának a generátora felmondta a szolgálatot.
kulkuri
Gyakorlott

» 2005.05.23. 08:09

(4/25.)

A pakoláshoz - Finnországgal ellentétben - kapunk segítséget és amint felállítottuk a bérelt felszerelést, elkezdjük a soundchecket. Elsõ alkalommal a kölcsönkapott cuccokkal elég sok idõ elmegy és ezúttal Ulsch, a dobtechnikus nincs is velünk. Az akusztika elég visszhangos, igaz ez egy régi színház. Csak remélni tudom, hogy a jegyvásárló tömeg (vagyis hát a közönség) segít a helyzeten.

Akkor üssük a dobokat! A szûrõk hiánya a tom-kapuknál néhány õsz hajszálat okoz. Ne felejtsük el rátenni a ridert, hogy mindegy legyen melyik gate-ek állnak rendelkezésre, amikor szûrõk is vannak. Jukka dobszettjéban a legközelebbi splash és ride olyan közel vannak a tom-mikrofonokhoz, hogy a thresholdot vágás nélkül nem lehet beállítani. Egyébként úgy tûnik helyükre kerültek a dolgok. Azt a tényt nem számítva, hogy megerõsítést nyer a gyanúm a mélynyomóval kapcsolatban: a színpad elején csak a basszusgitáros és a basszus hallatszik. Vagyis várhatóak a panaszok, hogy az ének, a gitár és a billentyûk nem hallatszanak. Az elsõ benyomásom az amerikai hangosítórendszerekrõl nem túl hízelgõ. Megkérdeztem, hogy miért nincs elõ-fill, válaszképpen csak vállveregetés és egy értelmezhetetlen horkantás érkezett.

A koncert helyszíne a Palladium, befogadó kapacitása 2660 fõ, amikor az emelet is nyitva van. Most azonban zárva, vagyis amikor 1200-an vannak, akkor a terem viszonylag tele van. Kicsit elcsodálkozom az alkohol árusításának rendszerén. A jegy árában benne van a ruhatár, amit a csuklópánt bemutatásával használhatnak. Enélkül kár is megpróbálni bort kérni a pultnál. Vajon mûködne ez a rendszer Finnországban?

kulkuri
Gyakorlott

» 2005.05.21. 15:00

Köszi, kulkuri a fordításért, rohadt jók ezek az írások! ::happy:: Ha lesz idõm, lefordítom angolra, és becopyzom az amerikai fanclub fórumába. ::grin::
I have a tree inside of me. It's roots deep in the past, and the branches fumbling towards the future.
Lasse
Gyakorlott

» 2005.05.21. 09:53

(3/25.)
A hangtechnikai szakkifejezéseket nem ismerem, javítsátok ki a hülyeséget, lécci.

2. nap
augusztus 20.
Worcester

7.30-kor van ébresztõ. Mivelhogy a busz már 8-kor indul az elsõ koncert helyszínére, Worcesterbe. Meg amúgy is jól kezdõdött a nap, mert megtudtam, hogy az egyik kedvenc zenekarom, a Rush tegnap este a lakhelyünktõl párszáz méterre lépett fel. Basszus! Én meg akkor cél nélkül kóvályogtam a környékén.

Kisvártatva újabb dolog miatt aggódhatunk. Az utazás kb. 300 kilométer, ezért a sofõrünk, Tim három óra hosszára becsülte utat. Ezen a ponton még minden nagyon bíztatónak tûnt. De a nehézségek ott figyeltek a láthatáron. Ugyanis az történt, hogy egy óra múlva még mindig a Manhattan-szigeten voltunk, ami nem igazán a világ legnagyobb szigete! Az egész worcesteri út különben egy nagy bohózat volt: úgy tûnt, hogy Tim minden egyes keresztezõdésnél rossz irányba fordul, úgyhogy nyolc órai (!) utazás után értünk oda.

A helyszínen megnézzük a termet, ahová a helyi rendezõ már behordatta a felszerelést. A mélynyomó úgy néz ki, mint egy EV Manifold. Két darab subbass vár egymásra rakva a színpadon. De hol az ördögben vannak a magasnyomók?? Alaposabban megnézve észreveszem, hogy a színpadon levõ dobozok a középmagas tartományt adják, a subwooferek meg a színpad elõtt vannak a földön. Kisméretû szett egy nagyteremben, ami úgy néz ki, mint a Savoy-színház, de a mérete nagyobb. Vagyis kezdettõl fogva félre az elvárásokkal, és a nehézségi fokok bejátszanak. Ezzel kell hát beérnünk. A felszerelés élén a Soundcraft Venue II keverõpult (jaj, nincs VCA), Presounus comp/gate, nincsenek szûrõk (jaj, jaj!), az effekteket egy alap SPX-990 adja, a késleltetõ egy TC-2290.
kulkuri
Gyakorlott

» 2005.05.20. 12:45

Sziasztok!

Így olvasva ezeket a beszámolókat, szívesen részt vennék ilyeneken. Szerintem nagyon izgalmasak lehetnek. (Na, már megint szóltam valami értelmeset) ::happy::
Arra_Sails
Haladó

» 2005.05.20. 12:09

USA-turné
(2/25. folytatás)

Amerikai idõ szerint 13 órakor szállunk le a newarki repülõtérre. A gépen kiosztották a további vízummal kapcsolatos papírokat. Mintha eddig nem lett volna elég belõlük. Aztán csak a sorbanállás, ahol megint ujjlenyomatot vesznek és még le is fényképeznek. Szerencsére nem tart sokáig, csak pár perc.

Mindenki túljutott; átmegyünk a futószalaghoz és várjuk a cuccokat. Láss csodát, mindegyik ideért, sérülés nélkül. Kint hõség van, és már a buszokra várakozva is fojtogató érzés lesz úrrá rajtunk. Szerencsére hamar a légkondis fülkében kötünk ki. Többes számban mondom a buszokat, hiszen a turnécsapat teljes létszáma 18 fõ! Aszerint osztjuk ketté, hogy "dohányzók" és "nem-dohányzók". Óriási, nem kell szenvednem a füsttõl. A "backline" miatt még egy ötméteres pótkocsi is van.

A szabadnap, vagyis inkább este azzal kezdõdik, hogy bejelentkezünk a szállodába, amely a Manhattan-sziget közepén található. Az Empire State Building 100 méterre van. Rövid szusszanás után Villével egy kis városnézõ körútra indulunk. Egy kauhavalai srácnak elég furcsa érzése van az amerikai TV-sorozatok helyszínének közepén lenni. Egész konkrétan pont azon az utcasarkon, ahol a Law and Order sorozatot forgatják. Több órát töltünk bámészkodással, de aztán az idõeltolódás és a hosszú utazás hatása megmutatkozik és a szálloda hívogat.
kulkuri
Gyakorlott

ElőzőKövetkező